Šta je novo?

Fujitsu klima umesto HiSense

Evo za LT12 tablica kapaciteta grejanja i izduv u m3 na sat.
 

Prilozi

  • 789.png
    789.png
    69.6 KB · Pregleda: 78
  • 456.png
    456.png
    52.8 KB · Pregleda: 76
Hej drugari, stigla plata danas pa sam odlucio da uzmem 12 LTC, neka ide zivot :) Samo jos jedno pitanje za pametnije i puno iskusnije od mene. Sta mislite o 14 LUCA za 92k umesto 12 LTC za 115k u mom slucaju 27m2 neizolovane vikendice sa planom izolacije potkrovlja odmah, a ostatka postepeno? :)
 
Poslednja izmena:
Dodatno, po toplotnom kalkulatoru (hvala @EmaXx) nakon izolacije potkrovlja i poda (sto planiram da uradim pred grejnu sezonu), toplotni gubici na -10c i 22c bi bili 4kW, a 4.2kW na 23c. A nakon te i unutrasnje izolacije koju planiram tek za par godina, bi toplotni gubici na -10c i 22c pali na ~2.3kw.
 
Kupi LT kad već imaš mogućnosti i samo pazite na pravilnu ugradnju.Odmori se od tih silnih računica i kalkulatora.Ja taj kalkulator nisam nikad koristio pa se ne sećam da se neko žalio da preporučena Fujitsu klima nije uspela da zagreje prostor za koji je namenjena.Odlična je to klima top model stara škola inverter uređaja.Na primer Fujitsu LTCA je dosta jača klima nego Mitsubishi LN35 pa pogledaj i uporedi cene.Za tu cenu od 115k koju sad ima LT ne postoji bolja klima na tržištu u kategoriji dvanestica.
 
Poslednja izmena:
@proleter hvala puno na preporuci. Samo sam se nastrasio da 12 nece biti dovoljno, pa kao ajde da i LUCA 14 umesto LUCA 12 udje u trku. Sto se pravilne ugradje tice od levog zida ce biti 9cm lufta, od plafona nije problem. Rekose mi da je senzor na desnoj strani. Ne znam da li ovih 9cm na levoj moze da pravi neki problem? Kontam da su i 3m instalacije, vakumiranje i neke gumice/amortizeri po PS-u? Jeste da ce ovlasceni Fujitsu serviser da nam radi montazu, ali cisto da se pripremim ako krene da vrda :D
 
LT je samo na papiru 12ka, kao i Amber.
Njihova snaga je kao kod većine 18ki.
Treba samo obratiti pažnju na ugradnju da bude tako kako si napisao + da ne "zalepe" spoljašnju i unutrašnju uz plafon/zid.
 
Kupi LT kad već imaš mogućnosti i samo pazite na pravilnu ugradnju.Odmori se od tih silnih računica i kalkulatora.Ja taj kalkulator nisam nikad koristio pa se ne sećam da se neko žalio da preporučena Fujitsu klima nije uspela da zagreje prostor za koji je namenjena.Odlična je to klima top model stara škola inverter uređaja.Na primer Fujitsu LTCA je dosta jača klima nego Mitsubishi LN35 pa pogledaj i uporedi cene.Za tu cenu od 115k koju sad ima LT ne postoji bolja klima na tržištu u kategoriji dvanestica.
Opasne su takve izjave. Onaj kalkulator nije 100 posto precizan ali daje neke smjernice.
Upravo kod uzimanja klime bilo kojeg brenda bi se trebalo i voditi toplotnim proracunom, barem pribliznom.
I sa svakim se brendom moze desit da se klima podimenzionira ili predimenzionira nije Fujitsu izuzetak. Imas slucaj gdje covjek dosao traziti na forum savjet za jacu klimu od Fujitsu Nocrie 18 koja mu nije mogla ugrijati prostor. Nema price da je Nocria slaba, vec jednostavno je uzeta upravo tako kako ti kazes.
 
Kupi LT kad već imaš mogućnosti i samo pazite na pravilnu ugradnju.Odmori se od tih silnih računica i kalkulatora.Ja taj kalkulator nisam nikad koristio pa se ne sećam da se neko žalio da preporučena Fujitsu klima nije uspela da zagreje prostor za koji je namenjena.Odlična je to klima top model stara škola inverter uređaja.Na primer Fujitsu LTCA je dosta jača klima nego Mitsubishi LN35 pa pogledaj i uporedi cene.Za tu cenu od 115k koju sad ima LT ne postoji bolja klima na tržištu u kategoriji dvanestica.

Par stvari ovde nisu tacne:
1. Kalkulatori imaju svrhu, covek je mogao da vidi sta mu treba sada, a sta moze da zavrsi posao naknadno. Dobio je korektne predloge, u sta je i sam mogao da se uveri
2. LTCA nije mnogo jaca klima od LN35. Jaca je 10% od verzije koja se prodaje kod nas i koja nije nordic (ima i takva sa hz oznakom). Lako proverivo na Euroventu. Sve drugo je na strani LN, sem cene.
 
Kako kome. LN trosi dosta manje, ima bolji filter vazduha, vise mogucnosti smera duvanja zbog dvostrukih levih i desnih krilaca, ima elektrostaticko preciscavanje vazduha, svi delovi unutra imaju premaz protiv budji, grinja i sl, kvalitet izrade je dosta bolji, ima wifi i dobru aplikaciju itd.
 
Nazad
Vrh Dno