Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Narode, hvala vam na informacijama i linkovima. Netflix addon ima i za Kodi 17 Krypton.
Tamo piše da za Netflix treba username i password. Ima li nešto posebno u postupku za to?
Takođe se pominju razni VPN, ali nisu besplatni. Ima li i za to nekog leka?
 
Kolege, da li nekom radi txt preko EON boxa ?

Danas sam uzeo box, nece txt ni na jednom kanalu....

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Narode, hvala vam na informacijama i linkovima. Netflix addon ima i za Kodi 17 Krypton.
Tamo piše da za Netflix treba username i password. Ima li nešto posebno u postupku za to?
Takođe se pominju razni VPN, ali nisu besplatni. Ima li i za to nekog leka?

Pa placa se Netflix. Mozes mesec dana bez placanja ali ti trazi karticu. Ne vidim sta ce ti VPN. Jedino da se prijavis kao da si u USA pa da gledas njihov Netflix... Ima i besplatnih.
 
Narode, hvala vam na informacijama i linkovima. Netflix addon ima i za Kodi 17 Krypton.
Tamo piše da za Netflix treba username i password. Ima li nešto posebno u postupku za to?
Takođe se pominju razni VPN, ali nisu besplatni. Ima li i za to nekog leka?

Pa treba ti pretplata za Netflix adon ne služi da gledaš besplatno Netflix u kodiju odatle su username i password.A to za VPN ti treba samo za pristup USA verziji gde je bogatiji sadržaj nego što nude za naš region.
 
@zokce: Pravi/samostalni [koji ne koristi browser kao taj matori NetflixXBMC addon] Netflix addon (i HBO GO, i Amazon Prime Video addon takođe) koristi "inputstream.adaptive" addon i njegovu podršku za Widevine DRM za video reprodukciju Netflix stream-a ... a isti sad podržava samo Kodi v18. Zvanični Kodi v17.x build nema taj addon. Nekada je nezvanični "Kodi agile" v17 "fork" takođe podržavao inputstream.adaptive kakva je sad situacija nemam pojma.

Drugim rečima, instaliraj lepo Kodi v18 direktno sa kodi.tv sajta

VPN ti treba ako misliš da pristupaš Netflix katalogu namenjenom za US koji je značajno bogatiji nego katalog namenjen za Srbiju. I naravno da ti treba validan Netflix nalog i plaćena pretplata.
 
Ok , hvala obojici na iscrpnim objašnjenjima.
 
@zokce: Pravi/samostalni [koji ne koristi browser kao taj matori NetflixXBMC addon] Netflix addon (i HBO GO, i Amazon Prime Video addon takođe) koristi "inputstream.adaptive" addon i njegovu podršku za Widevine DRM za video reprodukciju Netflix stream-a ... a isti sad podržava samo Kodi v18. Zvanični Kodi v17.x build nema taj addon. Nekada je nezvanični "Kodi agile" v17 "fork" takođe podržavao inputstream.adaptive kakva je sad situacija nemam pojma.

Drugim rečima, instaliraj lepo Kodi v18 direktno sa kodi.tv sajta

VPN ti treba ako misliš da pristupaš Netflix katalogu namenjenom za US koji je značajno bogatiji nego katalog namenjen za Srbiju. I naravno da ti treba validan Netflix nalog i plaćena pretplata.
+1
 
Izvinjavam se , ali nisam znao da je na ovom forumu dozvoljena javna rasprava o direktnoj pirateriji. Strasno!
 
Koja piraterija? Prica se o zvanicnom Netflix nalogu i mogucnosti da se u njega ubace prevodi.
 
Mislim da kvalitet izrade i daljinskog eon boxa je za klasu bolji od kineskih jeftinih boxeva. Imam takav box od 50 evra i što se tiče izrade je dečija igračka. Hardverski je već druga priča. Slika je ok, a zvuk jeste slabiji. I loše je odrađena skala pojačavanja. Zbog toga sam prinuđen da često korigujem zvuk preko tv daljinca. Mala je razlika između min i max na skali za zvuk na boxu. Slider se brzo kreće, verovatno jer nema mute dugme, ali nema finog pijačavanja.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Jačina zvuka (podešavanje) zavisi od TVa. Na Panasonic plazmi radi savršeno, na Samsung LCD iz 2008-9 loše. Identično je bilo i sa D3.
 
Jačina zvuka (podešavanje) zavisi od TVa. Na Panasonic plazmi radi savršeno, na Samsung LCD iz 2008-9 loše. Identično je bilo i sa D3.

Nije tacno. Koristim isti TV kao i kad sam imao v2. Sad mi je na 15 a bilo je na 7-8 dok sam koristio v2.
Zvuk na HDMI od boxa (izlaz) je slabiji nego na v2 a slabiji je i od drugog boxa koji imam. Uporedjivao sam iste aplikacije na oba boxa.
 
Možda je slabiji, ali stišavanje i pojačavanje zavisi 100% od TVa.
 
Jačina zvuka (podešavanje) zavisi od TVa. Na Panasonic plazmi radi savršeno, na Samsung LCD iz 2008-9 loše. Identično je bilo i sa D3.

Tv mi je samsung iz 2012. Na d3 v2 i d3 pd2100 sam podesavao jacinu zvuka na pola, pa onda sa sinhronizovanim daljinskim komandovao sliderom za zvuk od televizora. Tako mi je normalna jacina na tv bila 10. Tako kad podesim na 1 ili 2 je bas tiho, jedva da se cuje. Takvo komandovanje mi je odgovaralo.
Sad je situacija dosta drugacija. Namestim slider na televizoru na 10 i kad pritiskam volume dugmice na eon daljincu pomera se eon slider zvuka. Zvuk mi je slabiji, i onda pomerim na 15 ili 20 da bi mi odgovaralo. I kad onda namestim da mi trenutno odgovara jacina zvuka onda pojacavajuci i smanjujuci nemam fino podesavanje. Ne mogu tada da smanjim da bude tiho ili da bude dosta jako. Ceo raspon na slideru od min do max je mala promena u jacini zvuka. Pritiskam minus i zvuk se gotovo i ne smanjuje i odjednom ga nema(min), a kad pritiskam plus onda se takodje malo pojaca(max). Onda moram da uzmem daljinac od televizora kako bi jos pojacao ili ako hocu da bude bas tiho.
Znaci moram da koristim oba daljinca sto pre nisam radio.
 
4682 и 2100 имају доста јачи аудио излаз од стандардног. Нови еон бокс је на граници стандардног излаза од 2V. Прве рисивере држите на 8-9 подеока док еон можете ставити на макс или пар цртица тише.
 
Par pitanja za Eon box.
Ne mogu da nađem browser ni u app ni u prodavnici (chrome ili nešto slično)
Skinuo sam jedan jedini browser koji ima u prodavnici, došao do gledalice ali neće da pokrene ništa.
Da li može uopšte da se ide na gledalicu ili neki sličan sajt.
Kako se povezuje eon box sa kućnim bioskopom (nema audio izlaza)?
 
Juče sam promenio HDMI kabl i učestalost gubljenja tona i slike se smanjila, ali je problem i dalje prisutan. U čemu tu može još da bude problem, tražio sam zamenu Eon Boxa ali ne javljaju se.
 
Voleo bih ako je moguce da mi clanovi koji se vec duze bave EON Boxom, a imaju 4K TV, kazu kako su setovali rezoluciju ekrana i temperaturu boja kako bi dobili najbolji moguci rezultat kvaliteta prikaza. Pre sve ga mislim na HD kanale u poredjenju sa Sport Klub 4K kanalom. Hvala svima unapred na misljenjima.
 
Da li za ruski tv1000 postoji nacin da se prikaze titl?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Juče sam promenio HDMI kabl i učestalost gubljenja tona i slike se smanjila, ali je problem i dalje prisutan. U čemu tu može još da bude problem, tražio sam zamenu Eon Boxa ali ne javljaju se.

rekoh ti ja ranije https://forum.benchmark.rs/showthre...rt-Box-(SBB)&p=5711130&viewfull=1#post5711130 do njih je... Mozes da izmenjas milion kabova ako oni ne odrade svoj deo price kako treba... tako da zovi ih, budi uporan preti raskidom ugovora i resice.

Elem, ne znam da li znate ali gospoda je procenila da im daljinski za EON box vredi 9k, a isti taj daljinski je pun bagova :wall: Cesto im delay lag od nekih 5-10 sekundi, crpi bateriju ko nenormalan, zvao sam prijavio, i njhova "napredna podrska" mi rece da su upoznati sa tim, vec su ljudi prijavljivali, dok ne ispeglaju bagove, da skinem android remote za mobilni telefon (toliko o strucnosti zaposlenih u SBB-u i na programiranju EON-a) :S:
 
Poslednja izmena:
rekoh ti ja ranije https://forum.benchmark.rs/showthre...rt-Box-(SBB)&p=5711130&viewfull=1#post5711130 do njih je... Mozes da izmenjas milion kabova ako oni ne odrade svoj deo price kako treba... tako da zovi ih, budi uporan preti raskidom ugovora i resice.

Elem, ne znam da li znate ali gospoda je procenila da im daljinski za EON box vredi 9k, a isti taj daljinski je pun bagova :wall: Cesto im delay lag od nekih 5-10 sekundi, crpi bateriju ko nenormalan, zvao sam prijavio, i njhova "napredna podrska" mi rece da su upoznati sa tim, vec su ljudi prijavljivali, dok ne ispeglaju bagove, da skinem android remote za mobilni telefon (toliko o strucnosti zaposlenih u SBB-u i na programiranju EON-a) :S:

Meni na Miboxu o septembra do juce baterije na 100%. Sinoc spustio na 99% a koristi se svakodnevno. Imate kad kliknete u opcije pa daljinski da vidite procenat napunjenosti baterija. Mislim i na Eon i na Mibox.
 
Poslednja izmena:
Meni na Miboxu o septembra do juce baterije na 100%. Sinoc spustio na 99% a koristi se svakodnevno. Imate kad kliknete u opcije pa daljinski da vidite procenat napunjenosti baterija.

Hvala na odgovoru, znam za funkciju, i meni pise 79 posto vec skoro 2 meseca ;) Ali kazem ti, iz tehnicke podrske (i to napredne) su rekli da znaju za bagove sa daljincem, a neki od tih su kao sto sam vec rekao delay lag (odnono pritisne se dugme da se digne recimo izbor kanala i kasni interfejs po 5-10sekundi) pa onda zakuca prilikom skrolovanja pa skorluje do beskonacnosti itd itd, i jedan od bagova je i indikator baterije. Nemoj se cuditi ako ti bude pisalo recimo 60% a daljinski vise ne radi (capnule baterije) ;)

edit: sad videh da koristis Miobox :D Ja pricam o EON-box-u koji se dobija od SBB-a ;)
 
Poslednja izmena:
Juče sam promenio HDMI kabl i učestalost gubljenja tona i slike se smanjila, ali je problem i dalje prisutan. U čemu tu može još da bude problem, tražio sam zamenu Eon Boxa ali ne javljaju se.
Kad pricamo o tome. Meni isto zvuk prekida. Danas sam gledao neki film i bukvalno vise je bez tona nego sa njim. Secka ton gubi ga. Desava se i da pojaca u nekim trenucima zvuk a u nekim je smanjem...

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Daljinac može da se koristi u IR modu i da onda valjda troši manje baterije. Samo još da se setim gde sam to pročitao :)
 
Taj lag je najvetovatnije zbog resinhronizacije BT-a, kad se duže vreme ne koristi, recimo pola sata i više.
 
Za sve probleme oko Eon Box-a potrebno je box vratiti na fabricka podesavanja...neki su ovde pisali da je potrebna sbb podrska da bi aktivirali ponovo eon uslugu. Licno, 2 puta vracao na fabricka, potrebno je samo na "moj sbb" ukucati OTP kod u polje gde je aktivacija EON Smart TV aplikacije i to je to...5 minuta posla.
Za one koji su kreirali svoje liste kanala, obzirom da sam bio prijavljen svojim gmail nalogom, sve liste kanala koje ste sami kreirali vraca ponovo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno