Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Za to vreme iskljuci eon box
 
Da, to sam zaboravio da napisem. Menu su bila ukljucena oba Eon boxa kad sam pokusavao da uparim sa Miboxom i dok sam skapirao sta je prodje pola sata.
 
Jel ima neko problem sa eonom da mu prekida slika,treperi? Meni krenulo od danas. Menjao hdmi ali isto. Nije ni do tv jer lap-top kad se poveže, normalna slika.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Imam mi box 3 i upario sam ga sa eon boxom vecina funkcija radi ali power dugme moze samo da ugasi uredjaj nece da ga upali
daljinski kad sam kupio pre resetovanja radio na samsung tv posle resetovanja i uparivanja sa mi boxom nece da radi vise na tv
 
Imam mi box 3 i upario sam ga sa eon boxom vecina funkcija radi ali power dugme moze samo da ugasi uredjaj nece da ga upali
daljinski kad sam kupio pre resetovanja radio na samsung tv posle resetovanja i uparivanja sa mi boxom nece da radi vise na tv

Gasis ga na ppwer a palis na bilo koje drugo dugme. Ja ga palim na OK.
 
Na Anroid TVu mogu da udjem u EON i po meniju sve funkcionise dok ne probam pustiti neki program u rad,tad me izbaci iz aplikacije... takodje kad pokusam sa tableta prebaciti sliku na TV nadje ga,TV se prebaci na 3 sekunde se pojavi crni ekran i vrati me nazad.Dok sa svim ostalim aplikacijama prebacivanje funckionise.Sta bi moglo biti u pitanju? Dal TV mora imati neki poseban kodek za EON ili mozda nedostatak RAMa ili sta vec?
 
Koji je tv u pitanju
 
Moze neka preporuka ili best of za android tv box koji cu koristiti samo za Eon i Hikconnect aplikaciju.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nije do kodeka. Koliko vidim ima dovoljno rama. Konu Eon app imas na njemu, onu sa kodom ili obicnu? Koji ti je sad na njemu Android tv? Vidim u specc da je 6.0.
 
Nije do kodeka. Koliko vidim ima dovoljno rama. Konu Eon app imas na njemu, onu sa kodom ili obicnu? Koji ti je sad na njemu Android tv? Vidim u specc da je 6.0.

Za onu sa kodom nemam pravo,a imam neku koja bi trebala da prijavi tv kao mobilni uredjaj mislim da je ver 1.8... Android mislim da je 8.0,mislim da je zadnju update u septembru 2019 posle ga nije bilo
 
Ja sam instalirao tu app sa kodom verzija 3. nesto... I sad app radi ali ne moze nista ljudski da se gleda jer non stop se koci i ceka dosta kao da baferuje nesto...

Ovaj tv je neki Volt koji ima 1gb ram 8gb rom, neki Quad-Core mali-450 procesor i android 9.0.

Pa me zanima jel moze eon da radi u opste na ovon tv-u?

274baa542bec3e8778c8bbc4821e6ab2.jpg
 
Poslednja izmena:
Za onu sa kodom nemam pravo,a imam neku koja bi trebala da prijavi tv kao mobilni uredjaj mislim da je ver 1.8... Android mislim da je 8.0,mislim da je zadnju update u septembru 2019 posle ga nije bilo

Sto se tice te app moras da nadjes neku drugu i probas. Mislim da ne radi vise na Android Tv sistemu. Neko je pisao da mu radi neka. Pretrazi malo forum pa vidi ko je pisao. Sto se tice castovanja vidi da li ti je azuriran chromecast na televizoru. Ako jeste probaj da izbrises kes chromecast aplikacije na televizoru. Castujes sa telefona? Da li ti je na telefonu azurirana Eon aplikacija?
 
Sto se tice te app moras da nadjes neku drugu i probas. Mislim da ne radi vise na Android Tv sistemu. Neko je pisao da mu radi neka. Pretrazi malo forum pa vidi ko je pisao. Sto se tice castovanja vidi da li ti je azuriran chromecast na televizoru. Ako jeste probaj da izbrises kes chromecast aplikacije na televizoru. Castujes sa telefona? Da li ti je na telefonu azurirana Eon aplikacija?

Auuu ko ce to pronaci medju 500 strana,pogotovo sto sam u ovom topicu tek dan... brisao sam kes chromecasta,a i svih aplikacija :D Castujem sa tableta verzija aplikacije 2.0.12
 
Probaj onda factory restart televizora. Ne znam sta drugo da ti kazem.
 
