Šta je novo?

Gde ste poslednji put bili na odmoru i kada ?

Po prvi put sam išao na odmor septembra, ikada. Zbog lepše/bolje polovine jer nije imala mogućnosti ranije da uzme. Takođe bez dece po prvi put, i prvi put kraće od dve sedmice (9 dana) ... Inače obožavam letovanje, naročito u Julu i samo to i priznajem za letovanje :) A ovo je bio kraći odmor.
Bio u Sarandi, obišao Ksamil i još ponešto u okolini.
Put - super, bez gužvi, putarina nema, zadržavanje na granicama nula, cene i dalje veoma prihvatljive u odnosu na bilo gde drugde. Apartman, komfor, ljubaznost ... neuporedivi.
Inače sam prethodne tri godine letovao u Valoni (Vlora).
More - Jonsko, prelepo i prohladno, prirodna obala je lep hladan kamen.
 
Rezervacija avio karata prekp Skajskenera ili Wiz-a

Planiram sa porodicom negde za dane primirja u Evropu na 3-4 dana. Gledam Valetu, Barselonu, Kopenhagen ili Ajndhoven. E sad, nikad nisam bukirao karte ovako online, išao sam samo kao balvan neki ono all inclusive što je vrhunski jer te vodaju kao malo dete aj tamo aj 'vamo. Sad bi preko aplikacije jedne od one dve iznad, malo u svojoj režiji a i da pokažem i naučim decu kako se to radi pa kasnije da znaju sami. Dakle pitanje je kako i šta? Nađem letove za nas četvoro fazon 300 evra,odaberem ručne prtljage...i dođem do plaćanja. Platim i jel to to? Čime idem na aerodrom? Jel dovoljno da pokažem telefon ili mora da štampam nešto ili zovem Wiz u BG (ako ih ima) da mi pošalju neki papir dokaz? Kako u povratku, jel isto kao što ćete da me posvetujete kako sam u BG uradio ili nešto drugačije? Molim Vas za pomoć.
I još jedno pitanje, šta bi vi od ona 4 grada iznad? Meni Barsa nekako najprivlačnija. Neki savet gde naći smeštaj jeftiniji od Booking-a i Airbnb-a...
Hvala drugovi sokolovi.
 
Primirjje pada u subotu tako da tu nema extra dana.

Kupi karte na Wizovom sajtu, ako se nesto desi sa letom (kasnjenje, odlaganje) lakse ces se "svadjati".

1.Barsa ili 2. Malta. Dansku i Holandiju gledaj da posetis u periodu maj-septembar. Pre 5 godina sam bio u Amsterdamu bas za Ramondu, bez borbenog kompleta kisobran + kabanica nije bilo sanse da se prezivi.

Smestaj ces tesko naci van ta 2 sajta.
 
Primirjje pada u subotu tako da tu nema extra dana.

Kupi karte na Wizovom sajtu, ako se nesto desi sa letom (kasnjenje, odlaganje) lakse ces se "svadjati".

1.Barsa ili 2. Malta. Dansku i Holandiju gledaj da posetis u periodu maj-septembar. Pre 5 godina sam bio u Amsterdamu bas za Ramondu, bez borbenog kompleta kisobran + kabanica nije bilo sanse da se prezivi.

Smestaj ces tesko naci van ta 2 sajta.
Znam da pada za vikend ali mini raspust je par dana pre. Gledam i ja sa nađem nešto van ta dva sajta ali mrka kapa. Hvala
 
Rezervacija avio karata prekp Skajskenera ili Wiz-a

Planiram sa porodicom negde za dane primirja u Evropu na 3-4 dana. Gledam Valetu, Barselonu, Kopenhagen ili Ajndhoven. E sad, nikad nisam bukirao karte ovako online, išao sam samo kao balvan neki ono all inclusive što je vrhunski jer te vodaju kao malo dete aj tamo aj 'vamo. Sad bi preko aplikacije jedne od one dve iznad, malo u svojoj režiji a i da pokažem i naučim decu kako se to radi pa kasnije da znaju sami. Dakle pitanje je kako i šta? Nađem letove za nas četvoro fazon 300 evra,odaberem ručne prtljage...i dođem do plaćanja. Platim i jel to to? Čime idem na aerodrom? Jel dovoljno da pokažem telefon ili mora da štampam nešto ili zovem Wiz u BG (ako ih ima) da mi pošalju neki papir dokaz? Kako u povratku, jel isto kao što ćete da me posvetujete kako sam u BG uradio ili nešto drugačije? Molim Vas za pomoć.
I još jedno pitanje, šta bi vi od ona 4 grada iznad? Meni Barsa nekako najprivlačnija. Neki savet gde naći smeštaj jeftiniji od Booking-a i Airbnb-a...
Hvala drugovi sokolovi.
Ако је у питању Air Србија и ако си у могућности, иди лично до неке од њихових пословница. Ево мог искуства са њима од пре четри дана : Карте за онлајн куповину преко 1000е по особи, док сам их у пословници у Јурија Гагарина купио на лицу места за око 90 хиљада динара... Сад да ли њих мрзи да ажурирају сајт и цене редовно (пошто се цена истих мења свакодневно) или једноставно не желе како би клепали народ...
 
Puna preporuka za barsu...plus savet vozom do madrida...brzo se stize i nije skupo...tamo moze nocenje a i ne mora...na guru walks nadji neke free walking ture to je super da obidjes bitna mesta i cujes nesto o njima...
sto se tice smestaja ponekad je agoda jeftinija od bookinga
 
Ja sam u septembru prošle godine platio povratnu kartu na relaciji BEG - NYC 45.000 dinara za letove u februaru ove godine.
 
Bio sa devojkom neplanirano na Rodosu, AS imala akciju početkom septembra pa smo našli 2 karte za 150e. Ciljano birali smeštaj u Falirakiju zbog pesak plaže. Rodos je ok za videti, ništa specijalno, Old Town lep noću zanimljiv, plaža u Rodosu gradu katastrofa - šljunak plus kamen.

Rentali auto sve vreme, obišli 3/4 ostrva tako da mi nije jasno šta naši ljudi vide u Rodosu osim kao 'lux' destinacije budući da ne izlaze iz Rodosa. Mada da puknem cca 1000eur po osobi za prevoz i smeštaj, i ja bih sebe ubedio da mi je brutalno ostrvo.

Lindos takodje dobar, jug odlican za surfere. Plaže onako, cene jače (gorivo 2.20 benzin, 1.85 dizel), hrana ništa specijalno.

Čeka se novembar.
 
Ja mora vidim na poslu za dane, da ugrabim Bg - Ajndhoven pa u Amsterdam. Decembar 7500 povratna za dve osobe.
 
Ja mora vidim na poslu za dane, da ugrabim Bg - Ajndhoven pa u Amsterdam. Decembar 7500 povratna za dve osobe.
I za tebe vazi isto sto i za Milisava, bataljuj Amsterdam u zimskom periodu, lije kisa kao iz kabla i ne zna za boga. Bio sam vise puta u novembru, januaru, februaru, uzasno ako nisi lokalac navikao na takvo vreme... ako iko moze da se navikne ili samo prihvati tako kako je.

A letos sam, sredinom avgusta, na povratku iz Perua imao skoro ceo dan u Amsterdamu, totalno drugacije.

Jedino je kurva bizmis prop'o, onako odokativno 3/4 lokala je prazno i nude se u zakup. A i nekad sam znao da kazem da bi ozenio bar pola onih u izlogu, ovo sad sto je ostalo... ni kafu za susednim stolom ne bi popio
Puna preporuka za barsu...plus savet vozom do madrida...brzo se stize i nije skupo...tamo moze nocenje a i ne mora...na guru walks nadji neke free walking ture to je super da obidjes bitna mesta i cujes nesto o njima...
Covek ide na 3/4 dana, to je jedva dovoljno i za Barsu, kakvo crno uklapanje Madrida u taj produzeni vikend.

Gledaj da ulaznice za ono sto planirate da vidite kupis online, nekoliko dana ranije od kuce, za Sagradu sigurno neces naci karte "na licu mesta" jer su rasprodate po nekoliko dana unapred.
 
Videcu sta cu, obozavam putovanja za decembar. Nekako ih vezujem za katolicki. Volim da obilazim Markete. Lista mi je predugacka :D

Prosle godine zbog srugih saputnika smo isli tek za novu godinu, Salcburg i Halstat. Pa mozda padne opet neka planina. Mnogo dobra opcija za zimu. Austrija, Nemacka, Svica.
 
^ Ma samo ne u ove kisne krajeve... ima toliko drugih mesta u Evropi koje mozes da obidjes u ovom periodu a da ne pokisnes kao mis.

Amare, zivo me zanima sta je tebi top i specijalno.
Što se tiče Grčke, najbolji utisak mi je ostavio Skijatos, mislim da bih se sutra vratio. Paros mi je isto odličan, mada sam ja stvarno specifičan što se tiče odmora. Odmor za mene je jednako što manje slušanja balkanskog govornog područja :)

Tenerife, Gran Kanarija, Fuerteventura, Valensija, Malaga (costa del sol region). Fuerteventura mi je baš top i specijalno, pogotovo jug i plaza Kofete. :)
 
ja sam isao 4 nocenja u barsu i uspeo da odem na 1 dan u madrid..tako da mi nije jasna tvoja konstatacija ali dobro.
Po meni svakako se isplati...rani voz i kasni povratak ...2 free walking ture i to je sjajan izlet iz barse
 
@Stoudemire baš kao što kažeš, plaže na Rodosu su mi ostale kao naaah, a najjači utisak mi je bila šetnja kroz Petaloudes i kada smo negde u sred ostrva sišli sa puta i prošetali kroz šumu. Preko borovih iglica koje niko nije gazio ko zna koliko godina :)

Na motorima smo prokrstarili ostrvom, ali nismo imali GPS, samo neke bajate mape, pa mi uvek nekako padne na pamet da je to moglo biti i bolje putovanje.

Tamo sam u nekom CD Shop kupio original Starcraft, tek bio izašao 😎
A, da, bila je 1998. godina.


Evo, da ne bude da pišem samo o stvarima iz prošlog milenijuma, jun, sada već tradicionalno, nekoliko dana na Sitoniji.
Ove godine smo malo zakasnili, obično taj put zovemo prolećovanje, a sada smo uhvatili poslednje dane proleća i dočekali leto.

Smeštaj u Nikitiju, pa svaki dan idemo na drugu plažu, ali ove godine smo najviše vremena proveli na Tristiniki. Plaža je ogromna, ima jedan, veoma simpatičan bar sa ležaljkama i mnooogo slobodnog prostora, ko voli sam da se organizuje.

Možda mogu da odem kad god hoću i niko me ne pita gde sam, ali verovatno zato što ne dajem povoda i niko i ne primeti da me nema
20230622_113428.jpg

Poslednji dan, odemo u Isla Bar, nalazi se na plaži Kalogria, ali je prilaz sa Koviou. Imaju svoj ogroman parking, bar super, jedno od mojih omiljenih mesta poslednjih godina... I već posle 10 krene takva navala, da sam pomislio, mora da je ovako u Pefkohiriju i Paraliji 😬
Samo me je podsetilo zašto se na ta mesta ne ide u sezoni. Matori vlasnik, koji nas već zna iz viđenja, se svima izvinjava što je usluga spora i kaže dođite opet u septembru, da se opustite.

Vreme nas je, kao i svake godine, fantastično poslužilo. Prošle godine smo 2 dana morali da menjamo plaže u toku dana, da bežimo od kiše, a ove, bukvalno za poželeti.

Ko se zadesi u Nikitiju, pa poželi zaista dobru klopu, svratite u Aprovado Taverna Karalis. Jedna od onih što rade cele godine, a i u sezoni su većina klijentele Grci. Bar za večeru kada smo mi odlazili. Može da bude problem za mesta, pa uzmeš broj od Jorgosa, pošalješ mu poruku na Viber/WhatsApp i rezervišeš sto. Moj favorit Goat in tomato sauce. Najlošija stvar koju sam tamo pojeo je bila jagnjetina, a i ona je bila OK, samo je moj ukus malo drugačiji. Može MB iz Mladenovca, a može Javor Džoko iz Mrzenaca :)

Malo sam se raspisao prethodnih dana, pa me je ovaj Rodos podsetio da dodam i te tekstove, ali forum ima limit u dužini poruka, pa idemo iz 3 dela :)
 
Onda je bilo nekih vikend varijanti po Srbiji, ali 1-2 noćenja, kad se vratiš kući i otvoriš vrata, nema onog mirisa koji jasno daje do znanja da se u kući nije boravilo neko vreme. Tako da to i ne brojim.

Kraj avgusta, shvatimo da nema ništa od septembarske Grčke, pa se u 2 dana dogovorimo (it's an expression; bilo je kao i obično, da, draga), da odemo nekoliko dana na Kosta Bravu.

Do sada sam u Španiju odlazio samo na neke ekskurzije, gde se na smenu voziš, obilaziš muzeje, piješ i ako zaboraviš da u toku vožnje spavaš, ko ti je kriv, nema sada. Oba puta je to bilo proleće, oba puta Lloret de Mar, tako da od mora nismo mnogo očekivali. Mada se ja jednu noć jesam okupao u hotelskom bazenu, u jesenjoj jakni 🙄
Wayout je ove godine pokidao sa ponudama za Španiju (i Kipar), redovne cene ne znam kakve su, Last minut su odlične, a Ultra Last minut im je bio ekstra povoljan. Od prijave do puta smo imali tipa 2 ili 3 dana i verovatno je to doprinelo da izbegnem meni uvek stresne 24-48h pred put. Dok sam shvatio da putujem, već sam bio na aerodromu :)

Wizz standardno kasni u poslepodnevnim/večernjim letovima, jer je ta letilica od ujutru imala već 4 leta i dok se svaki malo smakao, blejali smo preko 2h duže na aerodromu. Što meni i nije bio problem, osim što smo u hotel, u mestu Santa Susanna, stigli posle ponoći. Izlazeći iz autobusa, samo sam se nasmejao, gledajući ljude od kojih većina ni ne shvata da do pomenutog Ljoreta imaju još ceo sat vožnje 🥺

Kada putujemo na neku masovnu destinaciju, preko agencije, pa nas razvoze od hotela do hotela, već nam se nekoliko puta desilo da budemo jedini sa tog leta u određenom hotelu, pa tako i ovog puta. Od ljudi koji su bili u našem mestu, ispostavilo se da smo zaista najbolje odigrali, jer smo uzeli nešto lošiji hotel, za iste pare, ali na samoj plaži.

Pre samog polaska smo pogledali prognozu i trebalo je u sred našeg boravka da bude 1 katastrofa kiša dan i jedan tmuran, pa je bilo, ma ko ga šiša, bar ćemo da se naspavamo.

S obzirom da nam aranžman kreće od večere, na recepciji nam noćna smena daje dva paketa puna hrane i voća, kaže, možete da jedete u sobi, ali plaža vam je ovde, pa vi odlučite. I tako odmor počinje noćnim obrokom, na mesečini, ceo bar na plaži samo za nas dvoje, pa verujem da ono grožđe zapravo i nije bilo toliko ukusno, koliko je bilo do ambijenta 😊

Kreće vetar, navlače se oblaci i po neka kap kiše (prema prognozi je taj dan potpuno suv), pokupimo se u sobu, na šestom spratu, sa fantastičnim pogledom, kad je krenuo pljusak, mislio sam da će sutra gondole da puste na one ulice. Kiša je pljuštala celu noć, a jutro je svanulo bez ijednog oblaka. I ako zanemarimo vetar, koji je duvao sve dane, ostatak boravka smo imali ekstra vreme. Izgleda da se sva kiša istresla te noći.

Santa Susanna je mesto nastalo pre 30-40 godina i praktično su sve hotel do hotela. Većina hotela ima PP i AI varijante, restorani postoje, ali nekako odaju utisak da ne dobacuju dalje od beogradskih kafića koji su zbudžili kuhinju za služenje doručka, pa počeli da služe i prave obroke.

U toj glavnoj šetačkoj ulici svako veče trešti muzika sa nekoliko strana, do 23.30 sharp, pa kome smeta, bolje da obrati pažnju gde je hotel ili kako je okrenuta soba.

Hotel od plaže deli samo šetačka staza od dva metra, ali od šetačke staze do vode, skoro 100 metara kroz pesak ili drvenim stazicama. Verujem da se tu u sezoni igra fudbal, na nekoliko terena, istovremeno :)

Poslednji dani avgusta, 7.30 ujutru, tek sviće, taman toliko je zapadnije od nas.
Svako veče, sve ležaljke pokupljene na gomile (i vezane), svi suncobrani u metalne kutije.
20230905_074034.jpg

Kad smo kod ležaljki, lezaljke/suncobrani 7€ po komadu, pa uzmi čega koliko hoćeš. Za goste iz našeg hotela, 3 po komadu. 1:0 za hotel na plaži. A, da, u ostalim hotelima su izvisili za pomenutu hladnu večeru, pa bi to bilo 2:0 😄

Na klopu u hotelu može da ima zamerke samo onaj ko je došao da ih traži. Zaista bez greške i raznovrsnost i kvalitet i količina. Jedino što sam tovariš, pa odaje utisak menze. Fine dining drugi put i po drugoj ceni.

Plaža, ogromna, ali sa priličnim talasima, zbog kojih se na liniji obale stvori stepenica koja povremeno bude i 50+cm, pa može da bude nezgodno za izlazak iz vode. Definitivno nije mesto za porodice sa klincima. Koliko god je pesak i to prostranstvo ekstra, voda je u najmanju ruku nebezbedna.

Koliko je sati? Vreme za ručak? Vraćamo se za pola sata. 3:0 za hotel na plaži 😄

Jedan dan sam trčao u brda, iznad mesta, tamo ima nešto kuća i vikendica, ali većinom su kampovi. Neki su baš fancy sređeni, sa bazenima.

Jutra sam iskoristio za trčanje duž obale, prema Pineda De Mar i Callela (Kalelja), sve je to ista obala, samo što su mesta starija, sa stambenim zgradama i infrastrukturom za svakodnevni život, ne samo za turiste.

Plaža je dosta uža, a na nekoliko lokacija sam sretao veće grupe surfera. Samo kao potvrda da nisam preterao sa onim "prilični talasi".

U Kalelji mi se desila jedna od onih stavri koje ne možeš da kupiš, a pamtiš ceo život. Utrčavam na šetalište, vidim čunjeve, izmedju stabala vezane trake, pola šetališta ograđeno. Mislim se, divni ste, stvarno nije bilo potrebe da mi ogradjujete stazu, stižem neku devojku i shvatam da ima trkački broj na pojasu 😱
Završavam interval od 2km i bukvalno stajem 20 metara od portala na kome stoji tajmer. Pitam devojke u dresovima, kažu, lokalni duatlon, testiraju sve za Ironman (bio je sad ovog vikenda iza nas). Nikada ne nosim telefon kada trčim, e taj dan mi je baš bilo krivo što nisam mogao tamo da se fotografišem.

Jedan dan smo otišli vozom do Barselone i iskoristili dan za skromnih 20km šetnje i malo se takmičili ko se čega (ne) seća sa svoje apsolventske ekskurzije.

Na ulasku u zamak Montjuïc (napisao sam po Vuku, autocorrect je zamenio Ž I dodao tačkice na i 😳) pita nas žena na blagajni odakle smo, kažem Srbija, izvolite ulaznice, ja zbunjen, nisam ništa platio, kaže ona uredu je. Hmmm. Ispostavilo se da je ulaz besplatan svaku prvu nedelju u mesecu, a zemlja je samo za statisku 😄

Kad smo krenuli nazad, toliko je duvao vetar, da su zatvorili žičaru, pa smo se spustili peške, ali su nam dali papir za refundaciju karte. Pošaljemo mail na taj servis gde smo kupili, nedelja poslepodne, odgovor stiže za sat vremena, sutradan refunidrali ceo iznos na karticu. Sistem koji funkcioniše. Čak i kada ne funkcioniše zbog vetra. Karte za žičaru je jeftinije kupiti online, ali je opet neophodno čekirati ih na blagajni.

Tu zastanemo na Fast food ručak, Salts terasa bar, super pogled na ceo grad i opet jedan potpuno beznačajan događaj, koji se ureže u sećanje. Salts se nalazi na vrhu trebina iznad bazena. Dole je možda 10-15 kupača, olimpijski bazen, praktično prazan, neki se brčkaju, neki plivaju po jednu dužinu, kao da im je poslednje, onda vise na ivici bazena nekoliko minuta. I jedan stariji čovek, daleko smo, rekao bih stariji, blizu 6 banki, koji kao da 50 metara prepliva sa nekoliko duuugih i spooorih zaveslaja. Pliva kraul, sa fantastičnom sinhronizacijom ruku i nogu, bez ijednog pokreta viška i sa slow-motion okretom na kraju svake dužine. Uključim štopericu, svaka dužina oko 45 sekundi. Kada smo došli, on je već plivao, ostali smo oko sat vremena i kada smo odlazili, čovek je i dalje plivao identičnim tempom. Respect.
20230903_152321.jpg

Prodje odmor, krećemo nazad, u autobusu su već ljudi iz Ljoreta i jedan malo stariji bračni par nas pita kako nam se svidelo. Ispostavilo se da su oni prošle godine bili u Kalelji i nije im bilo nešto, pa su sada otišli u Ljoret. Pa nije ni tamo nešto. Wait, what?!

Da li bih nekome preporučio Kosta Bravu za letovanje? Ne.

Da li sam ja zadovoljan? Možda bi mi više prijalo malo mirnije more i malo manje vetra, ali s obzirom da je organizovano za 2 dana, da je pognoza najavljivala kišu i da je ovo jedno od najjeftinijih putovanja per day na kojima sam bio poslednjih godina, nisam zadovoljna, već prezadovoljan kako je ispalo. Sumnjam da će me skoro videti na toj obali, ali nikad se ne zna...
 
I za poslednje dane leta i dočekivanje jeseni, namensko putovanje u Pulu.

U Hrvatskoj sam poslednji put bio 1988. ili 1989. godine i nakon toga, jedino tranzit, auto putem Bratstva i jedinstva.
Autoput do Zagreba mi je poznat i tu sam znao šta da očekujem. Cruise Control i lagano. Odvojimo se prema Karlovcu i shvatim da je situacija jednako dobra, samo sa još manje saobraćaja. Putarine ubijaju, ali smo do Rijeke stigli za čas. Svratili na ručak, prošetali gradom, napravili nekoliko fotografija, jedva se ubedismo da dolazak u Hrvatsku ne znači pustošenje Kraš prodavnica, jer ima sve to i kod nas da se kupi. Nema Frondi sa limunom. Evo nema ni kod njih, ajde sada u kola, imamo još 110km do Pule.
Preporuka za Mornar u Rijeci, odlična klopa.

Prema Hrvatskoj imam određene predrasude, o nekima nećemo sada, a prva šetnja kroz Pulu je potvrdila da možda ono moje "neću na hrvatski kamenjar" možda i nije predrasuda. Volim peščanu plažu, pa to ti je.

Ulazak u pulsku Arenu je 10eur, ali kako smo ceo put organizovali, zbog trke, čiji cilj je zapravo u Areni, prvo veče, samo fotografije sa spoljne strane. Ispostaviće se da je Arena i fotogeničnija sa te strane.
20230920_193124.jpg20230920_193600.jpg

Sutradan smo posetili Rovinj, lepo je mesto, ali nisam shvatio zašto je moja pokojna baba na samrti govorila, da mi je još jednom da odem u Rovinj. Verovatno su joj nedostajale te godine i sama sebi iz tih godina. Grad je simpatičan, ali ništa više od toga.
20230921_121939.jpg

Srećom, paranoik u meni, gledajući oblake, otvori radar na weather.com i sa vrha starog grada se spustimo, na obalu, sednemo u Gondolu (restoran, ne ona za vodu), još nismo ni hranu poručili, sastavilo se nebo i zemlja. Pomislih, sreća da smo u Gondoli. Ljudi koji su pokušavali da pretrče iz bašte, padali su pod kišom, dok smo završili, sa sasvim pristojnim obrokom, kiša je stala, oblaci otišli i imali smo prelep ostatak dana. Idemo u Fažanu. A prekoputa Brioni.
Screenshot_20231002-223206_Gallery.jpg

U Puli su mi mirisi bili poznati, ali grad je, pa nisam ni bio siguran šta sam osetio. U Fažani, maslina, lovor, borovina....Ta mešavina mirisa me je vratila u osamdesete godine. Ja sam osetljiv na mirise, ali ovo još nisam doživeo. I onda ugledam one staze duž plaže, oivičene metalnim profilima, a gde je beton, ofarbane u plavo. Neke stvari se valjda nikada ne promene.

Narednih dana smo bili na plaži u Fažani (Pula ima samo pomenute kamenjare), Hidrobaza bi mogla biti OK, za veće letnje gužve, subota je bila posvećena poseti Brionima, koji zaslužuju poseban spoiler, ali ukratko, iznajmite električno vozilo za golf i obiđite ostrvo u svom ritmu (40eur/sat), dva sata za vožnju je dovoljno, 3 bi bilo ekstra. Bilo bi lepo da smo ostali još neki sat, ali bili smo prinuđeni da krenemo ranije, jer na ostrvu nema adekvatne hrane, a nas je u 8 uveče čekala trka. Trka prošla fantastično, kako bi inače, utrčali u Arenu, stvarno bih se osećao prevarenim da sam platio ulaz, oko ponoći završili u nekoj piceriji, gladni kao vukovi, konobar iz Kruševca, pa smo uspeli da dobijemo neku hranu i ako je kuhinja već bila na zatvaranju.

U povratku, nas je veći deo puta pratilo loše vreme, toliko loše, da na deo auto puta kroz Gorski kotar nije bio dozvoljen izlazak na autoput motorima, autobusima, vozilima sa prikolicom.... Praktično samo kola i kombi su mogli.
Vreme nam je pokvarilo planove da odemo u Opatiju na ručak (hvala live camerama što su nam skratile put, jer se na njima videlo vreme uživo), ali celo putovanje je proteklo sa ekstra vremenom (u terminu trke je trebalo da pljušti kiša :)), pa propuštanje Opatije stavljamo negde izmedju "ko zna zašto je to dobro" i "sledeći put kada dođemo". Što nas dovodi i do toga da će, bez obzira na sve moje predrasude, sigurno biti sledećeg puta. Možda ne već naredne sezone, ali sigurno neće opet proći 25 godina.

Kao što je gore pomenuta Španija jedno od najjeftinijih putovanja po danu, ovo mi je otišlo na potpuno drugu stranu skale. Restorani u Puli nemaju koncept doručka, a dve osobe u (da ne grešim dušu, solidnoj) pekari, uz kafu, lagano odu na 10 eur. Ručak/večera po osobi, bez vina, uglavnom 30+ eur. Dizel je 1.55€, ležaljke su 5 eur/kom i kafe im generalno nisu skupe, ali sve ostalo.

Da ne bude da samo hijackujem tudje postove, sa pričama iz prošlog milenijuma, eto nekih utisaka sa prolećovanja koje je prešlo u letovanje, letovanja koje to nije bilo i letovanja koje je prešlo u jesenovanje.
 
ja sam isao 4 nocenja u barsu i uspeo da odem na 1 dan u madrid..tako da mi nije jasna tvoja konstatacija ali dobro.
Po meni svakako se isplati...rani voz i kasni povratak ...2 free walking ture i to je sjajan izlet iz barse
Uspeo si naravno, mogao si od ta 4 da 1 dan da skocis do Valensije a 1 do Sevilje i tako overis pola Spanije...ali... nadam se da ovom posetom nisi trajno cekirao Madrid, da ces imati vremena i mogucnosti da mu posvetis nekoliko dana. I onda shvatiti koliko u toj jednodnevnoj viziti nisi nista video a jos manje doziveo.
Kojo deo da gledam za smeštaj, oko Rumble ili?
Tu si u centru svega, idealno, na pesackoj udaljenosti od gotovo svega vrednog osim Guelj parka ali ako moze da se nadje jeftiniji smestaj malo dalje a da u blizini ima metro stanica moze i to.
 
Što se tiče Grčke, najbolji utisak mi je ostavio Skijatos, mislim da bih se sutra vratio. Paros mi je isto odličan, mada sam ja stvarno specifičan što se tiče odmora. Odmor za mene je jednako što manje slušanja balkanskog govornog područja :)

Na Parosu nisam bio ali kako na Skijatosu sto manje balkanskog govornog podrucja:D. svakodnevno slecu nasi prepuni avioni a mnogi dolaze autobusima i automobilima....vrvi od nasih :D

Kapiram da volis pesak ali na Rodosu imas Tsambiku, Golden beach, Lindos, St Paul...nista drugacije od pescanih plaza na Skijatosu...ok St Paul jeste drugaciji i ja ga obozavam (iako je pesak) ali ostale nabrojane plaze su tipicne pescane mediteranske plaze.

Sam grad Rodos spada u top 3 grcka ostrvska grada, uz Hanju i grad Krf, prepun je duse, lepote i istorije.
 
2015. Skijatos nije bio toliko popularan :) Ne znam kako je sada, verovatno kao i Kipar.
Nabrojao si sve peščane plaže na ostrvu koje su mi dobre plus Pefki i Prasonisi :) to je to od dobrih plaža.

Drago mi je što sam video Rodos i uspeo da pobegnem malo iz Beograda, makar i na 8 dana. Volim Grčku ali Rodos mi neće biti upamćen po woow utisku, zato sam i napisao samo ok ostrvo. Možda zato što nisam naleteo na dobar giros 😂
 
Ja samo da se "zapljunem"u temi. Vratio sam se u ponedeljak iz Toskane u Italiji. Isao sam preko agencije. Obilazio Bolonju, Firencu, Sienu (San Gimignano🥰) i Cinque Terre. Ne znam sta da vam kazem osim ako niste bili da obavezno odete. Ono je lepota i ljubav na prvi pogled. 🥰😍 Jos na sve to nas je posluzilo i vreme jer je bilo maltene leto.
 
Ja doso pre par dana iz Hurgade, ako nekom trebaju informacije za isti nek pise :)
 
Piši :)
 
Pisao opis u nekoj grupi za egipat pa evo paste ovde isti :

Aranzman sam uplatio preko Kontikija hotel SWISS IN i ako znam da su oni pod BIG BLUE-em ali je isti aranzman kod na kontikiju bio jefitnijii 150e.. Sama organizacija bila odlicna nemama nikavkih zamerki.
Let je bio preko AIR CAIR-o koji je bio tacan u minut sa letovima u oba pravca. Letovi nesto preko 3h trajanja vrlo udobni i mirni.
Po sletanju na Aeordrom odma vas upute na saltere za kupovinu viza 25e po osboi ( isto je i za malu decu) i na pasosku kontrolu gde predajte i popunjeno kartonce sa nekim opstim podacima koje pokupavanjte. Kad se leti sa AirCairo iste dobijate u avionu, ko leti sa AirSerbia iste dobijate na aerodromu. Kontrala prilicno lagana za razliku od izlaska iz Egipta gde su nas istresli iz gaca.. Svi su morali da skidaju patike ispipali nas komplet, cak su i malu decu skidali paketika i pretrasalih ih..
Cim zavrsite pasoske kontrole sacekace vas standovi mobilnih operetara gde mozete kupiti kartice za intreenet sto vam preporucujem jer je dosta jeftnije nego na Mamsi.
Nakon toga se izlazi iz aerodroma i tu vas cekaju predstavnici agencija i mini busevi koji vas dalje voze do hotela.
Mi smo po preporuci ljud iiz grupe izabrali Swiss In Resort. I u najkracem jako zadovoljni istim i rado bi se vratili ponovo!
A razlozicu za one koje zanimju detalji
🙂

Sam hotel se nalazi na 10 min voznje od aerodroma sto je nama bilo bitno da ne maltetiramo dodatno dete sa nekim dugim transverom. Predstavnih agencija ( egipcanin) nas je dopratio do recepcije i usput uzeo nase pasose koje je dao recepcionaru tako da nisam ni stigo da stavimo nesto para u njega za bolju sobu i ako sam planirao. Ono sto me je odusevilo sto je recepcionar reko posto smo sa malim detetom za nas imaju odmah sredjenu sobu i ne moramo da cekamo do 14h. Odmah smo dobili narukvice hotela i 2 kljuc kartice kao i 3 kartice za peskrice.
Soba 2011 je bila PEFETKNA, velika cista, sa sjanim kupatilom.
Soba je bila u prizemlju sa zelenom povrsinom ispred nje sto je nama bilo savrseno da dete ima gde da trckara dok pijemo kafu na terasi
🙂

Sad malo o hotelu.
Na slici sam obelezio najbitnije:
CRENI PRAVUGALNIK: Garden VIEW
Zeleni PRAVUGALNIK: PREMIUM SOBE
1. Lobi
2. Glavni restoran (dorucak 7 do 10 - Rucak 13 do 17 - Vecera 19 do 22h)
3. Italijasniski restoran (rani dorucak od 05 do 07 i vecera od 19 do 22h)
4. Bar na bazenu od 10 do 22h
5. Bar na plazi od 10 do 17h i rostilj od 19 do 22h imate ovde i snkas od 10 do 12h i sladoled od 11:30 ho 12h)
6. Libanski restoran vecera od 19 do 22h
7. Burgeri i hotdog 15 do 17h i vecra (morski plodovi od 19 do 22h)
P1 i P2 su kucice gde se uzimaju/vracaju peskiri
B1 Bazen za odrasle (140cm dubine)
B2 bazeni za klince od 30 do 80cm dubine + i tobogani po uzrastima od bebaca do tinejdzera
Slovom G su obelzene zgrade
Tipa G1 sobe pocinju sa brojevima 1000 G2 sa brojevima 2000 i td.
Imajte u vidu da parni brojevi (g2 g4 g6 ) konstalno u hladovini dok su neprani konstsantno na suncu. Pa ko sta voli, ako mene pitate g4 pa g2 su najbolje lokacije sve ukupno. Blizu svemu a u hladovini tako da i preko dana moze da se popije kafa na terasi.
1. Lokacija
Kao sto rekoh nalazi se bas blizu aerodroma
i na dobroj lokaciji, na samomom setalistu punom prodavnica, restorana, kafica, apoteka. Ima svega tako da uvece (posto mrak pada u 7) imate gde da setatet i da ne bude dosadno.
2. Sobe
Imate dve vrste soba. Garden View i premijum sobe.
I jedne i druge su renovirane ali ja svima preporucujem da uzimate premijum sobe skuplje su nekih 50setak evra ali na mnogo boljoj lokaciji. Garden sobe su na odvojenom delu preko puta ulice te do same plaze i restorane mora fino da se hoda, sto nikako nije prijatno ako ste sa decom.
3. Higijena.
Ovo cu da razlozim na vise stvari.
Soba.
Pare koje sam planirao da dam na recepciji za bolju sobu sam na kraju dao sobaru, ne znam da li je to uticalo na njega ili nije ali soba se sijala kao apoteka!
Svaki dan je dolazio u 11h, cistio kompletnu sobu tako da kad se vratimo sa plaze imas utisak da su prvi put uso u sobu.
Svaki dan novia kozmetika ( sampon, gel za tusiranje, mleko za telo i balzam za kosu) peskire koje bacite na pod se menjaju za nove. Mi smo svaki dan bacali sve i svaki dan dobijali full nove uz sve moguce zivotinje na krevetu sa laticama i sl. Malecka je bila odusevljena svaki put.
Posteljnjina se menja svaki treci dan ali ako zelite ranije samo stavite kartoncic sa naznakom da menjaju na krevet i zemene za novu.
Restorani.
Higjena po restoranima je generlano bila dobra sem sto je znala da opadne u glavnom restoranu kad je guzva za vreme rucka. Tada se stolovi obrisu nekom mokrom krpom na brzaka i to je to. Taj deo realno moraju da poprave. Ostali restorani su dobri. jer je mnogo manja guzva. Ono sto takodje moraju da poprave je da se par puta desilo da trazim slamicicu i da je on uhvati za vrh gde pijes i pruzi ti istu... U vecini slucajeva ti da celu ciniju pa sam da uzmes ali i ovo se desvalo sto mi se nije svidelo. Sitnica ali slamcica mi treba za dete i onda mi je zasmetlao da je za mene ne bi ni primetio..
Sam kompleks se odlicno dodrzava, svaki dan se kosi, zaliva ciste povrsine oko bazena i sl. Ogroman broj ljudi radi na ovome i stvarno su kao mravi.
Usuluga: Izuzetna!
Zaista su se svi i vise nego trudili da nam bude lepo i udobno.
Sve sto smo traizli smo dobili odmah, Tipa pitali smo za krevetac za dete kad smo dosli, doneli su nam ga za 5 min, Crko nam je fen, pozvlali recepciju, doneli ga za 2 min..
Po restoranima svi su bili extra, cerkici pravili balone od rukavica, pravili ruze od maramica i sl.
Ono sto zna da bude dosadno jesu proavci koji imaju svoje radnje u samom hotelu u lobiju. Pa stalno prilaze nude masaze, parfene i izlete i sl.. Kasnije smo saznali da u kucicama za peskire mozete da uzmete crvenu zastavicu koju zavezete za suncobran i to je kao zna da vas ne diraju. Ovo i radi i ne radi .. u svakom slucjau ne kosta nista da probate.

Paza:
U pitanjju je vestacka uvala koja se desli sa hotelom JEZ po pola.
Skroz je pescana i nema korala. Tako da oni koji zele korale treba da zaobidju ovaj hotel. Fino je za decu jer je lepa pescana palza sa lagani m ulazom i postepeno raste dubina vode, par metara od obale je vec dobrano iznad glave pa je lepo za plivanje.
Plaza nije prevelika ali nije ni mala, nekako potseca na Grcke plaze.
Problema sa lezaljkama nismo imali, uvek smo nalazili iste bez problema cak kad smo i kasnije dolazlili na plazu. Ako zelite bas prvi red do mora onda morate da pornite. Lezaljke su odlicne, i postoje zastine pregrade kad svakog seta lezeljki.
Suncombrani nisu veliki i meni se nije svidelo sto su rebrasti pa nema potpuno hladnovine. Mi dok smo bili nije bilo nekog trestanja muzike, pogotovo ne nasih narodnjaka na sta su se pojedini zailili da se desava u ovom hotelu.
Na je i bar/restoran sa konobarima koji donose pice mada ih nema mnogo pa ce te cesce sami do sanka da uzmete sta vam treba
🙂

Plaza se cisti svako jutro i ima super tuseve i one male tuseve za skidanje peska kad odlazite sa iste.
Odmah uz Plazu je mali park za decu pa ljuljaskama i toboganom ako klincima bude dosadno da se suncaju
😃

Hrana.
Hotel ima vise restorana pa cu i to da razadelim.
Glavni u kom se sluzi dorucak/rucak/vecera
Ovo je klasican restoran na bazi samoposluzivanja.
Ima milion stvari ali neke vam nece leci.
Tipa suhomesnasto koje nema veze sa nasim, sve salame su isto ukusa ii bolje da kazem ne ukusa
😃

Sa druge strane, peciva i slana i slatka su predobra!
Uvek ima milion salata, peciva a dorucak se od rucka i vecera uglavnom razlikuje po tome da li su suhomenaste stvari virsle/ jaja ili je neko mesu tipa/ piletina/riba/ govedina/ junetina..
Rucak uglavnom imate 2 vriste mesa ( piletina govedina ili riba/ junetina) iz koje imate vise priloga tipa krompir, pirinac/ makarone i sl..
Za rucak/veceru uvek ima dve vrste corbe (paradajan/ pileca. od povrca, sociva i sl)
Moj predlog je da na veceru idete u druge restorane, tako je po pricipu "A la carte" glavnog jela dok salate i priloge uzimate sami.
Bili smo u sve osim ribljeg ( nisu ljubitelji) i svim restoranima je i fina atomsavera, nema guzvi i bas je lepo.
5 Internet:
Radi za osnovne stvari ce zavrsiti, da posaljete koju poruki i slicicu na viber i procitate vesti za sve vise od toga uzmite karticu nisu nesto nenormlano skupe, I u samom hotelu mozete kupiti u marketu 10e 20gb 15e 36gb ( sto ce vam biti sasvim sigurno dovolino)
Potrtudio sam se da budem detaljan ali verujem da sam neke stvari i propustio pa pitajte sve sto vas zanima.
Sve u svemu mi smo imali sjajan odmor, zadovoljni jako hotelom.
Siguran sam da ima i boljih hotela ali ja ne bi imao nista protiv da se ponovo vratim u isti!
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    280.1 KB · Pregleda: 31
Svaka čast, svaki detalj naveden.
Mi smo bili u najjeftinijem hotelu ali zato 14 noćenja. i 9 izleta.
Dopunio bih sa par korisnih saveta. Išao sam sa suprugom 2019.
-Tad je bilo $=€=£ Pa smo pre polaska kupili dolare i sa njima plaćali. Bila je malo veća razlika u Srbiji za $-€.
Najjeftinije su kartice mobilnih operatera na aerodromu.
-Ko želi da ide na izlete najpovoljniji preko lokalnih agencija. Kome treba kontakt neka piše. Verujte mi, dosta niže cene nego preko naših agencija.
-Cenkajte se obavezno.
-Probajte obavezno cedjenu šećernu trsku.
-Bez parfema se ne vraćate, kvalitetni a jeftini. Najbolje kupiti ako idete u Kairo da vidite piramide.
- Da, ako idete ds vidite piramide držite se grupe. Mi smo se izdvojili da se fotka o pa su nam je otišla grupa.
 
Nazad
Vrh Dno