Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Uskoro mi ističe ugovor za internet - Smart Net 3 (optika) i ponudili su mi prelazak na Smart Duo 3 (prvih godinu dana plaćam internet a nakon toga i TV). Trenutno koristim TotalTV. Interesuje me kvalitet slike kod ExeNet-a u odnosu na TotalTV (bitrate, 5.1 zvuk...). Uglavnom gledam filmske kanale (HBO, Cinestar, Cinemax, Fox...) i od informativnih N1. Zna da kod ExeNet-a mogu da zaboravim na kanale UnitedMedia grupacije ali ako je kvalitet kanala koje pratim (HBO, Cinemax, Cinestar...) primetno bolji mogao bih i na drugi neki način da dođem do N1, NoveS...
Kakav je kvalitet ExeNet-a u odnosu na TotalTV u smislu TV programa?
Hvala...
 
Vracanje unazad im je ocaj, takodje od 12-01h nije moguce vratiti prethodni dan, vec vraca dva dana ranije. Katastrofa vracanje, na sbb je sve to mnogo bolje uradjeno.
E sad cena odlicna, sa promocijom duplo jeftinijemod sbb-a, kao i internet koji je kod mene mnogo bolji nego sto sam imao dok sam koristio sbb.
 
A kvalitet slike i zvuka u odnosu na TotalTV? Neko je napomenuo kako je prilikom prelaska kod SBB-a primetio pad u kvalitetu slike, odnosno kvalitetnija je slika kod ExeNet-a...
 
Ja bih rekao da je kvalitet slike manje vise isti.
Ne svidja mi se sto dosta menjaju pozicije kanala. Pa sigurno mesecno promene mesta 5-10 kanala, i da ako ne preskeniras kanale neces imati dodatne kanale koje znaju da ubacuju. Pa onda sledi ponovno sortiranke kanala.
U mom slucaju i na mojoj adresi internet je bio bolji kod Sbb-a. Odn za 15ak god mozda 2-3 je bio prekid. Kod exeneta sam za god dana imao 3-4 prekida televizije a interneta vise puta.
 
Meni je iskreno slika ista, jedino to vracanje sto im je ocajno. Ostalo je sve bolje. Ja sam ooludeo jer mi ja oaket za net i tv u sbb dostigao 4000, sto je stvarno previse...
 
Oni nemaju Cinestar Premiere kanale...
cinestar premier ni kod sbb nije u osnovnom paketu
Sto se slike tice, mislim da je manje vise ista, nista sto bi znacajno presudilo.

Pozicije kanala bi TV trebao sam da apdejtuje u pozadini ako iole imate krsten TV sa CAM karticom.

U svakom slucaju, kabal je bolji od ttv pa ma ciji da je kabl.
 
Dugo vremena nisam mogao da koristim opcije postavljanja i odgovora na forumu, pa opet postavljam pitanje, kako pristupiti ruteru koji sam dobio prilikom instalacije , u pitanju je huawei ruter sa MTS logotipom. User name i pass su promenjeni , nisam nista dobio od likova koji su montirali optiku
 
cinestar premier ni kod sbb nije u osnovnom paketu
Sto se slike tice, mislim da je manje vise ista, nista sto bi znacajno presudilo.

Pozicije kanala bi TV trebao sam da apdejtuje u pozadini ako iole imate krsten TV sa CAM karticom.

U svakom slucaju, kabal je bolji od ttv pa ma ciji da je kabl.
Oni nemaju ni u dodatnom paketu...
 
Televizija nista posebno ali opticki internet 250/80 je savrsen, bar kod mene. Dobar modem i ruter i merenje wifi na mobilnom telefonu izvlaci maximum brzine na nekoliko telefona i tv boxu. Mereno na telefonu:
 

Prilozi

  • IMG_20210306_090107.jpg
    IMG_20210306_090107.jpg
    68.5 KB · Pregleda: 84
  • IMG_20210306_090024.jpg
    IMG_20210306_090024.jpg
    125.1 KB · Pregleda: 73
Ima li još ko problema iz Vlasotinca, ceo dan svi kanali seckaju, prijavio sam mejlom smetnje....
 
Sinoć televizija nije mogla da se gleda, danas je malčice bolje, ali seckanje je i dalje prisutno na puno kanala.
 
Bio danas do poslovnice u Vlasotincu da prijavim gore navedene probleme. Uzeo sam brošure sa ponudom Super Exe paketa. Zanimljivo je da u ponudi nema Super Exe Par 1 i Super Exe Sve 1 paketa, a samo Super Exe Par 3 i 4 i Super Exe Sve 3 i 4 paket ima CineStar kanale.
 

Prilozi

  • Exe 1.jpg
    Exe 1.jpg
    497.7 KB · Pregleda: 108
  • Exe 2.jpg
    Exe 2.jpg
    325.6 KB · Pregleda: 145
  • Exe 3.jpg
    Exe 3.jpg
    267.6 KB · Pregleda: 144
Neki ovde i dalje ne razlikuju b (bit) i B (byte) :p Mbps i Mb/s značavaju jedno te isto. MB/s je već druga pesma. I niko ti u Srbiji na paketima za fizička liča ne garantuje brzinu, svima je do ... Po zakonu bi trebalo da bude mesečni prosek brzine >= 80% te deklarisane "do" brzine. Kad nije imaš pravo na reklamaciju i povraćaj dela novca od mesečne pretplate.
 
Bio danas do poslovnice u Vlasotincu da prijavim gore navedene probleme. Uzeo sam brošure sa ponudom Super Exe paketa. Zanimljivo je da u ponudi nema Super Exe Par 1 i Super Exe Sve 1 paketa, a samo Super Exe Par 3 i 4 i Super Exe Sve 3 i 4 paket ima CineStar kanale.

Upload nestao tj. nema da pise koliko je kad biras paket, bas taj veliki upload je pravio razliku kod exe-a. Koliko vidim svi pilicare sa uploadom i da nema srece za nas kojima je up bitan.
 
Mislim da vecini upload nije bitan pa i ne potenciraju toliko ali da nama nekolicini jeste - to je tacno. I ja sam najvise odabrao exe net zbog toga. Koliko primecujem za sada nema problema.

Sto se aplikacije za vracanje programa tice, mogu da gledam samo program uzivo, cim vratim dobijam poruku: "Video se ne moze reprodukovati." Ima li jos neko slicnih problema ili postoji neka caka?
Inace, aplikacija je prilicno jadno odradjena...
 
Aplikacija je takva kakva jeste, da moze bolje moze, da treba da bude bolja treba...za vracanje unazad ne znam da li postoji neka caka ali kod mene to vracanje radi sasvim dobro
 
Sad me zvao čovek iz tehničke službe Exe Neta u vezi moje jučerašnje prijave. Malo smo popričali i u vezi ExeMobile aplikacije, reče da će uskoro početi i nama da nude "Move" uređaje, sa vraćanjem, pauziranjem, video klubom, tako da će sve to biti na jednom mnogo višem nivou. Lista kanala se neće drastično menjati, to jest izjednačavati sa Supernovinom.
 
Mislim da vecini upload nije bitan pa i ne potenciraju toliko ali da nama nekolicini jeste - to je tacno. I ja sam najvise odabrao exe net zbog toga. Koliko primecujem za sada nema problema.

Sto se aplikacije za vracanje programa tice, mogu da gledam samo program uzivo, cim vratim dobijam poruku: "Video se ne moze reprodukovati." Ima li jos neko slicnih problema ili postoji neka caka?
Inace, aplikacija je prilicno jadno odradjena...
Proveri u podešavanjima da li ti je player podešen na default. Ako nije podesi.
 
Hvala za savete. Default i Visualon mi samo daju ton ali ne i sliku. Exonet radi sve osim vracanja... Moracu da probam na drugom telefonu pa ako bude bio isti problem, pisacu podrsci.
Inace nov sam korisnik, mozda nisu aktivirali (za slucaj da postoji takva opcija).
Internet tj. upload mi je prioritet pa je to presudilo. Medjutim sto se TV aplikacije tice, EON stvarno nema konkurenciju.
 
Vraćanje radi samo u Exe mreži, na drugoj ne.
Inače, kao novom korisniku, jesu li ti ograničili praćenje televizije na 3 televizora?
 
Da, radi samo u Exe mrezi. Nisam obratio paznju, zakacen sam bio na drugu. Kontaktirao sam podrsku, bili su bas ljubazni (nisam navikao na to u danasnje vreme) i objasnili sve.
Banalna stvar ali eto (navikao da EON radi i na drugim mrezama).
Inace, sajt exe-neta je izgleda od juce potpuno preusmeren na supernovu.

U kom smislu pracenje televizije? Prikljucili su mi 3 televizora kuci, toliko sam trazio ali su mi rekli i da je to maksimum (super exe par 2 ili kako se vec zove paket, tv + net 150/60).

Sto se aplikacije tice, pitao sam na koliko uredjaja imam pravo rekli su mi da bi trebalo 3 i pitali me koliko podataka za prijavu mi je poslato. Mislio sam da se koriste isti medjutim na osnovu toga se moze zakljuciti da se za svaki nalog tj. aplikaciju dobijaju posebno podaci pa nije neophodno odjaviti se svaki put i moguce je istovremeno gledati na vise telefona. Videcu jos za to, mozda su mi poslali za 1 pa ako treba da ih zovem za vise, zaista nisam upucen, javicu se ako budem imao vise informacija.
 
Exe Net-ov sajt i definitivno otišao u istoriju.
Juče probam da uđem na njihov sajt i automatski me redirektuje na mojasupernova.rs.
 
Koji su podaci za logovanje u modem?
 

Prilozi

  • IMG_20210315_092425.jpg
    IMG_20210315_092425.jpg
    545.5 KB · Pregleda: 67
Nazad
Vrh Dno