Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Sad ako je onaj prvi "hacker" ukrao sad i ovi "kradu", posle samo da se dogovore da li je slanje ethereuma splitovanjem kradja :)
 
Poslednja izmena:
Daj i mi malo d'uzmemo

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ma nije ovde ni bilo nikakvog hackera sve je ovo neka teska mutljavina.

Jel primetio neko mozda dok su se "investitori" DAO molili majnere da prihvate hard fork kako niko nije ni spomenuo da se slucajno skine difficulty bomb?

Mislim koji moj nemaju POS spreman a to cudo vestacki dize difficulty bez obzira na hrate.

Mada to "investitorima" i odgovara manja inflacija tako to...

A mi koji smo uloziili u hardver i stotine svojih sati da namestimo i odrzavamo masine to sto mi kopamo duplo manje i jeftinije zbog njihovog fckup-a ko ce nama to da vrati?

Svako ovde svoju pozadinu gleda.

https://twitter.com/VitalikButerin/status/741832934814949377

Evo i shef je pun DAO tokena
 
Poslednja izmena:
Pa po toj logici niko nikog nije terao da ulaze u DAO pa sad svi vriste puj pike ne vazi?
Tako je. Ako ulazes valjda je red da proveris u sta ulazes. Sta svi glumite investitore. A ti svi sto vriste nece dobiti nazad nista. Pa ti sledeci put pazi gde ulazes.
A i ti ako vec kopas sigurno ne kopas zato sto zelis da pomognes mrezu i zato sto verujes u ideju ETH,vec zato sto zaradjujes od toga. tako da....
 
Tako je. Ako ulazes valjda je red da proveris u sta ulazes. Sta svi glumite investitore. A ti svi sto vriste nece dobiti nazad nista. Pa ti sledeci put pazi gde ulazes.

Pa nas dvojica se onda u principu savrseno slazemo. Svako je odgovoran za svoje postupke.

Samo se plasim da ce to nekako na neki nacin da se amortizuje i preko ljudi koji nisu ulagali tamo, da podelimo troskove.

A ja sam alergican na takve stvari.
 
Ima i onih sto veruju ... u rakove i ribe ... i u doge koin...

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ima i onih sto veruju ... u rakove i ribe ... i u doge koin...

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Zaboravio si Pepe (zabce) i Trump coin.

joj koliko spamuju sa tim glupostima.

Nego recite vi meni jel losa ideja da se na termalne padove stavi tackica termalne paste cini mi se da mi je PCB malo topliji otkako sam menjao pastu na jednoj kartici?
 
Poslednja izmena:
Nego recite vi meni jel losa ideja da se na termalne padove stavi tackica termalne paste cini mi se da mi je PCB malo topliji otkako sam menjao pastu na jednoj kartici?

Moj ti je savet da izbegavas skidanje hladnjaka sa pcb-a ako nemas neke preke potrebe....Sam termalni pad se ponasa kao pasta tako da nemas potrebe da stavljas pastu.
 
Kad pre si menjao pastu a nove ti kartice?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ne fali nistanda se stavi kvalitetna pasta ali padove ne treba skidati. Oni rade posao kako treba a skidanjem se raspadaju nepotrebno.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Kad pre si menjao pastu a nove ti kartice?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока

Kartice su kupljene pocetkom marta, pred ovaj talas vrucine smo krenuli da ih cistimo od prasine. Ocistili smo sve kartice kompresovanim gasom i na jednoj smo promenili termalnu pastu arctic silver mx 4 skinula je stepen sa core medjutim PCB je porastao za 2 stepena. racunam da ima vazduha izmedju pada i hladnjaka sada pa reko da li je dobra ideja da se doda malo termalne paste na padove da se to resi.

Poredim kartice kojima nije menjana pasta sa ovom jednom kojoj jeste.
 
Poslednja izmena:
Zeljko, sta se ovo dogadja? Jel ovo zadnji trzaj pred propast ili sta? Jel da prodajem il' jok?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Zeljko, sta se ovo dogadja? Jel ovo zadnji trzaj pred propast ili sta? Jel da prodajem il' jok?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ne znam ja sam longovao od kad sam postavio post o white hat hakeru ($12.35) i sad izlazim (13.81) posto sam zadovoljan profitom. 3.3 leverage na finexu USD/ETH par

I sad pijem pivo

Sutra kad dotakne 0.023 ima da ga shortujem
 
Poslednja izmena:
Zeljko, sta se ovo dogadja? Jel ovo zadnji trzaj pred propast ili sta? Jel da prodajem il' jok?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ja sam vec dao savet vozajte se na talasima dok traju.......slave soft fork da nije tuzno bilo bi smesno



Malo o realnoj upotrebljivosti, sa svim izgovorenim se slazem i sa istom upotrebljivoscu, to ne sporim, ali prvo sto mi ulaze u glavu su aplikacije koje ce navlaciti ljude, iskreno JAKO malo toga pametnog vidim, pre svega kladionice i ankete a sve se vrti oko $$

U ethereumu ce se toliko ****** nakupiti da ce to biti strasno, ili ce biti 100% gluposti ili igre na srecu, kladinonice, i razne organizacije za prodaju magle (the DAO), ko iskoci na peaku cestitam, ostali ce se udavit sa ovakvima

9:47 srusio je ceo koncept svega sto kenja... smesni su
15:45 uffff al se zagrcnuo, da li je ljubomoran sto su neki zaradili vise od njega! :)
 
Poslednja izmena:
https://np.reddit.com/r/ethereum/comments/4p7mhc/update_on_the_white_hat_attack
Da bio je opet napad ali uspeli su sav ETHER iz napada da zakljucaju kao i od prošlog napada.

What now?
7.2M ethers from the DAO are now held in a child DAO and we hold the private keys of the curator. It's important to identify the other 2 - but the risk has been reduced from 20 thousand attackers down to only 2. As soon as that DAO matures, we will try to move all the funds in a refund contract, that will be much simpler than the DAO was. Of course we still need to be very careful with that code and to analyze it for any possible exploit.

Ne znam o kojoj propasti vi pišete kao da niste skapirali šta su uradil ??
 
Izgleda tebi nije jasno... ostatk koji je bio u The DAO prvobitni hacker je tu ostavio jer je zakljucio da nema nista ako uzme 100% od ~10 milina ethereuma jer ce radit hard fork, zato je ostatak ostavljen, ovima je sad trebalo 3 dana da repliciraju originalni "hack" i tako prebace ethereum iz The DAO na adresi koju neki faunder ethereuma kontrolise, naravno ovo su uradili jer su se plasili da ce jos neko skontati kako radi napad i uraditi isto sto bi verovatno stvorilo jos panike

A to nije ni poenta kritike!
KRITIKA JE TA DA SISTEM NE ODLUCUJE VEC COVEK!
 
Poslednja izmena:
Zeljko, salio sam se. Nisi valjda ozbiljno smislio da pitam sta da radim? :)
Vozam se ja, uzivam kad idemo na gore. Nemam bas vremena za trgovinu tako da ne diram nista. Nocas je bas mnogo skocilo. Ma sta neko mislili, 30% je mnogo za noc. Ali isto tako mislim i da ce ici jos.
Za sada ide bas kao sto sam i prognozirao pre neki dan, vraca se sve u normalu kao da se nista nije ni desilo.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Pa bice itekako klasckanja, ja ocekujem da okace onaj contract sto nude minerima hacker... pa neki pad, pa nastavak price
 
Hajde, pa ti si očekivao da će se ovo ugasiti i prije 5 dana, i prije 5 mjeseci :)
 
U pravu si Zeljko.Jutro je nisam se baš posvetio da iščitavam.
Robin hud grupa je zakljucala 7.5m ETH sada. a taj haker i dalje ima 3.5eth koji su jos uvek zakljucani. Pišu da postoji teoretska šansa da izvuku sa soft forkom ali teško izgleda da jedini način je hard fork. A kolko vidim mislim da se neće raditi hard fork.

A u komentarima svi podržavaju ovu akciju čak su svi oduševljeni ovim hakovanjima kolko vidim po komentarima. Loži se masa kao bolje od holivud fimova haha :p.
Elem cena poletela posle ovoga što je nama naj bitnije.
 
a ja jos uvek onu cokoladu od cacanina :D

prodao opet sve na 229, cekam korekciju valjda ce biti uskoro pa ponovo buy
 
Poslednja izmena:
Aj' sad svi koji su prodali ETH (u padu) da prozivaju Željka kako ih je prevario svojim savetima i izbio pare iz džepa...čisto da ne bude da samo SAJ-a prozivaju za komentare od pre par godina :test: :)


edit:
BTC korekcija (na gore)...budite oprezni pri trgovini ETH-a
 
Poslednja izmena:
SLUSAM JA ZELJKA!!! TAKO MI I TREBA!!! :-devil-:
 
Sad ste prodali novcice zeljku :d

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno