Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Informacija nije tacna.
Koja informacija nije tačna SBB "insajderu"? Svi UnitedMedia kanali (jer na njima rade taj "addressable advertising" ) na Eon stream-u non stop imaju nesinhronizovan zvuk i sliku, dok istovremeno isti kanal na DVB-C nema tih problema. Dakle, to nije problem vezan za SDSTB02 model Eon boxa već je generalan problem svih (i Smart i ne-Smart) Eon aplikacija kad reprodukuju HSL stream verziju UnitedMedia kanala.
Najočiglednije bude kad bude neki prenos tenisa.. ne pamtim kad sam gledao tenis a da je "sync" bio 100% kako treba.
Verovatno im manipulacije sa reklamnim blokovima od strane VIDA sistema izazivaju taj delay / desync zvuka i slike. Nagađam oko razloga, mada mi ništa drugo ne pada na pamet što bi moglo da pravi taj problem i da takođe i varira delay. Najčeše je delay zvuka oko 350ms, mada je bilo epizoda kad je bio i preko 5-6 sekundi!
 
Potvrdjujem sve sto gore pise. Skoro sam menjao kanale i naletim naneki zenski tenis(moguce je da je bio Vimbldon) na nekom sk kanalu. Onakvu desihronizaciju zvuka i slike nisam odavno video. U pitanju je eon van mreze i sdmc box.
 
mislim da je najgora situacija na scifi kanalu, mada on nije obuhvaćen vida marketingom, ali je ono užaš koliko kasni zvuk
 
Koristim eon light ott od prošle nedelje. U dodacima mi se pojavljuje Hd maximum ott i Hit paket, ali nigde ne piše koji su to dodatni kanali u Hit dodatku. Da li možda neko zna? Takođe ne znam ni šta u ugovoru znači 100% PT?
 
U Hit dodatku je bio AXN Spin, neki dodatni sport klub kanali, i dokumentarni tipa BBC Earth.
 
Hvala.Da,našao sam u programskoj šemi, Sport klubovi od 4-10,Filmbox extra HD, Mtv kanali, Bbc earth, planet, Crime&investigation, History 2,...
 
Da li neko zna zasto je slika losija, nekako mutnija kao da fali ostrine na eon smart uredjaju? Na iris smart uredjaju je skroz normalna, kristalno jasna takodje i kad na istom televizoru pristupim eon smart aplikaciji slika je kristalno jasna. Ima li neko podesavanje?
 
Meni se čini da je slika ok, ali titlovi na pojedinim HD kanalima bi mogli biti oštriji. Posebno mislim na kanale TLC, HGTV, ID, Filmbox Premium. Kao da su jasniji titlovi na SD kanalima nego na HD. To im je mana koja meni smeta, iako govorim engleski jezik volim da imam jasne titlove.
 
Imam KSTB6020 EON Box koji je korišćen na jeftinom soundbar-u i radio je koliko toliko solidno.
U skorije vreme sam kupio nov LG Smart TV pa mi EON box više nije potreban na tom TV-u, ali, za spavaću sobu imam LG Smart TV (koji je izgubio podršku u 2016) i LG 5.1, pa mi je Eon koliko toliko dobro došao.
Kada sam zakačio EON i pustio muziku na 5.1 preko Tidal-a u Master kvalitetu, baš sam se razočarao, zvuk je nikakav.
Sopran je muljav, bas nema nikakve definicije a glasovi zvuče kao da su u bunaru.
Pokušao sam da se igram sa opcijama ali ništa, prosto zvuči kao zvuk iz EON-a izlazi ispod 44100hz/96kbps.
Neko mi je rekao da ima opcija podešavanja za 5.1 system na EON boxu ali opciju nisam našao, jedino HDMI passthrough I SPDIF Passthrough koji zvuče apsolutno isto.
Onda, krenuo je problem gde nakon što ugasim TV i ponovo ga upalim, na EON-u nema zvuka uopšte, ponekad proradi nakon nekog vremena ali nekad ne.

Da li da se majem sa opcijama podešavanjima, i da li neko može da mi pomogne, ili da zovem SBB i da tražim podršku (U koju nemam poverenja čitajući par postova odavde).

Hvala unapred!
 
Drugari, da li vam se desava da box sam od sebe prestane da daje sliku, ponekad ton nastavi da ide, nekada ne, i posle par minuta se slika vrati ili mora da posalje u standby i opet ukljuci?
 
Na KAON kršu je redovna pojava da po povratku iz stand-by bude gremlina sa HDMI output, da TV izbacuje poruku da nema HDMI signala... ali kad se to desi nema ni zvuka. I proradi kad se HDMI kabl isključi pa uključi.
 
Da li je moguće da na ott modelu boxa ne može memorijskom karticom da se proširi raspoloživ prostor za instalaciju aplikacija?
 
Moze u developer opcijama pri kraju imas da dozvolis da app upisuju na taj deo memorije koju si namestio isto da bude interna memorija
 
Pošto još uvek koristim sbb-ove usluge, kako bih mogao da pristupim developer opcijama i da li je to uopšte dozvoljeno. Kada sam ih kontaktirao, samo su mi rekli da memorija ne može da se proširi.
 
Kontaktirao sam i ja lika koji radi otljučavanje KAON boxa. Za 2000din otkupljuje zaključane, 2000din je otključavanje ko želi i prodaje otključane za 4500din.
Neko je spominjao da na otključanom boxu može da ide klonirana Smart TV aplikacija ili tako nešto pa box može ponovo da se koristi za EON.
Da li otljučani KAON može ponovo da se na neki način koristi za EON televiziju ili samo kao android box za kodi i sl?
Drug jel imas kontakt od tog momka sto sredjuje box? Bio bih zahvalan. Pozdrav
 
Obrisao je oglas sa KP tako da nemam kontakt trenutno. Ako vidim slučajno da je vratio oglas javljam.
 
Gledam sad po KP-u, ima nekih eon boxeva po 2500-3500 din.
Kakvi su, da li se mogu koristiti kao android boxevi na drugim mrežama? Rade li normalno ako nisu povezani na sbb mrežu? Ipak se radi o hardveski solidnim boxevima za te pare
 
Gledam sad po KP-u, ima nekih eon boxeva po 2500-3500 din.
Kakvi su, da li se mogu koristiti kao android boxevi na drugim mrežama? Rade li normalno ako nisu povezani na sbb mrežu? Ipak se radi o hardveski solidnim boxevima za te pare
Ja koristim jedan za gledanje yt, filmova i slicno. Kod mene je zakljucan sto se tice gledanja eona, odnosno sbb-ovih kanala ali sve ostalo radi ok. Koliko vidim moze i da se hakuje eon aplikacija pa da se koristi i ona ali ja nisam uspeo. Nisam nigde nasao neki tutorijal.
 
Aha, znači može da se koristi kao android tv box samo što se ne može koristiti eon aplikacija. Čak ni ako imaš nalog, onaj za smart tv aktivacija kodom
 
Aha, znači može da se koristi kao android tv box samo što se ne može koristiti eon aplikacija. Čak ni ako imaš nalog, onaj za smart tv aktivacija kodom
Tako je. Kad ukljucis box izbaci ti da je ugovor istekao i da kontaktiras korisnicku podrsku. Samo stisnes na daljisnkom dugme za izbor aplikacija i sve druge rade. Ulogujes se na svoj nalog o radi play prodavnica kao i sve ostalo. Kazem, moze nekako da se hakuje i to da radi eon preko koda, ali ne znam tacno kako. Nigde nisam nasao detaljan turorijal.
 
Pa ja se i ukljucio na ovaj forum a posebnu ovu temu ( 286 strana 🤣 nije bas da nema nista ) gde su se ljudi javljali i opisivali kako da se Eon boxovi mogu iskoristiti u potpunosti kao android boxovi sa svim aplikacijama , al eto za Eon smart apk moze se sa bilo kojim Apk editorom promeniti package id i instalirati pored original Eon apk( ako se nece mnogo baviti boxom pa preko ADB da se ukloni fabricka apk normalno do fabribckog reseta a i tada mora tzv. clone verz .) i da i dalje sve radi jer ce se ponasati kao dual apk , ko nece ni sa tim da se bakce ima na par slicnih tema o Eon aplikacijama ( jer za ovu i sam naslov kaze da nije tema ) gde sam i ja postavljao neke clone verz. sada vec malo stare ali koje i dalje rade 😁😉
A da takodje koga smara bilo kakva gimnasika ( neko pise hakovanje 🤣) na k.p. ima sad vec dosta ljudi koji za malo parica ti urade sve sto zelis 😁😉
 
Poslednja izmena:
Pa ja se i ukljucio na ovaj forum a posebnu ovu temu ( 286 strana 🤣 nije bas da nema nista ) gde su se ljudi javljali i opisivali kako da se Eon boxovi mogu iskoristiti u potpunosti kao android boxovi sa svim aplikacijama , al eto za Eon smart apk moze se sa bilo kojim Apk editorom promeniti package id i instalirati pored original Eon apk( ako se nece mnogo baviti boxom pa preko ADB da se ukloni fabricka apk normalno do fabribckog reseta a i tada mora tzv. clone verz .) i da i dalje sve radi jer ce se ponasati kao dual apk , ko nece ni sa tim da se bakce ima na par slicnih tema o Eon aplikacijama ( jer za ovu i sam naslov kaze da nije tema ) gde sam i ja postavljao neke clone verz. sada vec malo stare ali koje i dalje rade 😁😉
Max, smarao sam te ranije i smaram te i dalje. Mozes li da mi posaljes neki detaljan tutorijal za to. Kao i gde mogu da nadjem proverene apk fajlove za instalaciju eona.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno