Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
School's out

Posto ne pise u exifu, da napomenem da je okinuta ovim monstrumom. Iako je samo staklo gradjeno kao tenk, AF je prilicno spor a i nedostatak VR se primecuje. Nisam navikao na toliko teska stakla pa mi se cini da mi je fokus malo pobegao (fokusirao sam na desni ranac), mada bih pre rekao da je slika prirodno mekana jer je objektiv vec prilicno odradio svoje posle svih ovih godina :)
 
Poslednja izmena:
Sto se tice ovih sto se gade zenskih mišića, pa dobro je l mislite da je ona stvarno svaki dan i dok lezi i gleda film :). Dobro, zenski bodybuilding za cas ode u bizarno, al neki ovde kada bi i jednom pipnuli devojku koja se ozbiljno bavi fitnesom, odbojkom ili cak kosarkom, promenili bi pricu koju pricaju :). Vecina zena kod nas su samo kosti i salo, s jedne strane sto je kultura zenske rekreacije na nivou Saudijske Arabije, a sa druge strane sto je zenama daleko teze da regulisu salo i mišiće. I vi ih na keca napadate sto imaju malo mišića. Ne branim devojku sa fotografije, vec pricam generalno. Mada joj ne fali nista, pod uslovom da cuva zdravlje :).

+1

A inače svetlo na onoj fotki što devojka sedi na stolici je vrh!
 


50mm 1.2L @ f1.2, 5D3... faktički direktno iz aparata...
 
Poslednja izmena:
Super, ovde se bas lepo vidi sta f1.2 u stvari radi :)
 
Evo da se prepustim i ja ostroj kritici...moj prvi pokusaj nakon 20 god. od kada sam prvi put uzeo fotoaparat u ruke :D

Film je najjeftiniji Kodak ColorPlus 200..laboratorija je obradjivala fotografije, pa ako nesto nije u redu sa bojama nije do mene :D Mene mozete da krivite za losu eksponiranost i kompoziciju :)

Inace papiric na kome sam zapisivao vrednosti otvora blende i brzine zatvaraca mi je u haosu jer sam neke propustio da zapisem tako da mislim da su ovo tacne vrednosti za ove fotografije, a jos nisam ni video na drugoj delu kutije stoji preporuka proizvodjaca filma za cak jedan stop preeksponiranosti jer su vrednosti sa 125 brzinom zatvaraca za Sunny 16 pravilo..tako da sam se ja trudio da bude eksponiran za ISO 200 koristeci svtlomer na kameri i aplikaciju na telefonu..

Kamera je Kiev 4 sa Jupiter-8M objektivom - 50mm f/2

1) Zalazak Kalemegdan - f/16 1/125



2) Most - f/8 1/250



3) Nocni saobracaj 1 - f/8 1/10



4) Nocni saobracaj 2 - f/8 1/10



5) Nocni saobracaj 3 - f/8 20''



6) Izjave ljubavi (ako izuzmemo ocigledno :p) - f/8 1/125

 
7) Portret drugarice 1 - f/2.8 1/1000



8) Portret drugarice 2 - f/2.8 1/1000

 
24-70 f2.8L II u akciji :p Malo da ga probam u idelanim uslovima :) Ja zadovoljan, a mislim i da ja fotka na nivou prajmova, mada to ne mogu da znam posto ih jos uvek ne koristim :p

H83A3651 by Nenad Ristic, on Flickr
 
Popravljas se ;)
 
Dobro je, samo bi bilo bolje da si još malo nazad (da kažem...da ne sečeš grudi već ispod njih da ideš ;)).
Pošto lova nije problem kupi 85 1.8 ili još bolje 100 f2.0 i izigraj se malo, bilo bi ti npr sa 100tkom na f2 oči/lice oštrije a pozadina mutnija za celu blendu čemu većina i teži. Imaš finog modela koji je fotogeničan i spreman na saradnju(tvoje maltretiranje) pa samo udri ;)
 
Gledam na telefonu ali mi se čini da oči jesu u fokusu. Tj cela fotka mi je skroz ok.
 
@seizmos
Hvala, pa mora kad se trudim hehe :)

@bokica
Ovo je ipak zum i to 24-70 koji po mom misljenu pravi zadovoljavajuce fotke portreta i ako je all around staklo, mislim da nema boljeg all around stakla koje ce bolje da uslika portret od ovog, a ja sam bas to hteo dok ne nabavim 85 f/1.2L II. Zelja mi je bila da zamenim 24-105 posto mi bas za ovu namenu nije bio na nivou, nekako nisam bio zadovoljan, sada jesam, malo je bolje staklo od 24-105 po svim parametrima. Malo da se igram sa njim fotkajuci dragu pa kada ga izgustirma, to jes kada osetim da mi treba uzecu 85 f/1.2L II :) Hvala na savetu ;)

@alija_sevdalija
Jest desno oko, skini fotku pa uvelicaj malo, vidi se da je desno bas u fokusu...
 
Poslednja izmena:
Evo da ja malo ubacim raznolikosti :D probao sam da uhvatim logo na telefonu, objektiv je jednostavno odbijao da fokusira...ali je bez problema uhvatio refleksiju.

Nema potrebe za prepiranjem,zajebani se trudi da nauči što više.Jeste da je u poslednjih nekoliko fotki njegova gospođa ali razumem čoveka :) Isto tako poslednje dve fotke,ne znam meni kao laiku izgledaju dosta bolje u odnosu na recimo prve tri od pre par dana/nedelja.To mi govori da polako napreduje...što je i suština svega ovoga.

@zechs jesi li to radio skoro fotke ili su to stare pa skenirane za potrebe foruma?

qqqqq.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo da ja malo ubacim raznolikosti :D probao sam da uhvatim logo na telefonu, objektiv je jednostavno odbijao da fokusira...ali je bez problema uhvatio refleksiju.

Nema potrebe za prepiranjem,zajebani se trudi da nauči što više.Jeste da je u poslednjih nekoliko fotki njegova gospođa ali razumem čoveka :) Isto tako poslednje dve fotke,ne znam meni kao laiku izgledaju dosta bolje u odnosu na recimo prve tri od pre par dana/nedelja.To mi govori da polako napreduje...što je i suština svega ovoga.

@zechs jesi li to radio skoro fotke ili su to stare pa skenirane za potrebe foruma?

Jesam, razvijen je pre par dana i skeniran u laboratoriji kod njih, valjda su radili sve korekcije koje je trebalo odraditi osim ekspozicije jer im nisam to nista napominjao...mada trebalo mi je par meseci da ispucam ceo film, jbga nisam imao vremena :p
 
Svaka čast! U eri digitalaca ovo dođe kao pravi podvig :D današnje generacije pojima nemaju kako se pre pravila fotografija.Ja sam jedan mali deo uspeo da doživim u detinjstvu(80-ih godina),i jako mi je krivo što nisam bolje čuvao očevu Yashica-u sa komplet setom objektiva i stativom.Neko je došao,uzeo i više nikad nije vratio.A gotovo sam siguran da bih danas fotkao sa njim.
 
Evo jedna fotografija na brzinu, bezveze onako.
I svaki put me iznenadi ovaj objektiv kako zamuti pozadinu iako te kuće nisu baš daleko ali i ovu travu dole sasvim fino zabluruje.
Malo je nesrećan crop u 1x1 zbog nekih detalja koji su se tu zatekli ;)

Ana by Bojan Jovanovic, on Flickr
 
Sjajno :) po boji bih rekao da je zenka? :d
 
Bravo.Jel nije problem da napises sta koristis od opreme. Koliko je kropnuta itd...
 
Hvala ljudi :) nije ženka, mužjak je u pitanju, pisao sam na dz oko boja i polova, baci pogled :)

6D i 100mm makro, nije cropovana
 
Au. Pa ti si bas lepo prisao. Ocigledno volis i poznajes zmije. Ja jedino gusteru mogu ovoliko da pridjem :)
 
Prilaze im na po 30-50cm, troma je ova vrsta, zauzme ovaj gard i mirna je, ne skace kako to kaze narodno verovanje :d Ja ih vidjam svake godine bar po par puta, na svu srecu prvi ih uocim tj na vreme :)

@ nikola
Ako te ne mrzi daj link na pp, to sa DZ bas me zanima, po boji i iz ovog ugla sam mislio da je Ž :D
 
Poslednja izmena:
Ja rekao neko ce dati neke zamerke sa tehnickog aspekta na one moje fotografije
Sad sam sa moba pa mi je malo teze komentarisati, ali meni se licno na vecini ne svidja kadriranje (pogotovo kod portreta - ako se dobro secam centrirao si devojku, glava u centru, mnogo slobodnog nepotrebnog prostora iznad), expozicija na par ne valja i neke ti "cure".


Svaka cast i na fotki i na hrabrosti :)
 
Sad sam sa moba pa mi je malo teze komentarisati, ali meni se licno na vecini ne svidja kadriranje (pogotovo kod portreta - ako se dobro secam centrirao si devojku, glava u centru, mnogo slobodnog nepotrebnog prostora iznad), expozicija na par ne valja i neke ti "cure".

Napokon neki komentar :) Dobro, zahvaljujem.."cure" verovatno one nocne pretpostavljam, jer sam fotoaparat oslonio na doduse ne bas ravnu podlogu kako bih izbegao blur zbog duze ekpozicije...za ovaj slobodan prostor, ok, moze da se isece taj deo
 
Napokon neki komentar :) Dobro, zahvaljujem.."cure" verovatno one nocne pretpostavljam, jer sam fotoaparat oslonio na doduse ne bas ravnu podlogu kako bih izbegao blur zbog duze ekpozicije...za ovaj slobodan prostor, ok, moze da se isece taj deo
Ako se dobro secam malo curi i ona sa zalaskom. Sto se tice nocnih znam i gde si ga naslonio, i ja sam tu opalio koju fotku bez stativa ali sam podmetnuo poklopac od objektiva pod aparat da ga poravnam :)
 
@ nikola
Ako te ne mrzi daj link na pp, to sa DZ bas me zanima, po boji i iz ovog ugla sam mislio da je Ž :D

Na onoj prvoj slici koju sam postavio pre neki dan je tipicna boja muzjaka, ali mogu biti kao i na ovoj drugoj koju sam postavio juce, braonkasto narandzasti, ali su uvek kontrastnije sare i sa sarama na glavi dorzalno i bocno u ondosu na zenke, koje imaju slicne boje.
 
Ako se dobro secam malo curi i ona sa zalaskom. Sto se tice nocnih znam i gde si ga naslonio, i ja sam tu opalio koju fotku bez stativa ali sam podmetnuo poklopac od objektiva pod aparat da ga poravnam :)

Da na onoj betonskoj ogradi, ali je blago piramidalnog oblika, pa sam imao izbor :D vidis nisam se setio da poravnam sa poklopcem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno