Šta je novo?

Exe Net - iskustva

Супернова има слабије брзине од Ехе нета, био би хаос да деградирају корисницима услугу. Надам се искрено брзини која парира СББ, као и још неке канале у хд квалитету уз бољу услугу премотавања.
 
Svaki provajder nastavlja da radi kao sto je radio i ranije sa pruzanjem usluga, jednostavno exe-net sada pripada zajednici-grupaciji pod brendom supernova ali i dalje svako posluje za sebe, kao i ranije.

Jok...

Baci pogled na apr.

Sva "stara" pravna lica su ugašena (ne postoji više ni Kopernikus, ni Radijus Vektor, ni AVCOM...).

Sa druge strane, nekada "fantomski" brend Supernova je sada registrovano pravno lice (http://pretraga2.apr.gov.rs/Enterpr...&rnd=460FE4738A7749317E0AFEC83F7C8353278A947B) tako da nema više "svako radi za sebe". Postoji samo Moja Supernova koja mora imati jedinstvenu ponudu za sve.
 
Auuuuuu....

Posle toliko vremena, vreme je da se uskoro Exe menja. Nema sanse da ce ovo biti sta dobro.

Ako izjednace ponudu a to je definitivno neminovno, bice to veliki MINUS za sve nas korisnike.

Pa sto MTS uradi ovo sebi? Dzabe vam Exe Net optika kad degradirate ponudu uskoro. Veliki minus. Blago SBBu sad. Jednim potezom izgubice najvecu konkurenciju u obliku Exe Net-a. SBB kad su videli ovo sigurno slave.
 
Da li je NetNet dobra alternativa? Cene su iste, kao i brzine.

Ako ExeNet ovim "stapanjem" sa Supernovom bude degradirao uslugu ili povećao cene, da se prelazi na NetNet.
 
Imam neki osecaj da maaalo spusten prioritet exe saobracaju na optici od kad je preuzeo telekom. Svejedno sve ide preko telekoma. Barem u mom gradu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da li je NetNet dobra alternativa? Cene su iste, kao i brzine.

Ako ExeNet ovim "stapanjem" sa Supernovom bude degradirao uslugu ili povećao cene, da se prelazi na NetNet.
Kad krenemo da prelazimo tamo, kupiće (čitaj upropastiće) i njih. Postoji li neka antimonopolska komisija u ovoj prćiji?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kad krenemo da prelazimo tamo, kupiće (čitaj upropastiće) i njih. Postoji li neka antimonopolska komisija u ovoj prćiji?

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Neće da kupe Net Net, jer Exe Net koristi optiku Telekom Srbije, dok Net Net SBB-ovu optiku.
 
Jel ce doci do zaključavanja kanala Ili?
 
ali za jedinstvenu tv ponudu kod super nove nisi upravu i dalje im je kod svakog provajdera za nijansu drukčija.
to sam i napisao chini mi se, ekskluzive kanali ce biti standardni dok regionalno ima odstupanja kao i kod svakog provajdera i inace, tako da hocu reci tu se slazemo

Ok to sam Čak ni za internet nisu upravu on je za razliku od tv ponude svima jedinstven zna kolike su brzine preko kabla a kolike preko optike.
videcemo i po tom pitanju, znachi ja sam na kopernikusu bio pre prodaje godinama, tokom prodaje kao i posle prodaje oko skoro 10 meseci, e sada oni na Kopernikus Supernovi prstom nisu makli da promene brzine interneta, samo su uveli novinu da nakon isteka ugovora za oko 400din se vise placa pretplatno ukoliko ne produzis ugovor, ali opet automatski se ne obnavlja, nego jednstavno naplacuju vishe sto ranije nije bio slucaj.

Shvatite, njihovo je da probaju da se nametnu, nashe je da branimo nashe interese i prava, a to moze samo ovako javno i skretanjem paznje na probleme kao i na dobre stvari koje se implementiraju. Zdrava konkurencija je dobra, ali svi oni su ranije imali vise manje podeljene rejone izmedju sebe i zastupali svako svoje interese. Sada su se izmesali, i tu zaposleni u njima najmanje znaju sta je krajnji cilj, a sigurno nije sva prava korisnicima, a ISP-ovima kao i Telekomu manje.

Jednostavno treba biti odmeren, komentarisati, ne opterecivati se previshe i biti u toku sa informacijama i izjavama da bi imali koristi i mi i oni od toga, jer svakako se osluskuje javno mnjenje.

Dobra stvar je da su oni koji se zadovoljavaju sa brzinama 10/1 kao i samo nacionalinim tv kanalima u manjini sada, pa je mnogo lakse nego ranije.

@Mr_Cojko
Vrlo je verovatno da će ograničiti televiziju na 3 stb-a po korisniku i ponuditi aplikaciju "tv po tvom".
Vrlo verovatno

@ostali
toliko oprecnih informacija, jedno je sigurno za sada ostaje kako jeste polako ce implementirati sve, nije mala grupa korisnika koja koristi exe-net tako da ne verujem da im je u interesu da sada uskracuju umesto da ponude nesto vise.

sto se tice zakljucavanja kanala, sa postojecim skymasterima to moze da urade preko noci ukoliko zele jer vec imaju slotove za kartice, mada exe-netov sistem prilicno dobro radi i mogu ograniciti svakog i znati sta se radi sa uredjajima u svakom trenutku, tako da im ticketi sa zahtevima za resetovanje kartica i slicno najmanje idu pod ruku u ovom momentu kada treba da ostave da je prodaja odnonsno kupovina donela bolje korisnicima, a ne pogorsala stanje.

uglavnom diskutovace se o ovome neko vreme, i jednostavno ce se ljudi prilagoditi ili planirati ko moze kod drugog ISP-ja.
samo lagano.

@abyss
Meni zakucane brzine, ali pre instalacije sam se dobro informisao sta da ocekujem a sta necu dobiti, ko sto ranije pomenuh u nekom postu, jedino mi nije zao sto nisam licno video proces splajsovanja koji jeste rutina, ali moze da pravi probleme u nekom momentu kada se stvore neki preduslovi za to. Cvoriste nisam ispratio dokle im seze od mene, jednostavno nisam imao vremena.
Drugim recima prodaja ISP-ja ne utice na kvalitet saobracaja, nego iskljucivo kvalitet instalacija kao i linkova ka inostranstvu.

@winchester
U vezi brenda supernova i apr-a u novije vreme nisam pratio. Ukoliko je tako sada, u taj pravni deo nisam toliko upucen. Vreme ce pokazati da li to nece imati uticaja na nas ili cemo biti uskraceni za pojedine usluge odnosno njihov kvalitet u buducnosti.
 
Poslednja izmena:
Ili nisu još ugasili i preusmerili ali exe net jedino još ima zaseban sajt sa svojim ponudama,za ostale kad probaš stare sajtove preusmerite na supernovu ili ako otvara nema ponude već samo stoji vest o nacrtu ugovora o pripajanju.
 
Jel stigao nekom račun? Meni juče prošla uplata trajnim nalogom, a sad vidim da mi račun nije još stigao. Biće veselo ako su promenili broj računa, ili tako nešto.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Bez brige, ni meni nije stigao račun (uvek dođe oko 20.), ja prekjuče platio, juče proknjižena uplata. Proveri na portalu "Moj Exe".
Jao, kad samo pomislim da Supernova nema portal za korisnike gde se mogu videti računi, zaduženja, uplate...
 
Poslednja izmena:
Tek 20og? Pričaš za papirni račun? Meni e-račun stiže 2.-3. u mesecu. Ne znam što ga nema do sad.

Ma kakva crna supernova, u aprilu mi ističe UO, i biće aj zdravo.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da, za papirni. E račun mi je stigao 2. oktobra popodne.
Pa, i ja bih se pozdravio sa njim, ali gde da odem...
 
Poslednja izmena:
Videću taj Net Net. Ili ako ne budu nešto unazadili uslugu, možda nastavim da koristim bez UO. Ne znam, kad dođe april tad ću da vidim šta ću.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ako nastaviš da koristiš uslugu, a ne najaviš raskid ugovora, ugovor se obnavlja za 12 ili 24 meseca. Zavisi od vremena kada si potpisao ugovor, pa proveri u svom ugovoru.

Videćemo, ne trčim pred rudu, čekam da vidim šta će da se dešava do aprila. Ja sam trenutno jako zadovoljan ExeNet-om. Ali ako se promene uslovi, u maju prelazim kod drugog provajdera.
 
Napokon ce da se zna sta nude od opreme, kome i za koliko. A ne kao sada, sto daju popuste kome kako hoce i raznorazne rutere.
 
Da li Jotel koristi Telekomovu ili SBB-ovu optiku? Ne znam da li će i njih Telekom da kupi?

Stvarno ne znam za Jotel šta koristi. Ali ono što znam u vezi Jotel-a je da je dobio skoro Superstar, Star, Agro itd. kanale. Takođe ima sve Arena kanale. Sve mi to govori da i oni vuku optiku od Telekom Srbije.

U Srbiji postoje tri operatera od kojih svi ostali vuku optiku, koliko sam upućen, a to su Telekom Srbija, SBB i Telenor.

P.S. Net Net kombinuje Telenor i SBB optiku.
 
Proveri na portalu "Moj Exe".
Jao, kad samo pomislim da Supernova nema portal za korisnike gde se mogu videti računi, zaduženja, uplate...

Stvarno, nije mi jasno da Supernova ne može kao i svi ozbiljni provajderi da napravi portal gde ćeš videti bar osnovne informacije o svom nalogu i uslugama koje koristiš!?
Nemaš ni listing poziva, ni evidenciju uplata, ma nemaš ni svoj nalog...:trust:
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne znam za Jotel šta koristi. Ali ono što znam u vezi Jotel-a je da je dobio skoro Superstar, Star, Agro itd. kanale. Takođe ima sve Arena kanale. Sve mi to govori da i oni vuku optiku od Telekom Srbije.

U Srbiji postoje tri operatera od kojih svi ostali vuku optiku, koliko sam upućen, a to su Telekom Srbija, SBB i Telenor.

P.S. Net Net kombinuje Telenor i SBB optiku.

Dobili su znam i Toxic TV, Balkan Trip... I meni više zvuči kao da koriste Telekomovu. Za njih se iskreno nadam da će da ih kupi Telekom, mnogo su neodgovoran operater, muljaju sa programima, sa internetom, da ih stabilizuju malo. Mada mislim da će sada Jotel dobiti veći broj korisnika kad EXE NET postane Supernova...
 
Dobili su znam i Toxic TV, Balkan Trip... I meni više zvuči kao da koriste Telekomovu. Za njih se iskreno nadam da će da ih kupi Telekom, mnogo su neodgovoran operater, muljaju sa programima, sa internetom, da ih stabilizuju malo. Mada mislim da će sada Jotel dobiti veći broj korisnika kad EXE NET postane Supernova...

Znam druže, bio sam u Jotelu 5 godina pre Exe Neta i katastrofa su. Pa nadam se i ja ali će i oni na kraju postati Supernova. Mislim da je najbolja opcija u ovom trenutku ukoliko dođe do degradiranja ponude, da se pređe u Net Net.
 
Znam druže, bio sam u Jotelu 5 godina pre Exe Neta i katastrofa su. Pa nadam se i ja ali će i oni na kraju postati Supernova. Mislim da je najbolja opcija u ovom trenutku ukoliko dođe do degradiranja ponude, da se pređe u Net Net.

Ma za godinu-dve će ostati samo MTS, SBB, Supernova, pazi šta ti kažem... Jedino ako se i Supernova ne pripoji Telekomu. Mada ne bi bilo izvodljivo ja mislim, jer Telekom koristi IPTV, a Supernova DVB-C ili OTT kako već, ne razumem se baš.
Izvinite ako je off topic. :)
 
Ma za godinu-dve će ostati samo MTS, SBB, Supernova, pazi šta ti kažem... Jedino ako se i Supernova ne pripoji Telekomu. Mada ne bi bilo izvodljivo ja mislim, jer Telekom koristi IPTV, a Supernova DVB-C ili OTT kako već, ne razumem se baš.
Izvinite ako je off topic. :)

Ma to neće biti nikakav problem, uvrstiće oni i DVB-C u ponudu Telekoma. To ja pričam svima od kad je nastala Supernova. Ide se na to da ostanu samo dva operatera. MTS (Telekom Srbija) i SBB, eventualno kao treći vidim Orion koji vuče optiku čini mi se od Telenora.
 
Ako nastaviš da koristiš uslugu, a ne najaviš raskid ugovora, ugovor se obnavlja za 12 ili 24 meseca. Zavisi od vremena kada si potpisao ugovor, pa proveri u svom ugovoru.

Videćemo, ne trčim pred rudu, čekam da vidim šta će da se dešava do aprila. Ja sam trenutno jako zadovoljan ExeNet-om. Ali ako se promene uslovi, u maju prelazim kod drugog provajdera.
Znam da se automatski obnavlja ugovor, ali mogu da tražim raskid i da biram da li ću da platim sve preostale pretplate, ili ću da platim razliku u ceni za broj meseci koliko sam imao promo cenu, što će u mom slučaju biti 0 dinara. U tom slučaju valjda mogu da naplate setap, ali samo kada je prvi ugovor. Meni će to biti treći, tako da...

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
 
Ma to neće biti nikakav problem, uvrstiće oni i DVB-C u ponudu Telekoma. To ja pričam svima od kad je nastala Supernova. Ide se na to da ostanu samo dva operatera. MTS (Telekom Srbija) i SBB, eventualno kao treći vidim Orion koji vuče optiku čini mi se od Telenora.

Moguće da će ovi koji koriste SBB-ovu optiku biti pripojeni SBB-u. Inače nisam znao da neko od operatera koristi i Telenorovu optiku, hvala na informaciji!
 
Moguće da će ovi koji koriste SBB-ovu optiku biti pripojeni SBB-u. Inače nisam znao da neko od operatera koristi i Telenorovu optiku, hvala na informaciji!

Nema na čemu. Nisam ni ja 100% siguran, ali mi se čini da sam negde pročitao da je tako. Možda i grešim. :D
 
Звао данас Ехе око пакета и кажу да ништа не знају, што можда и није далеко од истине.
Остаје питање да ли дирају старе кориснике до истека уговора или не.
Рецимо ја користим смарт трио 4 са 320/100. Шта би ми они понудили као алтернативу ако мењају понуду... другар користи 450/150 због уплоада а ови макс дају 1000/100 што њему не одговара.
 
Звао данас Ехе око пакета и кажу да ништа не знају, што можда и није далеко од истине.
Остаје питање да ли дирају старе кориснике до истека уговора или не.
Рецимо ја користим смарт трио 4 са 320/100. Шта би ми они понудили као алтернативу ако мењају понуду... другар користи 450/150 због уплоада а ови макс дају 1000/100 што њему не одговара.

Ne znam, možda uvedu nove pakete u sklopu Supernove, kako bi već postojeći korisnici Supernove dobili unapređenje usluge, a postojeći korisnici Exe Neta ostali neoštećeni.
Mada kada se sve sabere i oduzme, čisto sumnjam da njih briga za korisnike. Sve u svemu, sve što dotakne Telekom on to us**e
 
Nazad
Vrh Dno