Šta je novo?

GearBest, Banggood, LightInTheBox, DealExtreme, Geekbuying (Readme u prvom postu!)

Fahim, novo kinesko ime ^^
 
to ti je UAE post preko njega sam ja kupio tablet u pitnju je GB a link imas gore.Tracking number treba da pocinje sa RB a zavrsava sa AE.Shipped out je bio 23.12 i dalje nemam nikakav info sa tracking number-a
pitao sam GB oko tog broja i oni odgovaraju:
Thank you very much for your recent message.
NOTES:
1.There may be delay between scanning events and the website's updates. Once we have shipped the item ,the tracking status will take a few days to be updated online by the shipper. Therefore, please hold on for a few more days and try again later.
2.Usually, most parcels with this carrier will be received within 10-25 working days after shipment date. This timeframe is valid regardless of the tracking information's availability.
Thank you so much for your continued patience and kind understanding.

Best Regards
Fahim
Gearbest Customer Service
http://www.gearbest.com/

Pocinje sa KW a zavrsava sa YQ. :) Videcemo za nedelju dana, trebalo bi da se pojave neke informacije...
 
Do sada sam u Kini kupovao samo na Aliju, sada zelim par stvari sa GearBest-a.
- Ako pri transportu ne izaberem registered parcel (TN code) i ne platim osiguranje - u slucaju da paket ne stigne, imam li pravo na refund? Koje vi opcije birate kod narucivanja? Sa tim dodatnim troskovima GearBest je skuplji od Alija za artile koji me zanimaju, dok na Aliju imam free shipping i nemam navede uslove. Cak i bez TN dobijam refund ako mi ne stigne.
- Koja je razlika da li platim PayPal-om ili direktno karticom? Imam li dodatni PayPal Protection ili je svejedno?
Hvala veliko!
 
Do sada sam u Kini kupovao samo na Aliju, sada zelim par stvari sa GearBest-a.
- Ako pri transportu ne izaberem registered parcel (TN code) i ne platim osiguranje - u slucaju da paket ne stigne, imam li pravo na refund? Koje vi opcije birate kod narucivanja? Sa tim dodatnim troskovima GearBest je skuplji od Alija za artile koji me zanimaju, dok na Aliju imam free shipping i nemam navede uslove. Cak i bez TN dobijam refund ako mi ne stigne.
- Koja je razlika da li platim PayPal-om ili direktno karticom? Imam li dodatni PayPal Protection ili je svejedno?
Hvala veliko!
Ja mahom biram ali kada je cena slicna. Bas zbog lakog refunda.

Ово је послао 6п!
 
^ Izvini, tek sam sam shvatio da je je "ali" u tvojoj rečinici - Ali (AliExpress), pri čemu ona dobija sasvim drugi smisao! :D

Treba li zbog refunda doplatiti TN i doplatiti osiguranje - ili ne? Ako je nesto vredno, dobro je za sve, a ako je oko 30€ sta mi savetujete da izaberem kao poštarinu?
 
Poslednja izmena:
Ne znam stvarno za refund na GB, hvala Bogu nije mi trebao. Zato i kazem da gledam Ali zbog toga, a kada nisam siguran u originalnost prodavca sa Alija, onda biram GB. Kazem ovo da ti mozda pomognem u odluci :)

Ово је послао 6п!
 
^ Hvala! Kada biraš GB, da li plaćaš dodatno TN broj i dodatno osiguranje? Da li plaćaš PP-om ili direkt kreditnom karticom? Da li PP Protection pokriva i ako se ne plate dodatni troškovi slanja? :) Anyone? :)

Inače, u isto vreme mi GB na desktopu daje regularnu cenu za proizvod, dok mi na mobu daje drugu, nižu cenu - flash price (iako sam na istoj WiFi mreži)! Zbunjen.
 
Na mobu iz browsera ili iz njihove aplikacije? Mnoge prodavnice daju popust korišćenje aplikacije.
 
Ako je cena slicna a ne skupljas poene na GB ili tako nesto naruci sa Alija. Ja sam davno narucio power bank sa GB koji nikad nije stigao i bas je potrajalo da dobijem pare nazad. Prvo sto sam cekao neki nenormalni rok od tipa 4 meseca koji treba da prodje da bi se zalio pa su onda pokusavali na sve nacine da mi ne vrate pare, slali mi iste genericke mailove vise puta ali su na kraju vratili. Platio sam preko PP i pokrenuo dispute u celom tom procesu zalbe, bez toga ne znam da li bih dobio refund. Paket su poslali nekom svedskom postom bez pracenja al je mogao delimicno da se isprati, da li do Svedske ili dok izadje iz Kine nisam siguran. Mislim da oni to i jesu poslali al nikad nije stiglo do mene. To je bio prvi paket koji mi nije stigao. :)
 
Poslednja izmena:
^ Hvala! Kada biraš GB, da li plaćaš dodatno TN broj i dodatno osiguranje? Da li plaćaš PP-om ili direkt kreditnom karticom? Da li PP Protection pokriva i ako se ne plate dodatni troškovi slanja? :) Anyone? :)

Inače, u isto vreme mi GB na desktopu daje regularnu cenu za proizvod, dok mi na mobu daje drugu, nižu cenu - flash price (iako sam na istoj WiFi mreži)! Zbunjen.
Za manje sume do 10e ne placam nista, iznad sve zavisi. Karticom direktno, iz njigove apk uvek gotovo.

Ово је послао 6п!
 
Hvala!
@gadafi: na mobu iz browsera jedna cena, na kompu druga, ista WiFi mreža! Čak sam sherovao mob stranicu i poslao je sebi na email, otvorio sa kompa i -- druga cena, ona koja je na kompu! Nikad tako nešto nisam video. :zgran:

@hin1g: Ne znam ništa o skupljanju poena na GB, prvi put sam danas otvorio nalog tamo, sasvim sam neiskusan. Vidim da su mi dali 1$ džabe unapred! Sve u svemu, refund je verovatno nateži u varijanti direktno karticom + GB, onda sledi PayPal + GB (što si ti imao 4 meseca), dok je verovatno daleko brže ako se plate TN i osiguranje + PP. Konačno, kako sam dosta koristio AE, refund nikada nije bio problem kada pošiljka ne stigne, a često je free shipping bez TN-a.

Sad sam hteo par stvari da kupim u rangu 25-40€, i sve su primetno jeftinije na GB, skoro po svakoj štedim do 10€ (ako ne plaćam dodatnu GB poštarinu i osiguranje). :)
 
Da li GB ne šalje powerbank nigde ili ipak postoje zemlje gde šalju?
Interesuje me slanje za Rusiju.
 
Owime, preterujes :) Tj. nepotrebno brines.
Uzmi pracenje zbog sebe, plati PP-om da imas sigurnost, tj. da se ne cimas sa glupostima GB-a ako dodje do problema. Osiguranje zaobici u svakom slucaju, cista parilaza.

Biram sta je jeftinije GB/Ali, ako na Ali-u ima proveren prodavac (neko ko za taj proizvod vec ima barem 20ak feedbackova, koji nisu svi iz iste zemlje, u isto vreme :D)
 
Alfa, ne brinem iz kaprica ili dosade, do sada mi 4 od 15 paketa iz Kine njje stiglo, vecina sa Alija, manje vrednosti, za neke imao TN, za neke ne, ali sve se završilo dobro (full refund).

Međutim, imao sam jako lose iskustvo sa kupovinom iz Francuske, gde sam cak uzimao dodatnih 5€ osiguranje, placao preko HiPayWallet-a i dva paketa nikad nisu stigla a dva su stigla ostecena/neupotrebljiva. Kada sam zatražio da mi ponovo pošalju, odjednom "slike nisu jasne", "cekacemo jos mesec dana da stigne" (inace putuje 5 radnih dana). Imao sam insurance, u ToS-u pise da salju ponovo ako neko nije zadovoljan, nisu uradili ni resend ni refund vec mi blokidali nalog. Onda sam tražio HiPayWallet zaštitu, kažu da je ne pružaju, i na kraju sam iscimao TB da sastavimo tekst za chargeback, puno vremena utroseno na to, samo jos da potpisem i poslace MC-u.

Sve ovo je nešto što želim da izbegnem, zato sam sada dodatno oprezan. :)
 
Sta da izbegnes? Placas Paypalom na GB, placas na Ali-u, imas njihovu zastitu.

Nema tu dodatnog cimanja. Inace te razumem, kada se ne prihvata PP - nije mi svejedno, ako nije proveren prodavac tipa Amazon, i sl.
 
^ Nikad nisam placao PP-om, znaci mogu se na to osloniti. Ovo gde sam kupovao u FR nije mali sajt ali su ekstremno neposlovni, imaju HiPay umesto PP, epilog sam napisao. Glavobolja, hteo da odustanem. Jos sam im bio redovni kupac.
 
GearBest, isti artikal, u isto vreme, jedan iz Chrome normalne ulogovane sesije, drugi iz incognito -- razlika u ceni:

mi2_1.png mi2_2.png

To sam i pre neki dan video, na mobu jedna cena (za nešto drugo), na kompu druga. Refresh, opet isto! :zgran:

p.s.
Posebno me na GB nervira što ispod artikala stoje jedne cene, a kada se otvori artikal, onda stoji neka druga cena (retko ista).
 
Poslednja izmena:
Imaju skladišta u Kini, Hong Kongu, USA, EU. Različite su cene svuda, otuda i prikazuje svašta u zavisnosti da li si ulogovan i sl.
 
^ Sve je to lepo ali na kraju ne znam sta koliko košta, nekad stoji flash sale 5d a zavrsi se za 1 dan, pomislih, sve prodato, kad ono opet izadje isti artikal sa drugom cenom.
To je da ceo dan provodis na sajtu jer se cene menjaju, a kad gledas vise artikala na stranici sve dok ne kliknes na svaki ne znas koja je cena.
Meni to negde ipak ne odgovara - time consuming. Plus prica clana da se namučio za refund.
 
Različita iskustva. Meni su 2 puta vraćali pare bez ikakvih problema i natezanja. Sad skoro za gps tracker koji ne radi. Niti su mi tražili neke posebne dokaze (slike, video) niti da ga šaljem nazad. Prvi put jer su mi poslali neke no name narukvice za miband a pisalo da su original xiaomi.
 
Sa GBom nisam imao licno problema za refund, doduse nisam trazio nikada ceo refund, ali BUKVALNO svaki order kod njih je imao vece zamerke! I svaki order je imao partial refund. Mada su tek u zadnjem slucaju sami nudili GB Wallet ili na PayPal da vrate, iako sam svaki put PP-om placao.

A ove razlike u ceni - ja sam vidjao sitne, besmislene razlike u app-ovima naspram sajta, i razlike neke u zavisnosti od boje - ali razliku od 50+% ne! To ni na NewEgg-u mislim da nisam vidjao ;)

EDIT:
Owime, pogledaj prvi screenshit. Time left za Flash sale je 5 dana 23 sata, 54 minuta.
Verovatno si pogledao, uradio drugi screenshot, proslo vise od 6 minuta, uradio prvi. Taman onda i nije cudno.

P.S. Za Xiaomi uvek trazi ako ima Flash sale. Ima ga 99% vremena, tada su u stvari normalne cene ;)
 
Poslednja izmena:
Ne.
Porucio sam samo jednom, da neko donese iz USA, ali vidjao sam najgori moguci price gauging kod njih ;) (gori su od hagglera iz Hong Konga ;))
 
@Alfa,izgleda da si u pravu za screen shots, pravi si Šerlok Holms! :)
Ali kako objasnjavas ovo, upravo uradjen SS sa moba iz browsera:
6df553b0a210b444b67a9163511b43a3.jpg

Kako tu nije flash sale cena koja traje 6 dana, kao sto smo videli u prethodnoj poruci? I kao jos 9 komada ostalo, a na kompu u flash sale ima preko 1.000!
Isto mi se desilo pre 2 dana sa Meizo EP51 sluškama, ali obratno: na mobu je bio flash sale, a na kompu ne! Ista IP adresa, isti WiFi, nemam app, sve iz browsera. Zbunjen.

* * *

Onda ni jednu app za kupovinu necu da stavljam, da se ne smaram dodatno sa time. moje kupovine iz Kine su obicno do $30.
Smorilo me je ovo za GB što uvek bude neki problem i partial refund. Drzim se onda Alija. ;) Upravo porucio sa Alija sve sto sam hteo sa GB.
 
Poslednja izmena:
^ Sve sto mogu da kažem je - neverovatno niska cena koju do sada nisam video, a ni da konkurencija ima tako niske cene. A pri tome ne piše ni da je akcija. 32GB je oko $12.
 
Ma piše 77% off. Toliki off me najviše i buni i navedena besmislena regularna cena od 70 eur-a. Sumnjivo mi je više zbog tih navoda nego li same niske cene. Sa ovom što sam uzeo preko GB-a sam og 32 gb pre godinu dana je sve ok (original), a plaćena je 9 eur-a.
Sad videh, ima i na GB-u po sličnoj ceni http://www.gearbest.com/memory-cards/pp_187660.html
 
Poslednja izmena:
Meni se ovo uopste ne cini posebnom cenom za 64GB obicnu SD karticu.
Da je neki SanDisk Extreme, jeste niska.
 
Evo sad na GR krenuo isti flash sale kad se gleda iz brauzera na mobu, dok je na kompu krenuo pre oko 16h. Alfa je uhvatio da je to bio sam pocetak flash sale-a na prerhodnim šotovima sa kompa.

Može li neko da objasni? Kao da paralelno idu dva flash sale-a za isti artikal sa različitim vremenom svršetka?
3aa179973cd37d4d29436394e0a2d7a7.jpg
 
Nazad
Vrh Dno