Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Radiće verovatno do nekog od sledećih updatea...
Hvala Vam na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
Jel na Fire TV 2.gen (ne stick) ide običan Eon ili TV verzija? Jel mora da se edituje apk?
 
Za mobilnu verziju kaže nije podržana a TV verzija prodje splash screen i onda crn ekran.
 
Ako moze neko od vas koji ste box povezivali ovakvim repeater-om
Screenshot_66.png
da pogleda da li wifi mreza moze da se kompletno upise, ssid i password (treba mi za hidden wifi) ili samo da se odabere iz liste pronadjenih?
 
Nisam bio u prilici da tako nešto testiram lično ali moja pretpostavka je da ne bi ti ni na EON box-i radila app za telefone (takvih 5 prijatelj ima ; onih što tebi trebaju ima samo 1 "slot" i verovatno on sam ga koristi). Jer i taj box ima stvari koje ga jasno identifikuju kao "nije telefon".
A ne baca mi se jedan slot / 1 brisanje mesečno da bi testirao taj scenario na mom Eon STB...
Mogu eventualno da testiram koristeći prijateljev nalog :d :d :d

Uspeo sam. Prepravio sam zadnju verziju aplikacije koja nema proveru, upisao version number i version kod sa najnovijeg apk fajla, instalirao aplikaciju na mom android boxu X96 Max i konačno mi se otvorio prozor sa poljima za username i lozinku, ukucao podatke prijateljevog naloga, i gle čuda - radi. Rade svi kanali koje prijatelj ima u svom paketu. Prelistao sam celu temu, zabole me mozak, ali nije mi žao:). Hvala shamanNS, na tvojim dragocenim informacijama koje si postavio u ranijim postovima.
 
Poslednja izmena:
Mr_Cojko da li bi mogao da mi posaljes apk fajl, ako ti nije problem. Hvala.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Na Amazon Fire TV-u Eon TV verzija i dalje nece, samo splash screen i onda crno. Nisam siguran sta treba na Fire TV-u 2.gen. da li moze TV verzija ili ne.
Instalirao sam Aptoide na Fire TV, ta aplikacija dozvoljava skidanje i instaliranje sa Google play store-a, skinem direktno i nece.
Probao sam i da skinem apk na flash pa da instaliram tako ali ni to nece.

Editovao sam mobilnu verziju 1.8.140. u 1.8.230. (poslednju), instalira se, logovanje prodje bez problema,
vidim pocetnu stranu, mogu da biram program koji hocu ali cim kliknem da nesto pustim izadje iz aplikacije.
Ne znam sta jos da probam, jel neko koristi Eon na Fire TV-u?
 
imam problem sa cisco 4682dvb.... povezao kablove od struje,hdmi i od sbb ali nemam vracanje unazad...kao sto vidite na slici
d1adaeccf54d2bb4f13efd1e4f31438a.jpg


Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 
@crnivrag: I nema potrebe da postavljaš istu stvar u 3 teme. Tome je mesto u Eon Smart Box temi.

Uz napomenu da je samo za KAON model :p
Jer različite apk fajlove koriste ta 2 modela STB-a za OTA update, daljinac firmware update, pairing daljinca, TV Settings...
Za SDMC model sličan posao (kao "t4hwrapper" apk na KAON-u) verovatno odrađuje apk sa package id "com.ug.eon.rcu.t4h" ali em što nema "MainActivity" em od ova 3 Activity-a što ima svaki zahteva specijalne permissions (koje sam Eon TV app traži u svom manifestu) da bi se startovali activity-i:

Screenshot_20191115-233927.png

Screenshot_20191115-233935.png

Screenshot_20191115-233949.png
 
@crnivrag: I nema potrebe da postavljaš istu stvar u 3 teme. Tome je mesto u Eon Smart Box temi.

Uz napomenu da je samo za KAON model [emoji14]
Jer različite apk fajlove koriste ta 2 modela STB-a za OTA update, daljinac firmware update, pairing daljinca, TV Settings...
Za SDMC model sličan posao (kao "t4hwrapper" apk na KAON-u) verovatno odrađuje apk sa package id "com.ug.eon.rcu.t4h" ali em što nema "MainActivity" em od ova 3 Activity-a što ima svaki zahteva specijalne permissions (koje sam Eon TV app traži u svom manifestu) da bi se startovali activity-i:

Pogledajte prilog 277303

Pogledajte prilog 277304

Pogledajte prilog 277305
Znači na OTT Box-u ne može ovo nikako da se uradi?

Zašto United Cloud nije iskoristio ovo?! Pa na tacni im je servirano sve a ako ne grešim, napominjem, AKO ne grešim TV mod je trenutno podržan samo za Samsung televizore a ovde ih ima mali milion da možda mogu i moj krš Vivax da kontrolišem sa EON daljinskim.
 
@Strale_123: Tako po uputstvu ne može sigurno :D Jer taj app čiji activity se startuje ne postoji na OTT boxu. A trebalo bi da se razlikuje i sam firmware daljinca između 2 boxa.
Možeš eventualno da experimentišeš (i potencijalno zezneš daljinac :D ): da juriš nekog da backup-uje taj apk fajl sa KAON-a pa da probaš da ga "sideload"-uješ i vidiš da li će uopšte uspešno instalirati app pa onda tek da gledaš šta će da se desi kad probaš da startuješ activity, čačkaš taj "demo" i tako dalje.

Ja imam Šljamsung TV tako da meni ne treba expirmentisanje, radi "fabrički". A i moji matorci su tvrdoglavi i neće da menjaju navike pa im je kao "lakše" da kao i do sad TV pale/gase sa njegovim daljincem nego da pamte koje boje lampica svetli kad je u TV ili STB režimu daljinski od STB :D
 
Hvala Gorane, pokusacu i ovu. Cojko mi je poslao editovan app, instalirao, ulogovao se, ali nece da pusti nista, iako sam na SBB mreži.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Nema na čemu. Čudno da si uspeo da se uloguješ, a neće da šljaka. Proveri broj aktiviranih Eon naloga, ume tu da dođe do brljotina.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Nema na čemu. Čudno da si uspeo da se uloguješ, a neće da šljaka. Proveri broj aktiviranih Eon naloga, ume tu da dođe do brljotina.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
Sad sam bacio pogled 3/5.
Pokusacu i ovu, cim ugrabim vremena.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Jel još nekome serija Britanija u listi sezona otvara EON uputstva? Lol :D Na vrhu liste je, tek je izašla 2. sezona.
 
Pošto si nabavio box uzmi pa probaj pa ćeš dobiti odgovor? :D
Editovanja su obično umerena u suprotnom pravcu (= nemaš pravo na SmartTV verziju aplikacije pa hoćeš običnu/telefonsku verziju da koristiš na uređaju koji nije telefon).
 
Pošto si nabavio box uzmi pa probaj pa ćeš dobiti odgovor? :D
Editovanja su obično umerena u suprotnom pravcu (= nemaš pravo na SmartTV verziju aplikacije pa hoćeš običnu/telefonsku verziju da koristiš na uređaju koji nije telefon).
Ahahah recimo da si u pravu. :D
Bio sam ubeđen da ATV verzija ne može da radi na običnom boksu bez neke gimnastike sa apkom pa nisam ni probao, sa' ću.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kako? Editovao sam apk 1.8.140 da bude poslednji 1.8.230, ulogujem se normalno, vidim sve kanale ali kad hoću da pustim nešto samo izadje iz aplikacije.
Koju verziju ti koristiš? Da li može TV verzija na Fire TV 2.gen?
 
Kako? Editovao sam apk 1.8.140 da bude poslednji 1.8.230, ulogujem se normalno, vidim sve kanale ali kad hoću da pustim nešto samo izadje iz aplikacije.
Koju verziju ti koristiš? Da li može TV verzija na Fire TV 2.gen?
Nadji verziju 1.8.120 i moduj kao da je npr. 1.8.140. takva verzija radi na fire sticku.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno