Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Siguran sam, kazem kako vam kako je bilo kada je SBB kupio IKOM, ti kao korisnik se nisi opredelio za supernovu nego za exe net tako da po zakonu imas pravo da raskines ugovor. E sad, cene paketa i pakete nece menjati dok sve ne prebace na njihove pakete. SBB jos nije ukinuo ikom pakete iako je to bilo pre 3 godine. Ispostovace sve ugovorne obaveze koje su korisnici potpisali nisu im dzaba davali 12 meseci po 1 din. Ovo vam kazem i po zakonu je tako. Korisnik ima pravo raskida zbog promene jednog kanala a kamo li kad se promeni operater. Ne dirajte nista dok vam cena i paket odgovara i sacekajte da vas pozovu pa se pogadjajte ako i dalje zelite supernovu.
 
Je li negde ubačen kanal Arena 1×2, čitam da je ubačen na Supernovi i MTS-u?
 
Zna li neko šta se dešava ako sam greškom unapred platio Exenetu račun više. Vratiće mi pare ili se prebacuje automatski Supernovi ili treba neka ručna intervencija?
 
Zna li neko šta se dešava ako sam greškom unapred platio Exenetu račun više. Vratiće mi pare ili se prebacuje automatski Supernovi ili treba neka ručna intervencija?

Ja imam uplaceno vise racuna u exenetu unapred, stigo mi je racun supernove na nuli, i pisalo mi je koliko sam jos u pretplati
 
Ja imam uplaceno vise racuna u exenetu unapred, stigo mi je racun supernove na nuli, i pisalo mi je koliko sam jos u pretplati

Ja sam uplatio 10.000 din a oni mi salju racun za neplacenih 6300 :D. Ma sou. Cim mi istekne ugovorna obaveza (mada moguce da cu moci i ranije da raskinem ugovor) bye bye. I to posle 15g koriscenja njihovih usluga.
 
Poslednja izmena:
Ubačen Arena Sport 1×2 HD i kod nas.
Pozicija 909, frekvencija 618 kHz.
 
Poslednja izmena:
Лакше ти да снимиш листу канала на усб па преко компа поређаш како желиш, затим вратиш на тв.
 
Пише у тексту... ко је имао било какав дуг тј неплаћени рачун остао без комплетне услуге.
 
Super nova usluga:
ba49db76bde416be6883bed4cfd6cfda.jpg
 
Inače priznaju popust za OSI sa 100% invaliditeta i za korisnike Exe paketa, ja bio do Supernovine poslovnice i predao zahtev. Popust se obnavlja na godinu dana.
 
Само ехе није откључао баш све канале корисницима током празника. :)
Мислим на хбо групацију... е јесу пилићари...
 
^
Они су сад припојени Суперновој. Окрени оператере на 19911 и тражи откључавање.
 
Poslednja izmena:
Пише у тексту... ко је имао било какав дуг тј неплаћени рачун остао без комплетне услуге.


Cisto da objasnim nekom ako neko ne zna malopre sam provalio, ovo je netacno sto pise gore da je lakse preko USB-a jer ako imate LG TV, idite:

Settings na daljinskom -> All Settings -> Programmes -> Programme Manager (tu se otvara nov prozor) -> Edit Favorites.
Tu dobijate opet nov prozor sa listom svih kanala pa mozete da dodajete/brisete omiljene kanale
 
Poslednja izmena:
Шта ли си ти цитирао а шта пишеш... прво, цитирано је тачно, људима су гасили услуге... друго, ко иоле зна да користи комп лакше је у два мин средити листу него изгубити цео дан преко тв.
Ради како умеш, али не шири дезинформације
 
Aposlutno je lakse i bolje skinuti listu na komp i poredjati kanale i vratiti to u TV. Lepo ti je rekoa Gvlada. Dok ti poredjas preko daljinskog izgubis i zivce i vreme i sve. A sad ako hoces ko sto ocigledno ti radis da dodas par kanala u "favorite" onda ok. Mi pricamo o kompletno sredjenoj listi i preuredjenim kanalima kako nama odgovara, jer je njihovo sortiranje stvarno odvratno.
Ja sam na svim LG televizorima na taj nacin, takodje i na Sony Android-u za 10-15 minuta sve sredio umesto da izgubim 6h drzeci daljinski u ruke. Jedino sam morao na HiSensu Android-u jer nisam nasao odogovarajuci softver mada nisam nesto ni trazio.
 
Ako može pojašnjenje, kako se sa LG televizora skida lista za komp? Ja tu opciju ne mogu da nađem.
 
Шта ли си ти цитирао а шта пишеш... прво, цитирано је тачно, људима су гасили услуге... друго, ко иоле зна да користи комп лакше је у два мин средити листу него изгубити цео дан преко тв.
Ради како умеш, али не шири дезинформације

Ne vidim edit opciju pa da ispravim, ali zna se sta sam hteo da citiram..inace lepo sam pitao u proslom postu kako da podesim to i nema te da odgovoris, ali na ovo poslednje si tu, pa eto da vide cisto ljudi da nije ni ovde na benchmarku sve sjajno i da bas svako hoce da pomogne, kao sto se prica :D
 
Ako može pojašnjenje, kako se sa LG televizora skida lista za komp? Ja tu opciju ne mogu da nađem.

Evo upravo sam obavio, nije komplikovano toliko koliko nam se cinilo, poenta je da skines listu koja je u formatu .TLL pa preko kompa editujes Omiljene kanale ili sta god hoces pa fleskom vracas istu tu listu u TV, evo detaljnije:

Na daljinskom: Settings -> Programme -> Copy Programmes -> TV to USB (na taj nacin dobijas listu kanala, meni se zove GlobalClone00001.tll na flesci)

Zatim skidas progrma za editovanje kanala za tvoj tv, za LG sam ja ovaj nasao: https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases/tag/v2020-12-26_2
Otpakuj (unzippuj) taj skinut .rar. Kad otvoris ChanSort, izaberi tu listu sa fleske i mozes da ides drugu opciju (Modify list): https://i.imgur.com/02SopHG.jpeg
Ovako bi trebala da ti izgleda cela lista: https://i.imgur.com/RiAc5Aa.jpg, gore levo imas Fav A, Fav B itd, tu udjes i prebacujes kanale sa desne strane
Kad zavrsis snimis to u ChanSort programu, flesku ubacujes u tv i slicnu prvu proceduru ponovis: Settings -> Programme -> Copy Programmes -> USB to TV (ali pripazi da ti taj .tll fajl bude nazvan kao original sto si imao, kod mene je znaci bio: GlobalClone00001.tll

Kad promenis listu kanala na Omiljene (Favorite) na mom tv-u pamti i na svako novo paljenje otvara tu omiljenu a ne kompletnu listu kanala, sto je veliki plus. Nadam se da sam pomogao, baci subscribe i like
 
Poslednja izmena:
Za nas sa jeftinijim televizorima (fox, vox, mox, đox...) verovatno neće da može?
Mislim na ovo sređivanje liste kanala preko kompa?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Hvala, ali kad pritisnem "Settings" na daljinskom, nigde nema te opcije Programi-Kopiraj programe-USB to TV.
2a4448910c5ebd98c1ddbd2e9fc4804b.jpg
4dcc5f9e8ff539b27a0a81217415e228.jpg
 
Koj ti je model LG-a? Procackaj sve opcije, ko zna kako su nazvali tu opciju na srpskom..
 
Malo je stariji model, možda zato i nema tu opciju, LG 32CS460-ZA.
 
Vrh Dno