Šta je novo?

EON Smart Box (SBB) (nije tema o EON aplikacijama - videti prvu poruku)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
😃bez toga mi nema života.
Ovo je ženin box, da vidiš tek šta je kod mene🤪
 
@SickMF hvala puno na savetima i slikama.....namestio sam na ip zadnja dva broja 30.......nakon toga me pitao za jos neka podesavanja i njih sam prihvatio kako mi je ponudio......sad sam pustio youtube da vidim kako ce se ponasati...nadam se da me nece terati vise na restarte ;)
 
Eon van mreze, od sinoc ne daje signal. Zelena lampica svetli, reaguje na daljinski, ali nema slike. Izvlacio par puta iz el mreze, al i dalje isto. Savet ?
 
Bilo je strasno nevreme, nestala je struja i kad je dosla, od tada se manifestuje opisani problem. Medjutim, sto se same grmljavine tice, nije bila toliko jaka i svi uredjaji su uredu. Imam i move stb i sa njim je sve ok.
 
Eon van mreze, od sinoc ne daje signal. Zelena lampica svetli, reaguje na daljinski, ali nema slike. Izvlacio par puta iz el mreze, al i dalje isto. Savet ?
moguce zveknuo hdmi konektor.Probaj ako imas cinc kabl jel daje tako sliku.
 
Pa par dana je super rezultat, taj box ako bez problema sastavi 5 sati efektivnog gledanja YT bez problema, da pevaš.
 
Zdravo svima,
Instaliram Eon van sbb, krenulo ok i sada azuriranje sistema ide poprilicno sporo. A koristim Hipernet 300/150mbps. Postoji li neka caka ili samo sacekati?
image.jpg
 
Pa par dana je super rezultat, taj box ako bez problema sastavi 5 sati efektivnog gledanja YT bez problema, da pevaš.
moje licno iskustvo je da od kada su poceli sa eon boxom i ja sam ga uzeo te prve godine nikada, bas nikada nisam imao nikakav problem do sada.....plus imam instalirane aplikacije pa gledam i arene preko iptv, brdo filmskih kanala i stvarno sam prezaodovoljan.

nisam imao kud pa sam zvao call centar gde su mi rekli da neke parametre podesim, restartujem a zatim i resetovali modem za internet......nakon 10 min sve radi kao i pre.....nadam se da ce tako i ostati....
 
Meni je od groma riknuo pre dve godine LAN port. Sve ostalo je preživelo. Modem, komp, TV. Samo LAN port na EON-u riknuo. Pozvao sam SBB, rekli su da im ga pošaljem poštom i da će mi dati drugi. Odmah sam poslao. Za dva dana je stigao novi.
 
Zdravo svima. Prvi put sam na ovoj temi a ima puno strana pa da ne listam. Da li na eon smart box moze da se instalira aplikacija za neku iptv listu?
 
Ако може једна информација, да не бих сад копао 50 страница уназад...
Кад добијем (тј. мој птијатељ) Смарт бокс..да ли преко њега могу да се инсталирају ХБО, Дизни. Скајшоу..итд
Из ових задњих пар ѕтраница капирам да Нетфликс може.
 
Zavisi koji model stigne do njega. Netflix radi samo na SDMC verziji, na KAON ne. Ostalo možeš bez problema. Neka drugar naglasi da želi ovu prvu opciju.
 
Zatrazih preko podrske da mi zamene EON box za SDSTB02, Premium. Izlaze u susret?
 
@frostonjar Pvo si trebao malo da se raspitaš o tom novom boxu :)

Koji sad imaš i da li si "u mreži" korisnik (= imaš SBB kablovski signal) ili "van mreže"?
Pošto taj novi NE koristi DVB-C signal (iako ima DVB-C tuner, tj dual je podržala i DVB-C i DVB-T2) , a tuner koji eto služi za ukras pri tom fino greje čitav taj box iako se ne koristi.
Plus baksuzna sprava ne može da se doda u "sobu" unutar Google Home aplikaciji pa samim tim nema ni remote control funkcionalnosti.

A čini mi se da i svaki OS reboot zaboravlja tj ponovo traži autorizaciju ADB pristupa (iako korisnik prethodno izabrao da zapamti autorizaciju).
 
@frostonjar Pvo si trebao malo da se raspitaš o tom novom boxu :)

Koji sad imaš i da li si "u mreži" korisnik (= imaš SBB kablovski signal) ili "van mreže"?
Pošto taj novi NE koristi DVB-C signal (iako ima DVB-C tuner, tj dual je podržala i DVB-C i DVB-T2) , a tuner koji eto služi za ukras pri tom fino greje čitav taj box iako se ne koristi.
Plus baksuzna sprava ne može da se doda u "sobu" unutar Google Home aplikaciji pa samim tim nema ni remote control funkcionalnosti.

A čini mi se da i svaki OS reboot zaboravlja tj ponovo traži autorizaciju ADB pristupa (iako korisnik prethodno izabrao da zapamti autorizaciju).
"U mrezi sam". Imam hibrid stari, brljavi svakodnevno, zamrznu se komande, nema premotavanja, nema info traku, samorestart pomaze...
 
Oštetio te za 50din. Sram ga bilo 😂

Eeee a poštarina / troškovi slanja? :D :D
U mrezi sam". Imam hibrid stari, brljavi svakodnevno, zamrznu se komande, nema premotavanja, nema info traku, samorestart pomaze...

Ako nisi ok sa kašnjenjem 20-30s u odnosu na SBB komšiluk i primetno lošijim kvalitetom "slike" na stream-u u odnosu na DVB-C mux i još najgorom razlikom da SK kanali na stream-u praktično konstantno imaju problem sinhronizacije zvuka sa slikom!!! verovatno ti je onda pametnije da tražiš novi primerak tog KAON-a nego ovaj novi hybrid-koji-ne-radi-kao-hybrid :D
 
Eeee a poštarina / troškovi slanja? :D :D


Ako nisi ok sa kašnjenjem 20-30s u odnosu na SBB komšiluk i primetno lošijim kvalitetom "slike" na stream-u u odnosu na DVB-C mux i još najgorom razlikom da SK kanali na stream-u praktično konstantno imaju problem sinhronizacije zvuka sa slikom!!! verovatno ti je onda pametnije da tražiš novi primerak tog KAON-a nego ovaj novi hybrid-koji-ne-radi-kao-hybrid :D

Informacija nije tacna.

frostonja, pozovi koriscniski servis i neka tehnicari izadju na teren kako bi ti proverili kvalitet linije.

Poz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno