Šta je novo?

FX procesori

Brži RAM na Z ploči je OC feature, po Intelu je sve preko 1600 OC, tako da B85 nije osakaćena, nego se drži Intel specifikacija. :)

Stavi taj 4570 na Z ploču i radiće 1600+ memorija kao i sa K procesorima.
 
Poslednja izmena:
Ne treba mi. A i švorc sam. Ovo drugo vise nego ovo prvo :)

Samo jedan savet, stavi sve na vagu i preracunaj se koliko ces dobiti para od prodaje te masine i koliko ces uloziti u tu koju hoces i na kraju ces videti koliko ti para ostaje u rukama... pa se preracunaj da li ti se uopste tako nesto isplati raditi.

Koliko god da si svorc ta razlika koju ces dobiti nece ti pomoci nista. To ce biti samo trenutna pomoc a na kraju neces imati onaj komp koji si imao a ono najbitnije ako si ti te delove kupio nove i sastavio masinu znas kako je sa njome rukovano i u kakvoj je prostoriji bila a ono sto kupis ne znas gde je bilo kako se sa istima postupalo, jel bilo u nekoj prostoriji u kojoj se pusi ili ne, sve su to sitnice ali opet uzmi ih u obzir.

I da ti na kraju ostane 100 evra od cele te igranke prodaje i kupovine koliko ti tih 100 evra moze pomoci u tvojoj situaciji? Da kazemo da zivis sam i dok platis racune za stan i resto ostaje za hranu i to je to za taj mesec, sta ces sledeci mesec. Ovo sam samo naveo kao primer.

Ja sam nesto slicno hteo da uradim sa mojim i5 2500k i ostatkom masine da je prodam i da kupim novi g4560 procesor i maticnu, memoriju i na kraju sam skontao da sa racunicom necu doci nigde. Hteo sam da napravim neki HTPC jer igrice polako pocinju da me zamaraju a i da mi oduzimaju previse vremena i da mi uticu na zdravlje jer sedim dugo i kicma pocinje da me zeza. Hteo sam ja i novi ryzen da sklopim ali sada vidim da me jednostavno igre vise ne drze za racunarom kao ranije.
 
Hvala na savetu. :)
Mada kupujem samo procesor, nista vise.
Da ne idem u off i pisem sta i kako, ali resio sam sta cu i kako cu. :)
 
Cena iz buducnosti, primerak za muzej :D
 
http://club.dns-shop.ru/hardware/Trolling-stones-обзор-и-тестирование-AMD-FX-8320E/
najsveziji review sa pravilnim oc fx83** (ma da ram je 1866 i timings bzvz 12-13-12-28, ali opet vidi se razlika, sa ram 2133 ili normalnim timings bio bi jos veci boost), i odnos snaga sa i3k, non k i5 i ryzen 4\8

Dobro moj je fx 6300 ali mi nije jasno zasto je on podesio HT na 2400? ima li prednosti? kod mene je na 2600...

Jos jedna stvar, meni fali jedna instrukcija AMD-V , jel to neki bug ili stvarno fx 6300 ne podrzava Virtualizaciju, mada podrzava xd

Capture.JPG

jos uvek ga nisam kloknuo , ne znam nema potrebe za 7850 , tek kad menja grafu XD
 
Oc HT tesko da daje prednost sa single gpu, davno su bili testovi i nije bilo razlike (sto su sada poceli da oc ht ne znam). AMD-V ima sigurno, mozda ti je iskljucen u bios. Sto se tice oc - kako hoces, ali +10-15% min fps bi trebao dobiti kao i stabilniji frame time. Ram ti je vec 1866 (sto je u sustini stock za fx, mozes probati 2133 izvuci ali tesko sa kingston), tako da samo cpu na ~4500 + cpunb 2400-2600.
 
Poslednja izmena:
Dobro moj je fx 6300 ali mi nije jasno zasto je on podesio HT na 2400? ima li prednosti? kod mene je na 2600...

na 990 čipsetu je HT 5200 (2600 x 2) , na 970 je 4800 (2400 x 2). zato.

smanji napon za cpu na 1.3v . 1.425v je suluda vrednost za default klok.
 
Poslednja izmena:
na 990 čipsetu je HT 5200 (2600 x 2) , na 970 je 4800 (2400 x 2). zato.

Znam za to nego nisam obratio paznju koji je chipset, hvala :)
Nego dajte neko resenje da se bolje hladi NB? Uzas vrelo je bukvalno na dodir kada optereti u igrama ili pri konverovanju... A senzor navodno ocitava temp do max 47c jes malo sutra, nebi bio vreo sigurno na 47...

@Caridze ukljucen je u biosu i u task manageru stoji da podrzava, mozda je bug u insajderu w10...

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Ugasi nesnosni turbo i stavi napon na 1.25v(verovatno mozes i ispod toga), mozes cak i manje od toga da probas.

Ako hoces bolje performanse, bolje klokuj nego sa turbom da se mlatis.
 
Vredi li sada uzimati Fx 6100 procesor i da li bi bio usko grlo u kombinaciji sa Gtx 1050 grafikom? Hvala unapred
 
Zavisi od mnogo faktora.

Sa cega prelazis, koji je budzet, sta ces da igras, da li napajanje, ploca i hladjenje dozvoljavaju OC, koja je cena po kojoj bi uzeo FX 6100..

Generalno, FX 6300 je bolji izbor, a ne bi trebalo da je puno skuplji, ali opet sve zavisi od ovoga sto sam ti iznad naveo.


Generalno ni jedan ni drugi ne bi trebalo da bottleneckuju 1050, ali ako igras LoL/WoW i slicne igre koje rade mahom na 2 threada, to ce raditi lose.
LoL moze da se igra na FX X3XX, moze verovatno i na FX X1XX ako se podigne klok malo, ali MMOrpg igre i slicne neoptimizovane za vise threadova u startu odbaci.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od mnogo faktora.

Sa cega prelazis, koji je budzet, sta ces da igras, da li napajanje, ploca i hladjenje dozvoljavaju OC, koja je cena po kojoj bi uzeo FX 6100..

Generalno, FX 6300 je bolji izbor, a ne bi trebalo da je puno skuplji, ali opet sve zavisi od ovoga sto sam ti iznad naveo.


Generalno ni jedan ni drugi ne bi trebalo da bottleneckuju 1050, ali ako igras LoL/WoW i slicne igre koje rade mahom na 2 threada, to ce raditi lose.
LoL moze da se igra na FX X3XX, moze verovatno i na FX X1XX ako se podigne klok malo, ali MMOrpg igre i slicne neoptimizovane za vise threadova u startu odbaci.

Ivane , vidim da imas rx 470 kako se pokazao fx 6300 sa njim, ne igram te cpu zahtevne igre , pretezno rally, bf4 mozda kasnije bf1 i tako taj fazon...
Iskljucio sam turbo, juce se bf4 nekako vukao, da nije do ovog insajder builda :( koji program je najbolji za monitoring cpu/gpu tokom igranja?!
Malo je glupo da na 8GB rama laguje pri 60fps medium a od programa aktivni su samo Origin, bf4 i discord, da ga ne zeza discord ?!
Grafa na 75c ode... Ne znam, ali cini mi se da ga insajder build zeza, nije mi se to desavalo na stable buildu CU 1703

Sent from Kin :(
 
Poslednja izmena:
Bottleneckovao je dosta RX 470 dok ga nisam dobro overklokovao, 4.56GHz+NB overklok na 2.400MHz, ali i tada je bottleneckovao, samo dosta manje.
 
Zavisi..

Npr u Gta V sam imao dropove na nekim mestima jer graficka nije mogla da izdrzi, a procesor je mogao.

Cesce se desavalo da dropne zbog procesora, ali je dropalo i zbog graficke.

Doom je radio perfektno, sa 1050Ti bi sigurno podesavanja morala da idu dole.
Mass Effect Andromeda isto, GPU bound igra, cak je i 470 malo jer je neoptimizovana.

BF1 je takodje radio na visokim podesavanjima i sa 1050Ti bi to moralo da se smanjuje.

Otprilike ista situacija kao sa G4560, samo sto Gta V i BF1 i slicne cpu bound igre koje rade na vise threadova rade bolje na FX-u, dok na Pentumu radi bolje bilo sta sto je do 4 threada.

@dejan87dex

Fps lock na 60 u Gta V nije bilo sanse.
I sad sa i5 se desi da pada ispod 60.
Igre kao HotS, Mmorpg-jevi i sve ostale gluposti sa enginom iz 2005 optimizovane za 2 jezgra su lose radile.
U HotS-u je fps dropao na 45-50, u mmorpgjevima ocaj..

LoL je radio lepo na 75Hz lock, Overwatch je radio lepo na 75Hz lock, Gta V je radio solidno na 40-75Hz FreeSync, mnogo manje dropova je bilo kad sam zamenio 1333 single channel za 1866 dual channel, kloknuo NB na 2.400 i digao klok na 4.56GHz(morao sam preko FSB-a da klokujem NB zato je bio takav takt procesora).
 
Poslednja izmena:
Zavisi..

Npr u Gta V sam imao dropove na nekim mestima jer graficka nije mogla da izdrzi, a procesor je mogao.

Cesce se desavalo da dropne zbog procesora, ali je dropalo i zbog graficke.

Doom je radio perfektno, sa 1050Ti bi sigurno podesavanja morala da idu dole.
Mass Effect Andromeda isto, GPU bound igra, cak je i 470 malo jer je neoptimizovana.

BF1 je takodje radio na visokim podesavanjima i sa 1050Ti bi to moralo da se smanjuje.

Otprilike ista situacija kao sa G4560, samo sto Gta V i BF1 i slicne cpu bound igre koje rade na vise threadova rade bolje na FX-u, dok na Pentumu radi bolje bilo sta sto je do 4 threada.

Neka ga i malo bnekuje, ali pre bi za ubuduce da pazarim rx 470 posto je jaca ;)

Sent from Kin :(
 
Teško da ćeš da pazariš sada RX470. ( :
 
Moj polovnjak bi trebao danas ili sutra da ode za 46000 dinara, pa da padne jedan GTX1060 6GB. Ispade da je RX470 bio dobra investicija, da sam znao da dignem kredit i uzmem par desetina komada... ( :

Inače, performanse FX-a dosta variraju od naslova do naslova, u ovim igrama koje mogu da iskoriste više jezgara ide dobro. U ovima koje ne mogu se već muči. U GW2 jedan iz guild-a se skoro baš žalio na FX-8350, sa blagim OC-om, u gužvi bude skoro neigrivo. Kaže da pada i na 2-3 FPS-a kada bude tipa 50+ na 50+, meni sa G4560 ne pada ispod ~16.
 
GW2 je generalno krs, pada i na i5 4460 kod druga i na i7 kod nekih njegovih, nema pomoci :D
 
Nazad
Vrh Dno