Šta je novo?

EON sa VPN?

Kod mene Srbija i dalje ne radi, vozi se Bosna trans.
 
Ok. Proverićemo. Pa ćemo da im "let know how it goes", kad te Havijer Peres lepo moli. 😆😆😆
 
Ne radi!

Ko hoće može na TV-u da kuca u pretrazi Serbia i broj servera pa da se redom konektuje.

Dakle od Serbia 50 do Serbia 85 :)
 
Hello, Marko,

Thank you for waiting and we sincerely apologize for the delay.

After further investigation, our advanced technician team was able to recreate the issue and made some changes from our side.

You should now be able to access and stream Eon TV while connected to Serbian servers.

Let us know how it goes.

Best Regards,
Javier Perez
Customer Success Team

NordVPN ponovo radi :)
Imaju stranci obicaj da nas mesaju sa Sirijom 😀
 
NordVPN Srbija radi preko Windows-a, Google Chrome, radi takođe preko Android telefona ali preko Android TV-a ne. Odnosi se na EON servis, naravno. Ako se ne varam, ranije nije radilo nigde.
 
Potrebno je da instaliraš aplikaciju i da napraviš nalog za BBC iPlayer. Takođe kad se loguješ treba biti uključen VPN i kad pita da li imate TV licencu samo potvrdi. Sad kad je bilo svetsko u fudbalu mnogo ljudi je tako gledalo utakmice.
Jel mora VPN biti ukljucen kad se gleda BBC?
 
Pozdrav svima,potrebna mi je pomoc,ne razumem se u princip rada vpn-a. Htela bih da u Hr na televiziji instaliran EON aplikaciju,ali ne znam sta dalje da uradim da bih mogla da gledam kanale? Kako se koristi vpn? Ako nekome nije tesko znacilo bi mi da mi objasni natenane kao potpunom neznalici ☺️ Hvala
 
Instalirao sam control d i eon radi ali sad se javlja drugi problem. Brzina interneta je na uredjaju koji sam registrovao na control d profilu sa 100 mb pala na manje od 5 mb. Jel imao neko tih problema sa conrol d?
 
Expressvpn za EON radi savrseno. Vec mesec dana mi je na firesticku aktiviran i retko kad se desi da zastane na par sekundi. Mozda jednom u par dana se to desi.
 
meni su na ruteru nordovi serveri sa srpskim ip adresama blokirani, a iz okruzenja rade normalno...
 
Pozdrav!

Upravo isprobavam surfshark na eon boxu i vidim da se odmah box diskonektuje sa etherneta i ne može se spojiti na vpn, a samim time ne radi ništa.

Vidim da mnogi muku mucite sa vpn.
Da li se na eon boxu moze podesiti PPTP vpn konekcija?

Dat cu vam ja svima na koristenje vpn server koji sam podigao na Telemach kucnom internetu.
Ukoliko to ne radi onda vam treba router koji se može spojiti na moj server.

Pisite u inbox
 
Koristiom Surfshark Vpn i EON, tj koristio sam ga do kraja novembra prosle godine. Sada pokusavam da se isto konektujem i gledam Nova S ali izlazi geoblokada. Pokusavam i sa Hrvatskom i Bosnom i isto daje blokadu. Za Bosnu je hteo juce, a danas desetak minuta i daje blokadu.

Ima li neki vpn koji bih mogao da otvori Novu S? Ili neki drugi nacin gledanja?
 
Koristiom Surfshark Vpn i EON, tj koristio sam ga do kraja novembra prosle godine. Sada pokusavam da se isto konektujem i gledam Nova S ali izlazi geoblokada. Pokusavam i sa Hrvatskom i Bosnom i isto daje blokadu. Za Bosnu je hteo juce, a danas desetak minuta i daje blokadu.

Ima li neki vpn koji bih mogao da otvori Novu S? Ili neki drugi nacin gledanja?
Uskoro nece moci nijedan komercijalni vpn servis da radi sve ce ih blokirati jer se ovde pise koji sve rade. Previse cinkarosa nazalost.. Jedino resenje je eventualno privatni vpn, napravis cutis i gledas...
 
Placa se uredno EON 4-5000din mesečno i oni tim istim korisnicima, njihovim klijentima, blokiraju korišćenje servisa. Za taj iznos EON daje određeni broj uređaja i jedan EON za Android TV. Niko ih ne potkrada već sramno traže još para od svojih preskupih servisa u inostranstvu. Trebalo bi pregledati ugovore da li negde ima stavka da je zabranjeno koristiti VPN servis korišćenje EON platforme koja se redovno plaća na mesečnom nivou. United Media je baš nisko pala.
 
Ne radi vise ni fonom da se konektujes na Unify pa tetherom podelis konekciju na tv. Utegli su zabrane gde su mogli
 
Ovih dana mi eon app (chrome) + nordVPN uzasno radi. I ako uspem da nadjem server koji nije geoblokiran, uzasno ucitava kanale i presporo radi, secka itd. Ne znam kako da fixnem to s obzirom da sve druge stranice rade normalno
 
Napisao čovek kako podesiti, meni od tada radi bez greške:

Odete u setting a zatim dugme prootocol, tu je podrazumevano stavljeno na recommanded sto znaci da ce sama aplikacija da izabere preporuceno a to znaci da ce uvek da se veze preko NordLynx protokola sto mu dodje (wireguard) protokol koji iz nekog razloga onako zasteka na trenutak kada se gleda ili EON ili IRIS MTS-ova aplikacija. U tom podesavanju stavite da protokol bude OpenVpn(UDP) koji je preporucljiv ali moze i OpenVpn(TCP) i meni konretno vise nena onog zastajkivanja kao kada stavim NordLynx. Vezem se za bilo koji Bosna server i sve radi super (dok se ne izgubi konekcija pa se ponovo vezem na neki drugi server u Bosni).
 
Pozdrav!

Upravo isprobavam surfshark na eon boxu i vidim da se odmah box diskonektuje sa etherneta i ne može se spojiti na vpn, a samim time ne radi ništa.

Vidim da mnogi muku mucite sa vpn.
Da li se na eon boxu moze podesiti PPTP vpn konekcija?

Dat cu vam ja svima na koristenje vpn server koji sam podigao na Telemach kucnom internetu.
Ukoliko to ne radi onda vam treba router koji se može spojiti na moj server.

Pisite u inbox
Ja ti ne preporučujem da ovo radiš, uz sve dobre namere. Osim ako ne znaš kako da blokiraš sav saobraćaj koji ne ide ka određenom setu IP adresa, pa čak i u tom slučaju mislim da postoji još brdo detalja na koje treba da obratiš pažnju.
 
Koju zemlju mogu da stavim sa Avast VPNom da bi radio EON ili sa ovim VPNom ni ne moze? Sa Expressom moze da se izabere Srbija i onda radi, al dosta umanji brzinu pa sam hteo da vidim da bi Avast bio bolji.
I sa Expressom kad izaberem neku drugu zemlju izbacuje mi da EON nije dostupan na toj mrezi.
 
Edit: Da dodam da se sa Expressom znacajno poboljsala brzina kad sam prebacio na OpenVpn(UDP) protokol.
 
Kako zaobići ovu geoblokadu koju su stavili da oni koji imaju EON nalog u mreži probaju da ga koriste van mreže na nekog drugom internetu i ne rade kanali United media grupe?
 
Kupis eon van mreze
 
Nazad
Vrh Dno