Šta je novo?

GeForce GTX 980 Thread

355.98 drajvere.. sad nesto citam na http://www.tweaktown.com/reviews/7073/biostar-gaming-z97x-intel-z97-motherboard-review/index6.html "A note on benchmarks that are dependent on 3D hardware, our test bench employs two GTX 980s in SLI to help maximize the PCI-E bandwidth utilization, however, the GAMING Z97X doesn't support SLI. I left both cards in and just ran the tests anyway - the lower scores are a result of a lack of SLI support. The board does support CrossFireX, if we had AMD GPUs instead of NVIDIA there would have been no issue."

Znaci moram drugo maticnu plocu da kupim?
 
Poslednja izmena:
Znaci moram novu plocu.

Koja bi naj bolja bila za te dve kartice za SLI?

Da li dve kartice koje nisu povezane u SLI nemaju nikakvu ulogu sto se tice poboljsanja performansi?
 
Poslednja izmena:
Asus Maximus VI HERO, imas u jednoj radnji za 150 eur ako je tacna cena a pise da je azurirano danas.
 
Koliko vidim nemaju drajveri za Windows 10 za tu plocu,ne znam da li ce sve raditi kako treba.

Koja je bolja MAXIMUS VII HERO ili MAXIMUS VII RANGER ?
 
Imas na sajtu drivere za win10, ja sam na desetki, koristim tu plocu i sve radi najnormalnije, nisi dobro pogledao:

https://www.asus.com/us/Motherboards/MAXIMUS_VI_HERO/HelpDesk_Download/

Hero ti je iznad Rangera (bolja naponska i jos par sitnica) ali racunaj da ces ako uzmes nju morati da bocnes neki drugi haswell pre tog 4790 jer mora update bios-a, nece ti bootvati s 4790k, vodi racuna. Ili uzmi noviju varijantu, znaci Hero VII. Uglavom, korektne su sve Hero ploce, neces pogresiti sta god da uzmes.
 
Znaci sa Asus ROG Maximus VII Hero ne treba update biosa?

Bio sam razmisljao posto su gigabyte graficke ,mozda bi bilo bolje i da ploca bude gigabyte?
 
SLI Bridges****

Vidim da ima za 193 eura da se kupi Gigabyte GA-Z97X-GAMING G1 WiFi BK rev1.0 mozda je to bolji izbor od Asus ROG Maximus VII...a mozda je i greska na sajtu... u ceni.

Ima cetri slota za graficke mogu jos graficki vremenom da ubacim.
 
Poslednja izmena:
atomi, imas tu Hero VI povoljnu, ako hoces da bacas pare ti uzmi nesto skuplje.
Po meni nemas potrebu da kupujes ploce od 300 eura.

Gigabyte bi u tom slucaju zaobisao. Asus je na prvom mestu po kvalitetu.
 
Jedino zbog cega bi kupio Gigabyte je to sto ima dva mrezna porta,na starom kompu sa Nvidia nekim mreznim portom ne ide sve bas lepo..Dok ovde na Biostar prikljucio sam dva mrezna kabla i sve radi odlicno.
 
Full GTX 980 u notebook-ovima:

GTX-980-NOTEBOOK-1.png




http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/70314-nvidias-gtx-980-notebooks.html
 
Majku mu,:trust:
pa, kazi lepo G1 980 SLI, cemu ova tehnicko-dokumentaciona obrazlaganja. :D
Pa, ako je za gaming, jeste jace, sto se tice sirovih performansi,
ali, ima premalo memorije taj SLI, samo 4GB, i manji minimalni fps i slicne stvari...
 
DX12 bi trebalo da donese sabiranje vrama, pa ce mu 8GB biti upotrebljivo. Samo je pitanje kada ce sve to biti implementirano kako treba.
GTX980 SLI je diskutabilno koliko se cenovno isplati...

Licno bih pre isao, u ovom trenutku, na jednu jacu kartu nego na SLI.
 
Poslednja izmena:
Evo na sta sam mislio:

Acer XB270H 27" 144 hz

1080p max 100 hz
nFCaNiu.png


1080 max 144 hz
b8bd493.png


Asus VG278HE 27" 144 hz

GE0KP8m.png


Cuo sam da Asus VG278HE 27 kada se poveze na HDMI kabal isto moze da prikaze 1080p ali ne znam u koliko hz..povezao sam ga na DVI posto nema Display port ,a Acer na Dispay port.

