Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
I jos nesto , taj vremenski interval dok ne prihvata sherove traje svaki put tacno 30 minuta... :mad:
 
To je onda ocigledno da kopa eth na nekom drugom poolu za nekoga. Svakako, skini miner sa bitcointalk, to im je zvanicni sajt.
 
otprilike u isto vreme ali ne danas nego prekjuce 30 minuta rupa i nije samo tad , vec od ponedeljka 2-3 puta , majne vise u isto vreme , i ono sto sam primetio rig ga nema , ali se normalno ugasi kao da je radio.. raveos , ethermine pool

kako god izdrzacu jos 7-10 dana sa tom euforiom za eth, kopanjem i nadam se da se vratim u neki normalan rezim , gde mogu JA da imam potpunu kontrolu nad situacijom. ovo kopanje sa rave simple hive , sami se nudimo za xxx
 
Poslednja izmena:
Znaci ipak se nesto desava , a koji port koristis meni se rig ne ugasi vec samo pronadjeni serovi ne budu prihvaceni od pula, nakon 30 minuta sve radi normalno...

@ Storm
pa koristimo ponudjeni miner u SMOS-u, nisam nasao opciju da sam uploadujem miner.
 
Poslednja izmena:
Ajde vi lepo na ezil pool sa mojim ref :) daje isto eth kao na ostalim poolovima (meni je davao vise od coinotrona), a zil coin dobijate gratis (otprilike 7-8% vrednosti eth sto se iskopa).

Za etc je jos bolji odnos (za one koji imaju 4 GB kartice, ide i preko 20%).

Lako cete da se vratite na ethermine ako vam ovo ne radi. Zil wallet moze da se kreira na binance.
 
Poslednja izmena:
ma bre mi koji kopamo sa fleskama ... hakovani smo svi samo je pitanje vremena i kolicine .. ovaj komp ovde koji koristim za sve i sa kojim pristupam na sajtu (rave) i on je 100% hakovan garant , al je go prazan... drugi komp je ugasen , verujem da mi je i lokalna mreza kompromitovana ... resetujem ruter dva tri puta na dan .. i tako to (nadam se da se skinuli i hdd kad ste boli fleske na komp )

drage volje bih presao na neki drugi pul , al znas ono ko je vec rel. dugo u ovome.. mene licno smara da menjam adrese a zavrsavam s eth do kraja godine i jedva cekam da mu vidim ledja :p

onosto sam iskopao na menjacnici prelijem u ltc na primer i caos :)

mislim da je port 5555 je trenutno naveo sam i jos i 4444 i 14444 eu1.ethermine
 
Poslednja izmena:
@ storm

eto bas cu prbati kasnije , ako daje istu kolicinu eth-a meni je sve jedno ali ako daje manje onda nista od toga.
 
Apsolutno, testiraj nedelju dana pa uzmi prosek. Ja sam sa coinotrona u koga sam se kleo i preporucivao svima posle ko zna koliko godina pobegao glavom bez obzira. Meni je ezil davao vise eth nego coinotron, plus ovaj Zil coin (tj plus tih 7-8%), tako da sam prezadovoljan.

Ovo je trenutno stanje:

zil.jpg
 
Poslednja izmena:
a cekaj el se to kopa u dual mining il dolazi na poklon uz eth??? mnogo bitno zbog potrosnje?

ima ga ovaj ZIL i na Bittrex al je temporary offline...
 
Poslednja izmena:
Ne, nije dual mining, već na svaka dva, tri sata pool prebaci na kopanje zil-a, koje traje recimo 10-20 min (ne znam tačno). Ja sam eth payment sa bittrex-a prebacio na binance, kasnije za povlačenje je manji fee, plus je tu i zil.
 
Poslednja izmena:
Ako se ja dobro sjecam kopa 2 i po minuta zil na svaka 2 i po - 3 sata, dobija se nekih 4, 5% vise u odnosu na solo eth, mada ako prodajete samo eth, a cuvate ziliqu za bull run moglo bi to da bude neocekivani plus :)

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Apsolutno, testiraj nedelju dana pa uzmi prosek. Ja sam sa coinotrona u koga sam se kleo i preporucivao svima posle ko zna koliko godina pobegao glavom bez obzira. Meni je ezil davao vise eth nego coinotron, plus ovaj Zil coin (tj plus tih 7-8%), tako da sam prezadovoljan.

Ovo je trenutno stanje:

Pogledajte prilog 294274

Ne vjerujem da ezil daje vise od Coinotron-a, vjerovatno si presao na pocetku DeFi hajpa, pa zbog toga i svi pool-ovi isplacuju vise nego inace.

@bojanzex

Nije Minerfee?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Moguće, ne znam, evo sad nemaš defi hajp pa možeš da probaš nekoliko dana i da uporediš.
 
I ja sam presao sa cointrona jer je isplacivao manje nego drugi pool-ovi. Dovoljno mi je sto sam vidio da covjek sa skoro duplo manjom snagom iskopa vise novcica od mene. Kao da je block reward "zaglavio" na cointronu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Samo da vas obavestim da ETH/ETC+ Zil mining mozete sa bilo kojim ETH pool-om preko shardpool-a:
https://shardpool.io/

Ima na home page-u setup gde ubacujete parametre ETH/ETC pool-a, adrese za ETH/Zil itd. Ezil.me je dobar pool ali ETC sekcija je bas mala, ima samo 115 minera i profit divlja +-30% u zavisnosti od luck-a. Najbolja kombinacija je Ethermine preko shardpool-a, isto se dobija Zil-a kao preko Ezil-a a kopanje ETH i ETC je uvek +- par procenata od onoga sto pokazuje hashrate/block reward/diff/.

Ezil je jedino bolji kad je u pitanju inactive miner "dojava" jer imaju onaj telegram bot koji moze da javi posle samo 5 min neaktivnosti sto je super opcija.
 
Nakon 24h na EZIL pulu ovako stoje stvari :

jedenje.jpg

za taj hashrate odnosno 419Mh WTM kaze:

kjer.jpg
 
To ti je to, 10-15% vise. Sasvim pristojno.
 
prebacio sam sve i uradio SS, videcmo za 24h sta ce da kaze, za sad izgleda pristojno , referal sam ti , nadam se da imas od toga neke vajde.
 
Hvala, dobija se enormnih 0.25% :) ali dobro, bitno je da su svi zadovoljni. Jos te ne vidim u referalu, ali nije ni bitno.
 
pa trebalo bi obzirom da sam se tvojim referal linkom registrovao .
 
Mozda ce se videti posle prve isplate, svakog dana oko 7-8 ujutru. Javicu sta i kako.
 
I danas je odlicna zarada na Ezil pulu, bas sam zadovoljan , nisam imao jos ni jednu isplatu jer sam podigo treshold na 1eth i 300zil-a ali se nadam da ce i to da bude uredno isplaceno .
 
Drago mi je sto to cujem :)
Hvala za referal, od jutros prikazuje!
 
Pozdrav ljudi, molim vas za pomoc. Vec 2 dana pokusavam da namestim Bios za majnovanje na Gigabyte B460 HD3 kako bi mi videla svih 5 GPU al nema pomaka. 3 vidi max i to je to. Ima 5 PCIE slotova, 1x16, 1x4, 3x1. Sve sam probao sa YT tutorijala i jos gomilu nekih sa neta al nista... Da li neko zna sta sve treba i kako da se setuje da bi radilo?
 
Poslednja izmena:
Tako sto zamenis plocu. Porbrljavi ploca i pa tipa nece od jedno vise da radi sa 6 kartica nego hoce sa 4. Sta god joj radio prao alkoholom vamo tamo dzabe ide nova ploca i teras dalje.
 
Ljudi jel ste uporedjivali simple mining sa windows rezultatima, kod mene na neku foru simple daje 1.5mh manje po kartu na istim setovanjima, sta to moze biti?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Kod mene na RaveOS sa lolminerom dobijam oko 0.5 MHs manje po karti takođe sa istim podešavanjima. Phoenix daje isto kao na Windowsu, ali je nestabilan, i malo malo pa pukne. Lolminer radi danima.
 
Od jutros padose 4gb kartice na 25Mh... :(
 
Svakom promjenom DAG-a ide hash dole ima ona neka tabela izracunato je da ce tamo do kraj januara cini mi se da dodje do 10mhs po karti, a to ce biti na granici isplativosti ukoliko se nesto ne promjeni.
 
mene vise zanima kad ce postati neupotrebljive.. S obzirom da je dag 4gb
 
Nazad
Vrh Dno