Šta je novo?

GeForce GTX 670 Thread

U BG-u kupujem, rezervisem pa dodjem. Ljudi iz V.P ho..se su jako ljubazni i korektni bili par puta:) Vjerujem da je i sa drugim firmama isto tako.
Ja sam mislio na onaj gainward sto si stavio link, on je referentni. Vidjecu u narednih 10-tak dana da rezervisem neku i def uzmem. Al izbor je definitivno pao na Direct cu i windforce.
 
U BG-u kupujem, rezervisem pa dodjem. Ljudi iz V.P ho..se su jako ljubazni i korektni bili par puta:) Vjerujem da je i sa drugim firmama isto tako.
Ja sam mislio na onaj gainward sto si stavio link, on je referentni. Vidjecu u narednih 10-tak dana da rezervisem neku i def uzmem. Al izbor je definitivno pao na Direct cu i windforce.
Pametno, bolje od ref. modela.
 
Stig'o mi palit jetsream,dal' da kacim utiske i rezove ovde ili da otvaram novu temu?
 
@whiplasher: Drajveri su dosta dobri - bilo je problema sa GTX560, ali to im je prvi superskalarni čip, svi ovi novi su takođe superskalarni - problemi su rešeni i u drajverima se vidi napredak - pogledaj novi WHQL od juče. Ujedno, čini mi se da sam video da je i Windforce karta glasna - tako da si osuđen da čekaš DCu. Po ovim cenama -7950 je lošija kupovina.
@cholak: okači bar prve utiske ovde. Gde si uzeo kartu?
 
Poslednja izmena:
Ma u Italiji sam,pa ono preko interneta,najbolja cena,kreditna kartica,paypal.
 
Windforce je glasna ali na malo vecem broju obrtaja. Ko ce ga znati sad... Nasao sam DCu za 45000 u jednoj radnji. Pa cu tu i uzeti u narednom periodu.
 
Pa dobro,evo utiski :) o Palit Jeatstream GTX 670.
Kao prvo,kartica je jedna od najjeftinijih non referentnih 670-ica,makar u Evropi.
Izgled-eh,neko voli zlato neko srebro,salim se.Karta izgleda pristojno i po meni kicasto sa srednjim delom zlatnikastim i ventovima sa plavim led-om.Stvar ukusa.Zakljucite sami.
Kutija:
DSCF4444.jpg
Karta pored Nokia 5800xm:
DSCF4446.jpg
Odpozadi ili se kaze otpozadi,hm :trust:
DSCF4447.jpg
U kucistu light show-no flash
DSCF4448.jpg
U kucistu ligt show-yes flash
DSCF4449.jpg


A sad ono bitnije,testovi su radjeni na masini iz potpisa sa procom oc na 4500mhz.


Sad videh da mogu max 5 slika po threadu.
Sledi:
 
Konfiguracija:
Konfiguracija.jpg
Sa "Evga precision" sam uspeo da dodjem do maksimalnih klokova za gpu i mem.
Kako je GPU bio skroman,tako je memara bila izdasna i nagradila me sa nesto preko 7000 mhz,dok je gpu ostao na "skromnih" 1215 mhz ili ti +60 offset.
ungine.jpg
Sa doticnim setovanjima sam dobio sledece rezultate:
3D Mark vantage:
3dmark vantage.jpg
Unigine:
unigine.jpg
3D Mark 11:
3DMark11.jpg

Stavio sam fan na 80% i cip je tada imao temp. od 75°C,ali sam fan se cuje posle 50%,dok je na 80% kao turbina.
Primetio sam i izvesno kliktanje u idle,na koje se neko zalio na MSI 670 oc,doduse samo sa otvorenom stranicom.Ocigledno je da sve gtx 670 idu na dizel :d .

Pa,karta me nije odusevila,ali nije ni razocarala.Za 365 dragih nam valuta sa sve postarinom nisam nasao bolji "deal".Mislim da je doticnu nepotrebno overklokovati jer i sama boost-uje na 1150 mhz za gpu.
Ne verujem da bi se hladjeno sa vodom dobilo ista jer temp. nije bila problem.
Najbitnije je da igre lete,a ja cepam Starcraft 2 koji mi je i na 2500k integrusi izvlacio 60+ fps :wave:
 
Pa GTX670 se poprilicno dobro overklokuje.Nista nebi skodilo da nivo performansi podigne i iznad GTX680 ;)
Nisi me bas razumeo nisam ja rekao da nemoze 670 da se ocuje i nemoras svaki put da naglasavas imaju ljudi testove pa nek gledaju :D
 
Citao sam test pazljivo, a i ovu temu pratim od pocetka. Upravo tako, zavisi koliko je ko osjetljiv. Mene buka uzasno iritira, pa sam bas zato i pitao nekoga da napravi neko poredjenje sa Ati turbinama. Ima neko je rekao, da je spram MIS-a, 6850 bila necujna. Meni je 6870 i na 50% bio jako bucan. Nista, MSI otpada, zbor je suzen na directcu ili windforce. Ili pak na skroz drugi tabor - 7950 directCu.
Nisam dugo imao zelenu kartu, jos od 8800GTS-a, pa ne znam kakvi su im sada driveri.

To sam isto ja napisao. Spomenuta 6850 je bila od Sapphire i ne da se nije cula u poredjenju sa MSI 670 nego se nije cula.
Imam info iz verodostojnog izvora da od utorka krece Direct CU GTX 670 u Srbiji u prodaju. Videcemo da li ce tako biti.
 
To sam isto ja napisao. Spomenuta 6850 je bila od Sapphire i ne da se nije cula u poredjenju sa MSI 670 nego se nije cula.
Imam info iz verodostojnog izvora da od utorka krece Direct CU GTX 670 u Srbiji u prodaju. Videcemo da li ce tako biti.

Bicemo zahvalni ako tvoj izvor moze da potvrdi hoce li biti TOP verzije :D
 
Nisi me bas razumeo nisam ja rekao da nemoze 670 da se ocuje i nemoras svaki put da naglasavas imaju ljudi testove pa nek gledaju :D

Pa ni ti nisi razumeo.Ja sam se samo nadovezao na tvoj post da upotpunim misao.
Mozda je nekom nesto promaklo,pa da se gradivo obnovi posto ovi iz suprotnog tabora vole uvek
da izvrcu istinu.I onako su odavno provalili kako se Kepler lose overklokuje a ovi testovi pogotovu GTX670 nesto ne pokazuju tako,bar po frekvencijama.
 
Dosta sam kratak sa slobodnim vremenom, ali ostaviću utiske i odgovoriti na po koje pitanje ako nekog nešto zanima.
Pre ovoga sam imao dve otključane 6950tke u cfx-u i mogu reći da je samo jedna 670tka jbna zverina. Imam jedno 40tak igara instaliranih koje mi uglavnom koriste da provrtim grafe, ne znam, ovo je na primer prva grafa koja tera izbagovani i uopšte tehnički loše kodovan gta4 kao kroz puter sa svim slajderima na max, čak i vsync i fxaa uključenim i icehancer modom. Jedino je na pr witcher 2 radio primetno bolje u cfx-u, mada 670-tka gura sasvim solidno sa ubersamplingom. Može da se igra ali je fps na granici oko 30+ . Metro je jedino neigriv, primer uber loše prišivenog dx11. Sve ostalo ova grafa melje, ali stvarno melje:)...Znači govorim o utisku igranja ne samo o sirovim rezultatima...Probao sam bf3 sa 7970 i mogu reći iako su tu negde, fluidniji je utisak igranja na 670tki, primera radi....al se razbebleta:)
 
Poslednja izmena:
Ma ovo nije strasno cuje se tek posle 50% sto je sasvim ok.
 
Gluposti, ovaj na snimku je odvrnuo na 100% u afterburneru :)

Meni prilikom igranja Crysisa, BF3 nije prešlo 54%, što je i dalje gotovo nečujno u odnosu na druge referentne karte koje sam dosad posedovao.
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa ramom...kao single rešenje kartica nije bučna u zahtevnim igrama, tako da je sasvim dovoljan referentni kuler. Ko se posebno trlja na sintetiku i oc je druga stvar. Al nešto se neće posebno natrljati za pare:)
 
Pa svaka kad odvrnes na 100% je bucna tako da nevidim svrhu ovog videa kad karta realno nece nikad na 100% brzini venta ;)
 
Za moj ukus i moje uvo ovo je bucno i na onom drugom stepenu....
 
Konacno sam preslusao video.
Napadoste coveka a on je drzao na idle karticu do 20 sekunda videa.
Od 20 do 32 je ubrzava na verovatno 30 %.
Od 30 do 41sekunda jos malo.
Od 41 do 53 sekunde na recimo 50%.
Od 53. krece verovatno na 70-80% i od 1:00 krece na 100%.
Ukratko: covek je bio sasvim fer i snimio je ponasao na svim varijantama okretanja fana. Kod mene se fan najbrze okretao recimo 46% na stock vrednostima svega, tj sa fabrickim OC-om pod opterecenjem. Mogu reci da se kartica identicno ponasala kod mene, a da je dominantan zvuk bio onaj koji se najbolje cuje u 17-18 sekundi kada priblizi kameru grafickoj pa se bolje cuje isto ono sto se cuje od prve sekunde. Isti taj noise se cuje mnogo bolje od 20-31 sekunde ali to vise nije idle situacija.
Vec ranije sam rekao da mene zvuk potiskivanja vazduha ne iritira i da mi je to sasvim normalno. To je zvuk koji se cuje kada napanji fan na 100% (ok zvuk za mene) i on potiskivanjem vazduha totalno prigusi ovo sto se cuje na prvih 30-40 sekundi snimka (nije ok za mene).
Znaci, problem je zvuk mlevenja motora fana na idle i kada se kartica malo optereti tj prvih 30-40 sekundi snimka.
Iz ovih razloga sam vratio karticu i cekam da se pojavi Asus as long as it takes.
 
Konacno sam preslusao video.
Napadoste coveka a on je drzao na idle karticu do 20 sekunda videa.

Tek cemo da ga napadnemo.Kakav je to nacin da tako iskompromituje nVidia-u :d

Od 20 do 32 je ubrzava na verovatno 30 %.
Od 30 do 41sekunda jos malo.
Od 41 do 53 sekunde na recimo 50%.
Od 53. krece verovatno na 70-80% i od 1:00 krece na 100%.

Buka se uglavnom deklarise na odredjen nivo vrednosti prihvatljivo ljudskom uhu u full load rezimu rada.
Po istom principu se odredjuje i max oc potencijal 24h/7 !
To bi opisalo i karakteristike same karte u radu.


Ukratko: covek je bio sasvim fer i snimio je ponasao na svim varijantama okretanja fana. Kod mene se fan najbrze okretao recimo 46% na stock vrednostima svega, tj sa fabrickim OC-om pod opterecenjem. Mogu reci da se kartica identicno ponasala kod mene, a da je dominantan zvuk bio onaj koji se najbolje cuje u 17-18 sekundi kada priblizi kameru grafickoj pa se bolje cuje isto ono sto se cuje od prve sekunde. Isti taj noise se cuje mnogo bolje od 20-31 sekunde ali to vise nije idle situacija.
Vec ranije sam rekao da mene zvuk potiskivanja vazduha ne iritira i da mi je to sasvim normalno. To je zvuk koji se cuje kada napanji fan na 100% (ok zvuk za mene) i on potiskivanjem vazduha totalno prigusi ovo sto se cuje na prvih 30-40 sekundi snimka (nije ok za mene).
Znaci, problem je zvuk mlevenja motora fana na idle i kada se kartica malo optereti tj prvih 30-40 sekundi snimka.
Iz ovih razloga sam vratio karticu i cekam da se pojavi Asus as long as it takes.

Sto se tice crvcanja i kliktanja jednostavno treba da se naviknete na nove standarde live okruzenja.
nVidia je odlucila da vam ponudi ugodjaj da se osetite kao da ste u prirodi !

P.S.Sve je to dobro dok karte ne pocnu da urlaju kao turbine kod ATI referentnih modela ;)
 
Ali to kliktanje se stvarno čuje samo ako ti je karta na 15-20cm od ušiju i to ako je otvorena strana kućišta :)

KAo što rekoh meni je kućište ispod stola, a i ovaj ubogi Chief sasvim dobro izoluje to.
 
Moguće da je kod svakog primerka drugačije, ko će ga znati.
 
jes vala, chuje se nekontinuiran zvuk bash kao neko mlevenje/zapinjanje kad se vrti sub ~70%, po mojoj proceni....kao da su loshi lageri u ventu.
ali ako se to chuje samo na nekim kartama....ili pak samo u pojedinim situacijama...tj pozicijama uha u odnosu an kartu :D...i dalje extra karta za 350e
 
Poslednja izmena:
Pa jest cudan zvuk al nije toliko bucan on je fakticki uneo kameru u kuciste nebi se trebalo toliko cuti u zatvorenom kucistu. Kome smeta naravno moze da uzme directcu ili winforce ;)
 
Vrh Dno