Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste. Desavalo se i da ide ton nema slike, izbaci gresku a zvuk se emisije/serije/filma normalno cuje i samo odjednom nastavi.... zovi ih dok god ti ne rese problem (do njih je milion posto!) neka ti menjaju kablove, spojnice, uredjje sve dok ne prestane.

Bio danas čovek iz SBB, čačkao nešto po Androidu i sad je izgleda OK. Kao bio je loše podešen uređaj.
 
Bio danas čovek iz SBB, čačkao nešto po Androidu i sad je izgleda OK. Kao bio je loše podešen uređaj.

Iskreno se nadam da je tako ;) Al budi spreman i naoruzaj se zivcima da ih zoves jos ako ne potraje da radi kako treba. Videces za par dana... Tako i meni bilo, cackao radio par sati , sutradan opet sve jovonanovo, tek kad su mi izmenjali silne neke kablove (od bandere do kojekavih kablova po kuci), koje kakve spojnice filtere i splitere, tek sad radi kako treba (i pu pu pu da ga ne ureknem)
 
Poslednja izmena:
Prvo su to menjali. Danas je tema bio softver.
 
@zokce: Koliko vidim ti si ovde taj koji je frustriran. A razvlačenje UTP kablova te čeka kad tad, i to u bližoj budućnosti. Jer kako rastu brzine tako će sva ta sekundarna rešenja ("kupim ja najjači WiFi ruter u zgradi" / "kupim 5GHz / X GHz koje će da smisle u budućnosti" & "ma može to i preko struje) su samo em privremena em lošija em skuplja na duže staze kad se gleda.

Tako da objektivno pitanje je samo da li kad budeš bušio rupe i/ili kopao po zidovima treba da "razvučeš" samo UTP kabl ili odmah da staviš i fiber!
Nisam ja frustriran, nego si ti bezobrazan.
Kabliranje neće kod mene da se desi, tebi srećno štemovanje.
 
Ja sam na selu to odavno uradio preko tavana tako da cmokić za tebe ;)
 
Ne može Netflix na ovo sokoćalo?
 
Stigao mi EON smart box van sbb mreze.
Fino radi, neke stvari su bolje neke ne u odnosu na d3i. Glavna prednost jako lepo ucitavanje i brz rad.
Slika je sasvim dobra. Sto se tice HD kanali su korektni osim najpotrebnijih SK. Nekako nije cista, kao da nije HD.

Koja su po vama najbolja i najvaznija podesavanja slike da odradim?
 
Stigao mi EON smart box van sbb mreze.
Fino radi, neke stvari su bolje neke ne u odnosu na d3i. Glavna prednost jako lepo ucitavanje i brz rad.
Slika je sasvim dobra. Sto se tice HD kanali su korektni osim najpotrebnijih SK. Nekako nije cista, kao da nije HD.

Koja su po vama najbolja i najvaznija podesavanja slike da odradim?

Presao si sa d3i koliko vidim? Potpisao si novi ugovor? Jesi li platio box,tj kakve si uslove dobio,ako nije problem napisi.
 
Da li se razlikuje od onog što je za sbb korisnike je li ima ulaz i za cox cabal i koja je verzija eona u njemu daj neki test npr sa aida64.
 
Meni je istekao ugovor na d3i odavno. Tako da sam ovde potpisao novi.
Box kazu placam uz prvi racun. Sto se tice uslova, bzvz je, po cenovniku. Za sada je sve otkljucano zbog promoa. Ucitava dosta brze od d3i i menjanje kanala.
Nervira me kad menjam kanale, navikao sam da imam sta je trenutno i sta sledi sa slikama, a sada je samo text trenutne emisije. Da bi se videla slika i sta sledi mora strelica na dole.
Daljinac na d3i (onaj mali) mnogo bolji od ovog eon. Predugacak je. Tesko pronaci dugmice tesko orjentisati se .
Nema 4k kanal u ponudi uopste.
Ima ulaz za cox kabl, a verzija pise ovako
Verzija aplikacije 1.49.0/3.1.0
Verzija operat. sistema 0.7.7


Uradio sam neka podesavanja. Restartovah uredjaj, i sada je slika na SK perverzija.

IMG-20190111-210810.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je istekao ugovor na d3i odavno. Tako da sam ovde potpisao novi.
Box kazu placam uz prvi racun. Sto se tice uslova, bzvz je, po cenovniku. Za sada je sve otkljucano zbog promoa. Ucitava dosta brze od d3i i menjanje kanala.
Nervira me kad menjam kanale, navikao sam da imam sta je trenutno i sta sledi sa slikama, a sada je samo text trenutne emisije. Da bi se videla slika i sta sledi mora strelica na dole.
Daljinac na d3i (onaj mali) mnogo bolji od ovog eon. Predugacak je. Tesko pronaci dugmice tesko orjentisati se .
Nema 4k kanal u ponudi uopste.
Ima ulaz za cox kabl, a verzija pise ovako
Verzija aplikacije 1.49.0/3.1.0
Verzija operat. sistema 0.7.7


Uradio sam neka podesavanja. Restartovah uredjaj, i sada je slika na SK perverzija.

Pogledajte prilog 263841

Kada izadjes iz EON app i odes na Setting pa na About na dnu pise Build - Sta ti tu pise?

Hvala unapred

Djordje
 
Eon OM je na OTT, a Device connection Mode - Online.

Stavio sam od podesavanja CBR/highest quality (up to 7 Mbp/s) 1080i 50hz kao sto je bilo. Slika je bruka. HD kanali tek kidaju.

Ne znam zasto nema 4k kanala na listi uopste kod mene?
 
Eon OM je na OTT, a Device connection Mode - Online.

Stavio sam od podesavanja CBR/highest quality (up to 7 Mbp/s) 1080i 50hz kao sto je bilo. Slika je bruka. HD kanali tek kidaju.

Ne znam zasto nema 4k kanala na listi uopste kod mene?



Ok. Jedino tu vidim razliku. Na box-u na kome vuce live preko coax na EON OM pise HYBRID

4K kanala nema zato sto on samo radi preko COAX-a. Za sada ga nisu pustili da moze da radi preko mreze. Nema cak ni vracanje unazad tog kanala.
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi bitan toliko zbog 2 stvari godisnje, nemam ni tv za 4k.
Zadovoljan sam slikom, msm da je bolja nego na d3i. Lepsa je mnogo. Cistija. Konacno svi kanali unazad pa i HD. Zbog posla sam mnogo toga propustao jer nema HD unazad, i prodje vise od tri dana.

Minus - za zvuk ima samo SPDIF ulaz. Tako da sam spojio zvucnike, sad mora smislim kako cu za konzolu da ih istovremeno spojim.
 
Poslednja izmena:
Ma nije mi bitan toliko zbog 2 stvari godisnje, nemam ni tv za 4k.
Zadovoljan sam slikom, msm da je bolja nego na d3i. Lepsa je mnogo. Cistija. Konacno svi kanali unazad pa i HD. Zbog posla sam mnogo toga propustao jer nema HD unazad, i prodje vise od tri dana.

Kako si box instalirao? Da li su ti dali box pa si ga sam namestio?

Samo ga povezao nista nisi podesavao odmah je usao u EON aplikaciju i kanali su poceli da rade? Nikakvu sifru/kod nisi unosio?
 
Dostavljen na kucnu adresu. Vratio d3i.
Na sajtu pise da samo ko je na mrezi dolazi mu sluzba.

Povezah, upalio naravno dok ucitao, update itd al kad upali odma radilo. Nista unos.
Cekm da prodje promo period 15og pa da vidimo sta radi sta ne.
 
Kako da povezem daljinac eon sa mojim TV? Moze li to?
Tv je krsina FOX full hd najobicniji.
 
Kako da povezem daljinac eon sa mojim TV? Moze li to?
Tv je krsina FOX full hd najobicniji.
Pa sa fox samo stisni taster u gornjem levom uglu TV/STB i kad ti prebaci na TV (zeleno svetlo) to je to. Ja imam fox isto nista nema da se podesava sve radi.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
@nikolapfc89
Jel mozes da pogleda sta ti pise u podesavanjima za eon. Prva stavka "Izdvojeno",pa tu ima stavka DVB signal,kvalitet i jacina signal.
Cisto da uporedim,jer ja vec par meseci u nazad ne mogu da dobijem kvalitet slike kao na Cisku V2.
Filmski kanali i nekako,ali sportski su nebo i zemlja. Kao da je mali bitrate,ne znam kako drugacije da objasnim. Sem SK 4K koji je stvarno perverzija u odnosu na ostale kanale.
 
@nikolapfc89
Jel mozes da pogleda sta ti pise u podesavanjima za eon. Prva stavka "Izdvojeno",pa tu ima stavka DVB signal,kvalitet i jacina signal.
Cisto da uporedim,jer ja vec par meseci u nazad ne mogu da dobijem kvalitet slike kao na Cisku V2.
Filmski kanali i nekako,ali sportski su nebo i zemlja. Kao da je mali bitrate,ne znam kako drugacije da objasnim. Sem SK 4K koji je stvarno perverzija u odnosu na ostale kanale.
On nema coax. Tako da mu tu pise vrv 0/0. On je uzeo eon van sbb mreze.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Da li je moguce povezati tel. sa eon pa kucati na telefonu prilikom pretrage?
Na daljinca je iritantno, ili bar namestiti nekako preko brojeva da se kuca?
 
Naravno da može. Instaliraj android tv remote.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da li se preko glasovne kontrole mogu i menjati kanali ili je to rezervisano samo za YT aplikaciju. Kad izgovorim ime kanala, otvori se YouTube i u njemu mi prikaže traženi kanal.

Tek sam pre dva dana spojio Eon Box na TV, pa nisam još upoznat sa svim mogućnostima glasovne kontrole.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno