Šta je novo?

EON sa VPN?

Prerano sam se ponadao, radio je jako kratko... Ne radi više ni kod mene
 
Meni radi sa IPVanish. Kupio na onom Plati.Market za tipa 3eur navodno godinu dana. Nekad slika secka nekad je dobro/fluidno.
 
To su hakovani nalozi, bzvz si plaćao jer ih ima i za džabe...

Srećom:
IPVanish = Unmetered Connections
You can connect to our VPN with multiple devices. We allow as many connections as you like from as many devices as you own per account, from any location where our VPN is supported.
 
Poslednja izmena:
Za sada BiH radi sa seckanjem ali mi se cini da je vreme da se otkaze SBB.
 
Ne radi samo na vanis i nord ima bar desetak dobrih vpn
 
Ima li i dalje da se nadje onaj EON van mreze, ne vidim tu opciju na sajtu?
Ako pogase sve ove VPN-ove izgleda ce to biti jedino resenje.
 
Inace koristim HMA VPN ali isto su blokirali sve domace i BiH adrese. Do skoro je sve lepo radilo.
 
Ima li šanse podići svoj DNS server i sa raznih primer BH SR HR proxy ostvariti zaobilaženje prepoznavanja DNS od provajdera.
 
Pozdrav svima. I ja mucim muku sa NordVpn-om jer au pogasili srpske servere preko kojih je mogao EON da se gleda. A onda sam se vezao na Bosnu i rade svi kanali osim RTS-a i primetio da ima seckanja (bio sam ubedjen da je do mog Fire TV sticka). Zatim sam isprobao sa privatnim vpn-om i primetio da seckanja nema sto me je zainteresovalo i dalo signal da je ipak do NordVpn aplikacije. I posle malo isprobavanja sam skontao sta je resenje. Odete u setting a zatim dugme prootocol, tu je podrazumevano stavljeno na recommanded sto znaci da ce sama aplikacija da izabere preporuceno a to znaci da ce uvek da se veze preko NordLynx protokola sto mu dodje (wireguard) protokol koji iz nekog razloga onako zasteka na trenutak kada se gleda ili EON ili IRIS MTS-ova aplikacija. U tom podesavanju stavite da protokol bude OpenVpn(UDP) koji je preporucljiv ali moze i OpenVpn(TCP) i meni konretno vise nena onog zastajkivanja kao kada stavim NordLynx. Vezem se za bilo koji Bosna server i sve radi super (dok se ne izgubi konekcija pa se ponovo vezem na neki drugi server u Bosni).
 
Ako nekome znači ja gledam EON na MTS optici uz podešen ControlD. Namešten GeoIP redirect na Serbia, Belgrade što je i jedina opcija za Srbiju.
Pozdrav. Ja sam pomenutu aplikaciju instalirao na tel. Ne mogu da je pronadjem za smart televizor, da li postoji ista aplikacija i za tv?
 
Pozdrav. Ja sam pomenutu aplikaciju instalirao na tel. Ne mogu da je pronadjem za smart televizor, da li postoji ista aplikacija i za tv?
ControlD je ok ali ima problem jer ne može kao u VPN aplikacijama fiksirati samo za određene aplikacije primer samo EON. ControlD ide VPN na sve apk i onda liste unete kroz tivimate primer blokira i većina njih ne radi neće da se spoji na servere i portale dok se ne isključi VPN na ControlD.
 
Ja nisam uspeo da nateram ControlD da radi na AndroidTV. Na "običnom" Androidu cepa samo tako. Čak je i RTS Planeta prekonfigurisana.
 
ControlD je ok ali ima problem jer ne može kao u VPN aplikacijama fiksirati samo za određene aplikacije primer samo EON. ControlD ide VPN na sve apk i onda liste unete kroz tivimate primer blokira i većina njih ne radi neće da se spoji na servere i portale dok se ne isključi VPN na ControlD.

Ja nisam uspeo da nateram ControlD da radi na AndroidTV. Na "običnom" Androidu cepa samo tako. Čak je i RTS Planeta prekonfigurisana.
Otkrio sam ovde zahvaljujuci vama njihov sajt pre neki dan i poceo da ceprkam ;)
Nisam neki ekspert ali sam 2-3 dana citao njihpv sajt i sva objasnjenja (negovorim engleski pa sam prevodio nije lako ali se isplati 😅)
Mislim da mozete izolovati aparat da ne ometa ostale aplikacije i koji ce koristiti geo poziciju BG na primer, ja sam na moj Tv probao 2 nacina, prvi preko DNS u parametrima mreze televizora a drugi preko Services Video i tu sve imate,vec je podeseno treba samo da izaberete i u 3 klika ste podesili a radi odlicno! Ako bih stavio slike i puno detalja strah me da i to ne blokiraju :) Potrudite se nije tesko ali provereno moze.
 
Pozdrav svima. I ja mucim muku sa NordVpn-om jer au pogasili srpske servere preko kojih je mogao EON da se gleda. A onda sam se vezao na Bosnu i rade svi kanali osim RTS-a i primetio da ima seckanja (bio sam ubedjen da je do mog Fire TV sticka). Zatim sam isprobao sa privatnim vpn-om i primetio da seckanja nema sto me je zainteresovalo i dalo signal da je ipak do NordVpn aplikacije. I posle malo isprobavanja sam skontao sta je resenje. Odete u setting a zatim dugme prootocol, tu je podrazumevano stavljeno na recommanded sto znaci da ce sama aplikacija da izabere preporuceno a to znaci da ce uvek da se veze preko NordLynx protokola sto mu dodje (wireguard) protokol koji iz nekog razloga onako zasteka na trenutak kada se gleda ili EON ili IRIS MTS-ova aplikacija. U tom podesavanju stavite da protokol bude OpenVpn(UDP) koji je preporucljiv ali moze i OpenVpn(TCP) i meni konretno vise nena onog zastajkivanja kao kada stavim NordLynx. Vezem se za bilo koji Bosna server i sve radi super (dok se ne izgubi konekcija pa se ponovo vezem na neki drugi server u Bosni).
Imaš piće za ovo, ne trza više.
 
Otkrio sam ovde zahvaljujuci vama njihov sajt pre neki dan i poceo da ceprkam ;)
Nisam neki ekspert ali sam 2-3 dana citao njihpv sajt i sva objasnjenja (negovorim engleski pa sam prevodio nije lako ali se isplati 😅)
Mislim da mozete izolovati aparat da ne ometa ostale aplikacije i koji ce koristiti geo poziciju BG na primer, ja sam na moj Tv probao 2 nacina, prvi preko DNS u parametrima mreze televizora a drugi preko Services Video i tu sve imate,vec je podeseno treba samo da izaberete i u 3 klika ste podesili a radi odlicno! Ako bih stavio slike i puno detalja strah me da i to ne blokiraju :) Potrudite se nije tesko ali provereno moze.
Pod services - Bypass all traffic + pod video - eon Redirected i sve radi odlično i eon i ostalo.

Može se podesiti i za ostale services Disney, netflix hbomax
 
Ni meni. Čovek napisao svoj prvi post na forumu i rešio nam problem. Svaka čast, Tečo iz Beča! :)(y)
 
ControlD je dobar jer DNS i svaki server može se uključiti druga zemlja primer za netflix hbomax ili Disney, usa, fr...
 
Vi ste carevi ja me verujem 😁
Svi znate da ima akvitizera na forumu i koji su, i ko zna kojih ljudi jos iz SBB, i sta vi radite? Na tacni im dajete informacije nankom VPN radi. Ljudi sta je vama, sta je s mozgom? Pa ne morate sve javno da napisete, nece vam kruna s glave pasti. Nadji, gledaj, cuti. Mislite da je stvarno predtalo da radi na nekom VPN onako eto bez veze? Prestalo je jer su procitali gde du "busni" i to zakrpili. Pa samo cekaju vas takve da se izredjate sa "Meni radi na ovom", "Meni na onom.."
Jest oni kojima je posao da blokiraju jadni ne znaju za SmartDNS provajdere dok ne progutaju na Benchmark forumu...
Naravno da znaju. Samo, sto bi oni ganjali SmartDNS servere i razne VPN-ove kad im se servira sve na gotovo? Pa ja bih prvi da sam zaduzen za nesto, provodio vreme ovde citajuci forume. I ne samo ovaj.
 
Ne moraju oni nista da guglaju ili citaju.
Samo treba da urade analizu logova, i kad vide da im sa neke adrrese dolazi stotine zahteva za strim, jasno je o cemu se radi.
 
Postoje i javni i privatni DNS proxy ne mora biti čisti VPN, tako da može da čitaju sbb ovci šta hoće blokirati ne mogu jer suludo bi bilo da blokiraju sve opsege MTS u Srbiji ili šire a provlače im se DNS sa svih ostalih provajdera. Jednostavno glupiraju sa blokadama na MTS mreži i to za one koji ne znaju da zaobiđu a takvih je sve manje. Na svim ostalim mrežama radi samo je MTS problem isto mts kao što blokira sbb mrežu. ControlD nema šanse da blok jer svaka nova connect dobija se drugi DNS, nije kao na VPN određen fiksno. Takođe openvpn ne mogu blokirati tipa UDP prolaz preko drugog porta o ostalo treba samo malo razmisliti.
Sopstveni VPN server je najbolje rešenje za one ko ima mogućnost dići na nekim svom hostu. Ili unos DNS kroz rutera koji to podržavaju.
 
Poslednja izmena:
Molio bih ako moze pomoc. Uzeo bih Control d ili Private internet access, najvise mi je potrebno zbog gledanja eona na supernova mrezi. Ako moze misljenje vas koji se bolje razumete, sta bi bilo bolje od ova dva navedena vpn-a? Hvala
 
ControlD nije klasični vpn. Ako hoćeš čisti vpn onda taj drugi ako je dobar, to ti mogu reći oni koji ga već koriste.
 
Hello, Marko,

Thank you for waiting and we sincerely apologize for the delay.

After further investigation, our advanced technician team was able to recreate the issue and made some changes from our side.

You should now be able to access and stream Eon TV while connected to Serbian servers.

Let us know how it goes.

Best Regards,
Javier Perez
Customer Success Team

NordVPN ponovo radi :)
 
Nazad
Vrh Dno