Šta je novo?

FIFA 18

Poslednjim atomima snage sam se plasirao u WL. Koje mucenje tokom cele nedelje, majko mila, proklinjem 3 utakmice koje su mi falile do 18 pobeda prosle nedelje. Izgubio sam jedno 5-6 finala i ko zna koliko polufinala. Toliko neverovatnih situacija kada sam gubio prakticno dobijene utakmice... vodim celu utakmicu 2:0 protivnik poludi od 80. minuta i zabije mi 4 gola do kraja. Dobijem poslednju utakmicu na penale, Nejmar izvodi poslednji penal i od stativu u gol. Ruke su mi se tresle. A atmosfera, pesme na stadionu... Neprocenjivo.

Razmisljam koju ikonu da stavim na CAM. Svidja mi se prime Hagi, ali je skup SBC (750k), Rui Costa je za oko 200k jeftiniji i iskreno po statistikama deluje kao bolja opcija, a razmisljam i o 87 Bergkampu - ima verovali ili ne, uz dobre all round statistike, 97 composure. Samo Pele i Hero Messi, imaju bolji. Trenutno nemam dovoljno coina ali u decembru pada minimum jos jedna ikona.
 
Jel neko koristio Bundesliga tim?
Kakvi su u praksi?
Imam ovog IF Vidala, pa bih da ga iskoristim.
Vec sam krenuo, da kupujem igrace, ali nisam siguran.
Uzeo sam Boatenga i SIf Kimmicha, i vec sam krenuo da se dvoumim.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Koji budzet? Bundes je sjajna liga sa mnogo izuzetno kvalitetnih opcija. Svake godine to bude moj drugi tim koji se pretvori u prvi :)

Obavezno iskoristi Vidala kada je vec takva zver i nije trejdabilan, neverovatna je steta da ga ne koristis. Ja bih oko njega pravo tim opusteno. Napravi neki trougao sa Boatengom i Alabom. Drugi CB Sokratis. Nojer na golu, mada ga kude dosta ja ne bih isao na bilo koju drugu varijantu.

Obamajang ST, nije uopste skup za ono sto nudi. Rojsa pod obavezno, ako treba "suzi" formaciju ingame. Za Robena nisam bas siguran zbog WF-a. Origi PTG je isto intersantan.

Svidjaju mi se i Rodrigez i Tiago. Zaista su prejaki na svim pozicijama.
 
Uzeo sam I Thiaga i Sokratisa.
Ostalo mi je, jos oko 550k
Planiram da igram u 4-1-2-1-2 (verzija 2).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatal
 
Poslednja izmena:
Ok evo predloga. Malo sam preterao sa cenom ali ionako ces za kratko vreme moci da ih kupis pa za pocetak zameni ove skuplje za neke jeftinije opcije.

1zcn4zr.jpg
 
Poslednja izmena:
Ali nemam toliko coinsa.
Kada prodam, jos par igrača, biću na 500 k.
A nedostaju mi dva napadača, levi bek i CDM.
Ako uzmem npr Aubamejanga, ostaje mi manje od 200.
Za te coinse nemam ni Alabu.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Opet kazem, mozes da stavis jeftinije opcije dok ne skupis coinse.

vifrc3.jpg
 
Sta mislis, da li da idem na Alabu ili na Aubamejanga?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
To nije nikakva dilema... Obamajanga, Alabu samo kada ne budezs znao sta ces sa coinima. Isto vazi i za Boatenga, Nojera...
 
Rodrigeza jer CAM mora da ima dobar sut. To ti je najbitnija pozicija u formaciji maltene i sigurno neces samo dodavati vec ces imati gomilu prilika za sut. Stavi Maestro da jos malo poboljsas najbitnije stavke.
 
Lloris je katastrofa golman. Rupčaga kakve nema. A ono što odbrani odbije direktno ba nogu protivničkom napadaču. Kriv je za 15 golova koje sam primio. Ne vredi ni 5000 a kamoli 60k.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Ne znam kako i zasto, ali on je meni bio odlican, ali odlican.
Sve sto moze, i treba, on je branio.
 
Poslednja izmena:
Ne znma, kako i zasto, ali on je meni bio odlican, ali odlican.
Sve sto moze, i treba, on je branio.
U odnosu na Čeha koji mi je pre njega branio 10 puta je gori.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
Pa i ja sam pravio poredjenje, u odnosu na Ceha, posto mi je Ceh untradable kartica, pa je uvek tu.
Kako god, nekome odgovara, nekome ne.
Ljudi, npr. razvaljuju sa Jesusom, a meni je cist prosek.

Edit:
@Padawan
Kako se pokazao Toliso, na CDM. zbog WR?
 
Poslednja izmena:
Golmani su generalno losi u igri. Kod mene Handanovic jednu utakmicu branio kao blesav da sam pomislio da bi bilo isplativo uzeti njegovu IF karticu i onda je sledecu primio gol kroz noge sa 20 metara i jos jedan kroz usi.

Cele prosle godine sam koristo De Geu i bio sam zadovoljan njime, pa cu verovatno ponovo njega uzeti cim odlucim na koju cu stranu da trosim coinse.
 
Pa kao i meni Zaha. Nije ni ta klupu.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka
 
znači moraće da se proba čeh :p
meni je bravo rupetina, ederson odličan, ali throwing mu je OČAJAN, pa sam ga zamenio šmajhelom koji je dobar, ali zna da kiksne ponekad...
za ljorisa nemam :D

igrao sam protiv kurtoe i de gee- deluje mi da vade u teškim trenucima, naročito kurtoa.
igrao sam i protiv nojera, ono je bolesno.
 
Poslednja izmena:
Lloris je katastrofa golman. Rupčaga kakve nema. A ono što odbrani odbije direktno ba nogu protivničkom napadaču. Kriv je za 15 golova koje sam primio. Ne vredi ni 5000 a kamoli 60k.

Poslato sa Huawei P10 Plus uz pomoć Tapatoka

Ne znam, meni je Lloris ubedljivo najbolji golman, sa njim sam se skrasio vise od 200 utakmica.
Kurota je meni krs.
Ceh isto tako.
Lloris ima najbolje najbitinije ocene, jedino je od njega bolji De Gea.
Ali izgleda da je i to random.
 
igrao sam i protiv nojera, ono je bolesno.

Njime su recimo dosta nezadovoljni...

Mislim da se kod skupljih golmana najvise razlikuju nasa ocekivanja i manje im tolerisemo lose odbrane = lakse se razocaramo. Milion faktora tu ulazi u kalkulaciju, to je jedini igrac na koga ne mozemo da uticemo ako ne racunamo manuelno izletanje i skracivanje ugla.

Ako protivnik ume da sutne low driven nema tu odbrane. Isto tako long shots... Koliko puta mi je Bakajoko zabio golcinu sa 20 metara iz trka.

Bufon mi je generalno ok. Ali ne mogu da kazem da li je drasticna razlika u odnosu na Donarumu, samo se nadam da ce se statsi isplatiti. Svi koji misle da takve stvari jasno primecuju su u deluziji. 89 golman je za 10% bolji od 80 rated golmana. To znaci da ima 10% vece sanse da odbrani identican sut. A u praksi svaki sut je razlicit. Ono sto nas zbunjuju su cene... I mislimo da golman koji kosta 200k mora da bude mnogo bolji od discard golmana.

Jedino gde mozete primetiti jasnu razliku je ako koristite 49 rated bronzanog golmana pa ce tu npr Nojer duplo bolje da brani, tj spreci duplo vise golova. Ali i to je pitanje jer su igraci naucili kako da gadjaju uglove tako da u mnogim slucajevima ako je igrac 1 na 1 sa golmanom ili ume da sutne... ne pomaze tu nista i golman je samo za ukras.
 
Poslednja izmena:
Odoše svabe na prodaju.
Jednostavno, ne snalazim se sa njima.
Sve je to lepo na papir, ali, kada počne utakmica, igraju kao bez nogu.


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ovo je trenutni tim, s'tim da imam jos 200k, na raspolaganju, pa moze li neki savet?

 
Poslednja izmena:
Meni Kejn bode oci jer pre bih stavio Lukakua ako hocu nekog igraca tog tipa, ali ako tebi odgovara Kejn onda ti je ceo tim super i ne moras nista da menjas. Sa ostatkom para trejduj i to je to.
 
Meni Kejn bode oci jer pre bih stavio Lukakua ako hocu nekog igraca tog tipa, ali ako tebi odgovara Kejn onda ti je ceo tim super i ne moras nista da menjas. Sa ostatkom para trejduj i to je to.

Ma i meni bode oci, + jos nikda nisam igrao sa njim.
Stavljen je zbog hemije.
 
Kako si pukao dobar novac, ekipica ti je super[emoji1303]
Koja glupost su ove nagrade mesečne od WL. Dobio tri krš igrača koji ne mogu da se prodaju, nisam ni znao da su untradable kartice. [emoji51] Ove nedelje nisam igrao kvalifikacije za WL, jer ću malo igrati Horizon zero dawn. Inače, izmenjao sve žive stopere i meni je ubedljivo najjači par bio i ostao Van Dijk - Bailly. Ostalo mi je sve smešno. I još nešto koliko je nerealna cena za Sterlinga if od 86. Ja ga ne kupih kada je bio odmah u početku za 265k. Rekoh biće to bar oko 250k. A on se sada ne spušta ispod 310k [emoji15].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Definitivno Kane otpada, prodao sam ga, i sada treba naci zamenu.
Isto tako me jako nervira ovaj Dembele, mnogo gresi, ali mnogo.
 
Ako hoces velikog PL igraca ne mozes da pogresis sa Ibrahimovicem, samo ti treba neki Man U ili City CAM zbog hemije. Za De Brujnea mislim da nemas coina, malo ti nedostaje. Ja sam upravo uzeo Zlatana za Fitness tim. Videcemo kako ce se pokazati... Znaci moj savet je: Jesus levi ST Ibra desni CAM De Brujne i Matic umesto Dembelea (imas strasan trougao sa Bejlijem i Valensijom). Takodje mozes probati Ibrahimovica na CAM.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazalost, De brujne je otisao strasno, sa cenom, a odlican je igrac.
Mogao bih da ga priustim, al ida prodam Boatenga i Alabu.
Ne znam, moracu jos da eksperimentisem, videcu i sta kaze Ibra.
 
Probaj mozda Davida Silvu dok ne skupis za KDB-a. Ne diraj bolje taj Bajern trougao... Tek si ih uzeo kostace te zbog provizije a i steta da ih ne probas. Veeruj mi bice to tim snova a De Brujnea mozes imqti vec sledece nedelje. Kolko ti fali kad prodas Eriksena?
 
Poslednja izmena:
Pa, ako prodam Eriksena, imacu oko 380k, ali toilko kosta i on, a plus nemam drugog napadaca.


Uhhh, sta ja radim, hteo da pogledam, kako se krece cena, za Boatenga, i bacim ga na prodaju, pocetna 16k.
Ako dodje do 250k, bicu srecan, ali cisto sumnjam.
Zreo sam, za jedan odmor od nedelju, dve.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno