Šta je novo?

EON (ex D3GO) [za EON Smart TV/box aplikaciju postoji posebna tema]

Ne uređaj sa kog kastuješ služi za kontrolu, praktično on ti dođe ko daljinski za sve radnje vezano za sadržaj koji kastuješ.

Ok. Znači ako nešto kastujem sa telefona i pustim na tv, a onda izađem iz aplikacije i koristim telefon za druge stvari, da bi nešto premotao ili pustio drugi video moram da ponovo uđem na aplikaciju na telefonu.
 
Ne znam za cast-ovanje sa Eon app ali Chromecast (barem 1st gen) podržava limitiranu kontrolu (pause/play, nisam siguran za forwards/backwards) playback-a kroz HDMI-CEC. I to radi na YouTube, Plex, HBO Go, Google Play Movies...

Ko ima Chromecast i TV koji nudi HDMI-CEC lako će to da testira.
 
Poslednja izmena:
Ok. Znači ako nešto kastujem sa telefona i pustim na tv, a onda izađem iz aplikacije i koristim telefon za druge stvari, da bi nešto premotao ili pustio drugi video moram da ponovo uđem na aplikaciju na telefonu.
Sada sam probao cast youtube videa sa telefona na TV. Mogu normalno daljinskim sa TV-a da premotavam, pauziram video, prebacim na drugi video i sl.

Sent from my Mi 9 SE
 
Ja ne kapiram zašto bi iko ikad koristio Eon unutar virtualnog Windows-a :d

A zasto ti koristis struju i sijalice? Zar nije jednostavnije da sve lepo zavrsis po dnevnoj svetlosti?
Salu na stranu, neki ljudi ne vole da im glavni sistem bude na internetu. I ne vole da menjaju bilo sta na glavnom sistemu.

E sad, sto se tice pomenutog problema, Shaman je "shamanski" usmerio istrazivanje u pravom smeru. Snaga procesora, glavnog ili grafickog, uopste nije presudna za sinhronizaciju slike. Razlog zbog kojeg EON radi dobro na dva desktop-a bez hardverske akceleracije, a na laptopu ima slican problem kao virtualna masina dok se ne ukljuci akceleracija, jeste taj sto desktopovi imaju RTC (Real-Time Clock) a prenosni uredjaji uglavnom nemaju, jer RTC neprekidno prazni bateriju. Mozes staviti pet i9 procesora, 512Gb memorije i pet grafika od 1000 evra ali ako nigde u tome nemas hardverski clock, sinhronizacija videa nece funkcionisati kako treba. Jer masina zna STA treba da uradi, ali ne zna KAD to treba da uradi. Ovde je kratko i jasno opisan problem vremenske sinhronizacije u virtualnim OS https://kb.meinbergglobal.com/kb/time_sync/time_synchronization_in_virtual_machines
To je bas ono sto ja vidim na VM-u: slika se ponekad malo vrati unazad, pa malo ubrza - kako je kazem "podrhtava" bez ikakvog pravila. EON isporucuje stream prema svom RTC-u, Windows nije dobro sinhronizovan tj. nema stabilan "takt" (poenta je u ravnomernosti), i onda to izgleda tako da mozes da pogledas vesti ili fudbal, ali ti film deluje nekako "pogresno".

Da li to moze da se resi? Verovatno da moze. Jedini nacin bio bi da neki hardverski clock preko mreze pinguje virtualni Windows barem 25 puta u sekundi sa konstantnim/postojanim kasnjenjem, najbolje preko 50 puta sekundi, pa da se Windows sinhronizuje prema tome. Zato je Windows Timer podesen na 64Hz/15.6ms, to je neki minimum da stvari ljudskom oku deluju "prirodno". Kad je masina Idle, onda je 15.6ms, a kad pustim npr. EON onda je maksimalnih 1ms iliti 1KHz. Windows Timer je kljucan za multimediju, i sve multimedia aplikacije ubrzavaju timer najcesce do maksimuma kako bi postigle sto bolju sinhronizaciju.

Drugim recima, ni 30 jezgara na po 10GHz ne pomazu ako puca TIMER!

Inace, zahvaljujem se ovim putem N1 televiziji, onaj njihov tekst na dnu ekrana drasticno olaksava testiranje i podesavanje slike :smoke:
 
Citat Citiram korisnika: Zverko Pogledaj poruku
Zamolio bih za savet: koji android box vredi kupiti, a da na njemu radi EON kako treba, bez pucanja, seckanja i sl.? Uskoro se selim van zemlje, pa bih da imamo EON izvan Srbije, a da ne jutim neki specificni smart TV. Fire stick, koji imam, nikako da namestim da radi kako treba ( razlicite verzije, bluetooth mis...). Hvala.

Nemaš EON izvan Srbije nego je to verzija EON izvan njihove mreže ali opet u Srbiji.
Nisam bas razumeo sta si hteo reci :), moze pojasnjenje?
 
Poslednja izmena:
Zverko kupi MI BOX najmanje imas problema da ga podesis. Radi eon tv apk.

U inostranstvu nece raditi neki kanali jer moras biti na sbb internetu da bi radili. Resenje je VPN na neki domaci SBB ruter ali klimavo i treba puno podesavati.

Mozes da kupis samo EON TV paket i to radi van SBB mreze i u inostranstvu. (Valjda)
 
Za inostranstvo najbolje NetTV plus.


Sent from my Mi 9 SE
 
Bilo nekada, sad su dosta katovali ponudu
 
Koliko znam, morali su da izbace samo RTS. Opet je lakše nego stalno zezanje za eon i vpn; kad-tad to sve dosadi ili se prosto nema vremena.
 
Citat Citiram korisnika: Zverko Pogledaj poruku
Zamolio bih za savet: koji android box vredi kupiti, a da na njemu radi EON kako treba, bez pucanja, seckanja i sl.? Uskoro se selim van zemlje, pa bih da imamo EON izvan Srbije, a da ne jutim neki specificni smart TV. Fire stick, koji imam, nikako da namestim da radi kako treba ( razlicite verzije, bluetooth mis...). Hvala.


Nisam bas razumeo sta si hteo reci :), moze pojasnjenje?

Znači imaš ovaj EON van SBB mreže koji radi na internetu bilo kog drugog operatera, ali opet da bi ti svi kanali radili taj operater opet mora da je iz Srbije.Inače košto ti je boki99 napiso imaš ograničenje u broju kanala koji će ti u inostranstvu raditi.Neka ti neko potvrdi ali čini mi se da su ovde pominjali da ne radi dosta kanala RTS kanali, svi filmski i dokumentarni.
 
Proverio je ortak koji je trenutno u Australiji. RADI: N1, Nova S, O2, Happy, Prva, Prva Plus, Cinemania, Sport Klub; NE RADI: RTS1/3, Pink, RTV1/2, Pink2, SutioB, Fox svi, TV1000, HBO svi, Eurosport, National Geographic, Discovery, History, 24Kitchen, VH1...
 
HBO na Smart TV-u mi ne radi. U pitanju je Vivax Smart TV, nije to onaj punokrvni Android TV OS već onaj tablet Android 4 sa skin-om.

Ovo piše na SBB-u.

Proveru da li je Android uređaj root-ovan, odnosno da li je iOS uređaj jailbreak-ovan
Proveru da li je na uređaju instaliran nezvanični framework (Cydia, Xposed...)
Proveru da li je uređaj podešen da radi debug
Proveru da li je na uređaju instalirana aplikacija koja vrši debug radne memorije, proveru integriteta fajlova koje koristi ista

1.Nije Root-ovan 100%, proverio sam, i aplikacije koje zahtevaju root ne rade.
2.Nije...
3.Ovo ne znam kako da proverim. Najviše na ovo sumnjam, kakav je to debug, kako se isključuje?
4.Koliko znam nije, ništa sumnjivo nije pred-instalirano a nisam ni ja ništa instalirao.
 
Imam jedno pitanje za sve vas, ako je neko imao sličan problem... Naime, gledam Eon na računaru (win 7 ultimate), koristim Opera browser, mada se isto ponaša i na ostalim. Svi kanali rade lepo. E sad, video klub isto radi sve, ali problem je sa starijim naslovima, starijim sezonama nekih serija tačnije. Dok sve što je novijeg datuma, tipa Got, Chernobyl i da sad ne nabrajam dalje lepo radi, problem se javlja sa starijim serijama, kao što je the wire, gomorra, sopranovi... Krene tečno i onda posle minut, 2 nekad 5, nema pravila, krene slika da se "mrljavi", kao skremblovana bude. Na telefonu (redmi 5 plus) preko eon aplikacije tih problema nema, sve fercera... Da li iko ima neku ideju šta pravi problem?
 
Evo ponoviću opet, pošto mi je prethodni post obrisan: Molio bih da mi se privatnom porukom javi neko ko trenutno koristi EON van mreže, ili planira da ga uzme. Hvala.
 
Poslednja izmena:
I also want a mini Laptop just for carrying during travels in which I can stream movies & TV shows on Apps like mobdro. When I was searching the web came across the Notebook laptops which are kinda cool but need to save so bucks so help me by suggesting few models.
 
evo prodjoh pa mislim sve postove ovde ali ipak moram da pitam..
nisam siguran koji TV da uzmem sa aspekta koriscenja EONa na njemu. Da li da idem u pravcu Sony Android TV (nesto tipa serije XF(XG)7... / XF(XG)8... ) ili ici na samsung (UE..NU7 / RU7 ... ) -- iskreno nisam ni do detalja razrgadio razliku izmedji tih serija ali u grubo znam...
inace imam DIGITALNI TRIO GOLD gde mi stoji da mogu jedan (?) smart tv ...

aposlutno zahvalan za dobru diskusiju na ovu temu i pomoc!
 
evo prodjoh pa mislim sve postove ovde ali ipak moram da pitam..
nisam siguran koji TV da uzmem sa aspekta koriscenja EONa na njemu. Da li da idem u pravcu Sony Android TV (nesto tipa serije XF(XG)7... / XF(XG)8... ) ili ici na samsung (UE..NU7 / RU7 ... ) -- iskreno nisam ni do detalja razrgadio razliku izmedji tih serija ali u grubo znam...
inace imam DIGITALNI TRIO GOLD gde mi stoji da mogu jedan (?) smart tv ...

aposlutno zahvalan za dobru diskusiju na ovu temu i pomoc!

EON bi trebao da radi i na jednoj i na drugoj marci. Ja imam LG iz 2018. sa WebOS 4.0 i EON radi, pa mogu reći savršeno. Što se samog aspekta OS-a tiče, da mogu da biram išao bih sa nekim od Sony televizora jer Android TV ima najviše podržanih aplikacija. Recimo na WebOS ne postoji NBA Game Pass za koji imam pretplatu preko Telenora.
 
evo prodjoh pa mislim sve postove ovde ali ipak moram da pitam..
nisam siguran koji TV da uzmem sa aspekta koriscenja EONa na njemu. Da li da idem u pravcu Sony Android TV (nesto tipa serije XF(XG)7... / XF(XG)8... ) ili ici na samsung (UE..NU7 / RU7 ... ) -- iskreno nisam ni do detalja razrgadio razliku izmedji tih serija ali u grubo znam...
inace imam DIGITALNI TRIO GOLD gde mi stoji da mogu jedan (?) smart tv ...

aposlutno zahvalan za dobru diskusiju na ovu temu i pomoc!

I ako ima to aktivaciju za smart tv na mojsbb uz TRIO GOLD paket ne može da se aktivira.U starim paketima i dalje je samo moguće na GOLD extra i premium paketima aktivirati tu jednu smart eon aplikaciju.
 
EON bi trebao da radi i na jednoj i na drugoj marci. Ja imam LG iz 2018. sa WebOS 4.0 i EON radi, pa mogu reći savršeno. Što se samog aspekta OS-a tiče, da mogu da biram išao bih sa nekim od Sony televizora jer Android TV ima najviše podržanih aplikacija. Recimo na WebOS ne postoji NBA Game Pass za koji imam pretplatu preko Telenora.

Interesuje me da li si aktivirao Telenorovu NBA Game Pass na Android TV (Sony)?
Tokom play off-a sam probao da aktiviram, ali bezuspešno. Brzo sam odustao.
 
Ne znam jeli Sony nešto menjao OS u poslednje 3 godine; moj prijatelj ima neki model koji poprilično onda platio, a sada ne može da nađe da instalira ni HBOgo.
Ako sam ga dobro razumeo, nema nj eon app.
Glupo je ako tako često menjaju OS i ne daju podršku za "stari".


Sent from my Mi 9 SE
 
Poslednja izmena:
Ne znam jeli Sony nešto menjao OS u poslednje 3 godine; moj prijatelj ima neki model koji poprilično onda platio, a sada ne može da nađe da instalira ni HBOgo.
Ako sam ga dobro razumeo, nema nj eon app.
Glupo je ako tako često menjaju OS i ne daju podršku za "stari".


Sent from my Mi 9 SE
Moj model je iz 2015 (755c) i nemam problema sa instalacijom aplikacija ( HBO, Kodi, EON pa ni NBA) jedini problem je taj što kod koji dobijem da aktiviram NBA nije radio. Posle probao na telefonu i sve OK.
Pokušao sam svega 2-3 puta i odustao, jer sam gledao na SK.
Možda sam trebao da TV povežem preko Telenora.
Jedini problem je bio što Kodi 18.2 nije pokazivao da ima update ( morao sam ručno da odradim).
Probaću narednih dana, pa javljam.
 
Nisi me razumeo. Rekao sam da imam LG sa WebOS, a preporučio Sony zbog Android TV platforme.
 
Sad sam pustio tenis da gledam na EON-u(prikačio laptop na TV), i na RTS mnogo tečnije izgleda, na SK-u ne mogu da gledam koliko secka loptica kad leti, tj dosta manji broj FPS nego na rts. Jeste kvalitetnija slika, ali džabe.
RTS hvatam antenom inače.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa kad porediš babe i žabe. Uporedi taj DVB-T2 sa antene sa DVB-C sa coax signalom na EON.
Kad se već igraš upoređivanja uporedi i MTS TV Go stream u browser-u i EON stream u browser-u.


p.s. Ja na RTS sa onim očajnim komentatorom ne bih gledao ni da je u 8K prenos. Bez obzira što "slika" kasni na Eon prilično.
Nisu ni SK komentatori neki "vrh" al barem nisu ni "dno" kao ovaj sa RTS.
 
Jel i vama slika jasnija na RTS 1 u odnosu SK 2 sada dok ide finale Wimbildona ..Takodje sam primetio dok su išli prenosi Wimbildona da je slika na RTS 2 bolja nego na RTS1 baš je primetno kod HD live prenosa Wimbildona na oba ova kanala . Šta može da bude u pitanju setovanje kalabracija boja protok po kanalima birejt?

Послато са SM-G610F помоћу Тапатока
 
Nije bitno šta poredim, kažem samo da na EON-u nije gledljivo uopšte. Da li se zna u koliko FPS uopšte to ide? Sramota da ne mogu da puste ni 25fps

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Taj browser stream i jeste 25 fps, ali progressive scan. Sport bolje izgleda sa interlace. Eon SmartTV aplikacija pušta interlaced stream.
 
Poslednja izmena:
Aha, to je to znači. Stvarno loše izgleda sport kad se gleda.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno