Šta je novo?

GeForce RTX 3000 Thread

Upravo sa tim driverom se igram i nikad gori jer mi jos na desktopu zakuje u crno.
 
A downclock?
 
Postoji jedno mnogo dobro resenje sem ako ti ne smeta 1600~1800e, prosto da je prodas nekom mineru jer i tako ne mozes da se igras :p
Pa kad se pojave nove serije ili 3080ti da napravis jos bolju kupovinu.
 
Smesno je to sto sam vec gledao kablove do napajanja i komplet i sad pogledam opet i zamislite potamneli su o_O:eek:
5700xt radila bez problema na tom losem kabelu al eto 3080 srce struju pa nece....
Naravoucenije 3x meri 1 seci,problem resen :cool:
Sad jos WB da resim i da je potapam pod vodu.
 
Koje napajanje je u pitanju ?
 
Seasonic 1000XP Platinum
 
Ja vise ne znam sta da radim sa ovom Evga 3080. Konstantno me urnise black screen i posle restarta ne baca mi sliku na monitor. Ubodm 5700xt sve radi. Sve sam drivere probao i sve je gore i gore. Svaka ideja dobro dosla.
Ovaj problem da ne baca sliku posle restarta sam imao i ja i postoji rešenje - treba da isključis fast boot opciju iz power options.
 

Prilozi

  • Fastboot.jpg
    Fastboot.jpg
    133.4 KB · Pregleda: 125
Problem je resen i pisao sam iznad.
 
Da li neko ima problem sa 3070 i CS:GO? Neki average FPS mi je 160(prosek). Igram u full hd, skoro sve na max.
Gledao sam na netu trebalo bi da imam bar preko 200 a koliko vidim i vise.
Procesor je AMD ryzen 1600AF.
 
Na kojoj rezuliciji i detaljima igraš? Ja sa rtx2060 i i5-10400f imam oko ~500fps na low 1080p. To bi moralo ići mnogo više što se grafike tiče.
 
Procesor je bottleneck, CSGO graficki nije zahtevan.
 
1080p. Detalji skoro sve na max, mada i kad spustam detalje ne dobijam mnogo veci fps, max fps sam stavio na 500.
3dMark Time Spy Graphics score je 13 713 - koliko vidim to je ok, znaci CS:GO je problem
Post automatically merged:

Procesor je bottleneck, CSGO graficki nije zahtevan.
pa jedino to, mada 1600 AF je malo slabiji od ryzen 2600, druga generacija....
 
pa jedino to, mada 1600 AF je malo slabiji od ryzen 2600, druga generacija....

Ni jedan ni drugi nisu nesto za csgo ili nesto baguje.
sa i7 7700k i 1070 gtx imao sam duplo vise fpsa nego ti jos 2017.
 
Cisto jedan mali info za Rtx 3xxx seriju:
prve neispravne karte, po jedna 3060 Ti i 3070. Uglavnom, nija nista zabrinjavajuce, s’ obzirom na broj prodanih kartica.
 
Ja sam kupio 3060ti, zajedno sa Dell XPS racunarom oko kartice :) . Cena racunara je 1400e sa i7 10700 , tako da nije lose u odnosu
na cene koje se vide na oglasima.
 
 
Preveliki je gap u odnosu na titanium. A 12gb je tu iz prostog razloga što bi 6GB jednostavno bilo premalo za iole ozbiljnije igre. Kartice su se razgrabile čim su se pojavile, tako da je onaj nvidijin ETH limiter totalni promašaj. MSRP postoji samo na papiru, svi znamo kako se kreću cene u realnosti. Too little too late.
 
Može da ima i 24gb ako uvaljuju osakaćenu 192bit magistralu.., džaba sve.
 
Ljudi, da li je normalna temperatura od nekih 75-80 stepeni za 3080 sa uključenim RTX u Metro Exodus? Instalirao sam da vidim kako izgledaju grafički igre današnjice pošto nisam ništa odigrao već ko zna koliko godina, a i da probam grafičku koju primarno koristim za rendering.
 
Ljudi, da li je normalna temperatura od nekih 75-80 stepeni za 3080 sa uključenim RTX u Metro Exodus? Instalirao sam da vidim kako izgledaju grafički igre današnjice pošto nisam ništa odigrao već ko zna koliko godina, a i da probam grafičku koju primarno koristim za rendering.
Da, ako nije undervoltovana, to je to.
 
Jel ima neko sa foruma da istestira ove tvrdnje? Ovom trolu nista ne verujem.
 
Nazad
Vrh Dno