Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
#Ethermine Payout Update We've looked into sidechain solutions for miner payouts to provide a better experience for
@ethermine_org
miners & more block space for the #Ethereum community!
We are proud to announce that we will onboard 300,000 miners to
@0xPolygon
on June 1st
Znali neko nesto vise o ovom?Sta kako?Ili ce tek uslediti uputstva?
 
Bice interesantno videti kako ce pool-ovi sada da menjaju payout politiku s obzirom da nailazi EIP-1559 i nece vise moci da salju svoje transakcije sa cenom 1gwei (tj morace da placaju base fee).
 
Obratite samo paznju na ovo:

3) You can NOT receive 0xPolygon payouts if you mine directly to an exchange wallet!



Bice interesantno videti kako ce pool-ovi sada da menjaju payout politiku s obzirom da nailazi EIP-1559 i nece vise moci da salju svoje transakcije sa cenom 1gwei (tj morace da placaju base fee).

'0xPolygon (payout system that enables us to send payouts as low as 0.005 ETH per day' - od 01.06.2021.


A Ethermine je 17-og marta pokrenuo MEV beta program. koji bi trebao da delimicno kompenzuje smanjenje zarade zbog EIP-1559.
 
Svuda varira block reward, nije vezan za određeni pool, nego za samu mrežu ;)
 
Da li na svakom poolu za ETH toliko varira reward ili samo na ezilu?
Svuda je isto, samo sto pool-ovi imaju drugaciji sistem obracuna rewarda - PPLNS, PPS, PPS+...
A zavisi od vise faktora - difficulty, gas price, reward...


Npr potpuno unreal gas price i reward od pre dva dana, jer se trgovalo opasno:

 
Pojedine transakcije su išle i sa 20k+ gwei, potpuno ludilo :eek: :ROFLMAO:
 
Da li neko stejkuje ETH preko nekog poola?! Kako to uopšte funkcioniše?!
 
Iščitao sam pola interneta vezano za to, ali me zanima iskustvo iz prve ruke, ako se neko od naših upustio u tu pustolovinu ;)
 
Upravo se pripremam ovih dana, uzeo sam odmor par dana, pa proucavao. Inace dzigi je ubacio coine u stake i ukratko opisao u temi stakeovanje.
 
Jeste, ali on je ubacio svih 32 ETH, jer staked.us ne dozvoljava manje...
 
Reward pao, cena pala, diff visok, ako ovako nastavi uskoro nece biti isplativo rudariti eth.
 
Ja sam pre dva dana dodao jos 100 MH/s na rig da nadomestim sve navedeno 🤣
Postao mi fetis da povecamavm hash rate 😁
 
Pa jer se i dalje isplati. Veoma.
A reward je skocio od jutros.
Jutros je bio malo jace od 2 ETHa po bloku, a sada je 4 +
 
Rade ASIC-i punom parom, može cena da ode i na 500$ opet će im biti isplativo
 
Reward Per Block2 + 0.7917 + 0.00317 + 0.08707 ETH ($6,605.51 USD)
Ja se nadao da iskljuce ASIC-e :D pa da samo ja rudarim :D :D I meni ce uvek biti isplativo (imam free struju) :D
 
Nadam se da ce bar malo diff da se spusti vremenom i da ce biti prilike da se dokupi neki rig 5700xt.
 
По статиститци на ''Etherscan''-у, Hashrate и Diff су у паду задњих 7~8 дана (ако су тачни подаци).
Смањила се награда по блоку, због мањих провизија за трансакције за мрежи (+ мања цена у $).

Ја гледам највише у количини ETH-a колико се добије, цену у доларима гледам тек кад продајем.
Тако сам на пример 6 ЕТH-a које сам ''копао'' и куповао док су били испод 100$ продао на око 3000$ и нешто мало преко.
(Цена је после ишла и преко 4100$, али не може увек да се убоде сам врх. Гледајући сада, из овог угла, могао сам и све да распродам у том тренутку, на око 3000$, али се држим зацртаних циљева, остварили се они сада или за 4 године).
 
Nazad
Vrh Dno