Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ista muka je i kod mene samo ja pokusavam sa Ethermine sa predjem na Ezil.me da bi kopao i ZIL. Zapisivai sam danima koliko za 24h iskopa na jednom i na drugom pool-u i uvek je malo vise na Ethermine (nekih 5%) sigurno.

E sad, da bi bio 100% siguran videcu da namestim da pola kartica na rigu kopa na Ethermine, a pola na Ezil.me paralelno. Pa da vidimo.
Dodje nerealno, evo sad sam na nanopool-u nesto vise od 12 sati, meni je reported hashrate uvek isti na njemu 871, ne menja se ni za promil a recimo cesto mi ovaj Current Calculated Hashrate bude nesto iznad 600 a average uvek tek nesto iznad 700, mislim da je 775 max. E sad ne bi ovo sve bilo cudno da ne znam kako je na ethermine i da mi je tamo zarada preko 2.5$ na sat a ovamo je prosek 1.94$. Uglavnom, rezultati sa whattomine za poslednjih 24 sata i na ethermine-u su gotovo uvek priblizni a ovde potpuno drugaciji. Sto se tice shares-a to je posebno zanimljivo, na ethermine je to izmedju 670-710 a na nanopool 470-618 maksimalno. E sad ako neko zna da li je vrednost jednog deljenja ista na svim pulovima? Ceo dan mi je predvidjalo ispod 0.4 eth za mesec dana evo sad je doslo do 0.41 a danas je recimo blok prosecno 2.3 sto je da kazemo dobro u odnosu sto moze da bude.U prilogu cu da okacim ove slike da vidite hashrate i sharove ako neko moze da uporedi sa svojim. Sto se tice balansa on nije merodavan jer je tu nekih 14-15$ od pre par meseci tj od prvog dana kada smo testirali rigove.
 

Prilozi

  • Untitled222.png
    Untitled222.png
    61.7 KB · Pregleda: 52
  • 333.jpg
    333.jpg
    151 KB · Pregleda: 34
Поздрав. И ја сам на Nanopool-у.
По овоме што видим, мањи ти је ''Calculated'' и ''Average'' hashrate.

Ова плава линија би требало да буде приближно где и црна. Ево како је код мене,
пример са једне локације, али је и на свим другим локацијама исто.

9a451a57fce3.png
 
Sto se tice share-ova, otprilike 0.83 share-a po jednom Mh/s na sat bi trebalo da je ok.
 
Поздрав. И ја сам на Nanopool-у.
По овоме што видим, мањи ти је ''Calculated'' и ''Average'' hashrate.

Ова плава линија би требало да буде приближно где и црна. Ево како је код мене,
пример са једне локације, али је и на свим другим локацијама исто.

9a451a57fce3.png
Upravo tako, ne znam sta je razlog ovolikoj razlici posebno kod prosecne vrednosti. Pusticu jos dan dva da vidim kako ce da se ponasa, mozda se unormali.
Sto se tice share-ova, otprilike 0.83 share-a po jednom Mh/s na sat bi trebalo da je ok.
Ovo je daleko od toga, tacnije oko 0.60 share-a po Mh/s.
 
Kako to mislis?
Ja imam i na Ethermine i na Ezil.me oko 0.82-0.83 share-a po Mh/s na sat
 
Meni ovoliko prijavljuju i Phoenixminer i T-rex
Ako lazu ono lazem i ja 🙂
 
@janixxx koliko imas stale i invalid sherova, da nije mozda neka veca cifra, pa da je u tome problem ?

Desi se ko previse klokuje memoriju, pa sve naizgled lepo radi, ali bude dosta losih sherova..
 
Poslednja izmena:
@anticv koliko imas stale i invalid sherova, da nije mozda neka veca cifra, pa da je u tome problem ?

Desi se ko previse klokuje memoriju, pa sve naizgled lepo radi, ali bude dosta losih sherova..
Verovatno si mislio na mene posto sam ja taj koji kukam :) Od kako sam se prebacio na nano nema nijedan odbijeni share, ne secam se da je neki dan prosao sa 0 i na jednim rigu a evo danas sva 3 riga rade sa 0 odbijenih a rezultat je opet ocajan. Ovo pricam za ono sto vidim na smos-u posto na samom nanopulu ne vidim nigde stale & rejected share. Resetovao sam rigove pre sat ipo i zadnji sat je dogurao do 690 sharea sto je vec prihvatljivo.
 
tako je, greska, na tebe sam mislio :)

Ne pada mi onda nista na pamet osim da je jednostavno losa sreca u pitanju.
Ali cudno je jer nije mala razlika i koliko sam razumeo traje danima..

Ja bih svakako probao drugi pool da otklonim sve sumnje.
 
Wait for it...


 
Na sparkpool-u opada hash to je jasno, ali na koju foru raste na beepool-u kad je i on kineski?
 

Prilozi

  • Screenshot_20210928-171837_Chrome.jpg
    Screenshot_20210928-171837_Chrome.jpg
    129.9 KB · Pregleda: 35
Na kraju ipak hepi end :)

Fund recovery
  • After seeing that the miner of block 13307440 who had received the fee was periodically depositing mined ETH to Binance we made contact with Binance
  • Binance agreed to pass our email addresses to their customer so that they might be able to reach out to us
  • By 20:36 UTC + 1 we had received an email from the miner who had reached a process for safely returning funds
  • Within an hour they had made the first return transaction, with a total of 7626 returned: https://etherscan.io/tx/0x85294effd53126b3bfa9e7f655267e00ac1ae2ef76f4569644670bf5403637d6
  • DeversiFi offered for the miner to keep 50 ETH as a return fee
 
Na sparkpool-u opada hash to je jasno, ali na koju foru raste na beepool-u kad je i on kineski?
Koliko sam ispratio na Internetu situacija je sledeca
Beepool je danas objavio da se gasi 15.10.2021
Sparkpool se gasi 30.09.2021
Kako se trenutno cini, hashrate sa kineskih pool-ova preliva se na pool-ove na Taiwan-u i Hong Kong-u. Zato nema pada ETH difficulty

Kako stvari stoje nece biti ni poplave kartica po MSPR cenama kako se spekulise
 
Koje mi optimalne komponente preporucujete za 3x ASUS Dual GeForce RTX™ 3060 OC, znaci(ploca,procesor,ram,napajanje, ekstenderi) ?

Hvala unapred
 
Kako da lako izracunam fee ? Da li postoji neki sajt koji koristite ?

Na primer zelim da uradim transakciju i stavim 50 GWEI, ako ne gresim racunica bi bila 21,000 * 50 gwei * cena za 1 ETH / 1,000,000,000 = fee cena u $
 
Koristio sam neki kalkulator, ali sada šta god da unesem, izbaci mi 0$, izgleda nešto zabagovalo ;)

U svakom slučaju, računica ti je dobra.
 
Nazad
Vrh Dno