Šta je novo?

Fizicke mere A1200 ploce?

silverglider

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
30.07.2000
Poruke
5,577
Poena
770
Ima li ko tacne mere A1200 ploce, dakle, u milimetar?
 
E ovo je bilo pitanje :)

354mm x 194mm BEZ jednog mouse porta (1D4 i 2B revizije ploca)
 
Uff, to bi bilo stvarno na knap...

Mogu za shaku eura da uzmem neki unix workstation, tipa Sun-ovih sparc5 ili ultra5 masina sa onim finim pizza-box kucistima i da padne jedan lagani mod. Masina tanja i elegantnija od 3000-ke, a barem 3-4 puta jeftinija (a stane taman i optika). Pa onda se ubaci polako neki phase5 i skenj-doubler (ne i neki bus board - otisla bi cena nebu pod oblake). Moram jos da proverim sta bi za napajanje.
Padale su mi na pamet kombinacije i sa starim mekovima (tipa centris 660av), koji su nekada takodje imali pizza-box kucista, ali u njih prosto ne staje ili optika ili ploca.

Ovo je malo vislje Sun-ovo kuciste; ploca taman staje tako ta portovi dolaze na bok, umesto pozadi. I taman prorez za PCMCIA slot dolazi na prednju stranu.
 
Poslednja izmena:
hmmm ideja nije losa, samo ipak ne bih okretao plocu :( ... vidjao sam a1200 u kucistima od CD playera, 19" rekovima,... i cini se da to sve moze da stane ok :)
 
19" rekovi su bas siroki; ovde je problem napajanje. A i kad se ubode jos karta, dobije se na sirini - posto racunam da fdd odlazi na drugo mesto.
 
@silver:
Gde moze da se nabavi A1200 i znas li mozda cenu? Bas bih voleo da imam to u kolekciji.
 
Ok, ali su ovi cd playeri oko 43 cm, to bas i nije tako veliko :) napajanje bi mogao da smestis u prednji deo (ispod alice i lise).... a cdrom i hard 'desno' :) taman ostaje mesta za PPC, skenjdubler ionako ide na samu plocu.
 
Da, ali ja necu da rasprakujem A1200 napajanje, izvadim elektroniku iz onog plasticnog kucista i to prebacim u ovo kuciste, nego hocu da idem sa "normalnim" napajanjem od cca 145+ W (i ventilatorom :d). Eventualno neko slim napajanje koje se inace gura u bareboneove (prilagodjeno za amigu, naravno) ili nesto slicno.

@AF:
Ma na ebayu bre moze sve da se nadje; od kompletnih masina preko zasebno ploca do bustera 11 i drugih solo cipova (neretko i nekoriscenih).
A ima i shopova gde jos uvek mogu da se kupe nove amige, tj. nekoriscene i originalno zapakovane, zaostale sa starih lagera (recimo www.vesalia.de - primaju i paypal).
 
Poslednja izmena:
njah :( pa doobro :) ... mozda neko od onih SFX napajanja ? oko 6cm visine su ...
 
Za napajanje najbolji je stari AT malo se lemi , malo sece ali je to najbolja zamena :), sto se tice kucista ima slim desktop od PII machine - fujitstu . strava je :)))
za hd ima gotov adapter 2,5 na 3,5 kosta oko 100 din ima samo jednu malu manu - da se finom busilicom izbusi jedna rupa za jedan pin i to je to ...

amiga nema cenu ... :D

u kolekcijji imam a1200 sa bilzzardom 060 na 66mhz , cd32 ... ne prodajem ih ni za sta na svetu :D

poz..
 
Problem sa vecinom PC slim kucista je u tome sto su uglavnom pravljena kao thin klijenti ili za microATX ploce i samim tim su u startu preuska. Gledao sam starija PC kucista koja su malcice tanja i jedino je stara HP-ova Vectra 6 valjda i IBM-ova 300-tka tu negde blizu, jer su ipak malo previsoki - hteo sam nesto sto je bukvalno malo vise od visine CD/DVD uredjaja. Medjutim, imaju druge probleme interne, tipa da case za hardove ne visi na stranici, nego je uheftan za dno i zauzima tu previse mesta, itd. Ako vec moram toliko opsezne interne radove da pravim, onda cu da uzmem neki stariji laptop sa wide ekranom i ugradim recimo A600 plocu u njega :D Mislim, amiga laptop sa TFT-om, nije ni to lose, a?

Bolje mi leze onda ove unix stanice - em je gradja kucista kako mi pasuje, em je kvalitet (tadasnja plastika i lim i ovi danasnji ne mogu da se porede), em dobijam stvari koje mogu da iskoristim sa amigom kasnije, tipa UW SCSI disk reda 9GB i slicno.
 
macman je napisao(la):
Za napajanje najbolji je stari AT malo se lemi , malo sece ali je to najbolja zamena

Imas li kakav provereni link za ovo?
 
nemam link ... meni je napajanje crklo '94. i tada sam kupio novo napanjanje :D tada je bio 80 maraka ... i od tad oK samo ti treba amigin naponski kabl sto ide u amigu ... njega odlemis i zalemis u napajanje +12v na +12v +5 gde je +5 masa na masu i to je to ... kad sam ja to radio onomad .. nije tresko treba samo naci koja je koja zica na amigigin kabl shemu nazalost ko zna gde je stigla vec , ali ako ti je napajanje citavo predhodno izmeris unimerom , zabelezis i to je to kod pc se bar zna: zuta 12 crvena 5 crna masa . sa jacim napajanjem mozes da ubacis bilo koju turbo kartu, hd cd itd...
 
macman je napisao(la):
...za hd ima gotov adapter 2,5 na 3,5 kosta oko 100 din ima samo jednu malu manu - da se finom busilicom izbusi jedna rupa za jedan pin i to je to ...

Sta ce ti busilica? Uzmes deblju iglu i provrtis. Ili vrlo tanak shrafciger(cic) :D
 
Nazad
Vrh Dno