Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
I ja isto tako, ne kupujem, jedino menjam po malo iskopan ETH za BTC kada je odnos povoljan ili kad malo skoci prodam ETH, cekam da padne, pa za prodato kupujem BTC.
 
Jedno pitanje, ukoliko se predje na eth 2.0 odnosno POS, kolika je zagarantovana - minimalna mesecna zarada za validatore sa 32 eth-a?
 
Mislim da niko to ne moze tacno da ti kaze u ovom trenutku.
 
Nakon današnjeg sastanka izgleda da se diff bomba odlaže za sredinu avgusta
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-10-19-22-20-931_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-06-10-19-22-20-931_com.android.chrome.jpg
    92.6 KB · Pregleda: 122
Evo koliko toliko dobrih vesti u ovom crvenilu.

Izgleda da se pomera diff bomba za još mesec dana u odnosu na ono kako je prvo najavljeno.

Nadamo se da će odložiti još koji put ne bi li(mi majneri) iscedili svaki mogući preostali eth dok imamo još uvek ovu cenu struje. 😂
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-06-13-19-33-53-562_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-06-13-19-33-53-562_com.android.chrome.jpg
    95.5 KB · Pregleda: 79
Ima i ona teorija da odlaganje Merge dalje prouzrokuje odlaganje momenat kada ce oni koju su stejkovali ETH moci da ga koriste/povlace, a sve to zajedno lose utice na DeFi pa samim tim i kripto trziste u celosti 🤷‍♂️

Sto se mene licno tice, usd vrednost uopste trenutno ne gledam samo mi je bitno da iskopam sto vise ETHa pa sta mu Bog da sto kazu 🙂

Za mene svakako pozitivna vest
 
Slažem se sa vama da treba gledati isključivo količinu eth-a ali eto nije baš slatko kad se pogleda cena u $ trenutno...
 
Zato i ne gledam cenu :ROFLMAO:
 
Doćiće poskupljenje i kod nas ali opet to neće biti toliko strašno naspram amera koji plaćaju trenutno 0.3$ po kwh
 
Čini mi se da sam već pisao o tome kako su kod mene u firmi u januaru podigli "na mufte" cenu za komercijalno snabdevanje na 0.075€ (skoro pa duplo u odnosu na decembar), pritom su izjednačili višu i nižu tarifu. Tek sada su poslali zvaničan dopis da će biti povećanja od 01.07. :)
 
Vjerujem da ce u srb biti ko u cg, ne mora nuzno kilovat/cas da se povecava, moze troskove prenosa, zelena energija i razne gluposti da povecaju racun.
 
Zar nije logicnije sad kad je isplativost prakticno Nula kad od uzmes struju da jednostavno kupis coin za pare koje bi platio struju
 
Ako vec imas ulozen novac u hdwr , logicno je da ce da se kopa.
Mislim da je sada kloT za ove bolje karte sto se isplatljivosti eth tice.
Na kraju uvek moze da se predje na osmocasovni rezim...
 
Zar nije logicnije sad kad je isplativost prakticno Nula kad od uzmes struju da jednostavno kupis coin za pare koje bi platio struju

i dalje je solidan profit kad platis struju. Daleko manje nego ranije ali opet je plus..
Naravno ako vec imas kartice, a ako planiras da kupujes kartice to je sad suludo...

Mrzi me sad da racunam precizno, ali mislim da sam nesto gledao i ja licno bih prestao da kopam ako ETH padne na 500$.
Tada bih zaradjivao onoliko koliko mi ode na struju - naravno pod uslovom da hashrate i difficulty ostanu iste, ali i one se stalno menjaju gore dole...
 
Iz dana u dan raste zarada na kopanju, ako se gleda samo broj iskopanih ETH-a.. Ako ukljucimo cenu u pricu onda to izgleda drugacije naravno, ali verujem da je vecina nas fokusirana na kolicinu ETH-a (jer ne prodajemo svaki dan). Znamo da ce cena otici na gore kad tad..

Jos kad resetuju bombu krajem meseca dodatno ce da skoci.

Dobar je bear 👌
 
Iz dana u dan raste zarada na kopanju, ako se gleda samo broj iskopanih ETH-a.. Ako ukljucimo cenu u pricu onda to izgleda drugacije naravno, ali verujem da je vecina nas fokusirana na kolicinu ETH-a (jer ne prodajemo svaki dan). Znamo da ce cena otici na gore kad tad..

Jos kad resetuju bombu krajem meseca dodatno ce da skoci.

Dobar je bear 👌
Apsolutno, ja sam ranije racunao da je u evropi otprilike od 900-1000$ neisplativo kopanje, siguran sam da je tako i dalje. Svakako dokupljujem kartice, juce sam video rig 5700 za 2800e, sigurno ce jos malo da padnu.
 
Pa pise ti, azuriraj Phoenix
 
Radi ali na ethermine dashboardu mi ne prikazuje da su mi aktivni majneri


Screenshot from 2022-06-26 23-37-50.png
 
Pa pise da kopas na Nanopool-u a ne na ethermine ?
Mislim, mozda i ja sad nesto trokiram u ove sitne sate, ali deluje mi da je to u pitanju..
 
U pravu si, samo sam copy paste... sada radi mada nece da se nakaci na pool

Screenshot from 2022-06-27 00-59-31.png
 
ispravka:
izbacio sam "eth-" ispred adrese poola, konektovao se, pojavili su se na poolu. Hvala :D
 
Nazad
Vrh Dno