Šta je novo?

FOX WebOS televizori

Stigao 65WOS620D i zaista sam pozitivno iznenadjen televizorom. Kao sto je neko rekao u rangu jacih brendova, a za dosta manje novca. WOS brz i fluidan, slika predobra. Bio sam skeptican u vezi uglova gledanja, ali su jako dobri za VA panel. Bukvalno sam progledao posle Hisense 43A5100 i mogu ga svakom preporuciti. Mene je izasao 54k.
 
Evo ga vec prvi problem, taman ga nahvalih.
Zvuk mi za milisekundu kasni u odnosu na sliku. Kako preko mts-a tako i preko EON aplikacije. You tube fercera dobro. Je l se dešavalo nekom ovako nesto?
 
Imam taj TV ali imam klasičnu DVB-C kablovsku otključanu, bez STBa i nema toga... Recimo jedina zamerka koju ja za sada imam na TV, je što kada ima oko 400 kanala i kada opalim Guide dugme na daljinskom, zbog EPGa verovatno, samo učitavanje liste je sporo, a i samo skrolovanje secka... I što još uvek nisam našao Twitch aplikaciju:)
 
Evo pogledao sam na 55” na Eon Tv i Iris instalirane obe na Webos i ne primećujem kašnjenje… bar ja nisam uspeo da vidim, a trudio sam se i da uhvatim tu milisekundu :)
 
Molba ako neko može da postavi i "uzivo" fotografiju tv-a 620d modela, na internetu postoje samo one proizvodjačke.
 
Imam par pitanja u vezi ovih televizora, pa ako može neko da odgovori, bio bih zahvalan.
U čemu je razlika između 600A i 620D modela?
Ako sam dobro gledao uz 50" modele ne ide magični daljinski. Zna li neko gde (i pošto) se može nabaviti nezavisno od tv-a?
Ako neko može da izmeri razmak (spoljni) između nožica pošto bih tv, bar u početku, stavio na policu.
Hvala
 
600A ima okvir, 620D je frameless. Magic ide uz UHD WebOS modele. Cena daljinca je bila oko 3500 ako se dobro secam kad sam se raspitivao u servisu.
 
Bolje onda idi na 55" ako ti sirina postolja dozvoljava.
Ima li neko resenje ga gledanje yt-a bez reklama?
Da li se moze koristi LG Smart Share, tj sherovao bih folder sa laptopa na neki TV plejer?
 
Ici ce do visine radijatora i nece biti nikad uz radijator, vec stoji izvucen napred.
 
Evo još koja fotkica. Ovo u gornjem levom uglu je ona lepljiva podloška što se stavlja na nogice stolice da ne grebu pod, recimo... Meni služi da spreči grebanje TVa o zid :D
 

Prilozi

  • IMG_20230125_204931.jpg
    IMG_20230125_204931.jpg
    339.7 KB · Pregleda: 134
  • IMG_20230125_204947.jpg
    IMG_20230125_204947.jpg
    367.7 KB · Pregleda: 139
  • IMG_20230125_205125.jpg
    IMG_20230125_205125.jpg
    118.3 KB · Pregleda: 148
  • IMG_20230125_205116.jpg
    IMG_20230125_205116.jpg
    110 KB · Pregleda: 146
Interesantna mesta za kacenje tva se mogu videti na ovom forumu, zivece ovaj narod 😁
 
Kupiš manji i rešen problem.

p. s. Tek sam sad primetio gde ti stoji MTS ruter 🤣 Laptop mi odvukao pažnju na prvo gledanje.
 
Eto, okacis ljudima slike tv-a, komentariše se sve sem tv-a. Nije to jos nista namesteno, dole ide plitka polica, vidis da jos folije sa tva nisam skinuo 🙂
 
Hvala obojici na odgovoru.
U opisu 50WOS620D koji sam našao piše da samo podržava magični daljinski, zato sam i postavio pitanje.
Ja imam 50WOS600A i sa njim ide i magični daljinski. Mislim da svi TV sa WebOS u paketu dobijaju isti.
 
Ne ide uz 42 FHD WebOS model.
 
AOC 32" monitor je odlucio da gekne, nosim ga u servis u ponedeljak. U slucaju, ako je popravka nemoguca (ako nema delova) ili ako je skupa razmisljao sam se mozda da uzmem neki od ovih webos fox televizora umesto monitora.
Gledam ovaj noviji i jeftiniji 620d od 43".
Vidim neki od vas su ih povezivali sa laptopovima.
Kako izgledaju kada se povezu sa racunarom?
Jel im tekst izgleda dobro/cisto?
Kako deluje odziv?
Po nekom vasem misljenju, koliko je ok varijanta da se koriste umesto monitora?
Upotreba bi bila za neki lagani gaming, programiranje, browsing, filmovi i serije.
 
Jel zna neko 55WOS620D da li je u pitanju IPS ili VA panel? U prodavnici gledao i rekao bih po uglovima gledanja da je IPS ali nisam siguran.
 
Moj 65WOS620D takodje ima dobre uglove gledanja, ali kada cuknem ekran bljesne u tom delu belina, sto je odlika VA (bar tako kaze internet). Ali nikada ne bih rekao da je VA, jer nema ono da izbledi slika kada ga gledas sa strane...
 
Isti slučaj i na 55WOS620D, po uglovima bih rekao da je IPS, a kad kliknem na ekran ima taj bljesak pa ispada da je VA.
 
Isti slučaj i na 55WOS620D, po uglovima bih rekao da je IPS, a kad kliknem na ekran ima taj bljesak pa ispada da je VA.
Ne znam kako je to moguce ali je super ako je tako. VA kontrast a uglovi dobri. Kakva je crna boja, kakva je uniformnost panela (ima li bleed-a, cloudinga)? Moze li neka slika spreda i neka iz ugla.
 
Nazad
Vrh Dno