Šta je novo?

FX procesori

Za merenje cpu temp koristite hw monitor, stavka package. Jedino on (pored margine u aod) tačno očitava temp.
Što se žvake ispod hladnjaka naponske tiče, ne diraj. Samo ušrafi vent preko.

Takođe, za potrebe testiranja ugasi cool and quiet, c1, c6, apm i u windows kontrol poweru stavi high performance preset.
 
Za merenje cpu temp koristite hw monitor, stavka package. Jedino on (pored margine u aod) tačno očitava temp.
Što se žvake ispod hladnjaka naponske tiče, ne diraj. Samo ušrafi vent preko.

Takođe, za potrebe testiranja ugasi cool and quiet, c1, c6, apm i u windows kontrol poweru stavi high performance preset.

Radio to slicne su temp kao sa SS koje sam postavio...

Stvara se nepotrebna konfuzija, eto sad ti kazes da koristim hw monitor, inace koristim open hw monitor, po meni jos bolji od onog obicnog hw monitora...

SS sam postavi iz Hw info... sada ti kazes hw monitor.

Zakljucujem da je ocitavanje u redu: 55.2c + 15.8c = 71c

Pratio sam i hw monitor, open hw monitor i hw info zaista isto prikazuju podatke o temp, nemoguce da sva 3 grese...
 
Poslednja izmena:
Evo radio sam stability test iz AIDE i ne prelazi 40c (radio je 7 sati test)

Sve sam pogasio pre toga c1e , c&q ...
Podesio high performanse u power options.
 

Prilozi

  • stabilitytest.png
    stabilitytest.png
    41.4 KB · Pregleda: 69
  • Screenshot (2).jpg
    Screenshot (2).jpg
    418 KB · Pregleda: 69
Da li si ugasio apm i ukljucio HPC, pitanje je sad.

Ako nisi, pravac bios :D
 
Nisi morao da testiraš memoriju i gpu. Za stres test se obično koristi prime95 64bit.
 
Poslednja izmena:
Koristim FX8370 na stock frekvenciji jer nemam potrebu za OC-om trenutno. Da li bih trebao da pogasim neke od opcija kako CPU ne bi bio ugušen u igrama? Ne gasi mi se C'n'Q pošto mi je PC često idle i stoji upaljen samo zbog torenta pa da nema potrebe da bude zakucan na max frekvenciju. Ili možda loše razmišljam?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa u sustini ne razmisljas lose, mozes da ugasis apm i ukljucis HPC, pa prati klok za vreme gaminga, da ne obara.

CnQ se gasi kad hoces apsolutnu stabilnost i kad klokujes, jer hoce da zeza uz OC.
 
Ma ugasio sam :( ali opet mi nije jasno cemu te niske temp...nema logike.

Evo i Cinebench i SS iz biosa. Jel normalan score za ne klokovan cpu?

Mada uradio sam i jedan test pre neki dan, smanjio sam vent od cc120 na oko 400rpm i ugasio prednja dva artica F14 , proc je isao do 65c dok sam igrao bf4.
 

Prilozi

  • cine.png
    cine.png
    844.3 KB · Pregleda: 67
  • 170521184323.png
    170521184323.png
    178.3 KB · Pregleda: 57
Poslednja izmena:
Ja se nebih žalio na niske temperature.
 
Ja sam pogasio sva pet ventilatora na kucistu, procesor na 60C dok sam gledao filmove :D
 
normalne su temperature za neklokovan fx6.
 
Ja se nebih žalio na niske temperature.

Ma ne zalim se nego mi je cudno, da je tako hladna i grafa bilo bi savrseno XD

Hvala svima, sad ostaje samo da vidim koliko moze da se nakloka, ali cisto radi testa, za BF4 za sada u Full HD (medium) sve radi savrseno zakucano na 60fps :wave:
 
Pa ne moras da klokujes ako ti je zakucano na 60fpz.

Drzi ga na 3.5GHz i sa sto nizim naponom. Manja potrosnja, hladniji procesor, bice i tisi ventilator na hladnjaku.

Kad osetis da ti fale performanse, klokuj.
Na zakucanih 60fps na 60Hz monitoru ne vidim razlog za OC.
 
Pa ne moras da klokujes ako ti je zakucano na 60fpz.

Drzi ga na 3.5GHz i sa sto nizim naponom. Manja potrosnja, hladniji procesor, bice i tisi ventilator na hladnjaku.

Kad osetis da ti fale performanse, klokuj.
Na zakucanih 60fps na 60Hz monitoru ne vidim razlog za OC.


Aman cisto radi testa, napisao sam tako ;)
 
Doslo je vreme da se oprostim od FX-a.

Dobra kombinacija mi je ispala za i5 4570 i Asus B85 Pro Gamer plocu, uz malu doplatu sam presao na i5.

Za sad je samo Windows podignut, treba tek da se skidaju igre jer nista nije hteo da podigne od igara sa HDD-a, osim jedne koja je iskljucivo GPU bound.

Pisacu dosta utisaka ovih dana, mada je vecina stvari vec poznato.
Preliminarni utisci posle dobro klokovanog FX 6300:

-Sistem se butuje dosta brze na i5, iako je memorija sporija. Rsdi na 1600MHz(hvala intel sto ogranicava memoriju na non-Z chipsetovima).
Moguce da je zato sto je svez sistem.

-Kad je opterecen, sistem je neupotrebljiv.
Na 100% opterecenja, pod stres testom npr. sistem je maltene neupotrebljiv. Na fx-u je dosta bolje radio za vreme stres testa(mada nije bitna stvar uopste).

-Neuporedivo tisi hladnjak, pogotovo u idle. Plasim se da se ne prehladi i5 u ovom provetrenom kucistu, sa LC-CC-120 push/pull.

Pisacu jos dosta detaljnih utisaka ovih dana.
 
Poslednja izmena:
Slična priča i kod mene, uzivaj :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Znaci isplati se .. Jel se oseti u standardnom koriscenju kompa?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ne mogu da tvrdim, nisam imao vremena da testiram.

FX je svakako super za bilo kakvo standardno koriscenje.
Danas cu testirati jos igara i cackati sistem, pa cu pisati.
 
Malo brzi boot je zbog nesto brzeg rada ssd na intel platformi + verovatno post brze prolazi (1150 je novija platforma od am3+) + cist sistem. A to sto intel trokira na 100% zauzecu - malo koga brine dok ne krene da koristi redovno tako sistem (zbog toga neko drzi po dva kompa kuci jer je intel neupotrebiv kad je zauzet po fulu), a eto odakle i stateri u igrama kad cpu zakuca na 100%. Proveri jos i kakva je reakcija na kontrolu u cpu zahtevnim igrama, da li ima kasnjenja.
 
^Ne trokira uopste u tom smislu.

Pod Prime95 sam mogao komotno da koristim PC za vreme Blenda sa FX-om.

Za igrice cu proveriti tek, nisam pri kompu sada i necu biti jos par sati sigurno.
 
Poslednja izmena:
Na koliko % trokira AMD? Na 30? :)

Haha, ja sam se npr spasio sa phenoma 955 , mada cak ni on ne trokira na 100% ..

Meni je fx6300 odlican iskreno, ne igram te neke prezahtevne igre i ne vidim potrebu za intel platformom.
Kod intela me inpresionira znaga jezgra, tu je intel i dalje tata mata.

Ivane kako si mogao non k verziju da uzmes ?? [emoji33]
Jel tu negde naklokovani fx 6300 u mt sa stok 4570?

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Da sam uzeo bilo sta skuplje od ovog(190e cpu+ploca, ploca u garanciji jos godinu dana) previse bih se priblizio ceni Ryzen 1400+A320 kompleta.

I ovako je bilo dosta blizu, oko 50e kad se uracuna promena memorije, a imao bih najgoru memoriju i najgoru plocu da sam isao na Ryzen.
Planirao sam da prodjem bez doplate, da prodam i hladnjak, ali sam se odlucio za bolju plocu i da zadrzim hladnjak, pa sam morao i da doplacujem :D

4.56GHz FX 6300 daje 1380~ u CPU-Z benchu za MT.
i5 daje 1500~. Nisam ga jos nastimovao, rece mi Kolos da ima podesavanje za ovu plocu da moze da dize sva jezgra na 3.6. To ce biti jos dodatnih 100~ poena.

Single thread na FX-u 270, na ovom 391 u CPU-Z benchu :D
 
Ne bi trebalo da sistem ukoči kada su jezgra na 100%. Video si kada sam kačio one slike za CC-120 bez venta na mom G4560 sa Prime95. Radio je film u pozadini, a koristio sami net bez problema iako je procesor bio na 100% zakucan.
 
Znas kako kazu:





Koliko para toliko i muzike ;)





Mene je upgrade kostao samo 100e cpu i plocka :D
 
Ne ukoci sistem, samo osetno uspori.

@dejan87dex

Meni je izaslo oko 60e prelazak na i5 i plocu ekvivalentu onoj koju sam imao na FX-u.
Da sam uzeo H81 i da sam prodao hladnjak, doplata bi mi bila 15e~.

Ali, posto mi dusa nece malecku plocu sa golim VRM i stock hladnjak, moralo je ovako [emoji4]
 
Dobro ja jos uvek imam staru plocu i cpu XD videcu tek onda kad prodam koliko me zaista kosta upgrade ;)

Neka te lepo sluzi Intel :D
 
Ivan je potrosnju skresao (rasteretio napajanje, a i maticna b85 radi u leru za razliku od oc 970ud3p) i dobio jaci st za mmo + mogucnost upgrade na i7 kad tad (pa makar ga i delidovao). Svakom po potrebi :)
 
Sve je krenulo od toga da sam zeleo da zamenim napajanje, koje dobro radi i mlako je u full load sa FX-om. Sa i5 je hladno.

Da bih uzeo neko kvalitetnije od trenutnog, potrebno mi je bar 40-50e doplate uz prodaju mog.
U svakom smislu je bilo isplativije da predjem na i5.

Da i5 i chipset nisu osakaceni, isao bi na ovoj ploci na preko 4GHz. Procesor zakljucan, temperature vece za 15C zato sto nije zalemljen IHS, ram koji moze na preko 2000 da radi(kvalitetan ram+bolji IMC nego na FX), radi na 1600MHz.
Kod amd-a toga nema, ni na FX, ni na Ryzenu, osim na A320 plocama od 50e, sto je i realno. Cak i na njima je ram otkljucan.

Tuga sta uradili, da bi ljudi placali premiju za K cpu i Z plocu+mora da se deliduje za neki bolji OC.
 
Nazad
Vrh Dno