Šta je novo?

Fotografije - 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@hunder
Predlazem ti da napravis jedan album na Flickr za svoju macro kolekciju raznih zivotinjica i da nastavis ovako da istrazujes i pises tacne nazive vrsta i podvrsta na kraju bi mogao da sklopis ozbiljan rad koji bi nekom mozda i zatrebao pogotovo slike odredjenih vrsta, mozda nekom biologicaru ili tako nesto :) u svakom slucaju sjajne su ti slike :)
 
Kako vam se dopada ova moja kreacija...

 
Al' si nagazio redukciju suma u LR-u onako ''domacinski'' :)
 
@zajebani pogledaj ovog lika na yt "Serge Ramelli" ima extra fore sa cetkicom u LR. Vidim da si pokusao da istaknes sijalice al je nekako musavo ispalo. Za ove stvari treba stativ i duza expozicija da bi dobio one zvezdice.
 
@hsv.stoned

Aha, odnese sve detalje pa ispade fotka plastična :) Ja u LR slajder Luminance nikad ne vučem preko 40, to je neka gornja granica do koje idem, a ukombinujem tu i uklanjanje Color šuma, ta opcija baš lepo ume da ukloni onaj šareni šum i vrlo malo utiče na detalje. Zajebani, mislim da si previše otvorio senke, vidim po tome što ti je nebo sa crvenkastim anomalijama. Šuma na ISO 1600 uopšte ne bi trebalo da bude previše, ali mislim da si preterao sa detaljima iz senki pa su ti one donele šum, koji si hteo onda da ukloniš i u procesu si ga previše uklonio i ubio sve detalje :)

Isto i ovo što ti hunder isto kaže, zatvorenija blenda+stativ, a takođe i nešto drugačiji white balance, nešto topliji, ovaj mi deluje hladno. Kadar kao kadar je ok, samo ljudi izbegavajte ove kvadratne cropove, ja se ježim od njih, nikad ne menjam originalni aspekt.
 
Evo i ja da se ubacim sa skromnijim fotkama...pokušaj macro-a sa dodatnim Vivitar Close-up sočivima.U odnosu na standard Canon kit objektiv vidljivo je poboljšanje.Još uvek se nema za bolji objektiv tako da za sad ova sočiva dobro dođu...
 

Prilozi

  • IMG_0912.jpg
    IMG_0912.jpg
    1 MB · Pregleda: 152
  • IMG_0915.jpg
    IMG_0915.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 144
  • IMG_0918.jpg
    IMG_0918.jpg
    1 MB · Pregleda: 143
Кадар ми се допада Зајебани. Али, за ноћну фотку статив је императив. Какав ти је то дим око светиљки?:) Детаље си изгубио обрадом све је некако умрљано а и због мале бленде. Highlights си отшрафио на лево. Дај ориђинале фотку.
 
To je neko moje vidjenje tog kadra, nesto kao digital art u nekom mom fazonu :p Naravno da iz te fotke moze daleko vise da se izvuce, da to bude pre svega fotaka :p ovo je neka moja umetnicak impresija kadrom :p:) Postavicu kasnije orginal ;) Naravno ne kazem da je ovo dobro, mane zanima vidjenje kolega sa foruma, kako im se dopada kadar i to sto vide u toj mojoj kraciji, pre svega neki savet i sugestija sto mi je i primarni cilj kada postavim neku fotku :)

Evo i jedong portreta... Misljenja, kritike, sugestije, su vise nego pozeljni :)

 
Poslednja izmena:
Даска у вугла. Мени би то био delete.
 
Da li je ovako bolje ? Predhodna fotka mi je bila zanimljiva zbog njenog pogleda i dima od cigarete. Nekako nisam mogao da definisem da li mi ona daska smeta, a kadar mi se dopa... Citao sam nesto, kazu da nema nekih posebnih pravila kako kadrirati prilikom slikanja portereta, sam da fokus treba da bude na ocima, a aparat u visini stomaka ako je cela figura, ili u visini grudi ako je samo gornji deo tela, ako se fotografice samo glava onda aparat u visini ociju i fokus na ocima...
 
Poslednja izmena:
За портрете види s16 или Mr Big-ове радове. Ја нисам неки зналац али могу рећи мој утисак. Друга је далеко боља, занимљивија, има неку причу као да вириш изнад те замућене траве. Подекспонирано рекао бих. Бокех пријатан.
 
Ne da gledam nego nista drugo i ne radim sem sto analiziram radove koji mi se dopadaju i fotkam :) s16 je objasnio po meni sve sto se tice kreativnosti u fotografisanju...
Mozda je malo podeksponirana, ali mi se nekako dopada bas takva, mozda to nije dobro, ali trenutno je vidim lepom bas ovako kakva je, mozda se to vremenom promeni kada jos malo izostrim cula hehe mozda :p
 
Poslednja izmena:
Ja jos ispade i fotograf :d

Druga mi je kul, pogotovo ako uzmemo u obzir da relativno pocinjes! Kadar je ok (mozda malo knap, ja bi licno sire, mozda i landscape varijanta, mada je i ovako sasvim ok), eksponirano dobro, zanimljivo itd. Ono sto ja licno bas ne volim su portreti sa naocarima. Al opet mozda je to samo do mene. Mada ovde zbog scene i ne smeta toliko. Ono sto mi fali je obrada, malkice cacnute boje, da se bar samo malo ubije ovaj SOOC look. Sve u svemu, kul!

Sad skoro je neko stavio 6-7 fotki na dz, kul portreti neke devojke al brate na svakom ima naocare, ajde na jednoj i da skapiram, al onako, bas ne vidim poentu. Udarna tacka tih portreta bi po meni trebalo da budu oci!

Da dodam sad i za one prethodne, kakvo bre crno ubijanje suma na 5dIII i 6d. Ne zna se koji bolji po tom pitanju i koji ima prijatniji sum. Do ISO6400 ja tu ne bi pipnuo sum, cak bi za tu vrstu fotke samo podigao ostrenje na nekih ~40 i smanjio radius na ~0.7. Stvarno nemas potrebe da ubijas sum, probaj sto manje da ga koristis. Pouzdano znam da ako dobro eksponiras, a gledas fotku do fullHD rezolucije, sum nece biti upadljiv sve do ISO12800, samo ce mu davati smek.
 
Poslednja izmena:
Dobar jezic. Al bi pao dobar macro :). Jel ovo blic?
 
Nema svako macro objektiv kao ti :) Jeste blic, pao mrak uveliko bio.
 
U vezi jeza, ja bi umesto 1.8, probao sa 2.8 ili malo vise, tako da u fokusu bude od njuske do kraja ledja :) i onda bi bodlje bile lepo odvojene od blurovane trave.
 
Onda bi trava jos vise bola oci. Mislim na pozadinu. Ovde bi nesto 200mm na 2.8 bio pun pogodak
 
Лажно скромни Мицко хаха. Или јеси или ниси лав јбг:)
 
@hunder
Nisam hteo da istaknem sijalice, nista posebno nisam hteo da menjam samo sam je obradio u celosti na neki atipican nacin a meni zanimljiv :) Na orginalnoj sam namerno malo ubio isijavanje sijalica jer su mi kao takve nekako previse u prvom planu, a sum nisam dirao, malo sam izvukao senke...
@ s16
Evo orginalne slike na kojoj nisam dirao sum a obradio sam je na gore naveden nacin + ostrenje na nekih ~40 i smanjio radius na ~0.7 kao sto si me posavetovao...



Novi clan bande :p 16-35mm f4 L IS USM... I'm so happy :D



 
Cestitam da te lepo sluzi. Ovu prvu da si samo uhvatio celu krosnju bilo bi vrh. I ovu trecu malo u levo :). Bar bi ja tako. Al tu su veci strucnjaci pa nek kazu
 
Nije moja fotka nego sam hteo da pitam ko sme na crtu :d

11148287_10205952300354019_332092638_o.jpg
 
@ driver
Perfekcija... Sta je potrebno da bi se dobila svetla kao na toj slici ?
 
Treba ti samo sto veci softbox sa sto jacim svetlom, najlakse je sa blicevima. Pustis ekspoziciju 30 sec i setas okolo i pucas pa dok ne ubodes da izgleda dobro.
 
@zajebani
svidja mi se fotografija br.2
mozda bi bila bolja da nisi popravljao distorziju, verovatno si kropovao dobar deo kaldrme. ovako, u prednjem planu su ti i cvetici i kaldrma, sto oku posmatraca dovodi u stanje neodlucnosti. ako si mislio da ti cvetici budu u prvom planu, trebao si vise da se spustis... ma serem.

@driver
nisam zadovoljan, nije bas perfekrno. temperatura svetla ulicne rasvete se razlikuje... nikon zuto. :-devil-:
 
Treba ti samo sto veci softbox sa sto jacim svetlom, najlakse je sa blicevima. Pustis ekspoziciju 30 sec i setas okolo i pucas pa dok ne ubodes da izgleda dobro.
Mislim da je Zajebani pitao za svetla u pozadini koja flare-uju?
 
Pa nekim ljudima nije to tek tako jasno :)
Lako je zaboraviti da su neke stvari koje dugogodišnjim fotografima deluju podrazumevano, nekome potpuno nove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno