Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ne razumem kakve veze ima app na fonu sa hot spotom ? Ne kaci se android app na hotspot nego windows laptop. :)
 
Bilo je već reči o tome u ovoj temi. Ako napraviš hotspot i gledaš na laptopu ili tv-u neće raditi. E sad da li je zbog hotspota ili on pušta na mobilnu mrežu samo android i ios aplikaciju ne znam
 
Eon van mreze radi preko telefona preko bilo kog mobilnog operatera. Ako napravite hot spot preko telefona nece vam raditi svi kanali bilo da koristite eon app na telefonu,tabletu,smart tv-u,android boxu,preko browsera na kompu...
 
Dobro onda ja sad placam 1500 za EON light tv paket od 990.Deset godina sa njima i nikakv pogodnost.Mozda znas da neko placa manje pa da zovem i borim se za bolje uslove
@mikica12345 Sad sigurno više nemamo isti paket ;) Tj ja nemam (svoj) ugovor više.
Moram tebe izvini.Sta preporucujes za Smrt tv da je najbolje.Koristio sam za komp ControlD i sve super radi.Da li lakse da se podesi sa tunelima ili sa vpn a da ne mora ceo uredjaj(smart tv) da bude pod tunelom.Jel ima jos koji sto bespatan da se proba bez ostavljanja br kartice
 
Poslednja izmena:
Pogrešnu osobu pitaš za čitavu plaćeni VPN / SmartDNS za streaming platforme X, Y, Z tematiku. Ja sam u Srbiji 100% vremena i plaćene VPN ne koristim, ne testiram niti imam potrebu za istima.

Dobro onda ja sad placam 1500 za EON light tv paket od 990.Deset godina sa njima i nikakv pogodnost.
U nekom momentu moraš početi da plaćaš zvanični cenovnik za paket koji koristiš... Promo cenu koju si jednom dobio kao bivši D3i korisnik si dobio tad i nećeš nikad više. 990 din nikad nije bila zvanično dostupna promo cena za Eon Light paket, početna cena je bila 1350 din ako se dobro sećam pa dignuta na 1495? u vreme kad je nama sa D3i Start paketom podignuta sa 990 na 1090.

Cenu paketa ne spuštaju nikad nikome za te "van mreže" Eon pakete već se "pogodnosti" ogledaju u tome da ti ne naplaćuju rentu Eon boxa (jer po zvaničnom cenovniku u Light paketu i to se naplaćuje i za taj primarni TV tj primarni Eon box) ili da ti gratis daju Pink paket kanala, Cinestar Premier kanale ili eventualno ako pregovaraš da umesto Pink đubreta tražiš tipa sve SportKlub kanale. Eventualno "upsell" da pređeš na skuplji paket a X meseci plaćaš cenu starog, jeftinijeg.
Eventualno uz duži period pregovaranja da uspeš da dobiješ ponudu da ti daju još jedan Eon box bez priključne takse i bez mesečne rente.


Ja sam zbog takvog pristupa (plus što lik krenuo da me ubeđuje da iako "obnovim ugovor" na novih 24 meseca UO iz Light ću morati da plaćam rentu boxa) ka najstarijoj grupi korisnika "van mreže" usluge (=bivši D3i korisnici) i rešio da raskinem ugovor i da im više ne plaćam ništa. Obavezno ću istu stvar koju sam do tad plaćao 1090 din da počnem da plaćam 1800 din (1500 paket + renta boxa).

Dobra stvar u vezi te "Eon van mreže" usluge je da je tu daleko slabija ucenjivačka i diskriminatorna pozicija SBB u odnosu na "u mreži" korisnike kojima je TV usluga vezana za konkretnu adresu samom infrastrukturom je to što ti kao korisnik uvek možeš da dobiješ ponudu koja važi za famozne "nove korisnike" : tako što po isteku UO raskine stari ugovor na tvoje ime i uzmeš novi ugovor na čije god ime i na bilo koju adresu, i prosto doneseš Eon box kod tebe kući i ćao zdravo.


Eto šta je trenutna zvanična ponuda / "promocija" za nove korisnike...
 
Poslednja izmena:
Pogrešnu osobu pitaš za čitavu plaćeni VPN / SmartDNS za streaming platforme X, Y, Z tematiku. Ja sam u Srbiji 100% vremena i plaćene VPN ne koristim, ne testiram niti imam potrebu za istima.


U nekom momentu moraš početi da plaćaš zvanični cenovnik za paket koji koristiš... Promo cenu koju si jednom dobio kao bivši D3i korisnik si dobio tad i nećeš nikad više. 990 din nikad nije bila zvanično dostupna promo cena za Eon Light paket, početna cena je bila 1350 din ako se dobro sećam pa dignuta na 1495? u vreme kad je nama sa D3i Start paketom podignuta sa 990 na 1090.

Cenu paketa ne spuštaju nikad nikome za te "van mreže" Eon pakete već se "pogodnosti" ogledaju u tome da ti ne naplaćuju rentu Eon boxa (jer po zvaničnom cenovniku u Light paketu i to se naplaćuje i za taj primarni TV tj primarni Eon box) ili da ti gratis daju Pink paket kanala, Cinestar Premier kanale ili eventualno ako pregovaraš da umesto Pink đubreta tražiš tipa sve SportKlub kanale. Eventualno "upsell" da pređeš na skuplji paket a X meseci plaćaš cenu starog, jeftinijeg.
Eventualno uz duži period pregovaranja da uspeš da dobiješ ponudu da ti daju još jedan Eon box bez priključne takse i bez mesečne rente.


Ja sam zbog takvog pristupa (plus što lik krenuo da me ubeđuje da iako "obnovim ugovor" na novih 24 meseca UO iz Light ću morati da plaćam rentu boxa) ka najstarijoj grupi korisnika "van mreže" usluge (=bivši D3i korisnici) i rešio da raskinem ugovor i da im više ne plaćam ništa. Obavezno ću istu stvar koju sam do tad plaćao 1090 din da počnem da plaćam 1800 din (1500 paket + renta boxa).

Dobra stvar u vezi te "Eon van mreže" usluge je da je tu daleko slabija ucenjivačka i diskriminatorna pozicija SBB u odnosu na "u mreži" korisnike kojima je TV usluga vezana za konkretnu adresu samom infrastrukturom je to što ti kao korisnik uvek možeš da dobiješ ponudu koja važi za famozne "nove korisnike" : tako što po isteku UO raskine stari ugovor na tvoje ime i uzmeš novi ugovor na čije god ime i na bilo koju adresu, i prosto doneseš Eon box kod tebe kući i ćao zdravo.


Eto šta je trenutna zvanična ponuda / "promocija" za nove korisnike...

Pogrešnu osobu pitaš za čitavu plaćeni VPN / SmartDNS za streaming platforme X, Y, Z tematiku. Ja sam u Srbiji 100% vremena i plaćene VPN ne koristim, ne testiram niti imam potrebu za istima.


U nekom momentu moraš početi da plaćaš zvanični cenovnik za paket koji koristiš... Promo cenu koju si jednom dobio kao bivši D3i korisnik si dobio tad i nećeš nikad više. 990 din nikad nije bila zvanično dostupna promo cena za Eon Light paket, početna cena je bila 1350 din ako se dobro sećam pa dignuta na 1495? u vreme kad je nama sa D3i Start paketom podignuta sa 990 na 1090.

Cenu paketa ne spuštaju nikad nikome za te "van mreže" Eon pakete već se "pogodnosti" ogledaju u tome da ti ne naplaćuju rentu Eon boxa (jer po zvaničnom cenovniku u Light paketu i to se naplaćuje i za taj primarni TV tj primarni Eon box) ili da ti gratis daju Pink paket kanala, Cinestar Premier kanale ili eventualno ako pregovaraš da umesto Pink đubreta tražiš tipa sve SportKlub kanale. Eventualno "upsell" da pređeš na skuplji paket a X meseci plaćaš cenu starog, jeftinijeg.
Eventualno uz duži period pregovaranja da uspeš da dobiješ ponudu da ti daju još jedan Eon box bez priključne takse i bez mesečne rente.


Ja sam zbog takvog pristupa (plus što lik krenuo da me ubeđuje da iako "obnovim ugovor" na novih 24 meseca UO iz Light ću morati da plaćam rentu boxa) ka najstarijoj grupi korisnika "van mreže" usluge (=bivši D3i korisnici) i rešio da raskinem ugovor i da im više ne plaćam ništa. Obavezno ću istu stvar koju sam do tad plaćao 1090 din da počnem da plaćam 1800 din (1500 paket + renta boxa).

Dobra stvar u vezi te "Eon van mreže" usluge je da je tu daleko slabija ucenjivačka i diskriminatorna pozicija SBB u odnosu na "u mreži" korisnike kojima je TV usluga vezana za konkretnu adresu samom infrastrukturom je to što ti kao korisnik uvek možeš da dobiješ ponudu koja važi za famozne "nove korisnike" : tako što po isteku UO raskine stari ugovor na tvoje ime i uzmeš novi ugovor na čije god ime i na bilo koju adresu, i prosto doneseš Eon box kod tebe kući i ćao zdravo.


Eto šta je trenutna zvanična ponuda / "promocija" za nove korisnike...
Hvala na odgovoru druze.Bili smo isti paket.Slicno je i moj razgovor tekao sa operaterom dok sam bio u Srbiji.Ja nisam raskinuo ali sam uspeo da dobijem te Cinestar Primier kanale ali mozda je bolje da sam izboksovao Sportklub sve ali anyway. Spazio sam da komentarises na eon sa vpn stranici pa sam zato mislio da si u toku i za tu oblast.Ta opcija da se prebaci nalog na drugog van mreze nije losa samo jos da vidmo koga da angazujemo.Pozdrav za tebe
 
Spazio sam da komentarises na eon sa vpn stranici pa sam zato mislio da si u toku i za tu oblast.
Ako sam pisao verovatno je bilo na temu da je moguće i kako host-ovati sam svoj VPN server kod nekoga ko ima SBB net? Eventualno da skrene pažnju na to da SBB tj UnitedCloud kreće da blokira IP opsege tih popularnijih VPN provajdera i da ljudi koji misle da plaćaju VPN isključivo zbog Eon (i/ili Iris Go) dobro razmisle pre nego što plate godinu, dve, tri unapred.

Druga stvar je ko VPN koristi i za Netflix, Disney+, Hulu...

Ta opcija da se prebaci nalog na drugog van mreze nije losa samo jos da vidmo koga da angazujemo.
Jedan momenat samo na vreme uzmi u razmatranje na vreme ukoliko ti je bitan faktor: koliko "slotova" za aktivaciju Eon aplikacija i koliko istovremenih streamova kao ex-D3i korisnik imaš sada ? Verovatno 3/5?? ili eventualno i više ako si aktivirao dodatak dok je bio promotivno za postpaid "van mreže" korisnike.

Pošto zvanično sad svi "van mreže" paketi (i u prepaid i u postpaid varijanti) imaju bednih 1/3 (= samo 1 ne-smart stream istovremeno možeš da koristiš) a više nema na MojSBB besplatni dodatak da se aktivira.
 
Hvala na brzom odgovoru druze.Dobro da si me upozorio na vreme. Sad sam proverio ja imam 1/ 8 i za Eon smart1/1 tako da necu da menjam za sada vec da trazim i sportklub kanale ako moze.Da sad placam 1650 i mora da proverim sta tacno placam za tu cenu.Pozdrav
Ps: Pisem kad imam pitanje za tebe
 
Jedno skoro-pa-offtopic pitanje. Posto Sport klub radi na MTS data, a ne radi na MTS internetu, da li je moguce cast-ovati sliku na TV - posto cast ide preko Wifi, da se prosto izvuce kabl iz MTS modema, tako da ovde sluzi kao intranet ruter?
 
Mislim da ne, zbog jednostavne činjenice da uređaj na koji se castuje mora da bude na internetu (ako sam dobro razumeo pitanje). Ja imam sreću što živim u kući koju šerujem sa familijom koja je i dalje na sbb, pa mi je tv nakačen na njihov wifi. Pa eto ideje ako imaš takvog komšiju, uz logiku da razmenite wifi lozinke kako biste imali uvek net kad onom drugom pukne iz nekog razloga.
Ako si mislio na mirroring, to već ne znam.
 
Posle par godina nesmetanog korišćenja, već nekoliko dana unazad mi "play protect" iz čista mira briše modovanu EON aplikaciju sa uređaja (Mecool KM6 Deluxe). Da li je neko imao isti/sličan problem i kako ga je rešio?
(Ako je pogrešna tema, molim dežurnog policajca da post prebaci gde treba. Hvala.)
 
Pozdrav. Imam slican problem kao Naissus. Elem, kod mene od petka na eonu , na kineskom boxu sa onom verzijom 18.130 cini mi se, koja je godinama ok radila, sada za svaki kanal pise da nisam pretplacen. Naravno, pretplata je placena. Ne brise mi aplikaciju samo mi ne dozvoljava bi jedan kanal
 
Evo ovako , posto je @furio potvrdio da mu radi na android tv-u a i barem jos 20-tak ljudi preko p.m. sa raznoraznim boxovima da ih sada ne nabrajam ( a nije se desilo ni jednom da se nije moglo instalirati ili ti da ne radi ) a ovde ljudi pisu da ne radi vise ( razlog zbog cega ne radi ja stvarno ne znam jer i nisam neki strucnjak ) ja sam tu staru modovanu Eon apk 1.8.140.....( koju su ovde iskusni forumasi vec dosta puta ovde postavljali ) samo provukao kroz clone app i promenio joj verziju i ona pokazuje kao 2.0.7 i verovatno sam slucajno ili sama app namestila to sto joj je smetalo da se instalira.
U svakom slucaju stara kljusina je jos ziva 😁😃i kome treba iz raznoraznih razloga i nije mu tesko da se " maltretira" sa nekim misom (airmausem) ja cu je ovde postaviti , uz ogradu da stvarno ne znam do kada ce davati znake zivota 😃😁👍

Znaci modovana Eon mobilna apk (sa user/pass ) koja moze da se instalira na android tv uredjajima
Pozdrav, update-ovao mi se sistem na Xiaomi box s i nestala mi je ova klon aplikacija EON-a. Da li bi mogla ponovo da se provuče kroz neki klon app kako bih mogao ponovo da je instaliram? Ne podržava mi više instalaciju (tačnije ta verzija više ne štima za box).

Hvala
Pozz
 
Nije samo na mi boxu. Meni se isto desilo na philips tv-u sa androidom. Obrisao onu eon modovanu aplikaciju koju sam kontrolisao mišem
 
Ali zato i dalje dobro šljaka na HPH07:LOL: što i nije neko ''čudo''.
 
Da li postoji opcija da se streamuje zvuk sa EON-a do bluetooth receivera?

Sorry ako je već bilo pitanje.
 
Ipak je duplirano pitanje, nađoh odgovor na drugoj temi za EON (uređaj).
 
na Sony 55W805 sam instalirao EON 1.8 koji sam ovde na forumu našao. EON radi ali je problem što ga Sony ne vidi kao aplikaciju koju mogu da ubacim u meni koji se pojavljuje na samom televizoru kao Moje aplikacije. Može da se startuje ili iz podešavanja-aplikacije ili sam instalirao neki Tv launcher koji sam dodao u ovaj spisak pa startujem njega a onda iz njega. Ako neko ima ideju da li postoji rešenje za ubacivanje ovako instaliranog EON u Moje aplikacije. Ako instaliram novi sa Play-a on se pojavljuje ali sam kod već iskoristio na TV u dnevnoj sobi.
 
Ako neko ima ideju da li postoji rešenje za ubacivanje ovako instaliranog EON u Moje aplikacije.

Opcija 1:

Da kreiraš "prečica aplikaciju" (koju posle nakon instalacije dodaješ u tvoje favorite) koja kad nju otvaraš otvori tu drugu koja te stvarno zanima. To odradiš na ovom sajtu:



Opcija 2:

Da raspakuješ taj fosilni Eon za mobilne apk fajl i izmeniš AndroidManifest.xml fajl i dodaš permission za AndroidTV launcher. Takav izmenjen apk fajl će onda biti vidljiv i dostupan za dodavanje u favorite / prečice kao svaki drugi app koji je već u startu bio kompatibilan sa AndroidTV.

Opcija 3:
Umesto da imaš dodatu prečicu u launcher-u koristiš Button Mapper ili tvQuickActions aplikaciju da mapiraš da neki taster TV daljinca ti otvara taj mobilni Eon app.
 
Nazad
Vrh Dno