Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
Mnogo glupih izjava u zadnjih par postova...vidi se da ne pratite materiju.
Prvo: 14 marta,tacnije na 1150000 bloku je zvanicno izlazak iz beta faze,tj prelazak u homestead fazu projekta.
Drugo: Niko ne zna tacan datum prelaska na POS,ali to se skoro(do kraja godine gotovo sigurno) nece desiti iz mnogo razloga.
Trece: OVO NIJE NOVCIC :)
 
Mnogo glupih izjava u zadnjih par postova...vidi se da ne pratite materiju.
Prvo: 14 marta,tacnije na 1150000 bloku je zvanicno izlazak iz beta faze,tj prelazak u homestead fazu projekta.
Drugo: Niko ne zna tacan datum prelaska na POS,ali to se skoro(do kraja godine gotovo sigurno) nece desiti iz mnogo razloga.
Trece: OVO NIJE NOVCIC :)

naravno ovo je projekat "prdez u prazno" :d
sa stanovista nekog ima buducnost ali cenovno je cista navlakusa, jer iskreno ni ne bi trebao da se kupuje/prodaje
 
ZNaci kopanje do kraja godine a onda ide POS i trazenje nekog drugog novcica za kopanje
 
Kopa se non stop samo sto nije uvek sve na tacni , a nekad mora i da se plati, a ne da se samo kuka
 
veliko prelivanje BTC-a u buy support ETH-a na Poloniexu se nastavlja, ovo je po meni jedini razlog pada BTC-a
 
Nadam se da cete se dotle istresti i da nece biti toliko stresno. :)

Mada ko je unapred zacrtao targete, tome je veci deo posla zavrsen.

Kazem opet, ko rudari i nije mu hitno za kes, neka ostavi nesto sa strane. Ovo moze da ide kao LTC, pa cak i do $30-40 u skorije vreme.

Jest' da je rizik ali vredi pokusati, u$racete se od love pogotovo ko rudari 5+ komada dnevno.

Ja se polako praznim a poslednjih 90-100 komada cu ostaviti za Jupiter.
 
Poslednja izmena:
0.03 :) Cestitamo!

Cekam ga na 25 USD.
 
Poslednja izmena:
jos malo pa milijarda kapitalizacija...

@genijalcina

ako si meni napisao...ne, ja ga cekam mnogo vise sa povremenim manjim izlazima
 
Ja cu poceti da stekam ovaj ETH, kraja nema ovom rastu...
 
Poslednja izmena:
dobro, cekajte ga, samo nemoj da bude kao sa ltc/om posle.

elem, ja prodajem iznad 0.0295 na krakenu, po 100 komada. tj. zajmim i prodajem, tj. shortujem.
 
jos malo pa milijarda kapitalizacija...

@genijalcina

ako si meni napisao...ne, ja ga cekam mnogo vise sa povremenim manjim izlazima

Sad je zvanicno duplo veci od svih ostalih zajedno. I veci nego sto je LTC ikad bio...Jako se izvinjavam LTC vernicima...MAda mislim da su oni najsrecniji zbog toga jer poslednjih 8 meseci ETH dokazuje da nisam bio u pravu sto se tice gpu rudarenja. Dakle vec 8 meseci je mega isplativ a koliko vidim i dan danas jedna r9 280x daje ne manje od 4$ dnevno neto. Sto mu dodje 16$ po rigu. Ja ne pamtim takvu isplativost ikad u kontinuitetu, a kod ETH-a to traje sigurno dve-tri nedelje. Setice se stari rudari kako su vadili dnevno po nekoliko desetina BTC-a i prodavali po 5$...ETH je visestruko isplativiji cak i od toga.
 
Sad je zvanicno duplo veci od svih ostalih zajedno. I veci nego sto je LTC ikad bio...Jako se izvinjavam LTC vernicima...MAda mislim da su oni najsrecniji zbog toga jer poslednjih 8 meseci ETH dokazuje da nisam bio u pravu sto se tice gpu rudarenja. Dakle vec 8 meseci je mega isplativ a koliko vidim i dan danas jedna r9 280x daje ne manje od 4$ dnevno neto. Sto mu dodje 16$ po rigu. Ja ne pamtim takvu isplativost ikad u kontinuitetu, a kod ETH-a to traje sigurno dve-tri nedelje. Setice se stari rudari kako su vadili dnevno po nekoliko desetina BTC-a i prodavali po 5$...ETH je visestruko isplativiji cak i od toga.

to sam objasnjavo nekolici prijatelja.. i ja istresem kako legne, pa kad je ociti pump kupim i opet istresem..

mada treba sacekati 14.03 da vidimo sta ce se dogadjati nadalje.. mozda je trenutno samo i zbog toga ova situacija
 
Poslednja izmena:
@student

Apsolutno sam saglasan opet sa tobom. ETH je pomerio granice u svakom smislu reci i rekao bih da bas hoce da napadne btc po pitanju cene. Inace, BTC i cena uopste nisu nedodirljivi za ozbiljne investitore u smislu cene. Gledajuci globalno kapitalizacija BTCa je smesna i lako dohvatljiva. Ne zelim da aludiram ni na sta, da neko ne pomisli mozda to ali postoji nekoliko procenata sa trendom rasta koji pokazuju nemoguce mogucim. ETH jos nije dohvatio nijednu ozbiljniju berzu, osim krakena. Moze i tu da se desi jos kojekakvo cudo od cene npr.

Buy orderi su se povecali duplo od pre par nedelja...imamo homestead...cena moze lako da dohvati 50$ bez nekih velikih poteskoca. JA nisam siguran ali mislim da ovi zidovi sto stoje nisu nekakva velika pretnja, pre svega sell walls.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno sam saglasan opet sa tobom. ETH je pomerio granice u svakom smislu reci i rekao bih da bas hoce da napadne btc po pitanju cene. Inace, BTC i cena uopste nisu nedodirljivi za ozbiljne investitore u smislu cene. Gledajuci globalno kapitalizacija BTCa je smesna i lako dohvatljiva. Ne zelim da aludiram ni na sta, da neko ne pomisli mozda to ali postoji nekoliko procenata sa trendom rasta koji pokazuju nemoguce mogucim. ETH jos nije dohvatio nijednu ozbiljniju berzu, osim krakena. Moze i tu da se desi jos kojekakvo cudo od cene npr.

Ne treba se loziti previse, svakako je preprepremegapump u toku...Malo hladnom glavom gledati..Tako se pricalo i za LTC da ce biti 100-200$, i za Dash i za svaki kad je u pumpu...
 
Apsolutno sam saglasan opet sa tobom. ETH je pomerio granice u svakom smislu reci i rekao bih da bas hoce da napadne btc po pitanju cene. Inace, BTC i cena uopste nisu nedodirljivi za ozbiljne investitore u smislu cene. Gledajuci globalno kapitalizacija BTCa je smesna i lako dohvatljiva. Ne zelim da aludiram ni na sta, da neko ne pomisli mozda to ali postoji nekoliko procenata sa trendom rasta koji pokazuju nemoguce mogucim. ETH jos nije dohvatio nijednu ozbiljniju berzu, osim krakena. Moze i tu da se desi jos kojekakvo cudo od cene npr.

previse je rano za tako nesto ;) ;) ;)
 
E to je ono glavno.

U toku pumpa skoci optimizam, aktivira se pohlepa, hteli bi od 1 BTC-a da naprave 50.

Po meni je pametno izaci sad na 0.03 barem jednim delom i gledati kako ce se situacija odvijati. Nije iskljuceno da bude neka mega korekcija.

A deo ostaviti za (daj boze) 0.05+. :)

Ja sam dao garanciju do 0.03, posle toga ste prepusteni sami sebi. :d
 
Poslednja izmena:
E to je ono glavno.

U toku pumpa skoci optimizam, aktivira se pohlepa, hteli bi od 1 BTC-a da naprave 50.

Po meni je pametno izaci sad na 0.03 barem jednim delom i gledati kako ce se situacija odvijati. Nije iskljuceno da bude neka mega korekcija.

A deo ostaviti za (daj boze) 0.05+. :)

Ja sam dao garanciju do 0.03, posle toga ste prepusteni sami sebi. :d

Ja mislim da ide gore jos, nisam preoptimistican, izuzetno sam pazljiv na ovu temu jer bilo i padanja dobrih. Eth je napravio veeeeliki hajp. Moze ovde biti korekcija naravno, tako i grafik kaze ako je verovati prethodnim aktivnostima. Treba napomenuti da diff ide gore konstantno i mnogo sam iznenadjen kolika je GPU zajednica.

za ovo prepusteni, nije ti fazon :)

@student

ne znam mislim da smo dosta preglabali temu o pampu i dampu etha, svi gresimo to je normalno, opet mislim da nema jos uvek dampa na eth. Ide ovo jos gore mozda do sledeceg pika samo 0.0320.

@zile

prerano je i za ovu cenu pa je imamo ovde...ne mislim da cemo dohvatiti 50$ za mesec ali ove godine nije bez glave
 
Poslednja izmena:
koje fajlove treba da prekopirama sa racunara na racunar da zadrzim podatke o novcaniku kod ETH
 
Nazad
Vrh Dno