Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mora se ukljuciti cast na boxu. Nema potrebe za nikakim drugim aplikacijama. Radi savrseno.
 
Mora se ukljuciti cast na boxu. Nema potrebe za nikakim drugim aplikacijama. Radi savrseno.
A kako se ujkljucuje? Kad udjem u cast ima samo send cast data and crash reports to google da se ukljuci i nista vise

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A kako se ujkljucuje? Kad udjem u cast ima samo send cast data and crash reports to google da se ukljuci i nista vise

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

U pravu si. Sad sam pogledao. Nema na ovom boxu to. Ali meni radi savrseno. Sa telefona samo kliknem na ekrancic mali i imam opciju Eon Box. Jedino youtube mi ima Eon Box i LgTv ali Lg nije Cast vec sharing pa radi mi samo youtube.
 
Sad sam probao i Google home, radi savršeno.
 
Proradilo i meni sad [emoji3] samo se pojavio eon box od jednom... Mada sam ga restartovao pre jedno 3h mozda od tada radi nisam ni probao..hvala ljudi

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Na lan.
 
Restartuj box. meni se jednom desilo da ga telefon ne "vidi". Obican restart resio problem.
 
Desava li se nekom da eon box sam stavlja rezoluciju 4k 50hz? Ja stavim 1080p i tako radi, sutra dan primetim da slika nije razvucena do kraja nego se vide crne linije sa leve i desne strane tv-a. Odem u podesavanja boxa, rezolucija 4k, a iskljucen auto switch to best resolution.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Dobar dan.

Iščitao sam celu temu i nisam video da je neko pominjao problem sa DL određenih fajlova. Primera radi, na instaliran Kodi mogu samo da uvezem IPTV listu sa fleša, pošto preko eksplorera ne može DL na uređaj. Ima li neko neki predlog?

Takođe, na nekoj od prethodnih strana pomenuto je da android tastatura ne radi ako je prikačen miš, pa me zanima da li je neko uspeo da reši tu situaciju, odnosno da ne mora da vadi miš kako bi pretražio google play ili puffin browser.

Pozdrav svima i sve najbolje u narednoj godini.
 
Dešava se da ukoči ton i sliku na live TV, menjali su kablove, čačkali na banderi nešto, signal je kao OK.
Treći put treba da dođu.
Da li se nekome dešavalo nešto slično?
 
Dešava se da ukoči ton i sliku na live TV, menjali su kablove, čačkali na banderi nešto, signal je kao OK.
Treći put treba da dođu.
Da li se nekome dešavalo nešto slično?

Jeste. Desavalo se i da ide ton nema slike, izbaci gresku a zvuk se emisije/serije/filma normalno cuje i samo odjednom nastavi.... zovi ih dok god ti ne rese problem (do njih je milion posto!) neka ti menjaju kablove, spojnice, uredjje sve dok ne prestane.
 
Koji dunsteri, nisu stavili wifi na box. Cega se plase, kradje signala? Ne razumem. Koji je smisao da bezveze razvlacim jos jedan kabl, koji mi do sada nije trebao? Da bih imao 4K, moguce. A ima prikljucak za koaksijalni kabl. Sta treba, da postojeci koaksijalni kabl izbacim i provucen UTP kabl? Stvarno diletantski.
Nadam se da ce za godinu-dve da to razrese, inace ovako je stvarno bez ama bas ikakvog smisla.
 
Koji dunsteri, nisu stavili wifi na box. Cega se plase, kradje signala? Ne razumem. Koji je smisao da bezveze razvlacim jos jedan kabl, koji mi do sada nije trebao? Da bih imao 4K, moguce. A ima prikljucak za koaksijalni kabl. Sta treba, da postojeci koaksijalni kabl izbacim i provucen UTP kabl? Stvarno diletantski.
Nadam se da ce za godinu-dve da to razrese, inace ovako je stvarno bez ama bas ikakvog smisla.

Ne druze nego ti pored koaksionog treba i UTP ! Koaks sluzi za sliku a utp za premotavanje i EPG
 
Poslednja izmena:
I dizađe na internet ako ne gleda TV :)
 
Koja je razlika u celoj ovoj prici izmedju d3i i eon smart boxa van sbb mreze da ne rade kanali zbog drugog provajdera, a recimo nije mts?
Koristim d3i sve sto je ukljuceno u pretplatu radi bez obzira sto je van sbb mreze. Ne racunam skremblovane kanale u odredjenom trenu za vreme utakmica, serija itd.
 
@nikolapfc89:

D3i vs EON van mreže usluga:

1) 3 dana CUTV na samo par desetina kanala vs 7 dana CUTV na svim kanalima
2) na D3i risiveru rade svi kanali a na EON koji se dobija uz tu primarnu uslugu cepaju limitiranje
3) na "EON van mreže" svi kanali rade i na risiveru (= EON STB = EON smart box) ali i na EON aplikacijama (i EON sajtu)
4) Uz D3i ugovor na EON servisu možeš da gledaš istovremeno 3 stream-a (dakle stream na risiveru + još 3 na EON), a uz "EON van mreže" imaš samo stream na EON STB + još 1 na EON aplikacijama. (= risiver + još 1). Pošto radi sve bez limita garant su zato smanjili broj streamova sa 3 na jedan, da ne deliš rodbini/komšijama/kumovima...
5) Uz D3i pravo na aktiviranje 1 SmartTV EON aplikacije je kao promo (dokle ko zna) koji je naknadno uveden.
6) i razlika u samim risiverima naravno, tj to što je ovaj EON STB fensi sa podrškom za instaliranje EON aplikacija.

Znači na oba risivera nema limitiranja kanala , razlika je pre svega kako rade EON aplikacije.

U tehničkom smislu za oba je u pitanju HLS stream, na oba pametnice lepe titlove na sliku... i iako je na D3i nešto niži max bitrate ispada da je slika bolja :D

Kad je tek krenuo EON servis na UnitedCloud sajtu gde su reklamirali tu svoju platformu (na kojoj je EON baziran) za prodaju drugim kompanijama je stojalo da je Albis 8083 među risiverima koji će podržavati tu njihovu platformu. Posle su to sklonili sa sajta, verovatno u vreme kad su se predomislili i odustali od tog prvobitnog plana da odrade "EON STB" u "embeded Linux" varijanti i rešili da će da im polazna tačka bude Android TV operativni sistem na koji će samo da zveknu postojeću aplikaciju a da će pare umesto na razvoj stabilne platforme da potroše na agresivan marketing ("svaki TV postaje SmarTV bla bla") :-devil-: Krajnji rezultat je uređaj koji se zaglupljuje poprilično često.

Da se nisu predomislili sad bi opušteno mogli da odrade firmware update za Albis 8083 i prebace D3i korisnike na "EON platformu" (ne sve, ali bar one koji imaju 8083 umesto 8080 modela tog Albis-a).
 
Poslednja izmena:
Tačno. Još od kad su pustili eon aplikaciju umesto d3, svako ko ima tv box je mogao ovo što sada reklamiraju. Jedino što je to bio trošak i sada je eon box tu bespotreban. Osim ko baš želi 4K.


Ne druze nego ti pored koaksionog treba i UTP ! Koaks sluzi za sliku a utp za premotavanje i EPG
Nešto se ovde nismo razumeli. Gledao sam na sbb-ovom sajtu video uputstvo za povezivanje eon box-a, tamo samo ubodu mrežni kabl, nikakav koaksijalni kabl.
Bez obzira na sve to, još gore je što trebaju (ako trebaju) oba. Šta je sa wifi-jem? Ako mrežni nije za audio-video znači da brzina nije toliko bitna.
 
Poslednja izmena:
Tačno. Još od kad su pustili eon aplikaciju umesto d3, svako ko ima tv box je mogao ovo što sada reklamiraju. Jedino što je to bio trošak i sada je eon box tu bespotreban. Osim ko baš želi 4K.



Nešto se ovde nismo razumeli. Gledao sam na sbb-ovom sajtu video uputstvo za povezivanje eon box-a, tamo samo ubodu mrežni kabl, nikakav koaksijalni kabl.
Bez obzira na sve to, još gore je što trebaju (ako trebaju) oba. Šta je sa wifi-jem? Ako mrežni nije za audio-video znači da brzina nije toliko bitna.

Za eon box ti treba koaksialac da bi gledao uzivo program a da bi imao epg, premotavanje i video klub treba ti internet konekcija (utp u ovom slucaju). Nema sta da se razumete. Tako je kako je. Ako neces kablove nikakve kupi android box sa ugradjenim wifi...instaliraj smart-tv aplikaciju i gledaj tako...preko wifi-a.
Ako neces utp da razvlacis po sobi kupi wifi extender. Onaj mali sto ide u uticnicu ali da ima utp na sebi. Utakni ga pored boxa i spoji ga sa boxom preko kabla. Nakaci ga preko wifi-a na ruter i eto ti epg i premotavanje bez kabla od 10 metara po kuci.
 
Lakše ćeš ga naći pod powerline adapter.

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока
 
Tačno. Još od kad su pustili eon aplikaciju umesto d3, svako ko ima tv box je mogao ovo što sada reklamiraju. Jedino što je to bio trošak i sada je eon box tu bespotreban. Osim ko baš želi 4K.



Nešto se ovde nismo razumeli. Gledao sam na sbb-ovom sajtu video uputstvo za povezivanje eon box-a, tamo samo ubodu mrežni kabl, nikakav koaksijalni kabl.
Bez obzira na sve to, još gore je što trebaju (ako trebaju) oba. Šta je sa wifi-jem? Ako mrežni nije za audio-video znači da brzina nije toliko bitna.


To sto je na "video uputstu" je verovatno verzija koja radi samo preko mreznog kabla ( za korisnike van sbb mreze ) . Za korisnike koji
nemaju "kabal" onda je to upustvo da kazemo "tacno" ali u varijanti da je uzet box za korisnike koji su van sbb mreze.
 
Poslednja izmena:
Za eon box ti treba koaksialac da bi gledao uzivo program a da bi imao epg, premotavanje i video klub treba ti internet konekcija (utp u ovom slucaju). Nema sta da se razumete. Tako je kako je. Ako neces kablove nikakve kupi android box sa ugradjenim wifi...instaliraj smart-tv aplikaciju i gledaj tako...preko wifi-a.
Ako neces utp da razvlacis po sobi kupi wifi extender. Onaj mali sto ide u uticnicu ali da ima utp na sebi. Utakni ga pored boxa i spoji ga sa boxom preko kabla. Nakaci ga preko wifi-a na ruter i eto ti epg i premotavanje bez kabla od 10 metara po kuci.
Šta 'kako je tako je'? Kakva je to rečenica? Šta hoćeš da kažeš sa tim, da su dobro uradili i da je savršeno?
I šta ima neko treći uopšte da komentariše da li neko ima ili nema šta da se razume.
Frustracije i druge psihičke tegobe se rešavaju na drugom mestu.
 
Poslednja izmena:
@zokce: Koliko vidim ti si ovde taj koji je frustriran. A razvlačenje UTP kablova te čeka kad tad, i to u bližoj budućnosti. Jer kako rastu brzine tako će sva ta sekundarna rešenja ("kupim ja najjači WiFi ruter u zgradi" / "kupim 5GHz / X GHz koje će da smisle u budućnosti" & "ma može to i preko struje) su samo em privremena em lošija em skuplja na duže staze kad se gleda.

Tako da objektivno pitanje je samo da li kad budeš bušio rupe i/ili kopao po zidovima treba da "razvučeš" samo UTP kabl ili odmah da staviš i fiber!
 
Šta 'kako je tako je'? Kakva je to rečenica? Šta hoćeš da kažeš sa tim, da su dobro uradili i da je savršeno?
I šta ima neko treći uopšte da komentariše da li neko ima ili nema šta da se razume.
Frustracije i druge psihičke tegobe se rešavaju na drugom mestu.

Jel tebi dobro?
O kakvim frustracijama pricas?
Ti ako ti se ne svidja predji u Telekom, tamo "nema kablova" a ako ne zelis da ti neko treci komentarise ti se dopisuj privatno a ne javno.
Samo sam ti napisao kakva je situacija i kakva resenja imas. Dao sam ti savet kako da to resis bez kablova ali posto si ocigledno pametan dovoljno, drugi put ne pitaj nista.
Ima nas svakakvih...
 
Lakše ćeš ga naći pod powerline adapter.

Послато са SM-P601 уз помоћ Тапатока

Powerline adapter je nesto drugo. Koristi strujnu instalaciju kao mrezu i dosta je skuplji. 3-4 puta cak jer ti treba 2 komada. Wifi extender ukucaj na kupujemprodajem. Ima za 1000-1500 kinti.
 
Mislio sam da je taj LAN, ulaz. Ok, ako mu je tu wifi signal dobar, moze i tako (mnogo manje para, jos bolje). Meni (kroz 2 zida) u nijednoj sobi nije dovoljno jak signal pa moram powerline.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno