Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Ali sto je vise razlicitosti veca je verovatnoca da ces imati gremline
 
Nemora uopšte da znači ako je sve ispravno, lepo povezano, sa dobrim napajanjima, dovoljno ram-a i prostora na hdd-u nema šta da brine... Imam rig sa 7970, 270x, 7950 i 280x karticama i sve radi savršeno na btc-pro ploči više od pola godine, čak i nestaje rig kada se menjaju dag-ovi, napravi nove i nastavi da kopa...
 
Hvala na odgovoru, to sam i pretpostavio, ali posto jos nisam sa razlicitim kartama kopao, reko da prvo vas pitam i proverim, da posle ne bude i tu zaebancije...:)
Nego zna li neko zasto se ne slaze dnevna zarada eth-a sa kalkulatorom kod mene, dve 270-ice daju ovako 33,6 mhs zakucano, a serovi variraju po satu na dwarfu i to po 15 razlike nekad, jel to ok, ili kradu i ovi solidno? Dnevna zarada sa ovim hesom na dwarfu mi je oko 0.65, a trebala bi po calcu biti 0.80?
Upravo probavam proxy na dwarfu, pa cemo videti sta kaze...
 
Poslednja izmena:
ja koliko sam ukapirao.. ljudima pretezno zabadaju rigovi prilikom promene daga.. i to uglavnom na 270x grafikama..

ja tih problema nemam sa zabadanjem.. jednom mesecno ispraznim dagove (ne obrisem poslednja dva kreirana) i vozi dalje
 
Ja sam prija 2 dana upratio generise sam nove dagove i sjeo da gledam kad vidim ubrza ventilator na procesoru, pogledam opterecenje procesora 70% kad poce puniti ram, sa 2.4 na koliko stoji pope se na 3.89 i tu je zavrsilo. Vjerovatno za jedan Rig uskoro ce trebati vise od 4Gb rama.
Meni je ranije zabadalo ali sa new2 minerom nema vise nikakvi problema, sve stabilno cak i prilikom generisanja dagova.
 
a mene interesuje samo kopate li sa proxy ili bez? jer bez proxija to se desava i meni a sa proxy ide extra dobro, i @Bojane hvala za onaj miner vise od 48h sve stabilno ko kamen, bilo je do minera sto mi je zakucavalo ;)

Ma sa proxyjem kopam od kada su ga uveli... VIdo i donji post o naknadnim isplatama, bilo bi fer jer su stvarno na neki nacin odgrizli deo kolaca...
EDIT:

sad proverio meni nisu "doplatili"... jos sinoc sam presao na patuljka, tamo lepo pise zarada na 24h pa cu videti...
 
Poslednja izmena:
Znaci nesto se bilo zeznulo bitno je da su doplatili, ja sam probao te pool-ove i isplao je najbolje cointro sa proxy-em bez proxy-a i cointron je los skroz.
sa proxy-em mi pokaziva manji Hash u mineru, a bez proxy-a veci, mada dzaba sto je veci hash bez proxy-a na cointronu jednostavno slaba zarada karte rade bacaju share ali nema novcica.
 
^^
Za one koji nisu razumeli šta je pesnik hteo da kaže čitajte do "ja sam probao te pool-ove i isplao je najbolje cointro sa proxy-em" ostalo zanemarite ako vas zbunjuje :d

Ja sam takodje (ceo oktobar) isprobavao razne pool-ove i na kraju mi coinotron (sa proxy) davao najviše i tu sam ostao, doduše nakad "zabode" miner kod menjanja DAG-a ali to se desi jednom u 2 meseca. Takodje nekad pool "štuca" i hash na malim rudnicima osciluje jako ali na kraju (24h) da otprilike koliko i treba. Lično, mislim da sam novčić/projekat :)eyebrows:) povremeno ima nekih "problema" (ako/kad dev-ovi čačkaju nešto) a to se odrazi na pool-ove.... Kome stvarno ne odgovara kojn ima da bira https://etherchain.org/statistics/miners
 
Ma sa proxyjem kopam od kada su ga uveli... VIdo i donji post o naknadnim isplatama, bilo bi fer jer su stvarno na neki nacin odgrizli deo kolaca...
EDIT:

sad proverio meni nisu "doplatili"... jos sinoc sam presao na patuljka, tamo lepo pise zarada na 24h pa cu videti...

ne vraca taj gde je zagrizo zagrizo je ... ni meni nije doplatio nista , manjak osta manjak .. pa i gde da plati sve , kada sam kreno da racunam koliko mi je ukinuo pa ni 30 novcica da mi vrati mesecno ne bi pokrio koliko je zagrebo...
 
Svi kradu, pomiri se sa tim. Poljak, na primer, najslađe ukrade kad ti stane jedna mašina na kratko. Tad te krajcuje kao da ti ceo dan nije radila i to mu je najslađa fora. Jednostavno pokušaj da prihvatiš to kao "normalno" i teraj dalje!
 
Da li vam radi poloniex?

edit: proradilo
 
Poslednja izmena:
Ja ne razumem, odakle vama manjak? Uredno baca hash, uredno idu isplate, uredno lezu na menjacnicu... Nemoguce je da samo pojedince kradu a da ostalima sljaka normalno. Mozemo do sutra da raspravljamo ali nemoguce je.

Svi kradu, pomiri se sa tim. Poljak, na primer, najslađe ukrade kad ti stane jedna mašina na kratko. Tad te krajcuje kao da ti ceo dan nije radila i to mu je najslađa fora. Jednostavno pokušaj da prihvatiš to kao "normalno" i teraj dalje!

Naravno da ovo nije istina. Ja redovno prekidam mining na sat ili dva i mogu da ti pokazem na koliko mi idu isplate ako bas zelis.
Poljak ne krade a verovatno ni vecina pool-ova na kojima kopate. To sto dobijete manje nego sto smatrate da treba da dobijete pripisite gremlinima, neinformisanosti...

Koliko vas uopste zna kolika je zarada po bloku? Ljudi ne znaju ni razliku izmedju pplns i rbpps. Ne zameram ja to sto ljudi ne znaju, nije to problem. Problem je sto je uvek neko drugi kriv kada zabode miner, kada zadode driver... Svi uvek racunaju savrsene uslove i maksimum koji trebaju dobiti a posle nestane neta, pool radi update, masine zabodu... Ljudi, spustite se malkice na zemlju. Naravno da treba juriti uslove da bi izvukli maksimum ali znate svi koliko je ETH cudljiv novcic i koliko se problema desava, svi smo o tome pisali. Nije uvek pool kriv, ni konjotron, ni patuljak...
Ja sam na konju i znate svi sta mislim o njemu, nema potrebe da ponavljam. Ja sam tu jer stvarno nemam problema nikada. Nekada zasteka na kratko ali jako brzo proradi. U poljakovo postenje nemam ni najmanju mrvicu sumnje, hiljadu puta je to covek dokazao. Naravno svako ima pravo na svoje misljenje. Dobar je i patuljak ali onaj ko je imao probleme na konju imace i na patuljku, to potpisujem. Mozda ne prvog dana, mozda ne ni u prvih nedelju dana ali opet ce imati manje i pool nece biti uzrok tome. Najlakse je reci pool krade ;)

BTW, krenuo ETH opet na gore. Prekosutra ocekujem opet probijanje 0.03.
 
Poslednja izmena:
@saj
Ja brate nidam u ovom poslu od juce niti od prosle godine i kad kazem da je odgrizo deo onda to i jeste...
 
^^
Pogotovo što postoji dokaz na pool-u u obliku grafikona isporučenog hasha i neisplaćenih novčića (payouts)...

edit:
jel' bar odgovorio na ticket ili se grbavi?
 
Zar vama nije besmislena cela priča o ethereumu kad imate jednog lika koji sam poseduje preko 10 miliona istih? To u ovom trenutku izađe oko 100 miliona dolara, dakle, čovek bukvalno skoro da ima u vlasništvu ovaj novčić/platformu, šta god da je. Kad se istovari, jasno nam je svima šta će se desiti sa eth, ali me živo zanima da li kupovina btc sa njegovih 100mil $ može imati nekakav značajniji impakt na cenu btc. S jedne strane btc market je već sada ogroman i 100 miliona nije neka abnormalna suma u tom smislu, a opet, postoji ona čudna povezanost sa btc - kad jedan skače drugi pada i obratno. Nikako da ukačim tu neku valjanu logiku.
 
Kako ne vidis? Kitovi skacu s jednog novcica na drugi stalno. Kad se rese da pumpaju btc onda istovare eth, kad hoce u eth onda istovare btc. Neko sve to plati naravno a oni drpaju sve vreme. ETH ce tako da potraje jos neko vreme i onda ce ga istovariti pred polovljenje btc-a verovatno.
 
Moguce je sve sto pricate i nije moguce istovremeno. Eth mozda ima i fundamentalnu vrednost pa postoji mogucnost i drzanja cene. Oba puta su moguca. Vitalik je usao i u fct a ulazi povremeno i u druge novcice.
 
nemam pojma. zasto bih ga uopste poredio sa ltc? gledam njegov grafikon, juce kad je preskocio 0.024 uz veci obim trgovanja uleteo sam, jer je tada prosao resistance koji ide od 0.031.
 
Ja ga takodje merim sa LTC, jer me strasno podseca na uzlet istog.

~0.053 je cini mi se max sto je LTC bio.

Toliko mi se cini i da ETH moze, tj jos 100% od ove cene.
 
to sam i racunao oko 100% jos, taman checkpoint za izlazak pola :)
 
ne povlaci niko paralele poredimo cene samo onako od milja

btw. ispade zeleni dildo iz ekrana skroz
 
Nazad
Vrh Dno