Šta je novo?

EON sa VPN?

Ja imam surfshark i radi mi perfekt. Prijavim se na hrvatsku i svi kanali rade normalno.
Takodje, probao sam bez vpn-a mts-ov mobilni internet i radi SK kanali
 
rts 1,2 i 3 nigdje ne rade osim na srpskoj ip a i veliki broj emisija sa pinka, prve, nove rs itd je takodje zatamnjena na cro ip...npr zadruga radi ali ne i zvezde granda sa pinka ... itd
to svakako nisu svi kanali, tako da ne sirite nepotpune informacije.
Jel postoji neko rešenje za ovo prekidanje? Izluđuje me :)
jedino rjesenje je, u podesavanjima smanjiti brzinu na 4 ili cak 2mb ako na 7 prekida
 
ma ko sta i gdje gleda je sada nebitno ..ovdje je rijec o tacnoj informaciji...neko ce se npr zeznuti i kupiti pretplatu na surfshark i razocarace se..kad pisemo daj da to sto tvrdimo bude tacno i provjereno.
 
...i na svakih nekoliko minuta, u skoro pa pravilnim vremenskim razmacima, slika se izgubi na par sekundi.
Inače, malopre su se pojavili "novi" serveri iz "Srbije" na Nord-u. Raspon 77-83. Nijedan ne radi.

"Rakia" ? ;)
Nikad me nije izneverila ;)

Ako neko zanima preko Windscribe-a radi i HBO Max i Netflix na američkim serverima, kao i BBC player na nekom od britanskih.
 
Da se ponovim, što ne uplatite mesec dana neki vpn koji vam se sviđa i na osnovu toga odlučite 🙂
Probao sam ih par, pa mi lično cyber ghost ispao najbolji.
Nije da bacite pare. Takođe uvek može da se iskoristi opcija za povrat novca, mada nisam siguran da li to još nude.
 
Meni NordVPN i Surfshark isto rade, tačnije ne rade. Samo zeza EON. Arena Cloud radi normalno.
 
Da se ponovim, što ne uplatite mesec dana neki vpn koji vam se sviđa i na osnovu toga odlučite 🙂
Probao sam ih par, pa mi lično cyber ghost ispao najbolji.
Nije da bacite pare. Takođe uvek može da se iskoristi opcija za povrat novca, mada nisam siguran da li to još nude.
Prijatelju, nije problem u mesec dana. Nord je kod mene savršeno radio bar 5-6 godina. I sada je pukao. Tako da, nema pravila. Dok nešto traje - traje. Nema garancija da već koliko sutra neće da pukne.
(Kad kažem "pukao", ne mislim bukvalno. On i dalje lepo radi, ali meni više ne završava posao.)
 
Uplatio sam Surfshark i probao par dana. Sve isto kao NordVPN. Ne znam da li ima smisla probati sa drugima kad očigledno da EON nešto muti sa VPN servisima. Kapiram da je EON internacionalno rešenje za mnoge TV servise i verovatno ne žele da ih eksploatišu preko VPN-a. Voleo bih da grešim i da sve ponovo oživi.
 
Oni van exYU guraju onaj buđavi netTVplus, videlo se u kom pravcu idu sa poslednjih par verzija eon tv aplikacije...
Sa IPVanish radi sve, ali se desi da baferuje povremeno.
Jel probao neko starije verzije aplikacije?
 
Poslednja izmena:
Nismo prijatelji ali nema veze 🙂
Meni Nord nije radio uopšte. Pola sata da se poveže ako se uopšte poveže. Express je bio mesec dana probno i odličan ali skup.
Ovaj cyber ghost radi već godinu dana, ali slažem se, niko mi ne garantuje. Mogu samo da ih pljucnem po nekoj recenziji i ko me .... 🙂
 
Potrebno je da instaliraš aplikaciju i da napraviš nalog za BBC iPlayer. Takođe kad se loguješ treba biti uključen VPN i kad pita da li imate TV licencu samo potvrdi. Sad kad je bilo svetsko u fudbalu mnogo ljudi je tako gledalo utakmice.
 
Ja bih zamolio da se u temi EON sa VPN držimo te aplikacije i ne zatrpavamo se rešenjima za neke druge.

Ključan server kod Nord-a je bio #71. Radio je dobro mesecima. Otkad je on nestao krajem januara, sve je značajno teže. Podrška daje generičke odgovore, a kad sam ih smorio kažu - više tog servera neće biti u ponudi.

BiH serveri - moguć je pristup gotovo svim kanalima (ne znam za HBO, jer ga nemam), ali ima problema sa gubljenjem slike, nekad u češćim, nekad u ređim intervalima.

Da se nešto "dešava", govori i činjenica da sa CRO serverima nije omogućen pristup ni HRT kanalima, što je doskora bilo nezamislivo.

Pošto sam koristio nekoliko VPN servisa i plaćao ih, mogu samo da se složom sa @Naissus - ne može se zaključak donositi na duže staze, jer im usluga (čitaj serveri u ponudi koji nama odgovaraju) varira. Da daju free trial makar 3h, pa da utvrdimo ko ima server koji nam odgovara i da tada platimo, bilo bi dobro. Ali, nije tako...
 
Da, nešto se dešava sa svim VPN servisima.
Npr. odnedavno i ExpressVPN ne radi sa hrv serverom. tj. ne rade emisije sa hrvatskih kanala koje inače budu blokirane. Ranije je radilo.
 
rts 1,2 i 3 nigdje ne rade osim na srpskoj ip a i veliki broj emisija sa pinka, prve, nove rs itd je takodje zatamnjena na cro ip...npr zadruga radi ali ne i zvezde granda sa pinka ... itd
to svakako nisu svi kanali, tako da ne sirite nepotpune informacije.

jedino rjesenje je, u podesavanjima smanjiti brzinu na 4 ili cak 2mb ako na 7 prekida
Kako se podesava brzna, u Eon aplikacji ili Na TV ? Hvala
 
Ako nekome znači ja gledam EON na MTS optici uz podešen ControlD. Namešten GeoIP redirect na Serbia, Belgrade što je i jedina opcija za Srbiju.
 
Fora je što su uveli i tu ograničenja pre par verzija EON TV aplikacije, da bi se odabrao CBR (konstantan bitrate) i kvalitet videa 7 Mbit/s mora kabl da se koristi...

ABR/AUTO podešavanje i VPN u kombinaciji mogu da zezaju.
 
BiH serveri - moguć je pristup gotovo svim kanalima (ne znam za HBO, jer ga nemam), ali ima problema sa gubljenjem slike, nekad u češćim, nekad u ređim intervalima.
Da se nešto "dešava", govori i činjenica da sa CRO serverima nije omogućen pristup ni HRT kanalima, što je doskora bilo nezamislivo.
nije iskljuceno da su jednostavno izblokirali te ip sa kojih je radilo...a sto vise ovdje pisemo gdje radi a gdje ne, sve su manje sanse da ostane i ono sto radi...pa ce na kraju jedina opcija biti privatni vpn.
Fora je što su uveli i tu ograničenja pre par verzija EON TV aplikacije, da bi se odabrao CBR (konstantan bitrate) i kvalitet videa 7 Mbit/s mora kabl da se koristi...

ABR/AUTO i VPN u kombinaciji mogu da zezaju.
da ali i sa cbr mozes spustiti kvalitet na 4 ili 2 mb...ja sam testirao sa nordom tu opciju i radilo je prilicno dobro..ali naravno kvalitet slike nije bio ni blizu zadovoljavajuceg.
 
Preko vpn-a imam cbr. Bez vpn-a nemam cbr.
Nemam mrežni kabl, wifi povezano.
 
nije iskljuceno da su jednostavno izblokirali te ip sa kojih je radilo...a sto vise ovdje pisemo gdje radi a gdje ne, sve su manje sanse da ostane i ono sto radi...pa ce na kraju jedina opcija biti privatni vpn.

da ali i sa cbr mozes spustiti kvalitet na 4 ili 2 mb...ja sam testirao sa nordom tu opciju i radilo je prilicno dobro..ali naravno kvalitet slike nije bio ni blizu zadovoljavajuceg.

Potpuno se slažem. Zato sam se i oglasio prvi put posle 2 godine od otvaranja teme. I to zato što je dogorelo do nokata :)

Što se spuštanja kvaliteta tiče, on ne pomaže kod "seckanja" sa BiH serverima, drugi je uzrok u pitanju.
 
Ako nekome znači ja gledam EON na MTS optici uz podešen ControlD. Namešten GeoIP redirect na Serbia, Belgrade što je i jedina opcija za Srbiju.
isprobah sinoc ovaj ControlD i radi :D super stvar je sto je 30 dana free (nije potrebna kartica ili slicno), a koliko vidim posle je 40e za godinu ili 4e mesecno. Ova opcija od 4e mesecno mi se svidja, jer ako zeznu nesto kao nord, odma mogu da prekinem pretplatu.
 
Ako nekome znači ja gledam EON na MTS optici uz podešen ControlD. Namešten GeoIP redirect na Serbia, Belgrade što je i jedina opcija za Srbiju.
Al je dobra stvar ovaj controlD! Hvala za tip!
Mada sam uspeo da ga sj*bem za 15-20min sa Paramount+ podešavanjima i sad mi ništa više ne radi... Treba mi vremena da ponovo podesim

U međuvremenu se pojavio server Serbia #85 za NordVPN i radi sve ponovo na njemu
 
Nazad
Vrh Dno