Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Da da, jasno, to i proveravam... slanje u neku EU zemlju. Konkretno u Mađarsku me zanima. Dakle standardno, ništa carina, samo cena + trošak prevoza (DHL!?) + eventualno dodatak na cenu praćenja, ako sam dobro shvatio...!?
 
Na GB placas cenu telefona i dostavu a tracking broj ti je uracunat u cenu..Samo mislim da na neke jeftinije proizvode moras da platis broj za pracenje ako hoces.
 
Jasno. A kakva je situacija kad se naručuje roba iz Kine u neku EU državu? Onda već ima nekih peripetija pretpostavljam?
Mada, gledam recimo telefone na DX i GB, rekao bih da nisu previše jeftiniji u odnosu na naše u malim oglasima
 
Ovisi o carinskim propisima same zemlje.
 
Oke, da konkretizujem, da li je neko naručivao iz Kine u Mađarsku ili Nemačku?
 
Sad su mi ovi genijalci sa gearbesta poslali samo jednu stvar a naručio sam zajedno 3 predmeta. Verovatno nemaju na stanju. I opet swiss post bez praćenja.
 
Za power bank sa gearbesta sam platio ono osiguranje od carine. Ako mi nasa carina naplati nesto, sta mogu da ocekujem kao povracaj? Samo carinu ili mogu i za PDV da trazim povracaj?

Imate li nekih iskustava?
 
Koliko ja znam gearbest nema osiguranje od carine. Verovatno mislis na shipping Insurance ali to je osiguranje posliljke nema veze sa carinom, ako placas paypal-om to ti ne treba
 
Koja je fora sa ibuygou, doplatio sam za paypal package (tracking no.), ali nikakav tracking number nisam dobio. Ili nisam svestan da sam ga dobio?

Paket je poručen 2/11 i dostavljen 23/11, ali mi nije jasno ovo za tracking.
 

Prilozi

  • Screenshot 2015-11-24 20.48.42.png
    Screenshot 2015-11-24 20.48.42.png
    43.8 KB · Pregleda: 239
stavili 3$ u dzep. trazi da ti vrate. ako jos uvek imas pakovanje vidi da li na njemu ima broj za pracenje.
 
Aj da pitam jel uzimao neko ovo
eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-QS-QS5013-2_5CH-Mini-Micro-Remote-Control-RC-Helicopter-wp-Uk-941430.html
 
Gearbest

Hocu da narucim 4 stvari (xiaomi powerbank + silikon, hybrid sluske i mali usb kablic). Da li oni salju sve to u jednom paketu? To mi i ne odgovara bas, jer ce ga onda otvoriti na carini sigurno....
Takodje mi nudi da platim track no. i neki protection...
 
Poslednja izmena od urednika:
pa ne moze i popust, i free shipping, i free tracking i bez carine :d
 
Ma ja kad naručujem sa gearbesta natrpam svašta u jedan paket pa šta mi Bog da. :D
 
^Evica takve najvise voli :D
 
ja sam imao dosta pozitivna iskustva sa evicom, obicno zaokruzi uvek vise od 2 do 12 dolara vise i to carini a verujem da i od toga ima gore.
 
Neam karticu, pa ko je spreman da ode samnom u telenor/intezu ko ima karticu, da porucim 3 proizvoda za do 40e sa gear-a....banovo b.zarkovo...sutra, preksutra...ponude u inbox, hvala u napred.
 
Da mu neko pokaže gde je banka, pa da podnese zahtev za karticu :)
 
Pre 3 dana sam naručio sa GearBest eksternu bateriju, poslali mi neki mail da potvrdim adresu, da li treba da im odgovorim na taj mail ili ce poslati na adresu koja je upisana prilikom registracije?
 
Moze preporuka za neku dobru flashlight? Da je lagan a da dobro osvetljava, cijena nebitna previse, 10-20$ sam mislio da dam.
 
uploadfromtaptalk1449488564867.jpg

Danas stiglo, bez carine. Ekstra stvar
 
Ovo komotno moze u temu zanimljive i smesne slike :)

Mada ne znam da li je kolega ozbiljan
 
Gearbest mi nudi da mi da 4 dolara u onim njihovim poenima. Znam da poene mogu da koristim da smaknem max do 30 posto cene, ali vidim da pise da ne mogu da se koriste na neke snizene...
A njima na sajtu 99 posto stvari snizeno... Ne razumem,da li to podrazumeva sva snizenja ili samo neka super super snizenja...? Kupio bih sat jedan od 15-16e, pise da je snizen ali oduvek je tako, kao i za vecinu drugih stvari.
 
Juče stigao telefon poručen sa GearBest-a. Veoma sam razočaran pakovanjem i zaštitom. Telefon je u običnom komercijalnom pakovanju i samo stavljen u "postavljenu" kovertu. Na sreću sve je prošlo OK. Ne verujem da ću opet uzimati sa GB lomljive stvari.

Pre ovoga sam kupio telefon preko Banggood-a i zaštita folijom, sunđerom i stiroporom je bila dovoljna da preživi pad aviona.
 
Nazad
Vrh Dno