Šta je novo?

(FAQ u 1. postu) - POPUSTI - AliExpress, eBay... (samo linkovi i kratak opis)

Vredi li pazariti ove 3.0 hubove bez dodatnog napajanja? Treba mi samo za džojpede, tastaturu/miša u dnevnoj sobi, ništa transfer.
665490e3998cb8dc22ef82b1bca7132f.jpg


Sent from my LEX820 using Tapatalk

OK ti je taj -kvalitetan je....moze I transfer fajlova
 
Prošle godine sam poručivao veću količinu CAT7 LAN kablova za kuću. Razvlačio sam CAT7 mrežu, pa sam hteo da uzmem i takve kablove za povezivanje uređaja, a ovde nije imalo da se kupi. Prošlo je bez problema. Ne sećam se koliko sam platio PDV.

Nadam se da i sada sve protekne bez problema. Ipak je potrošna roba u pitanju. Familija ih kvari toliko brzo da ne mogu da opišem. :)
 
Cemu uopste sluzi mini telefon?
 
Sreća pa je "ultra low radiation", inače bih se zabrinuo. [emoji38]

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
domen registovan pre 57 dana, siguran sam da niko nema iskustva sa tim :) Scam najverovatnije.
Mada sa druge strane moze lako da se napravi ovakav sajt za par dana i da se importuje par stotina prozivoda za u svrhu dropshippinga.
 
Ljudi treba mi savet.
Poručio sam ovo https://www.aliexpress.com/item/SPE...&terminal_id=634d8393bf18466dada852c6385cf85f
Naručeno je 14.09 preko mobilnog cena je bila 24,91$ i tu sam iskoristio onaj kupon od 4$ i cena je onda iznosila 20,91$ i pogledam ja u telefon gde je ,,Delivery Information,, kad tamo piše ,,Shipment cancelled,, prekjuče napišem ja prodavcu poruku da sam pročitao da je pošiljka otkazana i pitam zašto...niko ne odgovara ja malopre opet istu poruku pošaljem i stiže mi ovaj odgovor koji je blago reći čudan. Friend did not cancel the order, just changed a mode of transport. Because we changed the fabric and used advanced technology. So it is delay your order i will send out after few days. Is that ok?

Mislim šta reći? Koja kontradiktornost nismo otkazali, ali u stvari jesmo :D pisalo je u telefonu u informacijama o porudžbini da je poslato pa onda posle nekog vremena da je otkazano. Još mi piše u mobilnom Reminder In 29 days 20:22:10sec purchase protection will end. i odbrojava
Ima li neko predlog šta mi je pametno činiti?

Razmišljam da kažem ok može, a dan pre isteka roka te zaštite ako ne dođe da roknem dispute.
 
Poslednja izmena:
Ako ide vreme nije otkazano već je u statusu tranzita.
Šta kaže treking broj?
Ne znam što se ustručavati to da postavite

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
http://parcelsapp.com/en/tracking/RB622662444SG
Ne ustručavam se nego mi nije palo na pamet da postavim.

Poslao sam im ovo:
Ako je to ista stvar koju sam poručio da želim je. I samo da vas podsetim da se moja zaštita kupovine završava za 29 dana.

Još jedna stvar.
Mesec dana čekam a vi me niste obavestili da mi niste poslali porudžbinu. Ozbiljne prodavnice bi obavestile kupca o tim stvarima. Mislio sam da 11.11. kupim još neke stvari od vas, ali sada nisam siguran da ću to uraditi.

Sve to naravno na engleskom.
 
Poslednja izmena:
Pa lepo kaže poslaće za par dana. Šta te košta da sačekaš? U svakom slučaju uvek ćeš moći da otvoriš dispute. On ne dobija pare dok ti ne dobiješ robu...

Sent from my Xiaomi Redmi Note 5
 
Pa znaš kako, pisalo je da je pošijka poslata 23.09. i posle ja proveravam i piše otkazano 03.10.
Mislim nikada nisam bio u toj situaciji ne znam šta da očekujem.
 
Ma taj te zavlaci, nema nista od toga robu neces dobiti niti ce on to poslati.
Pokreni dispute odmah, kako bi sto manje vremena izgubio.
I nemoj kod njega vise nista da kupujes.
 
nema ništa od toga, dispute samo...ako je nakon skoro mesec dana otkazao slanje gotova priča, to čekanje još par dana je samo gubljenje vremena...i radnja na crnu listu :)
 
E sad da li im to daje neki kredibilitet ne znam.

PS:nisam gej (i da znam da su na duksu dugine boje) :D
Ko zna šta je, problem neki postoji, a vrlo lako možeš da izgubis vreme oko toga.

@dres dugine boje
Mnogi možda ne znaju ali je neprihvatljiv dres medju ozbiljnijim biciklistima, lako je izguglati zašto.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
To sa otkazivanjem se desilo mom kolegi i meni dva puta.

Isto kao i tebi poslato pa posle skoro mesec dana otkazano, isto prodavac rekao da će poslati ponovo, i kolega čekao nekoliko dana i otvori dispute, dobije odmah full refund jer je pošiljka otkazana i međutim posle dvadesetak dana njemu ipak stigne to što je poručio od tog prodavca ali sa drugim brojem za praćenje.

Meni se to dva puta desilo i izgovor je bio da je paket vraćen sa Kineske carine, i kao poslaće ponovo, tada nisam znao šta i kako rade pa sam čekao, i jedan paket od ta dva je stigao posle 3 meseca, a drugi nikada nije ni stigao, ali sam za taj pokrenuo dispute i dobio full redund.

Prodavci to izgleda rade ako nemaju robu na stanju a tebi je prodao. Ako robu ne može da nabavi i pošalje ti pre roka koji mu AliExpress daje da ti pošalje, da Ali ne bi automatski otkazao i vratio ti novac, oni ti daju lažni broj za praćenje koji posle nekog vremena otkažu. I onda ako imaju robu stvarno i pošalju i daju novi broj za praćenje, ako još nemaju robu onda te ubeđuju da sačekaš malo.
Može da se desi da pošalje a možda i ne.
U svakom slučaju ako stoji da je Shipment cancelled ti možeš odmah dispute, i tražiš full refund i dobijaš.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma taj te zavlaci, nema nista od toga robu neces dobiti niti ce on to poslati.
Pokreni dispute odmah, kako bi sto manje vremena izgubio.
I nemoj kod njega vise nista da kupujes.
Daj google search/link. Nista te nisam razumeo a zanima me.

Toliko off-a u ovoj temi jos jedan post nece smetati.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno