Šta je novo?

FX procesori

Default ram za fx je 1866MHz za 2 slota single rank, za 4 slota je 1600MHz (ako ne gresim). Ali kao sto sam rekao: to se vise primeti na igrama i ako koristis neki program gde postoji intenzivan rad sa ram (arhivatori obicno).
Ako planiras oc ram i cpu nb da ides uz jaci oc cpu - uvek je bolje ici na 2 stapa ram, nego na 4, zbog vece stabilnosti i boljih konacnih rezultata. Ako planiras samo blag oc cpu - tu moze i 4 stapa 1333MHz(cak moze da zaradi i na 1600MHz bez podizanja napona). Tako da zavisi od potreba.
 
Poslednja izmena:
Default ram za fx je 1866MHz za 2 slota single rank, za 4 slota je 1600MHz (ako ne gresim). Ali kao sto sam rekao: to se vise primeti na igrama i ako koristis neki program gde postoji intenzivan rad sa ram (arhivatori obicno).
Ako planiras oc ram i cpu nb da ides uz jaci oc cpu - uvek je bolje ici na 2 stapa ram, nego na 4, zbog vece stabilnosti i boljih konacnih rezultata. Ako planiras samo blag oc cpu - tu moze i 4 stapa 1333MHz(cak moze da zaradi i na 1600MHz bez podizanja napona). Tako da zavisi od potreba.

Hvala
 
Imalo bi kada bi moglo na istu ploču ali ne može.
 
Znam menjao bih i plocu.
Imam neku povoljnu kombinaciju da predjem na 970 cipset i fx 6350.
 
Gledaj da predjes na Haswell i5 i jeftinu H81/B85 plocu.
 
Ne znam za Intel,ovo mi je ispalo nesto povoljno mada nikad se ne zna.Sve zavisi od kesa.
 
Koliko povoljno? :D

i5 i ploca su ~160e.
 
Pa za 150€ može da se uzme nov AM4 + Ryzen 3 komplet :D Jedino je DDR4 RAM problem, ali prodajom DDR3 i doplatom, ipak se dobija nov računar sa garancijom i boljom podrškom.

Jeste FX-6350 malo bolji od tog Athlona, ali ja se ne bih mnogo cimao. Ja sam npr. svevno birao A10-7850K (koji je u zapravo Athlon X4) umesto FX-6300. FX bi mi više značio sa virtualne mašine i render, ali i to je išlo dovoljno dobro na A10
 
Ima smisla, Ryzen 1200 ima za 80e na KP, to bi bila skroz validna kupovina.
 
Problem mi je RAM jer je skup inace bih presao na Ryzen.
Ne znam jos sta da radim mozda cu i da sacekam malo dok se skupi lova pa onda neki i5.
 
Ne znam kakve su cene polovne memorije i koliko bi morao da doplatiš, ali ako možeš bolje je kupiti nov sistem, sa garancijom, nego 4-5 godina star, čak i ako je Haski malo jeftiniji

A nadamo se svi da će se uskoro cene memorije vratiti u normalu
 
Komplet Dell 790: i5 2400, 8gb ram, 500 hdd uzet za 15500 rsd. Dodat SSD i PC bukvalno leti, bezi od tih FX-eva.........Sa Dellovim masinama neces imati problema, jer ugradjuju standardna napajanja. Jedino treba obratiti paznju na velicinu kucista, jer od toga ti zavisi velicina grafcike koju ces staviti u kuciste (obavezno nvidia, amd nece da radi na ovim masinama......).
 
Poslednja izmena:
Ne znam kakve su cene polovne memorije i koliko bi morao da doplatiš, ali ako možeš bolje je kupiti nov sistem, sa garancijom, nego 4-5 godina star, čak i ako je Haski malo jeftiniji

Mislio sam da uzme polovan procesor i novu/plocu pod garancijom, mislim da H81 moze josuvek da se nadje.
 
Naravno da ce prestici 2500K u igrama koje rade na 7 ili 8 threada, ali potrosnja, generalne performanse u svim igrama(postoji gomila igara koja bi radila na i5, a na FX-u bi bilo problema) su opet na strani i5-ice. Doduse, ko vec ima FX, ovo su lepe vesti za njega :)

FX je odlican kao jeftina nadogradnja postojece Athlon/Phenom polukonfe i to je to, koliko god vremena da prodje ta cinjenica se nece promeniti. Za sve ostalo, za jeftino resenje tu je Sandy, za veci budzet imamo Ryzen i Coffee Lake.

Koristio sam FX 4300, FX 6300(arcio njega :D), FX 8320, i5 4570, Ryzen 1300X i od skoro kod brata PC sa 2500K, jednostavno su ovi sa sposobnim single-core mnogo upotrebljiviji u globalu od FX-a, za koji treba dosta kockica da se poklopi(dobra ploca, OC procesora, OC ram-a, OC NB-a, hladjenje, napajanje) i opet ce odredjene igre(mmo uglavnom, ili starije igre) raditi lose, relativno nove(do 4 jezgra) ce raditi tek okej, tek ove novije sa 6+ ce imati konkurentne, eventualno bolje rezultate od gore pomenutih(ustvari, samo od stock 2500K, eventualno od Haswella, u sta sumnjam, ili Ryzena da sporom memorijom). Jednostavno, ne isplati se :D
 
Poslednja izmena:
Ocigledno je da nisi odgledao video, da jesi, video bi da je I5 neupotrebljiv u vecini novih igara, a da ga FX dere i u starijim naslovima tipa MAFIA3 ili Gears of War ili Wach dog 2!
 
Nemam potrebe da gledam, koristio sam i FX i i5 koji je bolji od Sandyja, igrao sve vrste igara osim RTS-a, znam o cemu pricam :)
 
i5 neupotrebljiv u većini novijih naslova... šta sve nećeš ovde da pročitaš.
 
Pa recimo u Wicher 3 , BF1, Tomb Raider, Mafia 3, 2500k OC NA 4,7 nema gladak gameplay! Stuter je osetan!
 
Overwatch, koji je multi-threaded igra, na FX 6300 klokovan na 4.5GHz, 1866MHz ram i 2400MHz NB(bolje performanse od stock FX 8350), ~100fps. i5 4570, 1600MHz ram, default klok, ~200fps.

Gta V takodje ogromna razlika, isto multi-threaded igra. O mmo-ovima i igrama koji koriste stariji engine(HotS npr.), sa FX-om dropovi na 30-40, sa i5 zakucano 75fps, koliko je i cap, zbog FreeSync-a.
 
Poslednja izmena:
Pa recimo u Wicher 3 , BF1, Tomb Raider, Mafia 3, 2500k OC NA 4,7 nema gladak gameplay! Stuter je osetan!

Ja u tvom profilu vidim neki C2D, tako da ne znam šta si to osetio. i5 na 4,7GHz može negde da štucne u BF1 multi, ovo ostalo je lupetanje.
 
Overwatch, koji je multi-threaded igra, na FX 6300 klokovan na 4.5GHz, 1866MHz ram i 2400MHz NB(bolje performanse od stock FX 8350), ~100fps. i5 4570, 1600MHz ram, default klok, ~200fps.

Gta V takodje ogromna razlika, isto multi-threaded igra. O mmo-ovima i igrama koji koriste stariji engine(HotS npr.), sa FX-om dropovi na 30-40, sa i5 zakucano 75fps, koliko je i cap, zbog FreeSync-a.
Mislio sam konkretno na 8370 OC vs 2500k OC , jer se povela debata izmedju Adored i Hardware Unboxed gde je doticni tvrdio da ce sa pojavom novih igara , raazlika u krost 2500k biti sve veca, medjutim razlika se drasticno smanjila pa cak je FX u nekim naslovima i brzi!
@toxicm
Polako sa uvredama, inace taj komp iz potpisa je jos uvek ziv i koristi se, ali ne znaci da nisam kupovao i druge procesore do najnovijih, racunajuci i treadripper!
 
Super za tebe, u svakom slučaju ovo što pišeš je i dalje obično lupetanje. FX je bio i ostao krš, ni jedan ne može da se poredi sa bilo kojim i5 procesorom, uglavnom ne može ni sa i3. Izjava da je i5 neupotrebljiv u većini novijih naslova je već tragikomična.
 
Moze sa i3 itekako, u svim multi-core igrama je FX sa normalnom memorijom, na preko 4GHz, bolji od bilo kog i3 procesora.
 
i5 4/4 stuca, i to cesto, pogotovo non k modeli, fx katastrofa stuca kad je stock i sa downclock ram (1333MHz kod vecine, kad je stock 1866mhz za am3+), ali posle pravilnog oc mnogo gde pokazuje zube. Ali vreme fx je proslo, isto kao i i5 4/4. r5 6/12, i5 6/6 ih deru na sve strane.
p.s. nije sve u fps, bitniji je stabilan frame time i low i/o latency.
p.p.s. mrzi me vise da diskutujem na temu fx, koliko god davao proof uvek se nadje neko da kaze, kako je i3 2/4 bestofthebest
 
Upravo o tome i pricam, mislim cemu 300fps kad zna da zastuca na 4/4 kad je bitno, recimo i multiplay , a to se desava na 2500k, o tom modelu konkretno sam i pricao!
Do skoro su nas na forumu neki ubedjivali cemu uopste vise jezgara i pricali kako je 2500k sinonim za igre i dalje ce biti, medjutim nije tako.
O 2/4 procesorima ne zelim ni da dikutujem!
 
https://youtu.be/ngI1CVGkWoY evo svez test oc fx8350 (ram je bas nasviran na 2400MHz, ali jezgra samo 4.4GHz, moze to i na 4,7+, ma da treba bolja ploca i hladjenje) vs oc r5 1400 4/8
p.s. testovi su sa 14 minuta
 
Nazad
Vrh Dno