Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Nije takva situacija,
kakve crne fore sa glumatanjem 'zrtve; i slicno, vec sam i sam' priznao dosta puta, znam da sam ponekad i napadan i tezak, i znam da preteram u potenciranju necega, dobro, forumska rasprava i diskusije, malo se zanesemo, ali, valjda mora da bidne malo tolerancije, bar one osnovne.
Ako mi verujes, :smoke:
znao sam da ces ovo oko referentnih kartica da navedes.;) . Ja mislim da sam ti odgovorio na te stvari, ako ti mislis da nisam, okey, odgovorio bih ti ponovo, ali, apsolutno vise ne zelim da ulazim u polemiku oko 980Ti vs 1080, da opet neki likovi pricaju sve i svasta, nema sanse....
Tek ce doci jos testova custom modela 1080, docice i 1070,bice i polovnih 980Ti, mocice svako da izabre za nekih 350 - 800E, karticu koju hoce i da cepa igre na odlicnim grafickim podesavanjima i da uziva u gamingu...:type:
 
Poslednja izmena:
A kako drugacije ako ne oko referentnih? Ti jednostavno ne zelis da priznas da nije u redu da se poredi nereferentna karta sa mnogo boljim mogucnostima u odnosu na referentnu pogotovu sto stalno istices klokove koje
tvoja karta postize sto ne mozes da generalizujes jer potencijal zavisi od primerka do primerka.
Takodje sirenje neistine da je GTX 1080 brzi svega 10-15% sto si ovde u temi rekao nebrojano puta.

Cak i ako uzmes u obzir maksimalno overklokovane karte razlika ne moze da bude 10-15% vec mnogo veca.
Zapravo nasao sam jedan klip, dve referentne, overklok, razlika je od oko 25% za GTX 1080.

Jos GTX 1080 nije presao ni 2.0 Ghz zapravo 1973 Mhz dok je GTX 980 Ti bio na svojih maksimalnih 1450 Mhz.
Na fabrickim podesavanjima je GTX 1080 brza 30% dok kada se overklokuju 25%. Referentne karte. Znaci, kakva god da je tvoja teorija, koliko god da GTX 980 Ti ima
veci overklok potencijal ne moze da nadomesti razliku koju GTX 1080 pravi na difoltu? Kapiras? Ta karta kako god okrenes ce uvek biti brza 30-35% zavisno od testa, broja igara, setovanja.
Neko dobije manji rezultat, neko veci ali procentualno je negde tu oko 30% do 35% sto je svakako odlicna prednost pogotovu za cip koji pripada nizem segmentu, nekom srednjem rangu.

P.S. I ako nije neka ponuda u smislu da su male kolicine kartica sto nije bio slucaj sa GTX 980 Ti opet imas par modela za 650-660 eur. Izbor je tu i bolji je svakako od GTX 980 Ti.

 
Poslednja izmena:
@ reviewsrb
Pa naravno da neces da odgovoris kada znas odgovoro a to je +35% u koristi 1080, zato si i do sada izbegavao i pisao sta se tebi prohte u odgovorima a 3 puta sam te pitao za redom i citirao isto pitanje...
Kada se pojavi neka 1080 G1 tada cemo porediti 980ti g1 sa 1080g1 posto ce cenovno kako mi se cini da budu u istom rangu pa je to neka referenca za smisleno poredjenje, a ne ovako kako ti radis 980ti g1 nategnuta do maksimuma sa kartom koja ce na trzistu da bude pristuna mesec dana u nekim minimalnim kolicinama, znaci totalno besmisleno poredjenje...
 
A kako drugacije ako ne oko referentnih? Ti jednostavno ne zelis da priznas da nije u redu da se poredi nereferentna karta sa mnogo boljim mogucnostima u odnosu na referentnu pogotovu sto stalno istices klokove koje
tvoja karta postize sto ne mozes da generalizujes jer potencijal zavisi od primerka do primerka.
Takodje sirenje neistine da je GTX 1080 brzi svega 10-15% sto si ovde u temi rekao nebrojano puta.

Cak i ako uzmes u obzir maksimalno overklokovane karte razlika ne moze da bude 10-15% vec mnogo veca.
Zapravo nasao sam jedan klip, dve referentne, overklok, razlika je od oko 25% za GTX 1080.

Jos GTX 1080 nije presao ni 2.0 Ghz zapravo 1973 Mhz dok je GTX 980 Ti bio na svojih maksimalnih 1450 Mhz.
Na fabrickim podesavanjima je GTX 1080 brza 30% dok kada se overklokuju 25%. Referentne karte. Znaci, kakva god da je tvoja teorija, koliko god da GTX 980 Ti ima
veci overklok potencijal ne moze da nadomesti razliku koju GTX 1080 pravi na difoltu? Kapiras? Ta karta kako god okrenes ce uvek biti brza 30-35% zavisno od testa, broja igara, setovanja.
Neko dobije manji rezultat, neko veci ali procentualno je negde tu oko 30% do 35% sto je svakako odlicna prednost pogotovu za cip koji pripada nizem segmentu, nekom srednjem rangu.


Ako je 1080 srednji rang, onda je 1070 sirotinja edisn a 1060 je karton city karta...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Cip koji pripada nizem rangu, srednjem segmentu.

GP104 nije najjaci Paskal cip i svakako nije naslednik GM200 vec GM204 tj. zamenjuje kartu GTX 980 a ne GTX 980 Ti.
Tek kada izadje GTX 1080 Ti cemo imati cip iz viseg ranga.
 
Ne, tada cemo imati rang za entuzijaziste. Moze Nv da prica sta hoce, ali mi nikad nece isprati mozak da karta od 789e bude srednji rang. Uostalom, Titan nije ni cip za entuzijaziste, vec za budale i s cenom Titana nikada necu porediti price/perf jer ta cena od 1000 dolara nije ni normalna, ni realna. I ovo za 1080 je previse, ali i dalje podnosljivo.

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ne vredi, majke mi. :S:

Nisam hteo da pisem i hteo sam, da malo iskuliram temu, vec je receno sve i svako je objasnio sta je imao, i sad gledam, i na ovoj temi i 1070 temi, stalno neke prozivke, postao sam medijska licnost, mogu da delim i autograme...:D

Problem je sto si postao poznat na isti nacin kao Mimi Oro i ostale koje su problem ovog drustva - javnim lupetanjem gluposti.
 
Koliko moras da budes ostrascen , da ne shvatis da je to sarkazam,
kako oces, po meni, zasluzio si odavno opomenu od administracije, ja te majstore, tolerisem maximalno, stalno neki nesuvisli komentari,.....pitanje je, sta ti, brale, oces da postignes ovakvim pisanjem, ma ,nisam trebo' ni da ti odgovorim, pametniji popusta...:D
 
A kako drugacije ako ne oko referentnih? Ti jednostavno ne zelis da priznas da nije u redu da se poredi nereferentna karta sa mnogo boljim mogucnostima u odnosu na referentnu pogotovu sto stalno istices klokove koje
tvoja karta postize sto ne mozes da generalizujes jer potencijal zavisi od primerka do primerka.
Takodje sirenje neistine da je GTX 1080 brzi svega 10-15% sto si ovde u temi rekao nebrojano puta.

Cak i ako uzmes u obzir maksimalno overklokovane karte razlika ne moze da bude 10-15% vec mnogo veca.
Zapravo nasao sam jedan klip, dve referentne, overklok, razlika je od oko 25% za GTX 1080.

Jos GTX 1080 nije presao ni 2.0 Ghz zapravo 1973 Mhz dok je GTX 980 Ti bio na svojih maksimalnih 1450 Mhz.
Na fabrickim podesavanjima je GTX 1080 brza 30% dok kada se overklokuju 25%. Referentne karte. Znaci, kakva god da je tvoja teorija, koliko god da GTX 980 Ti ima
veci overklok potencijal ne moze da nadomesti razliku koju GTX 1080 pravi na difoltu? Kapiras? Ta karta kako god okrenes ce uvek biti brza 30-35% zavisno od testa, broja igara, setovanja.
Neko dobije manji rezultat, neko veci ali procentualno je negde tu oko 30% do 35% sto je svakako odlicna prednost pogotovu za cip koji pripada nizem segmentu, nekom srednjem rangu.

P.S. I ako nije neka ponuda u smislu da su male kolicine kartica sto nije bio slucaj sa GTX 980 Ti opet imas par modela za 650-660 eur. Izbor je tu i bolji je svakako od GTX 980 Ti.



Ja mora da se izrazim ovako, jer ne vredi drugacije.
Kad znas da prozivas i samo da +1, evo da i nesto naucis.
Sine, lupetas kao bog.
Nema tu lazi 10-15%
Ako ne znas da citas, reci oprosticemo ti.
E sad, ako ne znas i da googlas, pokazacemo ti iako sam vec ovo negde na pocetku postovao i skrenuo paznju vama koji samo dizete galamu i trazite nekog da podjebavate na forumu.
Evo vam opet:
http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_980_ti_g1_gaming_soc_review,1.html
i
http://www.guru3d.com/articles_pages/nvidia_geforce_gtx_1080_review,1.html
Nemoj sad da mi se izvlacite kako g1 ne moze da se poredi, jer moze i treba, jer je jeftinija od ostalih titaniuma.
To koliko ce 1080 g1 biti bolja i kad ce da izadje me savrseno ne zanima, jer jedna jedina stvar koju izgleda ne razumete je da ce toliko biti i skuplja,
E kad izadje i koliko bude bolja ako u procentima ne opravda nadmoc nad 980ti g1, opet svakom ko je pri cistoj svesti i zdravoj pameti nece biti bolja kupovina.
To sto je neko u fazonu novije bolje, a obican test ne zna da protumaci, te fore za skolarce koji se jos pale na to mozete slobodno da ostavite sa strane.
 
@qQq
Ti stvarno ne kapiras da je ta karta aktuelna dok se ne pojave ostale tipa g1 a to je jos par dana, i da zbog toga nema smisla porediti 980ti g1 sa referentnom 1080 ili makar tome pridavati toliki znacaj ???

@DeRadicci
Covek rece da se nesto nauci, zar nista nisi naucio ccccc :D
 
Poslednja izmena:
@kolega

Nisam govorio o marketingu i karakterisanju proizvoda po njegovoj ceni.
Davao sam primer za napredak u performansama jasno navodeci da je skok odlican za takav cip.
Svakako treba da vidimo koliko jos moze GTX 1080 Ti da ponudi. Ostaje da sacekamo.

P.S. Cip nije isto sto i sama karta. U ovom trenutku GTX 1080 predstavlja najvisu klasu jer nema nista brze i bolje u ponudi.
Tehnoloski on nema cip iz najvise klase vec cip iz srednjeg segmenta iz Paskal palete. Sada smo se valjda razumeli?
 
Poslednja izmena:
@qQq
Ti stvarno ne kapiras da je ta karta aktuelna dok se ne pojave ostale tipa g1 a to je jos par dana, i da zbog toga nema smisla porediti 980ti g1 sa referentnom 1080 ili makar tome pridavati toliki znacaj ???

Pa cekaj bre malo, valjda pricamo o GTX 1080 FE?
Dvadeset i nesto strana vi napadate coveka kako smara sa jednom te istom kartom, a ti sad meni ubacujes ostale 1080 g1 itd?
Ja sam mislio da mi pricamo o trenutnoj karti?
Naravno da znam i razumem da ce razlika biti veca od tih 10-15% sa GTX 1080 g1.
 
^
Evo ponovo da te pitam al ako nisi siguran pogledaj sta je pisano unazad, da li je neko njemu osporio to da je dobro klokovana 980ti g1 sporija 10-15% od klokovane 1080 FE ?
Ja ovo cak nisam ni proveravao jer me ne zanima samim tim mu nisam osporavao, a ni ostali nisu, barem ja nisam primetio...
 
Poslednja izmena:
Eto ti ga taj gore sto ga hvalis sa tim silnim linkovima kako je doneo veci doprinos od reviewserb-a
Pa i bot zna da postuje linkove, ali ne i da ih procita.
 
E pa dobo neka se izjasni onda ja stvarno nisam primetio da mu je neko to osporio pa cak ni on, ali i to se da lako utvrditi al ne na osnovu ova dva testa sto si linkova iz vec navedenih razloga... Mada ne znam odakle @reviewsrb tako precizno poredjenje kada nisam video nigde test na istom sistemu 980ti G1 OC vs 1080 FE OC, mozda je negde linkova al ne mogu da citam sve sto pise iz objektivnih razloga haheheh :D
 
Poslednja izmena:
Pa mislim dajte da se uozbiljimo malo.
Ne znam coveka (reviewserb), ali nije u redu sad da ga svi drndaju ovde bez veze.
Razumem ja da neko kaze, e druze nisi u pravu, evo to i to nije tako, op link dokaz i cao.
A ne e nisi u pravu, e ovakav si, e onakav si.
Pa daj dokaz, a ne da samo pisas uz vetar i onda se jos uvredi kad spomenem lemming train.
Svaki put kad sam nesto pricao, sto ovde na forumu, sto negde drugde, sve sa dokazima ili cutim i ucim.
A ne kao ovi samo da nekog napljuju, jer ih u RL-u niko ne firca 2%, pa moraju negde da se istresu.
Izneses dokaz lepo napismeno sta i kako i cao zdravo, a sve ovo ostalo moderatori treba da brisu i kraj price.
 
^
Ma i ja sam mu jednom prilikom ranije da tako kazem drzao stranu i skretao paznju da konciznije pise al dzabe, i nije toliko problem u sadrzaju mada po nekad ume ozbiljno da se izlupeta vec u tome sto je mnogo naporan, al bas mnogo hehe :D Jeste to posao za moderaciju, al sta ljudi da rade, on jednostano nema rezon i to je to, samim tim na neki nacin ne postuje ostale kolege sto je dovelo do sikaniranja...
 
Koliko moras da budes ostrascen , da ne shvatis da je to sarkazam,
kako oces, po meni, zasluzio si odavno opomenu od administracije, ja te majstore, tolerisem maximalno, stalno neki nesuvisli komentari,.....pitanje je, sta ti, brale, oces da postignes ovakvim pisanjem, ma ,nisam trebo' ni da ti odgovorim, pametniji popusta...:D

Ostrascen ostrascen :D
Shvatam ja da si ti bio sarkastican, ali ja ti kazem da jesi bio u pravu. Postao si poznat, po lupetanjima koja serviras u svim segmentima IT industrije.

Po tebi moze samo da se gazi, elem sala mala, kaze se po mom misljenju ;) Ja nemam agendu da postizem nesto, iako se Atomi ne bi slozio sa time. Mada trenutno imam nesto sto bih da postignem, da saznam sta je to "nesuvisli komentar".
Slabiji popusta :d
 
Poslednja izmena:
Znaci prosek 10,max 15 frejma vise u peakovima... tj u proseku 25% na ovim mega podesavanjima... rev,bio si blizu za 33%
Ono sto mi je interesantno je da iako je mem brza i GPU takt mnogo brzi ipak non stop radi na 99% kao i 980Ti...
LIcno ne vidim/ne primecujem razliku izmedju 50 i 60 fps u igrama... mozda sam omatorio...
 
Opet Asus ne radi stvari kako treba. Trpa ogroman broj toplotnih cevi, a samo 2,5 od 5 ima kontatk sa cipom, cemu to ? radice on posao, ali ne onoliko dobro koliko bi trebalo. Taj problem vuce od ASUS R9 280X DC II Top, pa na ovamo sa DC hladnjacima. Trebali su to kao Sapphire da rade sa Hawaii furunama i Vapor X hladnajcima, prvo vapor chamber pa onda tri ogromne 10mm toplotne cevi po tome i milina.
 
Poslednja izmena:
^ Taj hladnjak ce da ide verovatno i na 1080Ti pa ce da se uposle i ostale cevke zbog vece povrsine cipa.
 
Nije to tako strasno, pajpovi su jedan do drugog, kod formirane temperature nije neki hendikep jer se toplota brzo prenese, tj. ne bi bilo neke razlike plus ovo sto ti je pike rekao.
 
Hajde da je veci cip, to je i radilo na starijim nVidia cipovima. Ali kod AMD-a je nastao problem, da je taj slab kontakt bio hendikep i na 280X i na 290/x gde su koristili isti DC II hladnjak kao i 780 i 780Ti. Jos sam imao i licno iskustvo sa DC II 280X. To se nece toliko ispoljiti na ovim nvidia cipovima, jer trose dosta manje, ali opet mi zao sto ne trude maksimum da se izvuce.
 
Ne isplati se taj trud jer cip nije toliko vruc, ne ide preko 2.1 a radice posao za Ti.
Btw, ako se ispostavi da vecina karti ne moze preko 2.1Ghz, ljudi momacki naplatise maxwell u 16nm :D
 
Poslednja izmena:
^
Bas tako, sve su ono gluposti sto su pricali na prezentaciji, testovi pokazuju da je ovo u stvari vise maxwell na steroidima nego nesto novo, al nema veze dobitak je vise nego zdovoljavajuci...
 
Nazad
Vrh Dno