Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

ma odlicno...menjam ovo moje

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ovoj sa videa je oc-ovana I GPU I memorija za nekih 10-15%, pa za realno stanje umanji rezultate nekih 7-8% mada je I dalje dobar fps...
 
Ima li neko G1 verziju? Da podeli utiske.
 
Hteo sam da penzionisem 270x i za rodjendan uzmem 1060 6gb, verovatno gigabyte model, medjutim odose cene u 3pm, ni na KP ne mogu da ih najdem ispod ~350e malo gore dole..
Ostade izbor na 1050ti, ne znam koliko se isplati sto se tice performansi i koji model se najbolje pokazao?
 
Trenutno 1050ti je bestbuy samo gledaj 2 venta i miran si


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
1050TI može biti odlična kupovina u pogledu odnosa cena/performanse ali su mu performanse očaj za 2017.
 
Koji apsurd, ko bi rekao da će GTX 960 u drugom pakovanju dve godine nakon izlaska biti best-buy.
 
Pa kad nema nista pametnije u kategoriji izmedju 150 i 300e...
 
za ono sto igram(fifa, bettlefield 1) vise nego dovoljno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Realno jeste apsurd, ali tržište je takvo.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kamo srece da svako moze da dobavi RX 570/580 iz Nemacke.
 
evo upravo sam se ponovio sa GIGABYTE GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G kartom i mogu vam reci zaono sto meni treba (fifa ,betllefield 1 i ostale fps) i vise nego solidna karta
ako sam sa proslom asus rx470 srix u betllefield 1 sve na ultra u multiju ima prosek oko 80fps ovde imam fluidnih 60fps i sasvim sa zadovoljan
 
Tacno se i uklapa, oko 30-35% razlike.

Probaj sa DX11 BF1, ako se ne varam sa Nvidiom radi bolje tako.
 
Nije 1050Ti losa karta uopste, jos trosi ko upaljac.
 
Karta je, za oko 150e ( i manje) koliko je na kp, odlican izbor, jako dobar odnos ulozeno/dobijeno. Steta sto AMD nema tu neku "rx 565" ili kako vec.
 
Karta je, za oko 150e ( i manje) koliko je na kp, odlican izbor, jako dobar odnos ulozeno/dobijeno. Steta sto AMD nema tu neku "rx 565" ili kako vec.
Pre početka najnovijeg rudarskog ludila i dok je 1050 Ti bila novija karta sa višom cenom nego sada, RX470 je bio daleko iplativija kupovina od 1050 Ti, ali nakon toga skočiše cene u nebesa :D savršen pokazatelj da smislenost bilo koje grafičke zavisi manje više isključivo od cene.
 
Pre početka najnovijeg rudarskog ludila i dok je 1050 Ti bila novija karta sa višom cenom nego sada, RX470 je bio daleko iplativija kupovina od 1050 Ti, ali nakon toga skočiše cene u nebesa :D savršen pokazatelj da smislenost bilo koje grafičke zavisi manje više isključivo od cene.
pre rudarakog ludila ja nebi prodavao moju rx 470!!!ali sto ne zaraditi i uzeti nesto malo slabije da radi slicno

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
evo danas sam igrao bettlefield 1 ,i cini mi se sad je to moj subjektivan osecaj da mi bolje radi igra na istim podesavanjima od 470!!!cudno znam da je moja rx 470 strix patila (moralo se spustati napon) da bi clock drzao ulokovan ali stvarnovsam prijatno iznenadjen

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
verovatno zato sto je manji cpu overhead kod nvidia drajvera
 
Mogao si i dizanjem temp limita(mislim da je jako nizak fabricki temp limit, tipa 60) na Strixu da odrzis klok, nisi morao da smanjujes napon. Naravno undervolt je uvek preporucljiv sa RX 470/480.

Sto se tice toga da ti bolje radi sa 1050Ti nego sa 470, to meni ne pije vodu, ne sa tim procesorom.
Da je neki Pentium/i3, pa ajde.

U ovom slucaju bih rekao da je placebo :D
Bitno je da si ti zadovoljan.

I ja bih to isto uradio, prodao 470 i uzeo 1050Ti, ali me drzi FreeSync monitor, ne bih mogao da se vratim na non-Async igranje, a prodaja pa kupovina 1050Ti, pa prodaja i kupovina 580/Vege kad su normalne cene mi nije primamljiva.
 
ma sve sam to radio za temp limit,nego u kombinaciji sa tim pricesorom u igri mi stalno zabijao procesor na 100% pa sam tim mi je igra seckala,a sada kao da je oslobodjen procesor i radi na nekih 75-90% i samim tim nemam seckanje u pojedinim delovima igre
pu,pu,da ne ureknem

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
posto sam prvi put u taboru zelenih jer treba nesto da podesavam kartu (kao kod 470)
za sad sam samo lokovao menoriju 4000 mhz

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
posto sam prvi put u taboru zelenih jer treba nesto da podesavam kartu (kao kod 470)
za sad sam samo lokovao menoriju 4000 mhz

Pa, power limit i core voltage na maximum, i dodas jos malo overclock za gpu clock i memoriju.

I, u Nvidia Control Panel , ...Power Mode na minimalno Adaptive mode.
 
Poslednja izmena:
ma sve sam to radio za temp limit,nego u kombinaciji sa tim pricesorom u igri mi stalno zabijao procesor na 100% pa sam tim mi je igra seckala,a sada kao da je oslobodjen procesor i radi na nekih 75-90% i samim tim nemam seckanje u pojedinim delovima igre
pu,pu,da ne ureknem

Ako je taj procesor na default, onda je on i verovatno bio problem sa 470 grafom. Nije mogao da se izbori sa tom grafom, plus sto i ta sama grafa ima pomalo problema sa sitnim miocro stutteringom.

Ovako je taman za 1050Ti klokovanu grafu.
 
Nazad
Vrh Dno