Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Са другом верзијом коју ми је nebeski.letac послао све ради до пуштања канала, онда каже на жалост апк је престала са радом. Не знам да ли има везе што ми је тел. rootovan, или мало меморије 1ГБ. Све у свему хвала, видећу да ли нешто успем да урадим.

acidmonkey
И мени је то било док нисам рестартовао телефон.
 
Nije mi jasno zašto je SBB ograničio na 4.4.4. Moj tablet MediaPad Youth 2 radi na 4.3, ima 1 GB memorije i sve teče glatko. Istina, HD kanali moraju da se podese na 2mbps. Na 4 već seckaju.
 
Са другом верзијом коју ми је nebeski.letac послао све ради до пуштања канала, онда каже на жалост апк је престала са радом. Не знам да ли има везе што ми је тел. rootovan, или мало меморије 1ГБ. Све у свему хвала, видећу да ли нешто успем да урадим.

acidmonkey
И мени је то било док нисам рестартовао телефон.

Pa ajde da restartujem i ja prem da sam juce sve i svasta probao i nista nije proslo...evo i misa sam instalirao na tv-u i nista i dalje se okrece ovo izbor jezika...meni je iskreno bitnije da mogu da ovo instaliram na tv-u nego na tabletu...
 
Ok. Svi oni koji imaju problem da im aplikacija stoji na pocetnom delu gde pise select language a pri tome okrece onaj krug kao nesto ucitava u nedogled nasao sam sta je problem.
Potrebno je da se instalira novija verzija Google Play Servisa. Posle update sve je proslo kako treba do logovanja. Sada kada unesem user i pass uvek mi izbacuje da je pogresna lozinka ili user. A sigurno sam uneo dobro sifru i user...
 
Danas sam provalio da mi rade svi kanali na Orion internetu. Znači sve dosadašnje ekskluzive, SK, Comedy central, Cinestar itd. Ne znam dal je neki trenutni bag ili su otključali...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ok. Ukratko ako imate android 4.4.4 (smart tv) procedura da vam sve radi je sledeca. Prvo da se zahvalim nebeskom.petacu na aplikaciji.

1) Instalirajte verziju koji je nebeski letac preradio.
2) Updatujte ili skinite zadnju verziji Google Play service za android 4.4.4 (com.google.android.gms_12.6.85_(000300-197041431)-12685000_minAPI14(armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk)
3) Instalirajte EON i izaberite jezik Srpski (Kada sam izabrao engleski nisam mogao da se uopste ulogujem i non stop mi je izbacivao da sam uneo pogresnu sifru ili user)

ulogujte se i sve radi kako treba

Mogu da potvrdim da na VIP Kucnom netu rade kako se meni cini skoro svi kanali!!!
 
Da li je neko imao problem sa ovom porukom na pojedinim kanalima (Reprodukcija odabranog sadržaja nije moguća zbog bezbednosnih pravila)

Mislim da mi na tabletu ovo nije izlazilo dok na smart tv-u mi izlazi na pojedinim kanalima. Znam da ima neke veze sa proverom da li je rootovan uredjaj itd.

Iskreno ovaj smart tv nista apsolutno nije cackano ali izgleda da ne radi. Ako neko ima ovakav problem a da ga je resio bilo bi lepo da podeli.

Hvala unapred
 
i meni je rutovan tel al preko magisk ga sakrijem pa pusta eon bez problema.
ali kad sam bio u cg nije mi dao recimo rts1 a bio sam na telemach.
 
Danas sam provalio da mi rade svi kanali na Orion internetu. Znači sve dosadašnje ekskluzive, SK, Comedy central, Cinestar itd. Ne znam dal je neki trenutni bag ili su otključali...

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

i u BiH je danas tako celi dan
 
Lek je ili da nemaš root (da ga ukloniš) ili da se izmeni EON apk da ne radi proveru za root. Postoji Xposed za Android 4.4.x i postoji par modula koji navodno sakrivaju root međutim bar kad sam ih ja testirao pre par godina ni jedan nije radio. Pokojni D3Go je pred kraj karijere proveravao da li je na uređaju instaliran Xposed Installer :d

Probaj da instaliraš SuperSu u "systemless" varijanti pa vidi da li će EON da kuka. Pošto ja na mobilnom imam SuperSU (i custom ROM) a EON se ne žali i ti kanali za koje vrši "isRooted" proveru rade.

Da li je neko uspeo da blokira proveru na APK i da li to stvarno radi?? Imam tv koji uopste nije rootovan ali mi dosta kanala prijavljuje da ne mogu da se otvore iz bezbednosnih razloga...
 
Da li neko zna koji je fabricki pin kod za EON. Trazi mi sad za neke kanale pin kod a ja nemam pojma koji je. 1234 nije. 0000. nije...
 
ako nisi ništa menjao onda je 1234
 
Pozdrav, Probao sam ovu verziju sa APKpure-a ( 1.7.170) misleci da je remote friendly medjutim ignorise vecinu komandi. (ide samo gore dole) a probao sam je na Sony android TV-u (XE8077). Osim toga, zanima me jos koji android box-ovi, na kojima EON non-smart sto posto radi i da je remote friendly?
 
Poslednja izmena:
Remote friendly je EON TV varijanta Android aplikacije koja je na v2. 16 trenutno. Ali naravno nju možeš da aktiviraš i koristiš samo ako imaš odgovarajuću paket (Gold Extra i Gold Premium).

Ne može box uređaj da ti omogući stvari tipa da prebacuješ kanale stiskom na 0-9 tastere i slično ako koristiš smartphone/tablet vezuju EON aplikacije jer sama aplikacija ne podržava taj "use case"
 
Hmm čekaj zar nickpop nije pisao da postoji prepravljena aplikacija koja je Remote friendly?
 
Remote friendly je EON TV varijanta Android aplikacije koja je na v2. 16 trenutno. Ali naravno nju možeš da aktiviraš i koristiš samo ako imaš odgovarajuću paket (Gold Extra i Gold Premium).

Ne može box uređaj da ti omogući stvari tipa da prebacuješ kanale stiskom na 0-9 tastere i slično ako koristiš smartphone/tablet vezuju EON aplikacije jer sama aplikacija ne podržava taj "use case"

Pozdrav za tebe shamanNS, pomogao si mi onda za editovanje APK-a 2.16 i uspelo je (menjanje headera i verzije EON app da bi firestick prihvatio staru ver) p.s. ako nekom treba ...saljem. A vezano za ovo...sve shvatam alli je neko pominjao da ima remote friendly EON upravo za moj slucaj. (najveci problem kada sam instalirao na Sony Androidu TV je bio sto ni sa misem ne mogu scroll levo desno za vracanje unazad) pa sam hteo da vidim kakvo je stanje na tom polju...Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Hmm čekaj zar nickpop nije pisao da postoji prepravljena aplikacija koja je Remote friendly?
Da, i ja sam video neki takav post, to bi bilo resenje svih problema kad ukinu analogiju:)
Gde pominje prepravljenu aplikaciju koja je remote friendly on piše isto o eonu za smart tv koju je shamanNS pominjo u njegovom postu i objasnio koje Gold pakete treba da imaš da bi je aktiviro.Prepravljena verzija nije za remote friendly nego za starije verzije Androida 4-pa naviše i to verzija ove obične Eon aplikacije a ne verzije ove za Smart TV.A i ova prepravljena verzija je samo ako imaš dovoljno jak uredjaj a koji ima stariju verziju androida za koju nema nadogradnja na noviju android verziju.Neki minimum da bi prepravljena verzija radila bez smetnji je Quad Core procesor sa 1GB RAM memorije i da bude minimum 2GB slobodno ROM memorije.
 
Gde pominje prepravljenu aplikaciju koja je remote friendly on piše isto o eonu za smart tv koju je shamanNS pominjo u njegovom postu i objasnio koje Gold pakete treba da imaš da bi je aktiviro.Prepravljena verzija nije za remote friendly nego za starije verzije Androida 4-pa naviše i to verzija ove obične Eon aplikacije a ne verzije ove za Smart TV.A i ova prepravljena verzija je samo ako imaš dovoljno jak uredjaj a koji ima stariju verziju androida za koju nema nadogradnja na noviju android verziju.Neki minimum da bi prepravljena verzija radila bez smetnji je Quad Core procesor sa 1GB RAM memorije i da bude minimum 2GB slobodno ROM memorije.

Jasno...a jel ima dodatnih informacija kako da se "dovija" za navigaciju kroz EON jer cak ni misem ne moze sve na Sony TV-u |(android). Imam ja za Smart |TV i to radi ok... ali mi treba za drugi TV pa sad pokusavam ovaj drugi EON koji nije za smart Tv da osposobim
 
Poslednja izmena:
Jasno...a jel ima dodatnih informacija kako da se "dovija" za navigaciju kroz EON jer cak ni misem ne moze sve na Sony TV-u |(android). Imam ja za Smart |TV i to radi ok... ali mi treba za drugi TV pa sad pokusavam ovaj drugi EON koji nije za smart Tv da osposobim

Je si probo sa tastaturom ja sam taj problem imo sa HBO GO aplikacijom da sa daljinskim i mišem nisam mogo da se prijavim i skrolujem kroz sadržaj niti da izaberem prevod i velicinu fonta dok nisam priključio tastaturu gde sve radi kako treba.
 
Pozdrav. Već duže vremena pratim ovu temu. Juče sam dobio Amazon Fire TV 4K. Interesuje me da li je moguće na njega instalirati EON TV. Ja sam instalirao verziju za Android TV, i ona neće da mi se pokrene, samo se pojavi logo. Kada instaliram verziju za mobilne, ona radi, ali mi pola kanala ne radi i moram da koristim miša. Inače na njemu je FireOS 5.0.4. verzija softvera. Inače ako neko ima iskustva sa ovim box-om, i ima želju da ih podijeli, moze mi se javiti na pp. (instalacija Google Play Prodavnice, root i ostalo. Unaprijed zahvaljujem :D
 
User rebekic je ponudio prepravljenu smart tv verziju koja radi na Amazon uredjajima.
 
Problem je sto najnovija verizija ne radi na firestiku, imao sam ja taj problem pa mi je shaman NS rekao da prepravim APK sa editorom da ga "izvaras" da je starija verzija , ja sam uspeo ali mi je stick u cg kod mog klinca pa za jedno 10-tak dana mogu da ti posaljem , pusti mi email na privateu pa cu ga poslati, radi dobro. Podseti me samo da ne zaboravim. A inace bez usera VUK koji mi je sve objasnio ne bih uspeo. Pozdrav za njega veliki

Usput pitanje. gde si uzeo Firestick 4K
 
Poslednja izmena:
Drugari forumaši,

pozdrav iz Republike Srpske. Ja total TV koristim na dvije lokacije, i imam dva naloga na EON-u, tj mogu da koristim na 6 uredjaja EON (moj EON se ne može registrovati na smart TV). Na jednom nalogu plaćam i dodatni HBO paket. Ako neko hoće da gleda neke bosanske kanale pa da razmjenimo naloge, neka mi se javi u PP. Moj cilj je da registrujem EON na smart TV i da mogu gledati RTS1 bez zatamnjivanja (kviz potera i serije su stalno zaključane). Nadam da se razmjenjivanjem naloga ne krše neka pravila i zakoni :)
 
RTS ne radi na EON-u van Srbije. Doduše, nisam probao u RS-u, samo u inostranstvu. :)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Vrh Dno