Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koju verziju Kodija da stavim na eon box da radi stabilno?
 
ljudi da li vama radi glasovna pretraga preko daljinca na eon box-u? Kod mene se samo pojave 4 tacke i nista se ne desava vise. Ako neko ima resenje neka napise.

Ne radi glasovna pretraga ni kod mene. U SBB-u su mi rekli da čekaju neko ažuriranje softvera koje to treba da otkloni kao i neke druge probleme koje ima eon box. Npr kada ga ujutru startujem neće odmah da se pokrene kada upalim TV nego treba da se čeka nekih 1-2 min nekakav restart radi itd.... Pre neki dan nije hteo da se pokrene uopšte nego sam morao da zovem tehničku podršku koja mi je dala instrukcije kako da ga pokrenem jel je zabagovao internet. Mišljenja sam da je prebrzo startovao box a nisu otklonili dečije bolesti. Inače ovako je usluga sasvim ok jest da košta ali je dobar
 
Sa zadnjim update-om box ima problem pri uključivanju ako je uključen HDMI CEC, resetuje se ili se ne uključuje. Isto ima problem na Smart televizorima ako je uključen sync.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
A kako kod ostalih korisnika radi glasovna pretraga? Da li samo kod mene ne radi o šta eventualno mogu preduzeti mimo informacije koju sam dobio od tehničke podrške SBB-A da čekam novo ažuriranje??? Koliko sam mogao da razumem kod nekih korisnika voice serch radi normalno
 
Sa zadnjim update-om box ima problem pri uključivanju ako je uključen HDMI CEC, resetuje se ili se ne uključuje. Isto ima problem na Smart televizorima ako je uključen sync.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Izgleda da nikako nisu dobro odradili update-ove baguje samo tako, jel kod tebe vodka_commando radi glasovna pretraga?
 
Izvinite, o kojem zadnjem update-u pricate. Bilo nesto ovih dana ?
 
Posle ovih X meseci koliko je EON box u produkciji, misljenja, da li prelaziti sa trio gold extra (imam za dz HBO premium) na eon premium za ~500din vise, sto je 12000din na 2 godine?
Potreban mi je android box, plus 7 dana unazad na svim kanalima, sto sada nemam.
Druga opcija je da te pare odjednom gurnem u neki android box sa Alija sa s905x2 cipsetom i na njega EON TV app, koji imam u paketu.

Upotreba bi bila, pored televizije:
Plex streaming za kompa i HBO go, eventualno KODI, nista igrice. Audio streaming na AVR kontam da ce bilo koji da radi zadovoljavajuce.

Lakoca koriscenja / razlika u koriscenju EONa na EON boxu sa EON daljinskim vs EON TV app na nekom drugom boxu + kvalitet slike.
Da li je zbog kvaliteta deinterlacing-a bolje zaobici Amlogic S905X2 i ici na EON box, ili nesto trece? Shield kao opcija me ne zanima jer imam PS4.

Zahvalan bih bio za misljenje iskusnijih clanova koji su probali bilo koju od ove dve varijante, ili obe.
 
Plex, HBO Go, Kodi, sve može da ti odradi Eon Box. Za 12k možeš da uzmeš i tek izašli s922, ali je po meni to mnogo para za box. Realno uzmi Eon i guraj. Koristio sam i Mi Box i Eon.
 
Izvinite, o kojem zadnjem update-u pricate. Bilo nesto ovih dana ?[/
Nije, ali obećavaju iz SBB-a da će biti uskoro...

Tako su isto obecavali da ce auto put prema Grckoj da bude gotov za Olimpijske igre u Grckoj 2004. Pa evo skoro gotov...15godina posle :D
 
Poslednja izmena:
Vodka_commando informacija za tebe. Druže kako da probaš da rešiš problem glasovnog biranja na eon-u (meni momak iz twhničkw ppdrškw rešio problem danas za min) bez ažuriranja i ostalih gluposti. Baterije brzo oslabe i kompletne opcije koje ima eon ne reaguju odnosno nije moguće koristiti ih. Plus hoće da brljavi ti kažeš jedno on kuca nešto bez veze itd. Doslovce mu momak rekao ovako "da isključim eon box na prekidaču pozadi" onda skinem jednu bateriju da uključim box sačekam da se podigne sistem i onda vratim bateriju nazad i probam kako radi. Odmah je proradio. A kasnije mi je objasnio, pošto su oni (njihovi tehničari) doneli baterije, da može da se desi da baterije duže vremena stoje u magacinu i možda su oštetile amperažu. Nakon 1-2 pretrage nisu htele ponovo, nego sam promenio baterije i od tada radi normalno. Predlog je da se koriste isključivo kvalitetnije baterije tipa duraceel ili varta alkalne i da ne bi trebalo da bude problema sa njima. Eto možda nekome pomogne. Meni su u tehničkoj podršci pričali da sačekam nekakvo ažuriranje softvera i ostale gluposti ali ovaj dečko odmah damas reče da nije do box-a nego do daljinskog
 
@vladaknjaz

Hvala ti druže probaću danas pa javljam da li je uspelo.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Izgleda da je pomoglo, daje bolje rezultate sa novim baterijama.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Juče mi stigao Eon box. Koliko sam video u temi većini ne radi uparivanje daljinca sa TV-om. Jel' se nešto promenilo u međuvremenu? Dovoljno mi je da mogu da palim/gasim TV
 
Sto skuplje baterije to bolje radi [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
Izgleda da daljinski brljavi kada su mu baterije pri kraju. Izgleda da troši baterije prilično brzo. Sada sam mu stavio Duracell, ako i njih isprazni za dva meseca onda kupujem punjive.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Evo posle skoro 5 meseci baterije su kod mene na 5%. Duracell je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Ljudi,ja potpisao ugovor 26-27 februara,evo jos cekam eon uredjaj,jel ima neko bas ovoliko da je cekao?
 
Zet kupio nov smart tv i pre instalirao EON i celo veče bezuspešno pokušavao da nađem gde da unesem onaj kod od 6 karaktera sa tv ekrana.
Nisam uspeo da nađem ni na eon.tv sajtu ni na Moj SBB mobilnoj aplikaciji, kao ni na mobilnoj EON aplikaciji.
Ne mogu da verujem zašto su to tako traljavo odradili ne objasnivši detaljno gde i kako se unosi.

Hoće mi neko pomoći gde se unosi taj aktivacioni kod?
 
Zet kupio nov smart tv i pre instalirao EON i celo veče bezuspešno pokušavao da nađem gde da unesem onaj kod od 6 karaktera sa tv ekrana.
Nisam uspeo da nađem ni na eon.tv sajtu ni na Moj SBB mobilnoj aplikaciji, kao ni na mobilnoj EON aplikaciji.
Ne mogu da verujem zašto su to tako traljavo odradili ne objasnivši detaljno gde i kako se unosi.

Hoće mi neko pomoći gde se unosi taj aktivacioni kod?
Ovako izgleda u moj SBB aplikaciji, uslugu imaju samo extra i premijum korisnici.
e596b841ca14275457ed4ea9dcb7d7c7.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Zet kupio nov smart tv i pre instalirao EON i celo veče bezuspešno pokušavao da nađem gde da unesem onaj kod od 6 karaktera sa tv ekrana.
Nisam uspeo da nađem ni na eon.tv sajtu ni na Moj SBB mobilnoj aplikaciji, kao ni na mobilnoj EON aplikaciji.
Ne mogu da verujem zašto su to tako traljavo odradili ne objasnivši detaljno gde i kako se unosi.

Hoće mi neko pomoći gde se unosi taj aktivacioni kod?
https://sbb.rs/moj-SBB uloguješ se ovde i onda imaš opciju aktivacije uređaja, odabereš Smart TV i tu uneseš kod sa TV-a, posle par sekundi radi sve kako treba.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nista ne kazu konkretno,zvao sam bar deset puta,sve kao,pustili smo nalog,javice vam se neko....u startu je bilo kao nemamo uredjaja,a sad kao javice se neko cim ore i tako svaki put
Da sam na tvom mestu rekao bi' im da odustajem s obzirom na to da je prošlo više od dva meseca. Da vidiš kako će dotrčati

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno