Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji gamepad koristiš? Jel mora da se mapiraju dugmići?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Na Youtube aplikaciji mi konstantno stoji "azuriranje na cekanju" ispod ikone aplikacije ali nigde ne vidim kako da ga i azuriram?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Na Youtube aplikaciji mi konstantno stoji "azuriranje na cekanju" ispod ikone aplikacije ali nigde ne vidim kako da ga i azuriram?

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Idi u Play Store i proveri tamo da li YT traži update. Ako nema ničeg tamo idi u Settings>Apps>Youtube>Clear data. To će resetovati YouTube, nećeš morati ništa više da radiš osim toga. Otvori app i prijavi se ako to ne uradi automatski.
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam deinstalirao azuriranja i ponovo ga azurirao... Clear data nije pomoglo...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Hbo GO i dalje ne radi, Connection error occured, please try again (10.24)...pokusavao reinstalacijom i restartom rutera, uvek izbaci ovo... Takodje NBA app nece da pusti utakmicu, krene u load upali plejer, i onda se aplikacija ugasi
 
Bio update, sada je 3.3.9.
Samo još da vidimo šta je novo. :)
 
Koji gamepad koristiš? Jel mora da se mapiraju dugmići?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Neki sa ali expresa, nije bilo potrebe za mapiranjem. Vise ga i ne koristim jer ne mogu da igram jer nemam memorije
Bio update, sada je 3.3.9.
Samo još da vidimo šta je novo. :)
I kod mene, a koliko vidim,sve je isto. Koliko me uzasava sto ne znam sta premotavam nego i dalje moram na srecu da ubadam gde da stane

Ipak ima NOVO nesto

Ponovo glupost. Kada se izlazi sa yt, na kratko vam pokaze android meni ako se tako zove. To dobijate kada pritisnite dugme o iznad EON dugmeta. Svaka im cast,odusevljen sam koliko su retardirani

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da je malo rom memorije, zašto onda ne ubaciš flesku i prosiris memoriju?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Onda ne radi dzojstik :D

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
  • Like
Reagovanja: M J
Kupiš bt joystick :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
@kraljevic

Pozdrav druze isti problem imam kao i ti na Eonu smart boxu koristim najnoviju verziju Nba app 3.1.4,kada hocu da gledam utakmicu jednostavno mi se zatvori aplikacija,ptetplacen sam preko Mts-a,da li si uspeo da otklonis gresku do sada ,unapred zahvalan.
 
Pitanje za korisnike koje imaju televizore 39" ili 40" full HD, na kojoj rezoluciji držite EON app? Da li isključujete animacije na basic?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Pa ti nemoj da pritiskas to dugme.
Zasto bih pritiskao to dugme kada izlazim sa yt?

Samo sam naveo da se to pokazuje kao kada se to dugme pritisne. Nisam toliko retardiran da pritiskam dugme za izlazak i dugme za meni

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Pa vidi...moras da naucis da koristis daljinski pre nego sto pocnes da nazivas ljude retardiranima. Napisao si ovo - "Ponovo glupost. Kada se izlazi sa yt, na kratko vam pokaze android meni ako se tako zove. To dobijate kada pritisnite dugme o iznad EON dugmeta. Svaka im cast,odusevljen sam koliko su retardirani"

A evo, jednostavno...to dugme koje pominjes sluzi da se udje u Android meni, a ako hoces meni za aplikacije pritisni srednje dugme u drugom redu odozdo, pa kada izlazis iz YT nece ti se prikazati Android meni vec ces direktno da izadjes na TV program koji si imao pre ulaska u aplikacije.
 
Hvala ti na objašnjenu, bez tebe stvarno ne bih znao :) ti i dalje ne kapiras da ja ne izlazim iz yt-a na dugme O, nego na back dugme ili exit, ali nema veze. Samo sam rekao da se pojavljuje na kratko android meni kao kada bi se pritislo dugme O, jer nisam bio siguran da se taj meni tako zove.

Izgleda da mu je trebalo vreme posle apdejta kako ne bi pokazivao na kratko android meni kada se izlazi. Sada je sve u redu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala ti na objašnjenu, bez tebe stvarno ne bih znao :) ti i dalje ne kapiras da ja ne izlazim iz yt-a na dugme O, nego na back dugme ili exit, ali nema veze. Samo sam rekao da se pojavljuje na kratko android meni kao kada bi se pritislo dugme O, jer nisam bio siguran da se taj meni tako zove.

Izgleda da mu je trebalo vreme posle apdejta kako ne bi pokazivao na kratko android meni kada se izlazi. Sada je sve u redu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka

Pa uvek je tako. Kad izađem iz YouTube-a ili iz bilo koje aplikacije meni se otvara Android TV Home. Šta se tebi otvara? EON TV? Kad kliknem na Exit onda da, EON TV mi se otvara ali na "O" ili "Back" uvek se vraća na početnu stranicu Android TV-a.

Ako nisam dobro razumeo, izvini.
 
Hvala ti na objašnjenu, bez tebe stvarno ne bih znao :) ti i dalje ne kapiras da ja ne izlazim iz yt-a na dugme O, nego na back dugme ili exit

Ali ti i dalje ne kapiras...da udjes u YT ne ulazis preko "o" dugmeta, jer tako ulazis u Android meni, pa se pritiskom "back" dugmeta i vracas u Android meni.

Ako hoces u aplikacije, kao sto rekoh, pritisni ono srednje dugme, dole, i posle kada hoces da izadjes, izlazis pritiskom "back" dugmeta i tada direktno izlazis.

I tako je uvek bilo a i sada je.

Eto, uputstvo i za Straleta. ;)
 
Ali ti i dalje ne kapiras...da udjes u YT ne ulazis preko "o" dugmeta, jer tako ulazis u Android meni, pa se pritiskom "back" dugmeta i vracas u Android meni.

Ako hoces u aplikacije, kao sto rekoh, pritisni ono srednje dugme, dole, i posle kada hoces da izadjes, izlazis pritiskom "back" dugmeta i tada direktno izlazis.

I tako je uvek bilo a i sada je.

Eto, uputstvo i za Straleta. ;)
Dugme dole sa kvadratićima koje prikazuje aplikacije? Može i tako ali nemam naviku da tako ulazim u aplikacije. Kad ne koristim Box ja ga ostavljam na Android Home stranici i imam podešen Lucid Daydream da mi se ne pojavljuje Burn in na TV-u. Nikad ne ostavljam Box u EON TV aplikaciji kao što ostaviš TV da vrti program. :D A aplikacije otvaram samo na početnoj stranici, sa one liste gde sam stavio šta najčešće koristim.

A sa mapiranim dugmićima sad ne moram ni na početnu stranicu da idem niti da koristim ono dugme dole na sredini. ;)
 
Daj bre otkaze kako sad izmisli da sam napisao da u yt ulazim preko O dugmeta? Sve vreme sam pricao sta se pojavljivalo od apdejta pri izlasku iz yt, a sad ti spominjes ulazak u yt. Aj da batalimo molim te

Strale, kada idem na back dugme odnosno strelicu nazad, mene vrati uzivo na program, onaj program koji je zadnji bio ukljucen

Poslato sa HUAWEI VNS-L31 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Dugme dole sa kvadratićima koje prikazuje aplikacije?
Pa da. Tako se ulazi samo u aplikacije i onda ne postoji "problem" kada se izlazi da se vraca na Android meni. Mislim, problem za nekoga ko ne zna da koristi daljinski al' zato zna da naziva nekoga retardiranim. :D
 
Dajte ljudi, manite sujetu i pročitajte pažljivo šta ko piše. Tako nastaje najveći broj nesporazuma i onda bespotrebno sevaju varnice.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Pitanje za ljude sa OTT modelom (made by SDMC :D): da li vam radi USB 2.0 port (dakle ne sa plavom plastikom nego ovaj drugi bliži ćošku uređaja)? Proverite sa bockanjem fleša, risivera od bezične tastature... kod mene ne radi ladno :D :D Iste stvari rade kad su povezane na USB 3.0 port direktno ili kroz USB 2.0 powered hub.

Takođe, da li još neko (sa Telekom ZTE ruterom) ima problem da sa mobilnog ne detektuje (Chrome)Cast na Eon STB? A da istovremeno radi Cast sa kompa / sa Chrome na kompu? :crash::crash::wall::wall:
Preciznije kod mene Youtube app prikaže ime uređaja ali ne kreće video nikad, Google Home app uopšte ne detektuje uređaj a Eon app (na mobilnom) iako je aktivirao Cast ikonicu kad se klikne na nju večno vrti "finding devices" i nikad ništa ne nađe :D I ista priča na 2 različita telefona... doduše oba imaju custom ROM :d
 
Pošto su me na temi o Android boksovima za sad iskulirali :) da probam i ovde s obzirom da me Eon box najviše i interesuje:

Jel bi mogao neko da proba (ili je probao?) da li Tidal, eventualno Qobuz postoje na ATV store-u (eventualno i Spotify, mada njega pustam direktno sa kompa na risiver).

Trenutno koristim Tidal trial za streaming lossless muzike na risiver, ali neku budzevinu preko telefona... Pa razmisljam da bi idealna opcija bila direktna HDMI veza ATV box -> AVR.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
!@fructal: Na Play Store ti neće ni na Play Store za telefon (a ni ovaj za Android TV) ni Spotify ni Tidal jer ti servisi nisu zvanično dustupni u Srbiji. Ja sam evo na brzinu testirao to na Eon OTT box-u: kao što rekoh na Play Store tih ne nalazi a kad sam nađeš odgovarajuće apk fajlove (hint:Spotify TV verzija ima package id: com.spotify.tv.android ) i instaliraš ih na Eon STB aplikacije rade/ startuju:

1) Spotify TV app definitivno radi radi (imam već Spotify nalog [free verziju] pa sam mogao da testiram) a koliko vidim apsolutno ništa nema od opcija za podešavanje :D Ni kvalitet ni ništa, samo log out nudi.
2) Tidal sam napravio nalog (morao da koristim VPN naravno, "pri ruci" mi je bio DE server pa sam tako napravio nalog) ali nisam startovao trial jer nećeM da kucam bzvz podatke sa kreditne/debitne kartice da mi skidaju pare pa vraćaju pare pošto me Tidal kao servis apsolutno ne zanima.

Kad sam odradio link-ovanje mogao sam da zujim malo po interfejsu, ušao u Setting > Quality i primetio da od ponuđenih opcija samo "Master" kvalitet ne mogu da biram. Znači to je bilo stanje bez aktivnog "subscription"-a / bez trial-a.

Pošto AVR nemam ne mogu ti biti dalje od pomoći oko toga šta Spotify može da šalje... a nisam ni siguran za koje sve audio kodeke STB nudi passthrough.
Bonus napomena je da Eon OTT model nema klasičan S/PDIF out! Nisam googlao da li eventualno vaj AV out odrađuje i "digital audio" kao što 3.5mm audio konektor na nekim drugim android uređajima ima tu dual funkcionalnost.

Eto barem neke informacije dok ti se ne javi neko ko ima AVR.
 
Meni spotifi radi na Samsung Smart TV-.
Doduše free verzija ali šljaka i to dobro.
Imam sve opcije...

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
shamanNS

Сад сам проверио што се тиче USB-а и раде оба без проблема.
 
Dali su mi faličan primerak! :d I karton od kutije je bio neki koji se malčiće počeo cepati na mestu gde se savija poklopac ...
Će ga vraćam! :p

@DUSANSUNI: Šljamsung (& Tizen OS) =/= AndroidTV OS. Očigledno AndroidTV verzija nema slučajno ovako divnu ocenu 2.9 : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.tv.android
I da, "opcije" = opcije za podešavanja aplikacije. Sama aplikacija radi, mogu da se puštaju pesme kojim god redom (nije samo "shuffle play") jedino što je eto tako "savršena" odmah po instaliranju i "ne treba" korisnik ništa da dira sem login /logout :crash: Dakle ima Settings ali kao da nema, prazno :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno