Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Sve ovo mi deluje kao namerna akcija, popularnost je popularnost, bilo pozitivna bilo negativna. Sada se mnogo vise prica o svemu, a svi vidimo kako se brzo eth vraca na stare staze dok je btc malo potonuo.
 
Ja samo kako dežurni kaže :)
 
Naravno i negativna reklama je reklama. Cela Kripto zajednica priča samo o ETH i DAO. Još će na kraju da bude kako su sposobni devoliperi bla bla.
Verovatno nikad nećemo saznati ko je ukrao ali ja i dalje mislim da je Vitalikov školski :p
A da je bila panika bila je ozbiljna. U troll boxu na Polou je biloo ubistvo ko je čitao prodao je na ko zna kojoj ceni.
Ja se napravio pametan pa sam kupio :p i prodao. Ko je imao veća balls on je opasno zaradio sada.
Naravučenje ne čitajte forum i ne čitajte troll boxeve. Opekao sam se ja već jednom od sad verujem samo sebi.
 
Naravno i negativna reklama je reklama. Cela Kripto zajednica priča samo o ETH i DAO. Još će na kraju da bude kako su sposobni devoliperi bla bla.
Verovatno nikad nećemo saznati ko je ukrao ali ja i dalje mislim da je Vitalikov školski :p
A da je bila panika bila je ozbiljna. U troll boxu na Polou je biloo ubistvo ko je čitao prodao je na ko zna kojoj ceni.
Ja se napravio pametan pa sam kupio :p i prodao. Ko je imao veća balls on je opasno zaradio sada.
Naravučenje ne čitajte forum i ne čitajte troll boxeve. Opekao sam se ja već jednom od sad verujem samo sebi.

Takodje. Kupio na 200 i 175, shortovao na 220 i 230, i dovidjenja.
Jedino nisam imao m00da da kupim btc na 614 i da shortujem kasnije.
 
Poslednja izmena:
I sta su sad odlucili ne pratim bas sve detaljno vidim samo da je cjena skocila, ali sta ce biti sa pokradenim eth-om?
 
Ss cega? Jel to neka interna fora? :D nema sta, pusti covek vas rudare mesec dva, i vec razvijete svoj kodni jezik, nista ne moze covek da vas razume :)
 
Poslednja izmena:
I sta su sad odlucili ne pratim bas sve detaljno vidim samo da je cjena skocila, ali sta ce biti sa pokradenim eth-om?

Sa ovih novih 7.5M ETH a biće sve vraćeno za par dana soft forkom. A za onih 3.5M ETH-a se ne zna još. Izgleda da samo sa Hard forkom mogu da ih vrate nisu odlučili još. Pisali smo par postova gore. Unajmili su hakere da se bore protiv hakera. Robin Hud organizacija :) Lože se svi baci pogled.
 
Poslednja izmena:
cuj unajmili su hakere, ****s ti ljude koji ne znaju da "zaobidju"/izigraju sami svoj kod na svom jeziku
 
Znaci ona 3.5M ili ostaju hakeru ili sljedi hard fork bgmi ne znam cemu optimizam to nije nimalo dobro. Vidim opet malopre pada ispod 0.02 na poloniex-u, pomislih opet hack :d
 
Ss cega? Jel to neka interna fora? :D nema sta, pusti covek vas rudare mesec dva, i vec razvijete svoj kodni jezik, nista ne moze covek da vas razume :)

pa ss (screenshot) trade-a :) bilo je par strana unazad gde su svi sahranjivali eth na 1$, ja sam rekao da je sve ispod 0.02 dobra kupovina i da sam kupio. Cacanin mi nije verovao i trazio ss kupovine, a u zamenu je ponudio cokoladu :) ja poslao ss i rekao da odnese u jedan lokal cokoladu medjutim ostasmo bez cokolade i ja i devojke u lokalu :(

Jel ovaj crveni dildo najava neke vesti ?

to ti je kontrakcija :D korekcija, videcemo gde ce posle, trebalo bi up
 
Poslednja izmena:
Uh kako je ova prica zanimljiva, ko da gledas GoT. Prvo cena rastd pa ide hack i pada cena. Svi istresaju u panici, Zeljko pali vatru. Krecu razne teorije, price sa brdo mogucih i nemogucih resenja, prognozira se pad. Onda ide novi hack i cena vrtoglavo ide gore. Ovome se niko nije nadao :d
Ima nas koji smo pricali da se vraca ali niko nije pomislio da ce hack dici cenu. Tu se vracamo na onu pricu o zajednici, decentralizaciji i poverenju... i dalje tvrdim da je bolje uraditi nesto nego ne raditi nista povodom kradje iako neki misle da su to gluposti. Cena ce vam pokazati na kraju ko je upravu ;)
Ako se ovo odradi kako treba i ako izvuku one novcice nazad udaramo u ATH bez problema ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
A sta ako se haker dokopa 3.5M, ja zamisljam ovako zestoko pad prvo ETh-a pa kad se dokopa BTC-a e onda ce tek veselo da bude :d
 
samo nadam se da vam je jasno da je poverenje u smart contracte debelo poljuljano, pogotovo sto ja masa contracta hackovana ali je ovo prvi i veci pao... a da ne pricamo da i ako odrade hard fork da ce i poverenje u rad sistema biti poljuljano debelo, cena je vec druga prica
 
Ne vjerujem da je neko od rudara i ulagao u DAO
 
Zasto da bude poljuljano poverenje ako pravda pobedi i svi dobiju nazad svoje? Sta pricas ti?! Pa jel bolje da ostavimo sistem, koji ocigledno nije savrsen, da radi sam i kao da se pravimo da je tako najbolje a drugi da dolaze i da kradu? Zar nije bolje da neko uleti i ispravi nepravdu?
I mani me se price o pravnoj strani i sl. Haker je lopov i tacka, mozete da stavljate masnice na to koliko hocete ali necete ulepsati tu cinjenicu. Najgora stvar je ne ciniti nista i pustiti lopova da izigra sistem. Ne to nije pravda, ne to ne uliva poverenje nimalo. Uzeti nazad novcice i vratiti onima koji su ulozili, zvuci kao posteno resenje. Kako iko da ikada ulozi u nesto slicno ako ima primer da je neko pre njega ostao bez icega? Nece ulagati sigurno. Ako se ulaganja zastite postojace mogucnost za nova ulaganja. I kakva crna decentralizacija, tvrdim da je to precenjeno.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Haker ce biti lopov ako uzme eth sebi i bude imao novcanu korist od toga. Za ovo do sada sto je uradio ne moze da se nazove lopovlukom.
 
Jel ostetio nekoga time sto je uradio? Jeste. Lopov!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Pa gledaj to ovako. ti stavis 5000e u banku. ja nadjem rupu u banci i uzmem ti lovu,i ne znas naravno ko sam ja. Hoces ti vijati mene ili banku? :)
Dao je ocigledno busan k. Ethereum nema ama bas nikakve veze sa tim i mogu ljudi da pricaju sta hoce,ne znam kako ne dosade sami sebi.
Ethereum mozda nije savrsen,ali je dalko od zavrsenog ;)
 
Formalno pravno haker je prevario THE DAO "samo-održivu platformu" (nema vlasnika kao naprimer berze) pa ga jedino ona može tužiti :)d)...Oni kojima fali ETH mogu da tuže samo THE DAO zbog propusta u sigurnosti dok novi vlasnik može da tuži svakog (devove koji urade fork) ko mu uskrati korišćenje istih...zakon nije pravljen za greške i propuste koje prave samosvesni kompjuteri ili platforme :d
 
znaci nista da ovi moji 101 DAO vrede 0.99 BTC-a :d
na toliko mi stoji sell jos na pocetku :p
 
Pa gledaj to ovako. ti stavis 5000e u banku. ja nadjem rupu u banci i uzmem ti lovu,i ne znas naravno ko sam ja. Hoces ti vijati mene ili banku? :)
Dao je ocigledno busan k. Ethereum nema ama bas nikakve veze sa tim i mogu ljudi da pricaju sta hoce,ne znam kako ne dosade sami sebi.
Ethereum mozda nije savrsen,ali je dalko od zavrsenog ;)

Sa bankom sklapas ugovor te su oni duzni da cuvaju tvoju svojinu, sto za eth nije slucaj. Svi dele profite i rizike zajedno.
 
Pa gledaj to ovako. ti stavis 5000e u banku. ja nadjem rupu u banci i uzmem ti lovu,i ne znas naravno ko sam ja. Hoces ti vijati mene ili banku? :)
Dao je ocigledno busan k. Ethereum nema ama bas nikakve veze sa tim i mogu ljudi da pricaju sta hoce,ne znam kako ne dosade sami sebi.
Ethereum mozda nije savrsen,ali je dalko od zavrsenog ;)
A ne, nisi pravi slucaj naveo. Ulozio si pare u firmu i firmu je neko opljackao. Hoces li juriti direktora firme ili lopova?
Dao jeste busan i jeste, mozda ne postoji nacin da se pravno ganja haker ali to nije razlog da se novcici ne uzmu nazad i vrate onome kome pripadaju. Bas zato sto jasnog zakona nema treba mu oduzeti sve sto je uzeo pa neka se on zali sudu ako misli da je ostecen i objasnjava na koji nacin je dosao u posed tih novcica. Niko njega mozda ne moze da osudi za ovo sto je uradio ali nece ni on moci da dobije nazad ono sto je ukrao jer mu to i ne pripada. Ostetio je investitore za 60M svojim delovanjem, pred postenim sudijom nece proci nikada i on to dobro zna ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Jel ostetio nekoga time sto je uradio? Jeste. Lopov!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Pa prvo resi sa sobom da li govoris o zakonu ljudi ili zakonu matematickog sistema, tu je najveci problem jer sta god da uradis nesto moras pokvaiti, ako si dosledan ethereum kodu kojeg sam vec citirao, DAO se ne sme dirat i nek pukne kako je zasluzio, a ako govorimo o zakonu ljudi onda ce ljudi glasat i radis sa kontraktom kako im se cefne...
ethereum reklama je da zakon ljudi ne vazi vec zakon matematike kaju postave, tako se bar promovisao na osnovu toga ga ljudi koriste, ako je zakon ljudi sta ce nam onda decentralizacija, to smo imali vec i juce u vidu obicnog servera

hard fork je drugim recima otimanje od strane 51% vecine od manjine, i nema tu reci o pravdnosti, jednostavno RULJA radi kako licno njima odgovara! danas je to 3+ miliona ethereuma hackera, sutra moze biti bilo ko u pitanju!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno