Šta je novo?

GeForce GTX 660 Thread

@ kull

isti proc ko tvoj samo na 5.1ghz + promena biosa karte

i evo rezultata

http://www.3dmark.com/3dm11/6288239

Video sam tog šampiona, ali ga namerno nisam uzeo za reper jer mi je bio sumnjiv iz 2 razloga:
Na 5.1GHz morao bi da me odere u Physx-u zbog 500MHz prednosti, a skor mu je zapravo manji - što će reći da mu CPU nije 100% stabilan nego throtluje. (ovo znam iz svog slučaja jer na 4,85GHz ja prolazim 3DMark11 testove bez pucanja, ali Physx skor mi opadne skoro za 700-800 poena nego kad sam na 4.6GHz.)
Zahvaljujući ovom tvom linku sa overclock.net foruma, vidim da postoje modeli i sa 1,5GB i sa 3GB VRAM-a i taj tip očigledno ima neku namunjenu verziju od 1,5GB koja radi na višim taktovima.

Na tom forumu svi Unigine Benchmark-e vrte kroz ExtremeHD preset pa da ispoštujem standard.
 

Prilozi

  • valley_extremehd.jpg
    valley_extremehd.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 116
  • heaven_extremeHD.jpg
    heaven_extremeHD.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 110
Poslednja izmena:
Pošteno bi bilo da Futuremark napravi posebnu kategoriju za ove tipove sa 1.5GB/3GB modelima jer to njihovo je GTX 660 OEM model baziran na osakaćenom GK104, a ne GK106 kao retail GTX 660. Zato oni prave tu razliku u odnosu na nas sa jeftinijim ulacnicama, a te karte i pored nižeg default kloka očigledno se mnogo bolje klokuju.
http://www.geforce.com/hardware/desktop/geforce-gtx-660-oem/specifications
 

Prilozi

  • 24qpbop.jpg
    24qpbop.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 126
Poslednja izmena:
Jedno pitanje...

Danas sam kupio GTX660 Palitovu, posle duzeg razmisljanja videh da i nije neka prevelika razlika u odnosu na 670, a cena je mnogo veca (barem je meni tako ispalo) citao sam i igrao se sa klokovima, otkljucao bios, flashovao, instalirao AB i jedva sam nasao stabilne klokove. Kako sam za frekvenciju gledao u gpu-z dosao sam do nekih +95 gpu i + 150 za mem. E sad odradio sam 3dmark 11 i sa ovim postavkama sam dobio 6650 poena. Slucajno vratim na +50 gpu i +40 mem i dobih 7000 poena?! Stavio +70 i + 60 i dobio 6500. Vratio na max i opet 6650, vratio opet na male +50 i +40 i sada 6300... I vise nisam dobio 7000. Onda sam procitao da za boost clock ne gledam gpu-z nego grafikon u ab i tamo kada je default bez oc frenkvencija se boostuje na 1200, a kada je klokujem ide na 1270.
I sad sta mi je ciniti, ne dirati nista ili ipak klokovati zbog base clocka? Koji klok mi preporucujete ili da li neko zna zasto sam u onom trenutku dobio 7000 i vise ne?

I da jos nesto. Sve igre mi rade ok sa max klokom, kada preteram sa memorijom physx test puca ali sada je ok. Samo mi batman AA ne radi sa high fizikom dok je na 560ti radila i to nece ni sa default ni sa oc... Zna li neko uzrok?
 
Poslednja izmena:
Ups :D mislio sam nije velika razlika u odnosu na 660ti..

elem heaven je pukao na + 70 + 150, na +50 +150 prolazi bez problema, mozda bi mogao jos memoriju da zategnem ali neka, boost klok se peo na 1240... evo rezultata na extreme sa mojom rezolucijom. Sta i kako ne znam ali neka ga ovako, ko zna zasto sam dobio onaj boost u 3dmarku. Jedino se razmisljam da promenim klokove u biosu i tako dobijem fabricke klokove da se ne zezam sa ab :)
 

Prilozi

  • he.jpg
    he.jpg
    80.8 KB · Pregleda: 120
Ups :D mislio sam nije velika razlika u odnosu na 660ti..

elem heaven je pukao na + 70 + 150, na +50 +150 prolazi bez problema, mozda bi mogao jos memoriju da zategnem ali neka, boost klok se peo na 1240... evo rezultata na extreme sa mojom rezolucijom. Sta i kako ne znam ali neka ga ovako, ko zna zasto sam dobio onaj boost u 3dmarku. Jedino se razmisljam da promenim klokove u biosu i tako dobijem fabricke klokove da se ne zezam sa ab :)

Trebalo bi da je izvukla malo veci fps na 1680x1050. Ja imam 660 MSI, fps se kretao od 20 do 50 na Extreme HD na 1080p
 
otkud znam ludnica, videcu kad promenim sistem kakvo ce stanje biti...
 
Ljudi u velikoj sam nedoumici , juri me priljatelj da mu dam moju GTX650TIB 2GB by Asus e sada uzeo bih GTX660 OBICNU By asus ali kuciste me brine (antec sonata III) dal ce stati , secenje ne dolazi u obzir jer su mesta za HDD zauzeta :-D moze li neko da mi proveri jer ja na netu ne nalazim oficijalne dimenzije za prostor graficke u kucistu :) hvala puno i jos jedno , dal preporucujete prelazak sa GTX650TI Boost (192bit) 2GB na GTX660 ili da cutim i uzivam (doplata je sitna)? Hvala
 
10.7" odnosno 27.2cm
 
Ima li neko da mi posalje ne modovan bios za GeForce GTX660 MSI OC 2GB. ja sam moj otkljucao ali mi sada u igrama i skoro uvek kada podignem taktove pucaju drajveri. Nesto sam vratio raniju verziju drajvera i sada se desava dosta redje ali bi probao da vratim originalni bios(a moj nisam sacuvao bekap:( pri otkljucavanju). Grafika je ova 1161664.jpg
 
Kako si otkljucao i sta konkretno?
Pucaju ti driveri najverovatnije zato sto ti je sad prevelik boost klok.
Sad ti vrednosti koje ti GPU-Z ispisuje nisu iste tako da ne mozes da se meris po tome..
Gledaj live monitoring i koliko ti karta max boostuje!

Evo ti bios!
 

Prilozi

  • n660_2gd5oc_bios.zip
    474 KB · Pregleda: 27
Hvala na brzoj pomoci. Bios sam otkljucao po ovom uputstvu, da mu se podigne voltaza i max broj obrtaja na ventilatoru.
 
Da li neko zna da li moze na MSI GTX660 TwinFrozr III da se otkljuca podesavanje napona za GPU? Ne bitno da li je preko MSI Afterburner-a ili EVGA Precision-a... U Afterburner-u postoji slider, ali ne utice na korekciju samog napona za GPU.
Mozda je potreban neki modifikovan bios kako bi omogucio promenu napona?

Hvala
 
Pusti GPU-Z da radi u pozadini i pogledaj koliki je maksimalni napon.
Ako ne prelazi 1.17v onda moras da otkljucas iz biosa.
Mozes da je poguras do 1.21v!
 
Ne prepaze (posto su u SLI-u) ni jedna ni druga 1.175v...i ako sam stavio slider na max u MSI Afterburner-u. Sta mi je ciniti?

Pozz
 
I da otkljucas napon sa 1.175 na 1.21 dobitak prilikom oc-a bio bi mozda 50mhz u stvarnosti dobio bi 1-2fps-a u igrama tako da ti je to bas bespotrebno, mozes pokusati ali mislim da je bespotrebno.
 
Ne prepaze (posto su u SLI-u) ni jedna ni druga 1.175v...i ako sam stavio slider na max u MSI Afterburner-u. Sta mi je ciniti?

Pozz

Svaki Kepler ide na 1.175v u loadu.Moze samo iz biosa da se setuje na vise a to je 1.21v !
Ako bas hoces da opipavas granice mogu da ti prepravim bios samo da mi posaljes svoj.
Ja sam vec gledao kako izgleda bios tvoje karte i moze da se podesi napon na 1.21v.
Ako cenis da ce te to zadovoljiti ja cu rado da ti pomognem.
 
Sad sam proverio uz pomoc GPU-Z da se sama verzija BIOS-a razlikuje na kartama koje su u SLI-u. Bio bih ti zahvalan ako uspes da edit-ujes BIOS-e pa da vidim kranje domete. :) Samo me zanima da li da kada edit-ujes stavim na obe karte isti BIOS ili da opet vratim na svaku svoj post edit-ovan?


Pozz :wave:
 

Prilozi

  • BIOS za obe karte.rar
    109.6 KB · Pregleda: 12
Tnx! Resi mi samo kako cu sa nvflash programo da izaberem koju cu karticu da flash-ujem? Moram li da vadim iz SLI-a pa onda jednu po jednu?

Uspeo sam da flash-ujem BIOS na obe karte (malo sam google-ovao komande za nvflash). Mada ova druga ne radi stalno na 1.21v i na clock-u na kome radi prva, malo kao da throttle-uje, tj. vrednosti padju ispod vrednosti prve karte, ne znam da li je to normalno. Prva radi zakucano na 1228MHz (GPU) i 1.21v cim se pokrenes nesto graficki zahtevno.


Hvala!

Edit: Clock za memoriju je na obe zakucano 1687MHz, mada je takva situacija bila i pre flash-ovanja.

Ne znam zasto ne mogu da edit-ujem prethodni svoj post, verovatno je prosle dosta vremena. Ovako izlgeda kao da spam-ujem, 3 posta za redom...

Elem, postavio sam sada na obe kartice BIOS sa one "jace", tj. one koja je clock i napon drzala stabilno, i sada obe rade na istom naponu konstantno i stabilnoj ucestanosti sa razlikom ~25-30MHz, sto je u redu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Drago mi je da sam ti pomogao i jos draze da si se sam snasao tako sto si preflashovao bolji bios na obe karte i tako dobio
stabilan setup.
Sto se tice memorije ,modovao sam ti samo napon za GPU ne za memoriju.
Koliko po defaultu bude mogla da ide to ti je..
Kakve su ti sad temperature bas me interesuje pogotovu sto je SLI?
 
Hmm sto se tice temperatura ne bih znao tacno da ti kazem, posto sam se igrao i sa brojem obrtaja ventilatora na obe graficke kartice. Ali otprilike gornja (ova koja je skucena) je oko 70-74c, dok je donja 10-15c manja temperatura.
Medjutim za sada za GPU core nisam uspeo da stabilno izvucem 1212MHz ni sa 1.21v tako da ne znam da li se isplati drzati modovani bios, kada na default (1.175v) izvlacim 1186MHz...

Pozdrav
 
Poslednja izmena od urednika:
Imam nameru da pazarim Gainward GTX660-2048-DUALDVI-HDMI-DP http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=893
Zanima me koliko je ova karta bolja-lošija u odnosu na iste modele iz konkurentskih tabora.
Overklok me ne zanima preterano iz prostog razloga jer ova GTX660 i nije neki kloker generalno, interesuje me kakav je kvalitet izrade kod Gainward-a u smislu izdržljivosti ugrađenih komponenti na PCB-u?
Inače posedujem monitor iz potpisa čija je rezolucija 1680x1050 i nadam se da će mi na toj rezoluciji GTX 660 biti dovoljan za kvalitetno igranje najnovijih naslova. Ispravite me ako grešim.
 
na toj rez i tvoja GTX460 ima da brije :-D jos dugo dugo :-D ali ako bas zelis da se ponovis dobices u performansama i sa GTX650TI a kamoli 660 :-D
 
Ok gtx660 za moju rezoluciju je dovoljna za najviša setovanja u igrama a ostaje dilema za ovog Gainwarda, kakav je kvalitet kartice i rashladnog sistema?
Gainward je ako me sećanje služi ista firma kao i Palit ili se varam?
Gledam kuler na gtx660 Palit i identičan je kao i na ovom Gainwardu.
Imao sam onu čuvenu Palit 8800GT Sonic i bio sam zadovoljan kako me služila dok je nisam prodao.
jel vredi dati 30 eura više za Gigabyte npr. s obzirom da ovu nabavljam za 150 eura?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno