Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Xiaomi p. bank od 10k sa GearBest-a, poslat 13 oktobra, stigao u petak. Sve original zapakovano, provjereno i sve ok.
 
Poslednja izmena:
Prvi paket (neke sitnice) koji sam naručio sa gearbesta je stigao brzo, bez problema...

Krajem septembra naručim neku jeftiniju led lampu, stigne mi posle malo više od mesec dana ali bez baterije. Napišem ticket supportu, nedelju dana bez odgovora...
Ono nije problem za 1.5$ koliko baterija košta na aliexpressu, ali tamo kad imam problem prodavci se ubijaju da pomognu za dobar ref, a ove boli tuki...

baterije se ne dobijaju vise preko vecina posti, ako u paketu ima baterija carina ne prima.
 
tesko, isto ti je, carina ne pusta baterije, kupi ovde baterije.
 
to je uredjaj zaseban, nisu baterije, a i te imaju litijumske sa zastitom.
 
Kako šalju telefone kad svaki ima bateriju? :D Zezam se. Ima neke cake oko tih baterija šta sme a šta ne sme. Neke poštanske službe dozvoljavaju, neke ne. Mislim da nema veze to sa carinom.
 
Zabranjene su sve baterije koje mogu da iscure ili eksplodiraju.
 
Jedna baterija za bilo koji mob/tablet ide normalno. Kao i powerbank.
 
Ja sam uzeo u Gearbestu telefom 11.11 u EU prodavnici i trazio isporuku u nemacku..Moji rodjaci dolaze za deset dana i oni ce ga doneti..E sad tamo pise i izabrao sam Expedited Shipping 3-5 radnih dana i nisam primetio prilikom placanja da ima opcija osiguranja isporuke koja je nesto oko 3e sto nije mnogo(nisam cekirao tu opciju)..danas je telefon jos u procesu slanja sto znaci da ga jos nisu ni poslali..Pocinje da me hvata panika da li ce ga na vreme poslati jer oni krecu za deset dana imaju vec kupljene karte i ne verujem da bi pomerili polazak zbog mog telefona!!Jutros sam im poslao pitanje zasto telefon jos nije poslat,nisu mi odgovorili..dali su sebi rok da odgovore za 24 sata a i duze vikendom i praznicima..Da li je neko naruciva iz eu prodavnice i za koliko mu je vremena stigao na adresu?
 
Ja sam naručio tablet (chuwi hi8) sa gearbest-a. Poslat je u roku od 5 dana, slikana pošiljka. Stigao u Srbiju za nedelju dana i proveo na carini jos dve. Naplatili carinu realno,u dinar iako kinez napisao 22usd. To su beka moja iskustva. Svaki put sa gb je sve uredno poslato i slikano.
 
Poslato je i meni..dobio sam i tracking broj..olaksanje..stici ce za par dana:)
 
Koliko stoji status Processing? Gb je u pitanju.
 
Ako nemaju na stanju po mesec i vise dana.
 
U pitanju su Xiaomi Hybrid, kako da proverim imaju li na stanju?
 
Imas onaj live chat kao customer support, cekas jedno 2h da dodjes na red i tamo pitas i proveri ti odma
 
pitanje hocu preko DX da porucim brzinometar za bicikl.pise mi ovako Dispatch:
Ships within 7-10 business days.da stize 7-10 radnih dana da stize jer se onda ceka i nasa carina isto otprilike toliko.jer znaci to da cu cekati oko 30dana.kada stigne jer mi donose na kucnu adresu ili me zovu telefonom i ako nisam tu jer mogu podici i gde se podize roba ako nisam tu.uskoro pocinjem da narucujuem hvala na pomoci.
 
Iz Kine su mi paketi stizali obično za 20-30 dana. Moj poštar sitnije pakete donosi, a za krupnije ostavlja ceduljicu, pa idem u poštu. Ceduljicu ostavlja i ako me ne nađe kod kuće. Imaš rok od 5 radnih dana da podigneš paket u pošti.
 
odlicno znaci DX je dobar i pisu garantuju 100% na isporuke.
 
2015-11-11 Data Received Parcel Data Received
2015-11-16 10:23 OWE UK Hub Received Received
2015-11-16 18:31 DPD data centre Order information has been transmitted to DPD. Order information has been transmitted to DPD.
2015-11-16 23:28 Departed LHR Departed LHR Departed LHR
2015-11-18 15:45 Hamburg [DE] In transit. In transit.
2015-11-20 3:52 Neufahrn [DE] At parcel delivery centre. At parcel delivery centre.
2015-11-20 7:25 Neufahrn [DE] Out for delivery. Out for delivery.
2015-11-20 15:28 Neufahrn [DE] Delivered. Delivered.
 
Ako na Gearbestu kliknete opciju EU warehouse i dostavu u neku EU zemlju, onda nema carine?
 
za zemlje iz EU nema placanje carine to je poznato.ali za srbiju ima carino preko 50eur.
 
Nema ako salju u neku od EU zemalja. Ako se salje za Srbiju, primenjuju se ista pravila kao i za sve posiljke iz inostranstva.
 
Iz EU magacina nema slanja za Srbiju, nema čak svih EU članica na spisku.
 
Nazad
Vrh Dno