Lepse bude nekako u igrama na 1080 dok u 1080p nekako bude sve ne srazmerno.
 
Kako mislis ne-srazmerno,
deluje kao da ti je slika razvucena, mislim da moze u drajverima da se popravi.
Kod mene moze za TV da se i poveca onaj "Output color depth",
na 12bpc.
 
Sto rece neko ovde u temi,
ovaj samo nesto prica o nekim procentima, :beat:
pa, reko, da nastavim tradiciju, nesto sam malo analizirao :rtfm:, kako stoje stvari kada se koristi HT-On i samo cetiri jezgra na ovom I7 4790K.
Quad-Core I7 4790K je na 4.9ghz,
Hyper-threading I 4790K je na 4.8ghz,
inace kada je HT-ON, ufff, :shock: malo je zivahniji ceo sistem, sve nekako bolje "klizi".
Znaci, samo gaming, tek sam poceo da testiram u raznim benchmark programima i igrama, pa cu postavljati rezultate u sledeca dva dana.
Ovako, na prvu loptu, izgleda da se HT isplati da bude ukljucen u odredjenim igrama, i u odredjenim situacijama u svim igrama daje neku prednost.
Gde daje prednost,
u MP i RTS igrama, u odredjenim Sportskim igrama, u CPU Bound zahtevnim igrama,
ali, i u onim igrama gde ima dosta akcije, mnogo eksplozija, gde ima puno objekata i vojnika i slinih stvari na ekranu.
I, ono, gde moze dati dosta jak i overkolokovan procesor, jeste, kod Artificial intelligence ( AI) u igrama, ali, to je posebna tema i vrlo zanimljiva, jer odredjeni resursi samog procesora se trose na proracunavanje tog nekog AI u igrama....
 
U principu,
koliko sam video na netu, neki rezultati su,
da u nekim igrama HT:
daje nesto malo veci average fps, a u nekim igrama malo manji fps, dok negde, moze da bude dosta bolji frame rate nego kada je iskljucen.
Tomb Raider 2013,
levo HT-OFF, desno HT-ON,
TombRaider_1580.jpg TombRaider_2015_09_28_12_45_29_869.jpg
Dakle, sa HT ovaj test ima malo manji avrg. fps i takodje minimalni fps je manji, (cak i vise manji) . Uradjeno nekoliko krugova testa, i uvek je taj manji fps.
Moj neki zakljucak,
ovaj test je pokazo i u onom prvom testu ( I5 3570K vs I7 4790K) da nije zavistan od proca, tako da je i ovaj rezultata za HT ocekivan. Benchmark je vremenski kratak, linearan, nema akcije i nekih velikih grafickih desavanja, pa je pitanje da li odrazava neko realno stanje iz same igre.
Na nekim sajtovima koji su testirali ovu igru, moglo se videti, da ima razlike u visini frejmova, kada se koriste procesori razlicite jacine.
Kako bi se ponasao HT u samoj igri, na osnovu benchmaraka, bolje je bez HT. Ali, s obzirom da u samoj igri ima vise akcije i "dogadjanja" nego u samom benchmarku, moguce je da moze da ima nekog benefita....
 
Poslednja izmena:
Idemo dalje,
ali, samo da kazem, da u principu,
koristim u svim testovima maximalne graficke postavke, plus 4XMSAA, a negde i 8XMSAA, u full HD rezi,
tako da na graficku karticu otpada dosta posla, i manje je zavisna od procesora, narocito, kad su nize graficke postavke i , recimo, kod nize 1680X1050 rezolucije, gde mnogo vise se uposljava procesor, pa je i zavisnost od procesora i veca..

Sniper Elite V2Benchmark,
levo HT-OFF, desno HT-ON,
SniperEliteV2_1580.jpg SniperEliteV2_2015_09_28_12_01_25_131.jpg
Dakle, nema razlike, da li se koristi ili ne HT, uvek su rezultati, skoro identicni.
Medjutim, kada se uporede I5 3570K Vs I7 4790K, ima neke male razlike u avg. fps,
tako, da neki moj zakljucak je, otprilike:;)
slicno kao i u Tomb 2013, kratak test, pitanje koliko realno odslikava stanje u igri, ali, s obzirom, da daje iste performanse i sa uklj. i isklj. HT, moze se reci da je, mozda za ovu igricu i najbolje resenje drzati HT-ON,
jer, ne moze se nista izgubiti, a mozda se moze dobiti na performansama u odredjenim situacijama u igri....
 
Nazad
Vrh Dno