Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ne znam zaista... mozda koristis neki wallet koji stavlja preveliki gas limit. 17$ bi te kostalo ako bi iskoristio sav gas do gas limita, sto obicno ne bude slucaj.

Probaj da posaljes ako ti nije preskupo pa da vidis. Ne bi me cudilo da ti krajnji fee bude i nekoliko puta manji.

Pokusaj da nadjes transakciju na nekom eth explorer sajtu, da je neko slao trac na bittrex.. pa ces videti koliko otprilike gasa trosi takva transakcija
 
Drugari,nov sam na ovoj temi, sam sam lutao po tjubu gledao klipove ucio,imam neko osnovno znanje kako bi sta trebalo koji novcanik i kako se kupuje,prodaje... Zanima me po vama koji ste ovde i iskusniji,ima svih 991.strana..da li je pametno uloziti recimo 50e i kupiti delic eteriuma kao perspektivne kriptovalute ,pa videti kako ce ici? Koliko bi to bilo pametno...Vise na sitnije? hvala unapred puno...Inace kao menjacnicu bi koristio xcalibri a preko exodusa novcanik
 
Kopa li neko u zombie modu sa 4gb karticama? Koliki je hash trenutno?
 
Drugari,nov sam na ovoj temi, sam sam lutao po tjubu gledao klipove ucio,imam neko osnovno znanje kako bi sta trebalo koji novcanik i kako se kupuje,prodaje... Zanima me po vama koji ste ovde i iskusniji,ima svih 991.strana..da li je pametno uloziti recimo 50e i kupiti delic eteriuma kao perspektivne kriptovalute ,pa videti kako ce ici? Koliko bi to bilo pametno...Vise na sitnije? hvala unapred puno...Inace kao menjacnicu bi koristio xcalibri a preko exodusa novcanik

Gde si cuo za ovu menjacnicu i iz kog razloga si se bas odlucio za nju?
 
Kako vam se pokazao EZIL do sada?

Apsolutno fantastično. Na njega sam pobegao sa Coinotrona gde sam bio izuzetno zadovoljan, ali Ezil daje više, i još dobijaš Zil coin gratis.

Moj referal kod, pa ako hoćeš, probaj, lako ćeš da se vratiš ako ti nesto ne bude radilo.
 
Hvala.

Videću još par poolova pa ako odlučim za ezil idem pre tebe.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
kod mene maltene svaka karta posebno :( od 12,2 (1.17) , 13.8 (1.18a mode 1) i 15 (1.18a mode2) nemodovane i 13,52 (1.17) i 16,8 (1.18a mode 2) modovane , ne overklokovane
 
Experiment:

Sta uzeti za gaming a da radi 24h na ETH(znam da ce manje bacati ali klinci ne igraju mozda 2h dnevno komp)

1) RX 5700 XT
2) RTX 3080

Ili neku alternativu da baca do 60 Mhs obzirom da kao 3080 tesko da ima nesto sem 3090 koja nije oocija zbog cene.

1) oko 65k
2) oko 128k [emoji848]

Napajanje 735w modularno, Ryzen 7 1700x,B450 Steel Legend, monitor obican 1080p.
Znaci igranje je prioritet jer imam trenutno 1070 koju bih prodao ali znam da max performanse necu iskoristiti zbog ostalih komponenti.
Pa pitam isplativoat, cena trenutna spram toga koliko moze izrudariti da spojim lepo i korisno.
Msm da je 5600 XT doata slabija a 3060TI i 3070 opet su skupe ali ne daju vise od 5700XT bar po onome ato sam citao.
Hvala.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Uzmi dve 5700XT?!
 
Izgledaju privlacni po provizijama , da li ih je koristio neko,bio do njih ,zvao , iskustva?
 
Dobri su,pregledni ,provoyija je isto dobra...odlicna stranica svaka preporuka...drugari zanima me jedna stvar, ako se kupuju delici bitcoina ili etheriuma i cuvaju u svom novcaniku tj walletu da li se onda svi ti delici smatraju kao 1 etherium ,ako imam recimo 10 delica i cuvam ih a zbirno cine 1 ether? Hvala puno, nov sam pa mozda glupo pitam
 
Nije mi bas najjasnije pitanje , kao i svaki novcanik , kad prebacis neku kolicinu coina , ti ih na novcaniku vidis ukupno i raspolazes sa ukupnom sumom.
 
Dobri su,pregledni ,provoyija je isto dobra...odlicna stranica svaka preporuka...drugari zanima me jedna stvar, ako se kupuju delici bitcoina ili etheriuma i cuvaju u svom novcaniku tj walletu da li se onda svi ti delici smatraju kao 1 etherium ,ako imam recimo 10 delica i cuvam ih a zbirno cine 1 ether? Hvala puno, nov sam pa mozda glupo pitam

RSD:
0.99 -imas 99 para
1.00 -imas jedan dinar
1.22 -imas jedan dinar i dvadeset dve pare



BTC:
0.00000001 - Imas jedan satosi
0.50000000 - Imas pola bitkoina ili 50 miliona satosija
1.00000003 - Imas jedan bitkoin i 3 satosia.
1.00000500 - Imas jedan bitkoin i 500 satosija
10.50000000 - imas 10 ipo bitkoina ili 10 bitkoina i 50 miliona satosija

Jedan bitkoin ces imati kada sakupis sto miliona satosija.
 
Poslednja izmena:
Experiment:

Sta uzeti za gaming a da radi 24h na ETH(znam da ce manje bacati ali klinci ne igraju mozda 2h dnevno komp)

1) RX 5700 XT
2) RTX 3080

Ili neku alternativu da baca do 60 Mhs obzirom da kao 3080 tesko da ima nesto sem 3090 koja nije oocija zbog cene.

1) oko 65k
2) oko 128k [emoji848]

Napajanje 735w modularno, Ryzen 7 1700x,B450 Steel Legend, monitor obican 1080p.
Znaci igranje je prioritet jer imam trenutno 1070 koju bih prodao ali znam da max performanse necu iskoristiti zbog ostalih komponenti.
Pa pitam isplativoat, cena trenutna spram toga koliko moze izrudariti da spojim lepo i korisno.
Msm da je 5600 XT doata slabija a 3060TI i 3070 opet su skupe ali ne daju vise od 5700XT bar po onome ato sam citao.
Hvala.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Gde to ima 5700 XT za 65k rsd?
 
Gde to ima 5700 XT za 65k rsd?
Nema vise... bas me jedan forumas pitao. Brat je isao preko nekoga sto nabavlja komponente pitao ga i to je rekao ali mi je jutros javio da nema leba trenutno.. i ja sam izvisio [emoji3064] a bas sam mogao uzeti lepu karticu... to mu je kazebila zadnji put cena.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Zato sam i rekao da uzmeš dve :d
 
Ja se izvinjavam ako ovoj poruci nije mesto ovde. Pokusao sam da prikupim informacije o Ethereumu medjutim postova je jako mnogo i ima previse informacija koje jos uvek ne razumem ili nisu predmet mog interesovanja pa bih voleo direktno da pitam da li je moguce kupiti manju kolicinu ETH (u protivvrednosti oko 50-80 dolara) bez menjacnica, potvrdjivanja identiteta, verifikacija i slicno.

Hvala najlepse i izvinjavam se jos jednom ako ovoj poruci nije mesto ovde.
 
Ja se izvinjavam ako ovoj poruci nije mesto ovde. Pokusao sam da prikupim informacije o Ethereumu medjutim postova je jako mnogo i ima previse informacija koje jos uvek ne razumem ili nisu predmet mog interesovanja pa bih voleo direktno da pitam da li je moguce kupiti manju kolicinu ETH (u protivvrednosti oko 50-80 dolara) bez menjacnica, potvrdjivanja identiteta, verifikacija i slicno.

Hvala najlepse i izvinjavam se jos jednom ako ovoj poruci nije mesto ovde.

Moguce je za 80 $ mozes da kupis oko 0.06 ETH nadji nekog na forumu ko hoce da ti proda i mozete da zavrsite.
 
Drugari,veliki pozdrav svima....da li neko moze da objasni tj ukratko uputi kako se moze orociti etherium...cuo sam da ima takva opcija e sad me zanima da li u okviru walleta ili gde vec? Hbvala unapred puno
 
Mislim da je danas bila neka vest na blicu vezano za orocavanje eth.

Elem, postoji nekoliko nacina:
1. Direktno na eth mrezi (ali moras imati minimum 32eth)
2. Orociti preko smart contracta (stkr.io koji mislim da je krenuo da radi, rocketpool koji jos nije). Ja bih ovo izbegao jos par meseci dok se ne potvrdi da nema problema.
3. Preko Compound protokola za pozajmljivanje, medjutim jako je mali reward (tipa 0.5% godisnje ili tako nesto smesno)
4. Uniswap gde ustvari ne orocavas eth, nego postajes liquidity provider i u obavezi si da depozitujes dva tokena jednake vrednosti. Ja koristim ovaj nacin i na nekim pool-ovima su trenutno godisnji rewardi 30-50%.

Sustina cele price jeste da se orocavanje isplati za veoma velike sume i za duzi period. Tj, za opciju 4 koja je najbolja imas fee-eve pri kupovini eth, pri zameni eth za dai npr, pri depozitovanju eth/dai na uniswap, i sve to isto unazad kad hoces da se isplatis. Sve to moze da ti uzme i 40-50$ samo za provizije, pa sad racunaj koliko novaca moras da orocis da bi se to isplatilo.
 
Drugari,veliki pozdrav svima....da li neko moze da objasni tj ukratko uputi kako se moze orociti etherium...cuo sam da ima takva opcija e sad me zanima da li u okviru walleta ili gde vec? Hbvala unapred puno

Mogu da ti kazem iz licnog iskustva. Ja sam stake-ovao ( orocio ) Ethereum pre nekih mesec i kusur dana. Nisam bas krenuo od Genesis-a jer sam hteo da vidim kako ce sve to ici itd. Dvoumio sam se da li sam da radim to ili da uzmem nekog provajdera i odlucio se za drugu opciju. Nije mi se svidela ideja da moram konstantno da budem online, update-ujem klijente u nove verzije itd. A ako uzmem provajdera placam 5usd mesecno da oni sve rade sto mi je skroz prihvatljivo. Odlucio sam se za Staked.us. Na njih gledajte kao na posrednika. Vi ste i dalje vlasnici novcica samo sto je njihova obaveza da budu online i update-uju klijente i odrzavaju sve. Deponovao sam novcice i potpisao "ugovor" direktno putem Ledger-a. Kod njih ne postoji opcija parcijalnog deponovanja ETH-a nego mora 32 komada sto cini jedan validator. U pocetku su validatori imali problema sa efikasnoscu jer je sve bilo jos novo i konstantno se upgrade-ovalo ali sada su svi na 99-100% i trenutno je nagrada oko 11.5% i lagano se smanjuje kako je sve vise validatora u opticaju. Ja sam za prvi mesec na 32 Ethereuma zaradio 0.4 Ethereuma. Dnevno se inace moze dodati oko 900 novih validatora na mrezu da tako kazem i trenutno je vreme cekanja oko 20-ak i kusur dana da se dodje na red. To u prevodu znaci da ako zelite negde da orocite Ethereum da bi postali aktivni i da bi poceli da ubirate nagrade potrebno je da prodje minimum 20-ak dana jer se dnevno aktivira 900 validatora i to vreme ce se uvecavati kako veliki budu ulazili u celu pricu. Jedan validator jednako 32 Ethereuma. Otprilike toliko. Uglavnom po meni je dobra prica i isplativa pogotovo ako se krene ranije i sa vecim brojem validatora. Postoje rizici naravno ali postoje u svakom poslu. Ovako bi mi ETH blejao na Ledger-u ili menjacnici a ovako bleji i donosi mi jos ETH-a.
 
Nazad
Vrh Dno