Šta je novo?

GeForce GTX 670 Thread

Pa jest cudan zvuk al nije toliko bucan
Slazem se skroz.


Moje subjektivno misljenje je da su dodatnih 4-5k dinara na ovu cenu sasvim prihvatljivo ulaganje da bi se dobilo potpuno zadovoljstvo.
 
simpatichno reshenje, samo je pitanje koliko je isplativo. taj antec kuhler je oko 90-100e ako se ne varam. a ne referentni 670 modeli ili pak neki after market air reshenja su ~30-50e na cenu referentnog modela, a mislim da bi dobici bili tu negde, oko 20c nize temp uz nizu buku.
 
simpatichno reshenje, samo je pitanje koliko je isplativo. taj antec kuhler je oko 90-100e ako se ne varam. a ne referentni 670 modeli ili pak neki after market air reshenja su ~30-50e na cenu referentnog modela, a mislim da bi dobici bili tu negde, oko 20c nize temp uz nizu buku.

Preskupo, ai nije joj nesto drasticno spustio temperature, sa vodom bi trebalo da ide ispod 60c...
 
Koje bacanje para na te combo izvedbe vodenog hladjenja.
Prosto me iziritira kad neko pomene uopste rec vodeno a odnosi si na ova resenja poput
Corsaira,Antec-a i sl..Uzas.Em je skupo em ne daju adekvatne perfromanse.

Ko hoce vodu ili da kupi pravi vodeni block,universal ili full cover pa da to poveze na PRAVO vodeno hladjenje
pa ce tek onda imati zadovoljavajuce rezultate.

Mislim 61c Full load?Pa to postignes i sa aftermarket coolerom i bolje.
Cak i edicije poput DCUII imaju bolje rezultate!
 
Preskupo, ai nije joj nesto drasticno spustio temperature, sa vodom bi trebalo da ide ispod 60c...

pa upravo to.
ochekivah i ja max 50c, pogotovo imajuci u vidu kako malo troshi i kako se malo greje.
beshe nikolas vozio onu msu gtx 480hydro sa thermaltakovim vodenim, koje je od ovog antekovog loshiji jedno sigurno ~7c, ispod 60c ako me secanje ne vara.

mozda mu nije lepo nalegao blok jer je onim vezicama fixirao.
 
Moguce, ja mislim da bi acceler s1 dao bolje temperature na def....
 
Aman ljudi, pričvrstio ga je sa bednim zip trakicama, pa kakav je to jadan kontakt!! :d:wall::wall::wall::wall:
Dobro nije planula! :D:D
 
Aman ljudi, pričvrstio ga je sa bednim zip trakicama, pa kakav je to jadan kontakt!! :d:wall::wall::wall::wall:
Dobro nije planula! :D:D

Lol tek sad procitah a lika sa zip trakicama blok pricvrstio :d
 
ASUS GTX 670 has landed in Serbia :D
 
'ASUS se istakao kao najtiša karta, ali kao i najbolji overkloker bilo kada su u pitanju fabričke vrednosti ili kada overklok preuzmete u svoje ruke. U tom smislu zaslužuje "Highly Recommended" nagradu, jer zaista uz sve napredne tehnologije i kvalitetnu izradu nudi jako puno toga. Problem je samo što ćete za ovaj model morati da sačekate barem mesec dana, a treba napomenuti da ukoliko ste entuzijasta koji voli sam da se igra sa OC-om karte, slobodno se odlučite za model bez "TOP" sufiksa i uštedećete neki dinar, bez ikakvog kompromisa.'

http://hardware.benchmark.rs/video_karte/uporedni_test_geforce_gtx_670/strana_8

Slazem se da je moguce ustedeti novac kupovinom non-top verzije, i onda je OC-ovati na top+ vrednosti, medjutim to nije garantovano. Sa druge strane, i top verzije mogu imati manji OC headroom, posto su vec OCovane.

Ako pogledas iskustva korisnika sa npr Overclock.net-a ili Hard Foruma mozes da vidis da postoje jako velike varijacije izmedju pojedinacnih cipova u boost-u i OC-u (tj dodatnom OCu "preko" fabrickog boosta) i da OC GTX 670 karata nije bas tako garantovan koliko se cinilo kada su prvi primerci i rezultati poceli da se pojavljuju, pa se cinilo da jezgro svake karte ide preko 1300MHz.

Drzeci cip lutriju po strani, ukoliko TOP nije preskup, pre bih se odlucio za cip koji garantovano postize 1137MHz, a onda se nadao da moze da ode do 1200+. Ukoliko TOP verzija bude neopravdano skupa, primamljiviji mi je Windforce.

Sto se tice zakljucaka iz raznih domacih i stranih review-a, niko ne moze na osnovu jednog primerka karte da garantuje niti zakljucuje da se ovaj ili onaj model bolje ili losije OC-uju. Da li je non-top verziju moguce OC-ovati preko TOP verzije? Jeste. Da li je garantovano? Nikako. Takav zakljucak (i opet ne 100% siguran) je moguce izvesti tek nakon uporedjivanja dovoljnog broja rezultata vlasnika kartica i tu su odgovarajuci forum threadovi jako korisni.

Takodje, ukoliko Asus-ov cherry-picking proces cipova za TOP kartice nije samo marketinski trik, onda je logicno zakljuciti da cipovi koji se nisu kvalifikovali za top modele idu upravo u "obicne" karte, posto sumnjam da ih bacaju.

Anyway, ako cujes nesto o tome kada ce biti TOP kartica i po kojoj ceni - budi ljubazan pa javi! :D
 
Poslednja izmena:
Pa ova karta sto se pojavila kod nas i jeste Top verzija.
Cena 386 Eur!
Update:
Na IT svetu pise da je Top verzija dok na sajtu pise da je obicna:S:
 
Poslednja izmena:
ne vidim da pishe da je top, samo da je dcuII. i tako, oko 390e je
 
ASUS GeForce GTX 670 2GB GDDR5 GTX670-DC2T-2GD5 -> ovo je oznaka za TOP i tako pise na itsvetu ali na zvanicnom sajtu je ipak obicna verzija.

Da, obicna je u Duocomu, tako mi rekose.

I na IT svetu sam ostavio komentar da im ne valja oznaka, ali su ga obrisali.
 
Da, obicna je u Duocomu, tako mi rekose.

I na IT svetu sam ostavio komentar da im ne valja oznaka, ali su ga obrisali.

Slazem se sa tvojim zapazanjem oko Top i obicne verzije.
Prvo gde je 380 tu je i 400 a ono zbog cega me top najvise privlaci su performanse i sve ono sto si naveo vezano za potencijal chipa tj overklok.
Ovako imam obezbedjene vrednosti + moguce srecne okolnosti da podignem frekvencije na 1200 Mhz +

http://www.guru3d.com/article/asus-geforce-gtx-670-directcu-ii-top-review/

Top verzija je identicna po performansama sa GTX680 a jos moze da se OC-uje ;)
 
Usput, za one koji su kupili MSI GTX670 OC referentni, ima li načina da se vidi da li je karta otvarana? Postoji li neka nalepnica ili traka na kutiji ili na antistatičkoj kutiji? Ne bih da dobijem neki od primeraka koji je neko već vratio...
 
Pogresna adresa, ono sve je bio citat. Jos sam stavio i navodnike...

Nista lose nisam mislio, izvini ako je delovalo kao da hocu da polemisem sa tobom. Samo sam dao misljenje o citiranom, a posto si ti citirao, nisam imao kome drugom da se obratim. :)


Top verzija ima identičnu cenu kao GTX680 :(

Vrlo moguce, mada ostaje da se vidi koliko ce tacno biti skuplja od obicnog modela. Osim ako nemas neke konkretne informacije?

Kao sto rekoh, ako TOP bude preskup, pre cu da uzmem Windforce. Ali svejedno mi novi GPU ne treba jos koji mesec.
 
Nista lose nisam mislio, izvini ako je delovalo kao da hocu da polemisem sa tobom. Samo sam dao misljenje o citiranom, a posto si ti citirao, nisam imao kome drugom da se obratim. :)




Vrlo moguce, mada ostaje da se vidi koliko ce tacno biti skuplja od obicnog modela. Osim ako nemas neke konkretne informacije?

Kao sto rekoh, ako TOP bude preskup, pre cu da uzmem Windforce. Ali svejedno mi novi GPU ne treba jos koji mesec.

Pogledaj cene - ovde može da se vidi razlika između obe karte:
http://www.desk.rs/racunari/komponente/graficke-karte
Trenutno je cena na nivou GTX680 drugdew, čak i viša...
 
Da, al jos je virtuelan.
 
Znaci platio u celosti al uvoznik i dalje treba da materijalizuje par komada out of thin air :D
 
Nazad
Vrh Dno