Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Čisto da znate da rade HBO/Cinemax kanali na telekom ADSL internetu, upravo probao u tazbini. Nego, jel zna neko zašto mi je svaki kanal po defaultu mutiran pa moram svaki put unmute? Baš smara.
 
Koliko je prošlo od aktivacije do trenutka kad su kanali proradili?
U utorak sam aktivirao na portalu i proradili su odmah na d3i, a na ovoj aplikaciji sam probao juče tek i bili su aktivni....
Pozovi ih i proveri....

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se svima ako je neko pisao o ovome...ja sam danas ostao zatečen, pošto sam danas bio na poslu a igrao se El Klasiko Mislio sam da ću sigurno moći da ga gledam na telefonu preko eona a onda me je iznenadilo što neće da očita sk kanale čak ni da ih vrati nazad verovatno što sam na MTS mreži i nije hteo da mi otvori nijedan SK kanal Čak mi je par puta izbacio "ovaj kanal ne može gledati na teritorije gde se nalazite"a ja u sred Srbije:)
 
Zakleo bih se da sam juče na satelitu gledao emisiju sa titlovima, a istovremeno na eonu ih nije bilo. Takođe, ne pamtim da je na Ikomu u poslednje vreme bilo netitlovanih emisija, isto važi i za satelit.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Prešao 2007.godine na Samsung 40A656 i on je bio (i još uvek je) FHD rezolucije, daleko od 4:3 odnosa. A ne sećam se da je tada Adler bio u ponudi, kao što ser ne sećam da je ijedan normalni brend tipa Samsung, LG, Sony, Panasonic, Pioneer koji su imali LCD ili Plazme imali modele u 4:3 koji su bili preko 26", već su rezolucije bile 1280x720 (retko), 1366x768 i 1920x1080.

A kada si ti prešao na LCD i iz koje godine je tvoj model pošto pričaš o počecima proizvodnje LCD i plazmi uz pominjanje tvog Adlera?

Mada, pošto pominješ prve plazme, je da su i imale odnos 4:3 s obzirom da su napravljene tokom šezdesetih godina prošlog veka, ali nešto nisam ubeđen da si ti tada prešao na korišćenje LCD.
 
Poslednja izmena:
Ovaj adler je konkretno 2010 godiste, cini mi se. I nije mi prvi lcd. Ne znam sto generalizujete stvari, ako je 90% lcd tv-a u 16:9 da svi moraju da imaju 16:9 tv. Imam naravno i 16:9 tv ali mi je ovaj zgodan za povezivanje sa kompom zbog pozicje hdmi ulaza i same velicine tv-a. Inace burazer je jos sedinom dvehiljaditih imao ogromnu plazmu u recimo 1:1 odnosu sto recimo nigde vise u zivotu nisam video...ali ne znaci da ne postoji.
Odosmo mi predaleko...kao sto rekoh glavni problem sa eonom mi je pikselizacija i to sto ja uopste ne mogu da gledam tv u svojoj sobi. A tek posle dodje na red i 4:3 format i sam ugodjaj gledanja...sto sam naveo samo kao primer jer mi je nejasno da kao idu unapred i modernizuju je, a d3go bio 15 puta bolji.
 
U utorak sam aktivirao na portalu i proradili su odmah na d3i, a na ovoj aplikaciji sam probao juče tek i bili su aktivni....
Pozovi ih i proveri....

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока

Očigledno im treba nekoliko dana da aktiviraju (bar za EON). Probano danas i radi.
 
Ovaj adler je konkretno 2010 godiste, cini mi se. I nije mi prvi lcd. Ne znam sto generalizujete stvari, ako je 90% lcd tv-a u 16:9 da svi moraju da imaju 16:9 tv. Imam naravno i 16:9 tv ali mi je ovaj zgodan za povezivanje sa kompom zbog pozicje hdmi ulaza i same velicine tv-a. Inace burazer je jos sedinom dvehiljaditih imao ogromnu plazmu u recimo 1:1 odnosu sto recimo nigde vise u zivotu nisam video...ali ne znaci da ne postoji.
Odosmo mi predaleko...kao sto rekoh glavni problem sa eonom mi je pikselizacija i to sto ja uopste ne mogu da gledam tv u svojoj sobi. A tek posle dodje na red i 4:3 format i sam ugodjaj gledanja...sto sam naveo samo kao primer jer mi je nejasno da kao idu unapred i modernizuju je, a d3go bio 15 puta bolji.
Naravno da je imala plazma od 1:1 sa rezolucijom od 1024x1024 ali to je, da se tako izrazim incident, kao što su sada i TV sa 4:3 incidenti i niko ih ne proizvodi.
Pa SBB ne želi da omogući EON aplikaciju za smart LCD televizore proizvedene 2015. i 2016. godine a vi se čudite što nema za televizore sa odnosom 4:3 kojih pitanje je da li ih ima i 1% na tržištu.
 
Usput, gde je info za modele, planiram da uzmem Samsung 43MU6102, kaže mi čovek da je 2017 godište? Šta mislite, može li EON Samsung app da lepo radi na ovom modelu?

Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Usput, gde je info za modele, planiram da uzmem Samsung 43MU6102, kaže mi čovek da je 2017 godište? Šta mislite, može li EON Samsung app da lepo radi na ovom modelu?

Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
Nije te lago evo spiska
Samsung 2017
Q9F | Q8C | Q7F | Q7C | MU9000 | MU8500 | MU8000 | MU7500 | MU7000 | MU6500 | MU6490 | MU6300 | MU6290 | MU6100 | M5300 | M4500
Sony 2017
A1E | XE80 | XE83 | XE90 | XE94 | X930E | X940E | X800E | X850E | X900E
 
Titlovi na BBC earth malo rade malo ne
 
Poslednja izmena:
EON gledam preko kompa,i slika je ekstra,cak mislim i bolja nego kada gledam preko sbb risivera,da li se isplati preci na skuplji paket da bi mogao gledati preko Sasmung mu6100 tv,ali moje pitanje je da li neko gleda EON preko tv tj preko aplikacije i kakvi su utisci ?
 
Gledam ja, sve je super samo sto nekim HD kanalima kasni slika u odnosu na zvuk.
 
Skoro svim kanalima, naročito filmskim je blago nesinhronizovana slika i zvuk (obratiti pažnju na usta dok govore) plus što povremeno pojedini kanali budu sa žestokim problemom kašnjenja... najčešće RTS HD.

Istu stvar sa filmskim sadržajem ja primetim i na EON i na D3i.
 
@Pike pošto ti gledas EON na tv aplikaciji, interesuje me da li kao kod PC i fon app ima manje frejmova u sekundi, ovo se vidi najviše na kanalima gde ide kajron ili na sportskim dešavnjima? Ovaj problem su imali kad je lansiran i D3i pa su kasnije za te korisnike napravili posebne streamove od 50FPS a za mobilne app je ostalo isto.
 
@nenadjow: EON stream je definitivno 25fps. Malo sam proprčkao po webapp i vidim da postoje "progressive" i "interlaced" render profili:


Kod:
[
  {
    "name": "HP7000",
    "coreStreamId": "hp7000",
    "height": 1080,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 7000,
    "id": 1
  },
  {
    "name": "HP3500",
    "coreStreamId": "hp3500",
    "height": 720,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 3500,
    "id": 2
  },
  {
    "name": "HP1400",
    "coreStreamId": "hp1400",
    "height": 480,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 1400,
    "id": 3
  },
  {
    "name": "HP350",
    "coreStreamId": "hp350",
    "height": 288,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 350,
    "id": 4
  },
  {
    "name": "SP3500",
    "coreStreamId": "sp3500",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 3500,
    "id": 5
  },
  {
    "name": "SP2200",
    "coreStreamId": "sp2200",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 2200,
    "id": 6
  },
  {
    "name": "SP1400",
    "coreStreamId": "sp1400",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 1400,
    "id": 7
  },
  {
    "name": "SP500",
    "coreStreamId": "sp500",
    "height": 384,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 500,
    "id": 8
  },
  {
    "name": "SP350",
    "coreStreamId": "sp350",
    "height": 288,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 350,
    "id": 9
  },
  {
    "name": "SP200",
    "coreStreamId": "sp200",
    "height": 192,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 200,
    "id": 10
  },
  {
    "name": "HI7000",
    "coreStreamId": "hi7000",
    "height": 1080,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 7000,
    "id": 11
  },
  {
    "name": "HI3500",
    "coreStreamId": "hi3500",
    "height": 720,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 3500,
    "id": 12
  },
  {
    "name": "SI3500",
    "coreStreamId": "si3500",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 3500,
    "id": 13
  },
  {
    "name": "SI2200",
    "coreStreamId": "si2200",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 2200,
    "id": 14
  },
  {
    "name": "SI1400",
    "coreStreamId": "si1400",
    "height": 576,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 1400,
    "id": 15
  },
  {
    "name": "SI500",
    "coreStreamId": "si500",
    "height": 384,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 500,
    "id": 16
  },
  {
    "name": "AO96",
    "coreStreamId": "ao96",
    "height": 0,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 0,
    "id": 17
  },
  {
    "name": "AV96",
    "coreStreamId": "av96",
    "height": 480,
    "width": 0,
    "audioBitrate": 96,
    "videoBitrate": 190,
    "id": 18
  }
]
 
@nenadjow
Evo ja imam, mada ne gledam bas, EON TV app na boxu. Kvalitet je generalno losiji nego na D3, tu nema zbora. Manje fps, 25, manifestacije su bas onakve za koje si i pitao, kajroni recimo.
Vidim pominju ljudi audio out of sync. Bas cu da obratim paznju. Ono vreme dok sam testirao nisam primetio. Sad gledam na nalogu, 10 dana nisam ni koristio ... Dakle, posto je D3 uredjaj na isti TV okacen, nema smisla koristiti eon, sem za 7 dana unazad.
 
KAd sam se vec bavio, proverio audio. OK je. Lipsync takodje ok, nisam naleteo ni na jedan kanal da ne valja. Uglavnom kako su ljudi rekli, filmski, HD, proverio upravo i na lapu sa koga pisem. Dakle, nije sistemske prirode vec je do lokalnih podesavanja. Na lapu po navici mi ostao stari FF, v51, za D3go sto sam koristio ... RTS HD namenski proveren jer je to jedini kanal u 5.1, kad ima, i on je ok.
 
U blind. Evo sad kviz Potera na RTS HD "lipsync" je bio blago "off". Zvuk ispred slike.
Komp + Chrome i Android app. Mrzelo me da ustanem i odem do TV-a da proverim i D3i stream.

Edit: I ovaj AMC jbt, jel taj kanal nekad radi kako treba par dana u kontinuitetu? Maltene kad god prebacim na njega neki defekt,. Ili se "kocka" slika svakih par sekundi, ili nije odrađen deintelace, ili izgleda kao slideshow sa seckanjem svakih par sekundi.
Trenutno je (film "Overena kopija") na EON stream-u "kockanje" a na D3i je "kuc-kuc, sec-sec" slideshow
 
Poslednja izmena:
Nije to do eona loš vam internet vervatno ima mnogo mikro prekida što eon gladan istog nemože tako brzo da koriguje pogotovo ako sledeći prekid usledi usled te korekcije.
 
Baš mi je loš internet, 50/2 VDSL. Nije to SBB da ima nenormalan packet loss.
Isti problemi se vide i kad se pusti "iz početka", čak i kad se "snimi"/sačuva koji minut pomoću ffmpeg.
Testirano na 2 različite lokacije i 2 kao različite platforme (EON i D3i). Zajednički je Telekom internet (ADSL na jednoj, VDSL na drugoj), da obe "platforme" koriste HLS streamove i da su obe SBB-ove. Zato sam proverio i sa Telenor netom. Znači ili je SBB prilikom re-enkripcije i "parčanja" na fragmente napravio taj micro-delay ili meni laguju oči ;)
Sa drugim HLS baziranim stream-ovima nisam primetio takav "fenomen"... doduše na njima ne pratim filmski i serijski program (gde mi je problem učiljiviji; verovatno je posledica konverzije 24 [& 23.976] u 25 fps).

Pri tom ja do sad nisam imao ni jedan od problema na EON za koje su se ovde ljudi često žalili ("nema signala", pojava crnog ekrana periodično, poruke da nisi pretplaćen...).
 
U pravu si za AMC. Retko bas na EON gledam, vise je to proba, tako da nemam dovoljan uzorak, ali primetio sam da amc najcesce ima problema. Nije uvek, ali pikselizacija, lag ...
 
Šta Telemach korisnici u Bosni imaju dodatno (u odnosu na SBB) od kanala na EON servisu? Hrt 3, Hrt 4...?


I jel tačna pretpostavka da set kanala (i stvari tipa koja verzija SportKlub kanala tj koji komentator) zavisi od toga iz koje države EON nalog a ne od toga sa koje IP adrese se pristupa?

= kad se koristi SBB nalog sa npr IP adrese iz Slovenije EON pušta srpsku verziju SportKlub kanala.
 
Nazad
Vrh Dno