Na starom sam ikomovom paketu, pa me interesuje par stvari pre nego što krenem u pregovore za eon. Da li u paketu postoji varijanta da se uzme 1 eon box, a da se na drugom smart TV aktivira eon aplikacija bez doplate ili je samo jedan eon po kuci? I da li postoji razlika u kvalitetu same slike preko eon box i eon aplikacije ili eventualno kašnjenje u reprodukciji preko aplikacije?
Ako bih išao bez eon boxa, da li mi se isplati da menjam cisco3208 za drugi uređaj, koliko sam ovde čitao noviji uređaji nisu baš najsrecniji i može doći do cgnat, mada ne znam koliko bi mene to kao prosečnog korisnika doticalo.
 
U EON Full i Premium paketima se dobija 1 EON box i 1 EON Smart TV aplikacija. Kod EON Light paketa se dobija D3 uređaj i EON Smart TV aplikacija, bez EON box-a. Imam utisak da je za nijansu lošiji kvalitet Live TV stream-a preko aplikacije, pošto aplikacija koristi samo net za reprodukciju, a EON box je hibridan, te za kanale uživo koristi DVB-C signal preko koaksijalnog kabla. Takođe, u okviru Smart TV aplikacije nisu dostupni 18+ sadržaji (kanali i određeni katalozi u video klubu). Ja imam Ubee modem i nemam CG NAT (paket je EON Premium).
 
Da li je neko od vas menjao svoju platnu karticu kojom plaća EON van mreže?

Ja pokušavam i stalno izbacuje grešku.

Mislim da je problem u tome što oni hoće za autorizaciju da naplate 1 din, da provere karticu što je OK.
Međutim, mogu da unesem sve podatke osim CVV koda, tj. u njihovom interfejsu me ne pita za CVV.

I onda kad pokuša autorizaciju, piše fail.

Pisao sam im na TW, dečko je proverio sa svojim kolegama i kao, sve je to u redu, ne treba CVV kod, što mi je izuzeno čudno...
 

Prilozi

  • eon1.png
    eon1.png
    50.8 KB · Pregleda: 154
  • eon2.png
    eon2.png
    49.1 KB · Pregleda: 154
  • eon3.png
    eon3.png
    28.3 KB · Pregleda: 152
  • eon4.png
    eon4.png
    34.7 KB · Pregleda: 147
  • eon5.png
    eon5.png
    55.5 KB · Pregleda: 146
Ako sam dobro ukapirao polje za unos CCV je disabled kad ideš na izmenu ? Ako je to slučaj možeš da probaš da čačneš po HTML-u i obrišeš "disabled" atribut za to polje , uneseš novu vrednost i kad klikneš na sačuvaj/pošalji/šta god tačno piše na dugmetu koje šalje formular da vidiš da li će ga sačuvati uspešno i da li će ta verifikacija / skidanje 1 dinar proći uspešno.
 
Pa kad se ode na "podaci o placanju" onda pokaze ovo s prve slike, gde su sva 3 "disabled".
kada odem na azuriranje, onda tamo mogu da unosim podatke, ali se ne pojavi celija za unosenje CVV koda...
Mene samo buni, zasto na pocetnoj strani, kada je sve "diabled" prikazuje da postoji CVV, a kad menjam podatke, ne mogu da unesem novi...
 
Kupih ovih dana mibox 4s pro (najskuplja verzija na aliju) uredjaj je za azijsko trziste tako da sam bacio pare ali to sad nije bitno.
Uspem nekako da ga prevedem na engleski sa kineskog uspem da prebacim eon app preko telefona.
Sve radi super samo je problem sto mi na svaka 2 minuta EON bukvalno pauzira trenutnu reprodukciju kanala.
Nastavi tek kada sklonim pauzu, da li je neko imao ovaj problem i kako ga je resio?
Malo je glupo da na svaka 2 minuta sa mišem u ruci sklanjam pauzu...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Meni se ista stvar počela dešavati večeras. Samo od sebe pauzira program, ali evo vidim da nisam jedini. Mora da je do njih neki bug danas.
Instalirao sam stariju verziju misleći da ću možda rešiti problem ali na njoj umesto pauziranja, svaka 2 minuta prebacuje drugi kanal.
 
Poslednja izmena:
A koja je to verzija softvera uopste, za TV ili telefon.
 
Jedina verzija EON-a (1.8..140) koja mi radi je neka preradjena za tv ovde u ovoj temi sam je i pronasao.
Skinuo apk i instalirao na box.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
možeš li da postaviš tu verziju prerađenu na neki server da je skinem? ili na pm svejedno. imam neki kineski box pa da je probam

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Uzeo sam caletu Android tv box, i dok Orion aplikacija funkcioniše sjajno, na EON-u imamo problem sa prebacivanjem (šaltanjem) kanala, interfejs je dosta konfuzan i mogu se menjati kanali samo preko brojeva na daljincu koji je došao uz Android box. Na Orion TV aplikaciji strelice gore/dole menjaju kanale za +/- 1, postoji li način da menjam ovako kanale i na EON aplikaciji?

Sent from my Redmi Note 5 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno