Šta je novo?

EPS račun preko neta

E pitanje jedno, žena me ubedjuje da ko plati račun od prošlog meseca taj iznos će mu priznati, kase kod nje na poslu su svi tako protumačili ovu vest.

 
U teoriji i po logici priznace mu se i trebalo bi da sve bude ok.

U praksi ko zna.

Vece je pitanje, jel bas toliko hitno placanje tog racuna da ne moze da se saceka vracanje svega u normalu?
 
Nisi razumeo pitanje, oni misle da ako platis iznos od proslog meseca, a racun za ovaj novi mesec ti bude veci, da ti oni nece obracunati tu razliku. Nego da ce ta razlika biti "oprostena". :)
 
Vest se odnosi na ostvarivanje popusta od 5%, ne na oprastanje svega sto je preko iznosa sa proslog racuna.

Ovo ti je kao kad ti pausalno ocitavaju vodu jer ne mogu da ocitaju sa vodomera (nisi kuci, strokav vodomer itd.) pa ti pisu istu potrosnju od proslog meseca. Sledeci put kad budu mogli da ocitaju videce realno stanje.

Svakako ce da znaju kad ocitaju ponovo da li je potrosnja manja ili veca pa ti tad razrezu malo vise ili manje.
 
Racuni su bili stampani tek posle izbora, a kako nisu uspeli sve da odstampaju pre nego sto su dobili virus e zato kasne. Ja sam video svoj racun na portalu dok je bio online i platio preko banke a papirni jos nije stigao.
То је баш оно што се могло избјећи и што одступа од њиховог уобичајеног слиједа.Да су одштампали кад и сваки мјесец,а послали послије избора,досад би свако добио папирни рачун.Тако бих ја да сам директор:LOL:
 
E pitanje jedno, žena me ubedjuje da ko plati račun od prošlog meseca taj iznos će mu priznati, kase kod nje na poslu su svi tako protumačili ovu vest.

Možeš da plaćaš kad hoćeš i koliko hoćeš samo ako platiš na broj tekućeg računa EPS-a i u pozivu na broj navedeš podatak na osnovu koga oni znaju šta je plaćeno. Iznosi su nebitni. Sve što uplatiš ti se sabira na uplate pa se onda razdužuju zaduženja. Ako platiš više, sledeći račun će ti biti za toliko umanjen i obratno, ako platiš manje, sledeći će biti uvećan za razliku.

Ako imaš više neplaćenih računa a na uplati navedeš poziv na broj sa računa onda će ti biti razdužen baš taj račun. Ako si imao neki stariji neplaćen, taj stariji ostaje neplaćen. Zato, umesto poziva na broj sa računa, stavljaj ED broj i tada će ti uvek razduživati najstariji neplaćen račun.

Ako ti ne stigne račun ili ga zagubiš, uvek možeš da platiš sam, otprilike, samo na uplati navedeš ED broj. Sve će to tamo da se sabere i razduži šta treba.
 
"EPS: - Isporučeni svi novembarski računi za struju -
....i na vreme izmiruje sve dospele obaveze..."

Ajde... :unsure:

01.12.2023. uredno očitano brojilo i prijavljeno stanje mailom kao i svakog meseca godinama u nazad.
S obzirom da piše na računu "očitano" stanje, po EPS-u i stanju na portalu (18.12.2023) i po nedavno isporučenom računu ja sam 05.11.2023. u ponoć isključio frižider, bojler, poizvrtao sve osigurače i mesec dana coolirao na suvom ´lebu i ´ladnoj vodi uz petrolejku... :rolleyes:
 

Prilozi

  • 15-31-02-625.jpg
    15-31-02-625.jpg
    219.7 KB · Pregleda: 138
  • Untitled.png
    Untitled.png
    45.2 KB · Pregleda: 140
Vi se žalite da niste dobili račun, a ja dobio 2 komada, doduše potpuno ista. Jedan stigao sledeći dan posle izbora, a drugi danas.
 
Od njih se moglo očekivati i da budu različiti iznosi na računima.
 
"EPS: - Isporučeni svi novembarski računi za struju -
....i na vreme izmiruje sve dospele obaveze..."

Ajde... :unsure:

01.12.2023. uredno očitano brojilo i prijavljeno stanje mailom kao i svakog meseca godinama u nazad.
S obzirom da piše na računu "očitano" stanje, po EPS-u i stanju na portalu (18.12.2023) i po nedavno isporučenom računu ja sam 05.11.2023. u ponoć isključio frižider, bojler, poizvrtao sve osigurače i mesec dana coolirao na suvom ´lebu i ´ladnoj vodi uz petrolejku... :rolleyes:
na koji mail se salje stanje?
 
Ispostavlju se sa istim iznosom kao za prošli mesec. Tako je Mobi poslala račune na klik, uz sledeće sms obraz
Meni je skinuta cifra, nisam siguran da li je ista kao i za prosli mesec.
 
Sve za glasove.
 
Kažu sledeće nedelje će da proradi...

Info, radio u kolima, stanica nepoznata.
 
 
Pretpostavljam još i ED broj sa računa i eventualno još ime i prezime na koje se vodi brojilo i adresa.
 
Pre par nedelja izvršen je hakerski napad na jednu od najvećih mreža mobilnog operatera u Ukrajini Kijev Star. Nije radio par dana nikome, i sve su sredili za par dana. Ovima treba godinu dana?
 
Kada nema bombi, nema ni žurbe.
 
Nazad
Vrh Dno